Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IDPA vs. IPSC
#41
(08-02-2017, 10:24)JRC Napisal: Glock 17 dobis za 500-600e...

Novega? Kje?
Odgovori
#42
Cene novih so poznane,
V mislih sem imel Rabljenega...spremljaj bolho, vcasih se najde kaksen 'ganz nov'....morda bi se g17 tudi kje dobil kaksen popust....
Moj sosed je dobil g34 za 600, prakticno nerabljen.
Odgovori
#43
(08-02-2017, 14:17)JRC Napisal: Cene novih so poznane,
V mislih sem imel Rabljenega...spremljaj bolho, vcasih se najde kaksen 'ganz nov'....morda bi se g17 tudi kje dobil kaksen popust....
Moj sosed je dobil g34 za 600, prakticno nerabljen.

Aa, ok, sem mislil, da imaš v mislih novega ker sem ravno v fazi nakupa, samo še nabavno čakam..

Bolho sicer spremljam, vendar je trenutno bolj švoh. Bo kot kaže treba kar v trgovino.

Hvala za nasvet.
Odgovori
#44
(08-02-2017, 14:53)dex Napisal:
(08-02-2017, 14:17)JRC Napisal: Cene novih so poznane,
V mislih sem imel Rabljenega...spremljaj bolho, vcasih se najde kaksen 'ganz nov'....morda bi se g17 tudi kje dobil kaksen popust....
Moj sosed je dobil g34 za 600, prakticno nerabljen.

Aa, ok, sem mislil, da imaš v mislih novega ker sem ravno v fazi nakupa, samo še nabavno čakam..

Bolho sicer spremljam, vendar je trenutno bolj švoh. Bo kot kaže treba kar v trgovino.

Hvala za nasvet.

Pri Prendisu dobiš novega pod 500e moraš pa biti vojak ali policaj ali pa koga takega poznati ...da ti mal namignem Idea

(08-02-2017, 13:50)rok1404 Napisal:
(08-02-2017, 08:14)IPSC Boštjan Napisal:
Citat:rok1404 - 1 ura nazaj

No pri 2:18  je bla pa res varnost - roka pred cevjo...

Si mogoče videl, kam je bila obrnjena cev?

Pardon 58. sekunda posnetka...

Kaj pa je narobe v 58 sekundi... Think
Odgovori
#45
(08-02-2017, 15:21)jabolko Napisal: Pri Prendisu dobiš novega pod 500e moraš pa biti vojak ali policaj ali pa koga takega poznati ...da ti mal namignem Idea


Za popust, ki ga imajo policaji in vojaki vem, vendar sam žal nisem ne eno in drugo.. :|

Pa da ne bomo čisto offtopic v temi, ki se nanaša na strelska tekmovanja..

Obstaja kje v Slo kakšno strelišče kjer lahko nek novinec oz popolni začetnik brez kakršnih kolih izkušenj pride, plača in ima na voljo kakšno traso/poligon v stilu IDPA/IPSC za malo potrenirat? Ne na čas, samo pač malo dinamično streljanje v tarče s premikanjem po poligonu?
Odgovori
#46
(08-02-2017, 15:53)dex Napisal:
(08-02-2017, 15:21)jabolko Napisal: Pri Prendisu dobiš novega pod 500e moraš pa biti vojak ali policaj ali pa koga takega poznati ...da ti mal namignem Idea


Za popust, ki ga imajo policaji in vojaki vem, vendar sam žal nisem ne eno in drugo.. :|

Pa da ne bomo čisto offtopic v temi, ki se nanaša na strelska tekmovanja..

Obstaja kje v Slo kakšno strelišče kjer lahko nek novinec oz popolni začetnik brez kakršnih kolih izkušenj pride, plača in ima na voljo kakšno traso/poligon v stilu IDPA/IPSC za malo potrenirat? Ne na čas, samo pač malo dinamično streljanje v tarče s premikanjem po poligonu?

Upam da ne ..ker brez nadzora tole kar kliče po nesreči.
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
#47
Dex: pa ravno g17 hoces?
Tule je walther ppq
http://www.strelec.si/forum/thread-17535.html
Ne poznam tocno te pistole (ali prodajalca), je pa kar se ergonomije rocaja tice za moj okus ppq neprimerno boljsi kot glock.

