Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alu podni za nabojnike ( Češka Zbrojevka, Tanfoglio, Rex, SigSauer)
#1
Pozdravljeni,

pri Varnost Maribor lahko po novem kupite alu podne za nabojnike v različnih barvnih odtenkih ( made in slovenija ). 
Sam sem jih kupil za Shadowko 1 in Shadowko 2 in so zakon, zato jih priporočam še ostalim strelcem, ki dajo veliko na performance in izgled.
Pohvalil bi  Varnost Maribor, ker so zelo prijazni in si vzamejo čas za vsakega kupca pa še slovenske proizvajalce podpirajo. In držijo se rokov dobave!


Priponke Male slike
       
Odgovori
#2
jih že imam, top zadeva...
poka a nič ne zadane...
Odgovori
#3
(23-01-2017, 16:05)Aleks10 Napisal: jih že imam, top zadeva...

A pa je to dovoljeno za produkcijo?
Odgovori
#4
(23-01-2017, 19:56)Krgolob Napisal:
(23-01-2017, 16:05)Aleks10 Napisal: jih že imam, top zadeva...

A pa je to dovoljeno za produkcijo?

kaj misliš, če jih imam jaz?

vsi podni so dovoljeni da le bistveno ne vplivajo s težo (mesing ne gre)...
poka a nič ne zadane...
Odgovori
#5
PREPOVEDANO Papers

Preberite si pravila...DODATEK D4:Tovarniška skupina...
Pravilo 16, 16.1, 16.2, 17, 17.1 Hand
Odgovori
#6
Tine prav bo 16.2, ki pravi da je dovoljeno.
Odgovori
#7
PRAVILA SE BEREJO KOT CELOTA ZATO SEM JIH TUDI TAKO NAVEDEL...

Pravilo 16.2 sploh ne omenja podna ampak samo zaščitni element dna nabojnika to pa je lahko tanka guma da se dno ne poškoduje naprimir...ne vem kje si ti videl dovoljeno Question


16. ORIGINALNI sestavni deli ki jih PROIZVAJALEC ponuja kot standardno opremo ali kot opcijo za določen model pištole, ki je na IPSC seznamu odobrenih pištol za produkcijo, so dovoljeni pod naslednimi pogoji.

16.1 Tu ti pa jasno piše da se lahko uporabijo SAMO TOVARNIŠKI DELI...in kaj so prepovedane spremembe

Tako piše. Hand

Odgovori
#8
Fantje, da ne bi kdo nasedal na neumnosti. Tile podni so dovoljeni za IPSC produkcija in pika! Pravilo 17.1. 
Dovoljeno ni edino dat te podne na tovarniške nabojnike. Ker CZ in Tanfo ne delata lastnih nabojnikov potem to pravilo se itak ne more forsirat ker se ne da ločit med OFM in Aftermarket.
Odgovori
#9
(24-01-2017, 11:46)NooB Napisal: Fantje, da ne bi kdo nasedal na neumnosti. Tile podni so dovoljeni za IPSC produkcija in pika! Pravilo 17.1. 
Dovoljeno ni edino dat te podne na tovarniške nabojnike. Ker CZ in Tanfo ne delata lastnih nabojnikov potem to pravilo se itak ne more forsirat ker se ne da ločit med OFM in Aftermarket.

Ali SP-01 nima originalnih CZ nabojnikov??
Odgovori
#10
(24-01-2017, 11:46)NooB Napisal: Fantje, da ne bi kdo nasedal na neumnosti. Tile podni so dovoljeni za IPSC produkcija in pika! Pravilo 17.1. 
Dovoljeno ni edino dat te podne na tovarniške nabojnike. Ker CZ in Tanfo ne delata lastnih nabojnikov potem to pravilo se itak ne more forsirat ker se ne da ločit med OFM in Aftermarket.

Ha Maks pravilo 17.1 nti z besedo ne omeni podna dna nabojnika podalška ampak samo neoriginalne okvirje ki so dovoljeni gledev na pravilo 16.2 ki pa spet ne omenja podnov podalškov ampak samo zaščitni element dna nabojnika itd...žaščitni element dna nabojnika je zame tanka guma ki jo namestiš na dno nabojnika da se le to manj ali ne poškoduje pri metanju po tleh...
Pa še navedi pravilo 16 in 16.1 originalni sestavni deli ki jih ponuja proizvajalec...

IZ NAVEDENEGA SLEDI DA JE NEUMNOST TVOJE IN MOJE RASPRAVLJANJE O TEJ ZADEVI...

