Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
novice s prepovedjo B4 in B7?
#21
@JRC,

Spoštujem tvojo voljo za argumentirano razpravo in iskanje kompromisa, ma tu vsak argument odpove.

Kakšen je to kompromis, da mogoče si boš sposodil? Čisto napačen pristop, ki predvideva, da ima nasprotna stran interes za kompromis. Nima! In taki servilni poizkusi, kako najti rešitev za problem, ki ga ni ampak ga nasprotna stran šele ustvarja, so samodestruktivni, ker pomagajo izključno nasprotniku.

Skratka, skrajno škodljiv pristop...
Odgovori
#22
Enter: jaz se ne pogajam in ne iščem kompromisev, saj nisem vključen v pripravo nobene zakonodaje. Pač debatiramo na forumu, ker je bilo vprašanje na to temo..
Odgovori
#23
Citat:..
Odgovori
#24
Točno tako.
Orožje bi naj bilo klubsko in v spremstvu inštuktorja in mentorja bi lahko odstrelil tekmo ,da bi blo po reglcih. Pa še vsa papirologija bi morala biti izpolnjena.
Odgovori
#25
Se posipam s pepelom.
Odgovori
#26
Ti ne pomaga nič ker sta neumnost že nardila.
Odgovori
#27
Naj vrže kamen tisti, ki ni grešil  Hand
Odgovori
#28
Ali nečeš ali pa ne razumeš. Javno daješ ideje o kršitvi zakona in priznavaš kako si ga kršil.
Odgovori
#29
Clap
Odgovori
#30
(20-02-2017, 11:12)enter Napisal: @JRC,

Spoštujem tvojo voljo za argumentirano razpravo in iskanje kompromisa, ma tu vsak argument odpove.

Kakšen je to kompromis, da mogoče si boš sposodil? Čisto napačen pristop, ki predvideva, da ima nasprotna stran interes za kompromis. Nima! In taki servilni poizkusi, kako najti rešitev za problem, ki ga ni ampak ga nasprotna stran šele ustvarja, so samodestruktivni, ker pomagajo izključno nasprotniku.

Skratka, skrajno škodljiv pristop...

Res je...nasprotnikov argumenti ne zanimajo, ker so se odločili nagajati poštenim ljudem. Zakaj? zato, da pokažejo, da lahko...tako enostavno je to. V naslednji fazi pa morda pride prepoved avtomobilov z motorji nad 2000 kubikov (v bistvu se nekaj podobnega že pripravlja), pa še kakšna absurdna omejitev, ki bo prizadela večjo skupino ljudi...šele takrat bo morda kakšen upor.

Bobo ima glede Grandfathering-a zelo prav, ker dolgoročno to še vedno pomeni prepoved in počasno eliminacijo orožja, pa tudi nikar ne mislite, da se bo tam ustavilo, temveč bo v nadaljevanju odšla še kakšna druga kategorija. Športni strelci smo itak tako razdrobljeni, da nekega hudega nasprotovanja tem direktivam še nismo pokazali. V bistvu se zdi, da tisti, ki bi se morali boriti za nas, delajo zase in še naprej (navidezno?) tiščijo glavo v pesek. Komu bi najbolj koristil predlog, da bi se morali 12 mesecev udeleževati tekem, preden bi lahko kupili svoj kos? Strelcem zagotovo ne...

Je pa do marca še nekaj časa, da poskušamo vplivati na evropske poslance, saj bo takrat glasovanje o spremembi direktive.
Odgovori
#31
Matjaž_: se strinjam z vsem, kar si napisal (razen glede grandfatering-a). 
Bi te pa dopolnil, oziroma korigiral: marca ne bo glasovanje o spremembi direktive, ampak glasovanje o direktivi.
Vsaj jaz še nisem zasledil informacije, da bi  Diti Charanzovi že uspelo zbrati 40 poslanskih podpisov, ki so potrebni, da se vložijo amandmaji. (Niti ne podatka o tem, kaj bodo amandmaji vsebovali.)

Tisti, ki ste v stikih z europoslanci - pošljite jim apel, da naj kontaktirajo Charanzovo in prispevajo podpis podpore za amandmaje.
(Jaz sem že dobil eno zagotovilo, da so jo kontaktirali)
Odgovori
#32
Kaj pa z grandfatheringom magacinov. Sedaj so v prosti prodaji - jih zakonito posedujem, kako pa po novem - nisem športen strelec.
Odgovori
#33
Citat iz povzetka:
Note: It is important to note that grandfathering clauses allow current owners to remain in possession of the firearms that they own and which are already registered with the authorities

Optimisti v tem vidijo, da se za obstoječe lastnike ne bo spremenilo ničesar.
Pesimisti vidijo problem v izrazu "possesion" (torej, da lahko obdržijo v lasti, ne morejo pa uporabljati, torej streljati), še posebej v kombinaciji s tistim delom uredbe, ki govori o tem, da bo posedovanje high-capacity nabojnikov kaznivo dejanje, če ne boš imel dovoljenja za A.
Nove nabojnike pa bodo lahko kupovali samo tisti z dovoljenjem za A.