Jabolko: v 58 sekundi bi si upal trditi, da je roka dlje od cevi...ali je bila tudi pred cevjo pa ne vem.
Odgovori
#48
(08-02-2017, 15:21)jabolko Napisal:
(08-02-2017, 14:53)dex Napisal:
(08-02-2017, 14:17)JRC Napisal: Cene novih so poznane,
V mislih sem imel Rabljenega...spremljaj bolho, vcasih se najde kaksen 'ganz nov'....morda bi se g17 tudi kje dobil kaksen popust....
Moj sosed je dobil g34 za 600, prakticno nerabljen.

Aa, ok, sem mislil, da imaš v mislih novega ker sem ravno v fazi nakupa, samo še nabavno čakam..

Bolho sicer spremljam, vendar je trenutno bolj švoh. Bo kot kaže treba kar v trgovino.

Hvala za nasvet.

Pri Prendisu dobiš novega pod 500e moraš pa biti vojak ali policaj ali pa koga takega poznati ...da ti mal namignem Idea

(08-02-2017, 13:50)rok1404 Napisal:
(08-02-2017, 08:14)IPSC Boštjan Napisal:
Citat:rok1404 - 1 ura nazaj

No pri 2:18  je bla pa res varnost - roka pred cevjo...

Si mogoče videl, kam je bila obrnjena cev?

Pardon 58. sekunda posnetka...

Kaj pa je narobe v 58 sekundi... Think

Na posnetku zarad popačenja slike zgleda kot da si meri v roko, pa zgleda kot da sta obe roki v isti višini. Je pa dejansko leva roka pod desno in ne pride do sweepinga. Če bi prišlo bi mel Grega pol manj posnetka s tekme :P
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
#49
(08-02-2017, 16:17)poltergist Napisal: Upam da ne ..ker brez nadzora tole kar kliče po nesreči.

Mogoče se nisem dovolj jasno izrazil, kot začetnika seveda mislim osebo s svojim orožjem in ustrezno orožno listino, le brez izkušenj v dinamičnih disciplinah.

In nisem imel v mislih nekega strelišča kjer si prepuščen sam sebi, pač strelišče kjer proti plačilu lahko to sprobaš, najbrž pod nadzorstvom pooblaščene osebe strelišča? Torej pravzaprav neke vrste osnovni trening za tekmo (če nisi ravno v društvu, ki se ukvarja prav s tem in organizirajo svoje lastne treninge za člane)

Ali se gre kar takoj na tekmo popolnoma brez vseh izkušenj, če govorimo npr. o IDPA glede katerega je bilo prej zapisano, da lahko na prvo tekmo (oz na tekme do prvega termina izpita) pristopiš brez varnostnega izpita?

Takrat si pod pritiskom "piska in štoparice" in bi nekako pričakoval, da je  prej vsaj kakšna možnost to probat na kakšnem strelišču brez te obremenitve oziroma brez tekmovalnosti.


(08-02-2017, 16:26)JRC Napisal: Dex: pa ravno g17 hoces?
Tule je walther ppq
http://www.strelec.si/forum/thread-17535.html
Ne poznam tocno te pistole (ali prodajalca), je pa kar se ergonomije rocaja tice za moj okus ppq neprimerno boljsi kot glock.


Ja prav Glock (sicer ne 17 ampak 19) je v igri. Nimam racionalnega razloga, pač dolgoletna želja po dotičnem modelu, ki mi je zelo všeč. Nimam nekih tekmovalnih ambicij z njim, tako da se gre predvsem za prostočasno. plinkanje na lokalnem strelišču.

Hvala vseeno za predlog.
Odgovori
#50
Poltergeist: kot sem vprasal na prejsnji strani - zanima me, ali je v takem primeru bolje streljati z eno roko, z drugo pa drzati zaveso?
Odgovori
#51
(08-02-2017, 17:13)JRC Napisal: Poltergeist: kot sem vprasal na prejsnji strani - zanima me, ali je v takem primeru bolje streljati z eno roko, z drugo pa drzati zaveso?