Bi reku Boštjan pravila so taka kot so...nedorečena tisti ki je kupu Žigove podalške jih bo apsolutno zagovarjal  [VSA ČAST ŽIGU ZA IZDELEK, DA NE BO KAJ NAROBE RAZUMLJENO] da so dovoljeni kot Aleks ki napiše ...kaj misliš če jih imam jaz... potem pa umovkne, ker je pa le malo v dvomu in če je v dvomu je pač bolje da se o tem ne raspravlja ane...
Vem Maks da se uporabljajo, povsod tudi na EP letos in da so, če hočeš dovoljeni vendar neuradno ne po pravilih in pika.
To je isto kot pravilo 8.5.1 ki definira gibanje in pravi ...pri tem naj bi bila varovalka aktivirana pa oba veva da ni... poglej pravila so pač taka kot so...lahko jih oceniš ne z metrom ampak z elastiko :)) Hand

Isto kot posoja orožja...ni ga junaka v Slo ki bi lahko povedal kaj je prav kaj ne, še najmanj tisti ki je to uzakonil
Odgovori
#11
Vidis zato ne razumes pravil,  ker ne locis med naj bi in mora biti..  Papers
No kakorkoli podni so uradno dovoljeni,  ce mi ne verjames lahko skleneva stavo  Mrgreen
Odgovori
#12
Ampak Tine, saj ravno 16.2. lepo govori o tem:

"16.2 Okvirji, ki so dosegljivi tekmovalcu med izvajanjem strelske proge ob znaku za start ne smejo vsebovati več kot 15 nabojev. Oznake ali nalepke, notranji omejevalniki/blokade, zaščitni element dna nabojnika, dodatne luknje za preverjanje, ki dodajo ali zmanjšajo zanemarljivo težo nabojnika so dovoljeni."

In glede na to, da za Tovarniško skupino sploh ni omejena celotna dolžina nabojnika (17cm) kot je za Classic in Standard, vsaj jaz ne vidim razloga, da se ne bi smeli uporabljati.
Jaz imam standard pištolo in dimenzijsko podoben "zaščitni element dna nabojnika", kot so ti omenjeni, zato res ne vidim razloga, zakaj jih ne bi smeli uporabljati.
Odgovori
#13
... samo 2 zadevi:

1.) Kakšna je cena takšnega nastavka in ali jih imajo na zalogi (oz. jih je potrebno naročiti)?

2.) Glede tega, ali so dovoljeni v IPSC bi bilo dobro, če bi odprli novo temo za "nabijanje"!

lp upor500
Odgovori
#14
in kje na strani od "varnosti" je tale  stvar spora ?
Odgovori
#15
Tine, če ne verjameš meni in Maksu boš mogoče verjel Vincu (za tiste ki ga ne poznajo, on je odgovoren za IPSC pravila za pištolo):

After we introduced the 15 rounds loaded limit in Production, we also removed the following language:
 
1. "Modifications or replacement of internal or external components (including magazines), which are not offered by the original manufacturer for the approved handgun are prohibited (See Rule 6.2.6)" and
 
2."Aftermarket magazines which match the external dimensions of standard magazines offered by the OFM for the approved handgun are permitted".
 
The rules now state "Identifying marks or decals, internal capacity limiters, bumper pads and additional witness holes, which add or remove negligible weight to/from magazines, are permitted".
 
Bottom line: in simple terms, we no longer care what magazines you use, provided you don't add artificial weights to expedite ejection. Moreover, the permitted modifications are the same for OFM and  AM magazines.
Vince Pinto
IPSC Handgun Rules Director
 
[Image: darkside.gif][Image: integrity.gif]
poka a nič ne zadane...
Odgovori
#16
Zdravo!

Mogoče bi lahko kdo napisal čemu služi ta zadeva in kaj pridobi običajni rekreativni strelec s tem.
Ali to paše na vsak nabojnik, ali je potrebno nabojnik kaj predelovati, se nabojniku s tem poveča kapaciteta?

