Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapis pravice do avtomatskega orožja v ustavo
#1
Kot pove že naslov, mislim, da je čas, da se na ustavni ravni podeli pravica slovenskim državljanom, da smejo imeti v lasti in posesti avtomatsko orožje.

V večini držav takšne ureditve sicer še ne poznajo, vendar menim, da je prav, da je naša država tista, ki postavlja in uveljavlja stopnjevanje tako državljanskih kot tudi človeških pravic, kar smo dokazali tudi z idejo, da se pravico do čiste pitne vode vpiše v ustavo in je gotovo na mestu, da še naprej ostajamo nosilec naprednih misli in idej.

Kaj pa o tem ustavno spremenjevalnem predlogu menite ostali?
Odgovori
#2
Verjetno si mislil na pravico do posesti, nošenja, trgovine, usposabljanja, proizvodnje (avtomatskega) orožja, ki ne bi smela biti omejevana, ne pa da mora država vsakemu državljanu pokloniti AK?
Odgovori
#3
Jaz se s tem strinjam, ampak to ni izvedljivo, saj je v EU je avtomatsko orožje prepovedano, zato nobena država članica ne more imeti takšnega zapisa v Ustavi.
Zato je vsaka nadaljnja debata odveč, čeprav bi ti lahko naštel še kopico razlogov, zakaj to niti pod razno ni izvedljivo.
Odgovori
#4
Pravica do posesti avtomatskega orožja je močno omejena oz. skoraj nemogoča celo v deželi 2. amandmaja, tako da je tale predlog rahlo iluzoren. Mogoče bi (nekoč) šla skozi pravica do polavtomatskega orožja s kakršnimikoli nabojniki, ampak ta "nekoč" bo verjetno šele enkrat po WW III, ko bo tistih nekaj tisoč preživelih lahko svobodno spesnilo novo ustavo. 
Do takrat pa životarimo v upanju, da WW III za časa svojega življenja ne bomo dočakali. Je pa eno zagotovo: počasi a zanesljivo se bližamo letu 1984, kakršnega je opisal Orwell.
Mimogrede: trenutno najbolj napreduje v to smer kvazi država Škotska, kjer so prepovedali tudi kakršnekoli zračne puške, oz. da se lepše sliši, za zračno puško (tudi tisto najbolj švoh) rabiš special permission, seveda velja tudi za tisto pozabljeno zarjavelo v vrtni lopi ali na podstrešju, katero je pustil pred leti vnuk, ko se je odselil, babica je pa ni opazila in bo strogo kaznovana, ko fašistične oblasti to odkrijejo. Takle mamo, tja gremo.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#5
Moj predlog je cinične narave v luči zadnjih dogajanj v EU glede sprememb orožnih predpisov.

Lahko pa bi tudi ustavno pravico do AK zapisali, dober predlog.
Odgovori
#6
najmanj zoljo v vsako gospodinjstvo.
Namest da jih prek češke u afganistan vozjo, jo dobiš domov.

Odgovori
#7
Glede na to, da smo v našem koncu bolj šparovne sorte, menim, da polavtomatsko orožje zadostuje. Dolgocevno, kratkocevno je pa stvar osebne izbire.
Odgovori
#8
(30-11-2016, 13:04)Ales Napisal: ...da je naša država tista, ki postavlja in uveljavlja stopnjevanje tako državljanskih kot tudi človeških pravic, kar smo dokazali tudi z idejo, da se pravico do čiste pitne vode vpiše v ustavo in je gotovo na mestu, da še naprej ostajamo nosilec naprednih misli in idej...

so se slučajno v juhi znašle kake čudne gobe...?
Odgovori
#9
Pa ne bit skromen, po moje v isti koš paše še pravica do posesti ročnih bomb, raket, ... mogoče pa gre? Kot pravijo:  "kad krene, krene!"
Ne pišite oslarij...tale tema je za 1. razred OŠ ali pa če imaš v riti kakšen liter preveč. Cinizem gor ali dol.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#10
Spoštovani Barbapapa,bolje nebi mogel povedati.Vsa ti čast in spokojen mir tistim,ki si jim odgovoril.
Odgovori
#11
Najhuje je, ko ljudje sami ugotovijo, da si ne zaupajo in niso zanesljivi.
Vsak poskus je dober in tudi tega podpiram.
Odgovori
#12
(30-11-2016, 20:04)davidgrajzl Napisal: Najhuje je, ko ljudje sami ugotovijo, da si ne zaupajo in niso zanesljivi.