V smislu hitrosti bolje z dvema rokama in porint v port samo cev pištole (ker je bila zavesa na strani nagubana se bi to dalo, nevem pa če je kdo tako streljal). V smislu dizajna proge pa je bila ideja da se strelja enoročno, vendar je bila izbira materiala za pokrov ponesrečena (gumijast tepih bi bil idealen). Torej držiš pokrov z eno roko in streljaš enoročno (s tem zapletanjem z mrežo je folk zgubil težke sekunde).
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
#52
Rok1404 tu ni bilo nobenega govora o swipingu ker je cev nda roko je pa res da je sla leva roko izpod pistole pod kotom 45 stopinj in zgleda kot da je dejansko pred cevjo.
JRC tu bi bilo bolje da bi streljal z eno roko z drugo pa drzal zaveso. Pri trdih bi jo dal lahko na glavo. Bom vedel za drugic  :)).
Drgac pa kot je rekl Poltergist bi sel tuki ze domov ce bi bilo karkoli narobe.
Odgovori
#53
Hvala obema za razlago.
Odgovori
#54
(08-02-2017, 17:10)dex Napisal:
(08-02-2017, 16:17)poltergist Napisal: Upam da ne ..ker brez nadzora tole kar kliče po nesreči.

Mogoče se nisem dovolj jasno izrazil, kot začetnika seveda mislim osebo s svojim orožjem in ustrezno orožno listino, le brez izkušenj v dinamičnih disciplinah.

In nisem imel v mislih nekega strelišča kjer si prepuščen sam sebi, pač strelišče kjer proti plačilu lahko to sprobaš, najbrž pod nadzorstvom pooblaščene osebe strelišča? Torej pravzaprav neke vrste osnovni trening za tekmo (če nisi ravno v društvu, ki se ukvarja prav s tem in organizirajo svoje lastne treninge za člane)

Ali se gre kar takoj na tekmo popolnoma brez vseh izkušenj, če govorimo npr. o IDPA glede katerega je bilo prej zapisano, da lahko na prvo tekmo (oz na tekme do prvega termina izpita) pristopiš brez varnostnega izpita?

Takrat si pod pritiskom "piska in štoparice" in bi nekako pričakoval, da je  prej vsaj kakšna možnost to probat na kakšnem strelišču brez te obremenitve oziroma brez tekmovalnosti.
Kolikor vem tako strelišče ne obstaja. V kolikor imaš namen it na tekmo bodisi na IPSC ali IDPA, IASC,.. ti priporočam da greš na obisk v kak klub ki se s tem ukvarja (ali se včlaniš) in "potreniraš" vsaj toliko pod nadzorom nekoga, ki to disciplino strelja, da ti bo rekel da si (v varnostnem smislu) ok za na tekmo.
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
#55
(08-02-2017, 15:53)dex Napisal:
(08-02-2017, 15:21)jabolko Napisal: Pri Prendisu dobiš novega pod 500e moraš pa biti vojak ali policaj ali pa koga takega poznati ...da ti mal namignem Idea


Za popust, ki ga imajo policaji in vojaki vem, vendar sam žal nisem ne eno in drugo.. :|

Pa da ne bomo čisto offtopic v temi, ki se nanaša na strelska tekmovanja..

Obstaja kje v Slo kakšno strelišče kjer lahko nek novinec oz popolni začetnik brez kakršnih kolih izkušenj pride, plača in ima na voljo kakšno traso/poligon v stilu IDPA/IPSC za malo potrenirat? Ne na čas, samo pač malo dinamično streljanje v tarče s premikanjem po poligonu?

BumBum v Ljubljani... IPSC treningi so ob torkih in četrtkih se mi zdi...
poka a nič ne zadane...
Odgovori
#56
(08-02-2017, 19:56)Aleks10 Napisal:
(08-02-2017, 15:53)dex Napisal:
(08-02-2017, 15:21)jabolko Napisal: Pri Prendisu dobiš novega pod 500e moraš pa biti vojak ali policaj ali pa koga takega poznati ...da ti mal namignem Idea


Za popust, ki ga imajo policaji in vojaki vem, vendar sam žal nisem ne eno in drugo.. :|

Pa da ne bomo čisto offtopic v temi, ki se nanaša na strelska tekmovanja..

Obstaja kje v Slo kakšno strelišče kjer lahko nek novinec oz popolni začetnik brez kakršnih kolih izkušenj pride, plača in ima na voljo kakšno traso/poligon v stilu IDPA/IPSC za malo potrenirat? Ne na čas, samo pač malo dinamično streljanje v tarče s premikanjem po poligonu?

BumBum v Ljubljani... IPSC treningi so ob torkih in četrtkih se mi zdi...

