Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Čistilec tulcev MUJO
#21
Lavor, 100g iglic, žlička praška za posodo, ene 3-4 litre vode, 200 tulcev .38 spl (preštetih), 10 minut. Za pobiranje iglic uporabljam magnet iz starega trdega diska.

Po desetih minutah so dovolj čisti tulci, če bi pustil še ene 10 minut bi bili "tovarniški".

Sušilec za sadje je naročen...

https://www.mimovrste.com/susilniki-hran...dja-so-570


Priponke Male slike
           
lp Melly
Odgovori
#22
Zgleda do projekt kar lepo napreduje.
Odgovori
#23
pravzaprav bi tile magneti od trdega diska tud "vlekli" zadevo, sej so močni ko k....
Odgovori
#24
Ja verjetno so od diskov dovolj močni. (sploh kakšnih starejših)
Sem pa razmišljal, da bi v verziji št.2 dal kar 6 magnetov. (tako bi pokril še center).
lp Melly
Odgovori
#25
Melly
Kakšna je plastična posoda na dnu, jo iglice popraskajo? 
Si poskusil spreminjat razdaljo med magneti in posodo?
Če boš delal večjo verzijo, imam 8 magnetov, ki bi ti mogoče prišli prav.
Odgovori
#26
(13-12-2016, 22:13)Melly Napisal: Sem pa razmišljal, da bi v verziji št.2 dal kar 6 magnetov. (tako bi pokril še center).

Mislim, da nima smisla postavljati magnet(e) na sredino. Pobrali bodo veliko iglic, učinka pa ne bo pravega, ker gre proti sredini obodna hitrost proti nič.
Odgovori
#27
Ni videti, da bi kaj iglice praskale, sem dal navaden lavor in magneti so mogoče 1 mm oddaljeni od dna lavorja, čim manj boljše. Pomembno je, da ima posoda ravno dno, brez utorov in ojačitev spodaj, najprej sem probal s ploščo pleksija 3mm in gor postavljeno kanto od zelja (ali barve) tako 5 litrsko, ni bilo dovolj efekta.
Pa po parih poizkusih mislim, da je bolje, če je tulcev toliko, da pokrijejo dno, če jih je manj se mi zdi, da je manj efekta.
Takole na oko zgleda kot en ultrazvočni čistilec, ni nekega hudega vrtenja, bolj vibriranje. Zato tudi ni potrebno imeti velike količine iglic. Bom jutri posnel video, z enimi res umazanimi tulci.

V vodo poleg praška za posodo dam še en ščepec citronske kisline, zato jih moram dobro splahniti.

Okoli uporabnosti, če dam tulce v tumbler pustim 2,5 do 3 ure, presejem in je povprečno čisto (300 .38 ali 400-500 9x19). Tukaj v 10-15 minutah dobiš izredno čisto (200 .38 ali 300 9x19) potem še ene 5 minut splahnjujem in pobiram preostale iglice z magnetom. Sušenje upam, da bom rešil s sušilcem za sadje.
lp Melly
Odgovori
#28
Pomeni, da so nerjaveče iglice 0,4 x 5 mm, 250 g, cca 25 eur, naročene za test,
v redu /prava stvar?

Če drži, takoj pišem božičku v UK, naj jih tudi meni prinese. :-D
Odgovori
#29
Pazi samo, da so magnetne.

Za razmagnetit, uporabljam en transformator iz starega UPS-a. Odvil sem sekundar in vstavil samo E lamele vse enako obrnjene, tako imam odprt magnetni krog, na to položim stvar, ki jo hočem razmagnetit in za sekundo priklopim primar na 230V izmenično (najbolje je preko tipke, ker je sekunda dovolj, potem se začne pregrevati). Izmenično magnetno polje naredi čudež. Tako razmagnetim tudi orodje (recimo kljunasto merilo na katero se začnejo nabirati opilki ali svedre, rezkarje...)
lp Melly
Odgovori
#30
v to čorbo ni treba dajati citronke. Daj samo žajfo, pa malo (eno žlico ali po domače pljunek ) loščila za kozarce, ki ga drugače dajejo v pomivalni stroj. To v veliki meri prepreči, da bi tulci postali flekasti.
Odgovori
#31
Hja, lahko dam tudi deževnico pa bo mir. Nekje sem bral, da je čistilo za kozarce iz citronske kisline...

https://www.lemishine.com/products/detergent_booster/
lp Melly
Odgovori
#32
Še video in fotke.