jst pa mislim da je ravno to razodetje ki ga ne bomo nikoli dosegli. ker če bi se ljudje tega zavedali, bi bil raj na zemlji...
Odgovori
#13
ja ne vem no. Da človek nima nadzora nad sabo zame ni razodetje.
Odgovori
#14
(30-11-2016, 20:41)davidgrajzl Napisal: ja ne vem no. Da človek nima nadzora nad sabo zame ni razodetje.

tega se velika večina ne zaveda. velika večina se sploh ne pozna zadosti dobro...
Odgovori
#15
(30-11-2016, 17:39)Barbapapa Napisal: Pa ne bit skromen, po moje v isti koš paše še pravica do posesti ročnih bomb, raket, ... mogoče pa gre? Kot pravijo:  "kad krene, krene!"
Ne pišite oslarij...tale tema je za 1. razred OŠ ali pa če imaš v riti kakšen liter preveč. Cinizem gor ali dol.

Jaz bi se zadovoljil tudi z tankom pa ,če ga lahko vpišem na C2  , pa podpišem da ga ISIS nikoli ne bo dobil , za tiste 2 tone reaktivnega oklepa, ki je na T55S pa najbrž zadostuje pildek za rokovanje z eksplozivi Mrgreen
Odgovori
#16
(30-11-2016, 22:04)mr.T Napisal:
(30-11-2016, 17:39)Barbapapa Napisal: Pa ne bit skromen, po moje v isti koš paše še pravica do posesti ročnih bomb, raket, ... mogoče pa gre? Kot pravijo:  "kad krene, krene!"
Ne pišite oslarij...tale tema je za 1. razred OŠ ali pa če imaš v riti kakšen liter preveč. Cinizem gor ali dol.

Jaz bi se zadovoljil tudi z tankom pa ,če ga lahko vpišem na C2  , pa podpišem da ga ISIS nikoli ne bo dobil , za tiste 2 tone reaktivnega oklepa, ki je na T55S pa najbrž zadostuje pildek za rokovanje z eksplozivi Mrgreen

Reaktivca itaq snameš, ker se z njim in vsem ostalim T55Sport komaj premika 8-)
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#17
Predlog: Prost dostop (po 18. letu) za nakup enostrelnega orožja (enocevne šibrenice prelamače, enostrelne .22lr ter prednjače). Če imamo lahko v prosti prodaji samostrel, ki je bil do 17. stoletja v vojaški uporabi, močan, tih... Zdaj je že zdavnaj čas, da se dovoli uporabo prej omenjenih orožij. Saj nismo norci, da se bomo streljali vsepoprek.
Odgovori
#18
(02-12-2016, 16:21)miki123 Napisal: Predlog: Prost dostop (po 18. letu) za nakup enostrelnega orožja (enocevne šibrenice prelamače, enostrelne .22lr ter prednjače). Če imamo lahko v prosti prodaji samostrel, ki je bil do 17. stoletja v vojaški uporabi, močan, tih... Zdaj je že zdavnaj čas, da se dovoli uporabo prej omenjenih orožij. Saj nismo norci, da se bomo streljali vsepoprek.

tudi dvocevke, bi lahko bile na tem seznamu. Saj se da z njimi glinaste golobe trenirat
Odgovori
#19
Tudi jaz bi imel enega T-55 ..... res sovražim gužvo v centru, tako bi lahko vsaj kje parkiral Doh
Odgovori
#20
(30-11-2016, 17:39)Barbapapa Napisal: Pa ne bit skromen, po moje v isti koš paše še pravica do posesti ročnih bomb, raket, ... mogoče pa gre? Kot pravijo:  "kad krene, krene!"
Ne pišite oslarij...tale tema je za 1. razred OŠ ali pa če imaš v riti kakšen liter preveč. Cinizem gor ali dol.

Barbapapa, pa mislim, da ti ne razumeš višje politike, a veš...
Mislim sicer, da predlog ni v redu, ker jaz bi pa mel havbico 105mm.

Namen je, da se cufamo okrog havbic, M53 pa ostane na spisku 'go'. Če bi še Dragunova dali na 'go' spisek, bi to bil pa lep konec leta.

Kje smo torej ostali? Aha, havbice... Hočemo havbice.

Pokojni dr. Drnovšek je bil posebno spreten pri zavaravanju neprijatelja.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)