Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Čistilec tulcev MUJO
Sam sem tudi že kar nekaj probaval na to temo. Probal sem tumbler, ultrazvok, pralni stroj in vodni tumbler. Nekako mi je najlažje z vodnim tumblerjem in to brez iglic, ker je z njimi preveč dela pa ni toliko boljši rezultat. Čistim za dinamiko, to pomeni, da ne izbijam netilk ampak tulce vržem v tumbler, nalijem toplo vodo, ščepec citronke in pustim pol ure. Potem pa kar v pečico in to je to.

Če bi izbijal netilke in bi hotel očistiti še ležišče netilke bi pa bilo verjetno res bolje z iglicami. Nisem pa probaval...
Odgovori
(20-11-2020, 10:20)Lakyluk Napisal:
(19-11-2020, 21:18)MarkB Napisal: S tem bi lahko za cel klub cistil tulce ;)
Teoreticno bi se dalo tudi v pralnem stroju. Jih das v tisto vrecko za obcutljivo perilo, na kratki program.
Enkrat sprobam, ko ne bo zene doma ;)

Stestiraj pa povej, meni so odsvetovali ker baje da ima stroj prevelike obrate in da se tulci preveč obtolčejo..
Montirat je treba motor z nižjimi obrati ali pa zraven montirat regulator vrtljajev.
Kar ne probaš ne veš
Odgovori
Če hočeš pucat ležišča netilk so iglice nujne. Ampak standardne iglice v kombinaciji s tulci manjšimi od 7mm so resna bolečina... Že v 6.5 tulcih so ravno tako dolge da se zelo rade zataknejo v vratu, potem pa dobiš pol tulec iglic...tisto zakajlano nesrečo pa moraš spulit s kleščami.
Skratka jajca.

Tisti ki streljajo precizno morajo tudi upoštevati da tumblanje zelo rado pošvedra rob vratu, kar pomeni da moraš potem porezovati rob, da je enakomeren.
Odgovori
Opazil sem, da če ne resizam vratu pri 6.5 se iglice ne zataknejo. So ravno na meji.
Pri 223 ali 243 pa se še niso zataknile, pa čistim za kar nekaj uporabnikov.
Odgovori
Tale kitajski jajc sem nabavil pred cca dvemi leti. Opral sem veliko tulcev tako pištolskih, revolverskih kot puškovnih. Večkrat sem ga gnal do onemoglosti. Zamenjal sem samo tiste gumice na bobnu z drugimi boljšimi. Zadeva dela. Stala je 70€ s poštnino vred. Ko bo odslužila pa gre v kanto.

https://www.amazon.de/Poliermaschinen-Ha...4SYKP9RHZJ

Priponke Male slike

Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)