Hvala in lep pozdrav,
Aleš
Odgovori
#17
Zaradi šrafur imaš bistveno boljši oprijem nabojnika, s tem si bolj zanesljiv in hitrejši pri menjavah.
Kapaciteta je seveda nespremenjena.
Običajni rekreativni strelec tega verjetno ne potrebuje... tisti, ki resno tekmujejo, pa jim je pomembna vsaka desetinka sekunde...
Jaz sem jih "pošlatal", ampak nisem v tej ligi, da bi to potreboval.
Odgovori
#18
(24-01-2017, 16:27)Aleks10 Napisal: Tine, če ne verjameš meni in Maksu boš mogoče verjel Vincu (za tiste ki ga ne poznajo, on je odgovoren za IPSC pravila za pištolo):

After we introduced the 15 rounds loaded limit in Production, we also removed the following language:
 
1. "Modifications or replacement of internal or external components (including magazines), which are not offered by the original manufacturer for the approved handgun are prohibited (See Rule 6.2.6)" and
 
2."Aftermarket magazines which match the external dimensions of standard magazines offered by the OFM for the approved handgun are permitted".
 
The rules now state "Identifying marks or decals, internal capacity limiters, bumper pads and additional witness holes, which add or remove negligible weight to/from magazines, are permitted".
 
Bottom line: in simple terms, we no longer care what magazines you use, provided you don't add artificial weights to expedite ejection. Moreover, the permitted modifications are the same for OFM and  AM magazines.
Vince Pinto
IPSC Handgun Rules Director
 
[Image: darkside.gif][Image: integrity.gif]

To mi nič ne pomeni, ker ne znam Angleško... prevedi da bom razumu ali piši v materinem jeziku...kakih 15 let nazaj smo barvali prednje muhe z oranžno barvo za modele, povsod po svetu je bilo to dovoljeno samo ne v Sloveniji bil sem na tekmi v Črni Gori...Vlašič če prov vem level 3 in glej tam Vince Pinto pa ga uprašajo ravno to na mojo pobudo...odgovori, seveda je dovoljeno takoj sporočilo Andreju Fegušu v slo če bi hotel govoriti z Vincem, ker je bil on takrat glavni pri nas in tega ni dovolil...ni hotel govoriti, še nekaj let smo muho barvali za mednarodne tekme za naše smo pa barvo dol drgnili...potem pa počasi ne več je blo ok tudi za Slo z zamudo...nato so se pojavla ulakna bla bla bla...Toliko o interpretaciji pravil...in ja verjamem Maks ne bom stavu, ker vem da se povsod uporabljajo ampak v naših prevedenih pravilih, ki so kao uradna piše da morajo to biti originalni sestavni deli ki jih proizvajalec ponuja kot standardno opremo ali kot opcijo za določen seznam pištole, ki je na ipsc seznamu potem je prevod pravil neustrezen...

PS. pohvala Žigi za njegov izdelek  Clap
Odgovori
#19
(24-01-2017, 15:50)JRC Napisal: Ampak Tine, saj ravno 16.2. lepo govori o tem:

"16.2 Okvirji, ki so dosegljivi tekmovalcu med izvajanjem strelske proge ob znaku za start ne smejo vsebovati več kot 15 nabojev. Oznake ali nalepke, notranji omejevalniki/blokade, zaščitni element dna nabojnika, dodatne luknje za preverjanje, ki dodajo ali zmanjšajo zanemarljivo težo nabojnika so dovoljeni."

In glede na to, da za Tovarniško skupino sploh ni omejena celotna dolžina nabojnika (17cm) kot je za Classic in Standard, vsaj jaz ne vidim razloga, da se ne bi smeli uporabljati.
Jaz imam standard pištolo in dimenzijsko podoben "zaščitni element dna nabojnika", kot so ti omenjeni, zato res ne vidim razloga, zakaj jih ne bi smeli uporabljati.

Bine 17 cm je samo za open, standard, clasic je škatla določenih dimenzij  kamor mora pištola pasat z ustavljenim nabojnikom in napetim kladivcem ter uklopljeno varovalko[pa ne paše z temi podni novimi od Žiga ker so delani za tovarniško] tovarniška so pa pištole na odobrenem spisku ipsc in res je, lahko uporabiš 30 strelni  nabojnik v katerem mora biti po pisku timerja 15 nabojev... Hand
Odgovori
#20
(24-01-2017, 16:48)ales1a Napisal: Zdravo!

Mogoče bi lahko kdo napisal čemu služi ta zadeva in kaj pridobi običajni rekreativni strelec s tem.
Ali to paše na vsak nabojnik, ali je potrebno nabojnik kaj predelovati, se nabojniku s tem poveča kapaciteta?

Hvala in lep pozdrav,
Aleš

Služi povečanju kapacitete nabojev +2 pridobiš tudi na lažji menjavi...ob naročilu moraš navesti katero pištolo imaš in potem ti paše gor brez predelave niti uzmeti ti ni potrebno menjat je še ok originalna...
Cena na grobo od 25e dalje... Hand
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)