A pa tudi nobenega enga in druzga ne poznaš Question  novinec začetnik brez izkušenj pride plača in ima na voljo stage...hm hm človek to ni airsoft, to je pravo orožje sila nevarno ne piši neumnosti...
Sam streljam vse dinamične discipline in zadeve kar poznam...ko bo vreme normalno ti dam možnost, da se mi pridružiš na kakem treningu brez plačila se razume...
Odgovori
#57
Nič ni narobe, če greš direktno na tekmo. Pred tem se malo pozanimaj (kot že delaš) in 2x preberi pravila, na tekmi vsakemu sodniku poveš, da si prvič, nato pa odmisliš čas in ne hitiš, skoncentriraš se samo na varnost - smer, prst, gibanje, vse počasi, z mislimi pri tem kar delaš.

Že to, da takole sprašuješ, kaže neko odgovornost. Če pa posumiš, da te bo borba na čas vseeno zamikala in se misliš potegovat za boljšo uvrstitev, potem pa morda res tekma ni najbolj primerna, ker se takrat zgodijo napake.

Pa predlagam, da greš najprej na IDPA oz. nekaj cenejšega kot IPSC, da vidiš, če ti dinamika sploh odgovarja in letošnjo sezono vzameš za trening in odločitve, potem pa naslednje leto štartaš zares.
Odgovori
#58
(08-02-2017, 23:28)lmaoz Napisal: Nič ni narobe, če greš direktno na tekmo. Pred tem se malo pozanimaj (kot že delaš) in 2x preberi pravila, na tekmi vsakemu sodniku poveš, da si prvič, nato pa odmisliš čas in ne hitiš, skoncentriraš se samo na varnost - smer, prst, gibanje, vse počasi, z mislimi pri tem kar delaš.

Že to, da takole sprašuješ, kaže neko odgovornost. Če pa posumiš, da te bo borba na čas vseeno zamikala in se misliš potegovat za boljšo uvrstitev, potem pa morda res tekma ni najbolj primerna, ker se takrat zgodijo napake.

Pa predlagam, da greš najprej na IDPA oz. nekaj cenejšega kot IPSC, da vidiš, če ti dinamika sploh odgovarja in letošnjo sezono vzameš za trening in odločitve, potem pa naslednje leto štartaš zares.

Najcenejši je IASC ta petek sobota nedelja spet tekma v Koptexsovem notranjem strelišču v Novi Gorici, pištola, puška... iasc ne zahteva tečaja samo ol ali dp...
Ipsc in Szds kjer se strelja po prirejenih idpa pravilih se po stroških omembe vredno ne razlikujeta... sicer na ipsc niti ne more direkt na tekmo 
je pa moje mnenje, da se tu ne gleda na stroške ampak na varnost zato nisem zagovornik da se popolni začetniki udeležijo direkt tekme.
Odgovori
#59
ja pojdi pogledat v Bum Bum na trening..to bo najhitreje. Tudi to velja kar je lmaoz napisal okoli "ne hitenja in varnosti"
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
#60
(08-02-2017, 18:40)poltergist Napisal: Kolikor vem tako strelišče ne obstaja. V kolikor imaš namen it na tekmo bodisi na IPSC ali IDPA, IASC,.. ti priporočam da greš na obisk v kak klub ki se s tem ukvarja (ali se včlaniš) in "potreniraš" vsaj toliko pod nadzorom nekoga, ki to disciplino strelja, da ti bo rekel da si (v varnostnem smislu) ok za na tekmo.

Verjetno bo res obisk kakšnega takega kluba najboljša izbira. Par predlogov je bilo že podanih tako v tej temi kot na ZS, tako da hvala vsem za pomoč in informacije.


(08-02-2017, 19:56)Aleks10 Napisal: BumBum v Ljubljani... IPSC treningi so ob torkih in četrtkih se mi zdi...

Tnx za info!


(08-02-2017, 21:41)jabolko Napisal: A pa tudi nobenega enga in druzga ne poznaš Question  novinec začetnik brez izkušenj pride plača in ima na voljo stage...hm hm človek to ni airsoft, to je pravo orožje sila nevarno ne piši neumnosti...
Sam streljam vse dinamične discipline in zadeve kar poznam...ko bo vreme normalno ti dam možnost, da se mi pridružiš na kakem treningu brez plačila se razume...

Mogoče si spregledal objavo, ki je sledila tej, v kateri pojasnjujem, da nisem imel v mislih kar iti na stage prosto po prešernu. Pač neke vrste voden trening nekje, kjer se lahko varno! seznaniš z zadevo in sprobaš, če ti to odgovarja. Kot rečeno, podano je bilo nekaj dobrih in uporabnih predlogov.