Priponke Male slike
               
lp Melly
Odgovori
#33
Na fotkah so tulci, ki jih po čiščenju v tumblerju dam na stran saj niso dovolj čisti ... nekateri so še vedno flekasti, večina pa je OK.


Priponke Male slike
           
lp Melly
Odgovori
#34
(13-12-2016, 23:09)Melly Napisal: Ni videti, da bi kaj iglice praskale, sem dal navaden lavor in magneti so mogoče 1 mm oddaljeni od dna lavorja, čim manj boljše. Pomembno je, da ima posoda ravno dno, brez utorov in ojačitev spodaj, najprej sem probal s ploščo pleksija 3mm in gor postavljeno kanto od zelja (ali barve) tako 5 litrsko, ni bilo dovolj efekta.
Pa po parih poizkusih mislim, da je bolje, če je tulcev toliko, da pokrijejo dno, če jih je manj se mi zdi, da je manj efekta.
Takole na oko zgleda kot en ultrazvočni čistilec, ni nekega hudega vrtenja, bolj vibriranje. Zato tudi ni potrebno imeti velike količine iglic. Bom jutri posnel video, z enimi res umazanimi tulci.

V vodo poleg praška za posodo dam še en ščepec citronske kisline, zato jih moram dobro splahniti.

Okoli uporabnosti, če dam tulce v tumbler pustim 2,5 do 3 ure, presejem in je povprečno čisto (300 .38 ali 400-500 9x19). Tukaj v 10-15 minutah dobiš izredno čisto (200 .38 ali 300 9x19) potem še ene 5 minut splahnjujem in pobiram preostale iglice z magnetom. Sušenje upam, da bom rešil s sušilcem za sadje.

Zakaj bi kupoval tisto zadevo za sadje sušit?A nimaš v štedilniku pečice?
Kar ne probaš ne veš
Odgovori
#35
Meni tale zadeva deluje super in mislim da je vsestransko uporabna.Lahko bi čistil tudi kakšne rjaste predmete.Dobro si to naredil in me ima,da bi se tudi sam lotil tega.
Kar ne probaš ne veš
Odgovori
#36
Nekateri amaterji imajo bolj agrikulturen pristop, pa tudi deluje, očitno:




Grin
administrator / Strelec.si
Odgovori
#37
S tem bi lahko za cel klub cistil tulce ;)
Teoreticno bi se dalo tudi v pralnem stroju. Jih das v tisto vrecko za obcutljivo perilo, na kratki program.
Enkrat sprobam, ko ne bo zene doma ;)
Odgovori
#38
(19-11-2020, 21:18)MarkB Napisal: S tem bi lahko za cel klub cistil tulce ;)
Teoreticno bi se dalo tudi v pralnem stroju. Jih das v tisto vrecko za obcutljivo perilo, na kratki program.
Enkrat sprobam, ko ne bo zene doma ;)

Deluje 100%
Odgovori
#39
(19-11-2020, 13:42)admin Napisal: Nekateri amaterji imajo bolj agrikulturen pristop, pa tudi deluje, očitno:




Grin
V 62 letih streljanja mi je ostalo malo tulcev. bi rabil hruško, da jih očistim vse Dumb


Priponke Male slike
   
Odgovori
#40
(19-11-2020, 21:18)MarkB Napisal: S tem bi lahko za cel klub cistil tulce ;)
Teoreticno bi se dalo tudi v pralnem stroju. Jih das v tisto vrecko za obcutljivo perilo, na kratki program.
Enkrat sprobam, ko ne bo zene doma ;)

Stestiraj pa povej, meni so odsvetovali ker baje da ima stroj prevelike obrate in da se tulci preveč obtolčejo..
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)