Ne bi pa rekel, da pišem neumnosti. Res je da sem v strelstvu nov, se pa recimo že dolga leta ukvarjam s smučarijo in športnim motociklizmom.

In če bi nekdo rad vozil na kole se mi zdi recimo povsem dobra opcija, da imajo nekatera smučarska središča na voljo proge na žeton, kjer pač plačaš in greš odpeljat par fur. Ne greš najprej se včlant v nek klub in se prijavit na tekmovanje Mastersov samo zato, da se boš na prvi tekmi lahko polomil in ugotovil, da to ni zate.

Podobno pri motociklizmu. Cel kup nekih nacionalnih in klubskih prvenstev, ki se vozijo na Grobniku, Pannonia Ringu, itd.. Spet, če nekoga zanima dirkanje načeloma ne podpiram, da se že kar prvič prijavi na dirko (čeprav je to možno), ampak je veliko bolje, da gre prej lepo en dan na prosti trening in sproba, če je to sploh zanj, dobi malo občutka, itd.

Seveda pa je zavedanje o odgovornem in varnem ravnanje pri vseh teh zadevah (še posebej pri orožju) na prvem mestu in se mi ni zdelo sploh potrebno to posebej izpostavljat. Smučar, ki bo šel na žeton progo mora sam pri sebi prej vedet, da je njegovo znanje dovolj dobro, da je sposoben varno odpeljat. Motorist, ki bo šel tiščat na Grobnik pri 300km/h mora tudi imet toliko soli v glavi, da bo konec ciljne ravnine varno zmanjšal hitrost in pri tem ne odnesel sabo še tri druge, ki bodo slučajno takrat vozili pred njim.. In nenazadnje strelec na strelišču, se mora zavedat svojih omejitev in postopati tako, da ne bo ustrelil sebe ali bog ne daj koga drugega.

Kot rečeno moje vprašanje je bilo mišljeno zgolj v tem smislu, da se zadeva nekje varno sproba. Torej da vidš sploh kako je, brez da bi si moral prej urejat neka velikokrat zelo draga članstva v strelskih klubih, ki se s tem ukvarjajo, itd.

Sicer pa hvala za ponudbo soudeležbe na treningu. Naslednjih par mesecev sicer zaradi službenih in študijskih obveznosti za takšne hece ravno ne bo časa, me pa strelstvo že dolgo zanima, tako da bi , potem poleti ko bo nekaj več časa, z veseljem sprobal tudi iz prve roke kako dinamično streljanje dejansko zgleda (pred leti sem že bil na eni IDPA tekmi kot gledalec)


(08-02-2017, 23:28)lmaoz Napisal: Nič ni narobe, če greš direktno na tekmo. Pred tem se malo pozanimaj (kot že delaš) in 2x preberi pravila, na tekmi vsakemu sodniku poveš, da si prvič, nato pa odmisliš čas in ne hitiš, skoncentriraš se samo na varnost - smer, prst, gibanje, vse počasi, z mislimi pri tem kar delaš.

Že to, da takole sprašuješ, kaže neko odgovornost. Če pa posumiš, da te bo borba na čas vseeno zamikala in se misliš potegovat za boljšo uvrstitev, potem pa morda res tekma ni najbolj primerna, ker se takrat zgodijo napake.

Pa predlagam, da greš najprej na IDPA oz. nekaj cenejšega kot IPSC, da vidiš, če ti dinamika sploh odgovarja in letošnjo sezono vzameš za trening in odločitve, potem pa naslednje leto štartaš zares.


Mislim, da toliko samokontrole in zavedanja (pomanjkanja) svojih strelskih sposobnosti premorem, da me borba na čas ne bi zapeljala v kakšno čudno početje ::)  Zgolj zaradi lastnega boljšega občutka bi prvič raje poskusil nekje na treningu.

Nikakor pa ne bom hitel. Željo po strelstvu sem prelagal skoraj 10 let, tako da ne bo nič hudega če letos porabim za informiranje in za malo spoznat zadeve na način kot je bilo predlagano. In če me prime, potem malo bolj resno. Ne nazadnje je to povezano tudi z nakupom določene opreme in predvsem s časom, ki ga je treba temu namenit, tako da ni ravno za rinit z glavo skozi zid.


Skratka še enkrat hvala za vse informacije in nasvete!
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)