Kako bo pa to udejanjeno v novi ZORO pa najbrž še Bog ne ve  Whistle
Odgovori
#34
(20-02-2017, 14:12)kimber Napisal: Kaj pa z grandfatheringom magacinov. Sedaj so v prosti prodaji - jih zakonito posedujem, kako pa po novem - nisem športen strelec.

Mater smo leni , malo sledite zadevam, ki se objavljalo , EU komisija je v svojem predlogu jasno namginila na sankcije , ob kontroli  strelca z B4/B7 naprimer na strelišču bi bilo posedovanje magazina z večjo kapaciteto zadostni razlog za sankcje  odvzem vseh listin in orožja. Doma jih bi še vedno lahko imel .A vrjami da bi tudi to ratalo zanimivo

Že zdaj je v našh črnih kronikah fancinatno ko policija da ne plan fotke z zaseženo zračno ,plašilno ali celo imitacije orožje ter sveda vse magazine to imajo najraje. Kaj bo šele potem ko bodo pri komu doma našli 5 magazinov (kategorije A) prec obtožnica da je šlo za hendlanje z prepovedanimi magazini.




To bo še pestro samo vsi pozabljate, da to kar pride iz EU nikoli ne gre v 1:1 razmerju v našo zakonodajo  , naš zoro zelo potencira zahteve iz vejavne direktive ,medtem ko zakon v VB na podlagi iste direktive praktično prepoveduje polavtomate in Ar15 je tam potezna repetirka. Tako je z lokalno zakonodajo.

Mogoče bomo pa na koncu vsi na tem nivoju.

Odgovori
#35
Tole v videu jemalo preveč optimistično če mene vprašaš.
Odgovori
#36
Maryland’s military weapons ban upheld by federal appeals court https://www.rt.com/usa/378203-maryland-a...apons-ban/[img]webkit-fake-url://e3a6cd02-91bd-4b61-881b-2c5982d4966a/imagepng[/img]
Odgovori
#37
Zato je pa pomembno kdo je sodnik.
Odgovori
#38
Ne razumem zakaj bi sploh prepovedali b4 in b7 ? Ni mi jasno. Vsakodnevno umre na tisoče ljudi zaradi avtov itd... REGISTRIRANIH orožij- skoraj 0 NIČ, NADA. Zakaj ne prepovedo avte in dajo 49 konjev max? Naj mi kdo pove. Smrt je ista. Ne vidim zakaj se dela tako diskriminacijo in niti nevem zakaj se to ne bolj obsoja? Zakaj znamo tukaj samo pisat in se delat pametne, ko vemo, da moramo dejansko nekaj ukrenit? A res želite, da nam uzamejo še to veselje/hobi, ki ga imamo ? Jaz ne.
Odgovori
#39
(23-02-2017, 09:37)Ronzi83 Napisal: Ne razumem zakaj bi sploh prepovedali b4 in b7 ? Ni mi jasno. Vsakodnevno umre na tisoče ljudi zaradi avtov itd... REGISTRIRANIH orožij- skoraj 0 NIČ, NADA. Zakaj ne prepovedo avte in dajo 49 konjev max? Naj mi kdo pove. Smrt je ista. Ne vidim zakaj se dela tako diskriminacijo in niti nevem zakaj se to ne bolj obsoja? Zakaj znamo tukaj samo pisat in se delat pametne, ko vemo, da moramo dejansko nekaj ukrenit? A res želite, da nam uzamejo še to veselje/hobi, ki ga imamo ? Jaz ne.

Te zanima zakaj? Zato, ker so diktatorji, ki želijo dokazati svojo nedotakljivost in nam pokazati, da oni lahko. Tako, kot so se spravili na "grde, škodljive, nesramne" kadilce ali "lene, zabušantske, prevarantske" Grke, se zdaj spravljajo na "čudaške, potencialno teroristične" strelce. V prihodnosti se bodo pa najbrž naprimer še na tiste "nevarne prepotentneže", ki vozijo avtomobile s 150+ HP, pa tiste "adrenalinske norce", ki se ukvarjajo z "nevarnimi športi", ki "samo zažirajo zdravstveno blagajno", itd. Se bo pa stopnjevalo na vseh frontah, dokler ne bomo pošteno zaropotali, kar deloma pojasni, zakaj obstaja propaganda, ki iz ljudi dela apatične mevže. Think

Zaenkrat je edina obramba pred tem evropski parlament, čeprav so v strahu za svoje dobro plačane službice tudi tam večinoma konformisti, od katerih ni zaželeno, da se preveč sprašujejo o smislu vsega.

In vedi, da je precej takih, ki delajo proti marginalizaciji strelcev in poskušajo vplivati na centre odločanja (tako doma, kot v Bruslju), samo žal se mi zdi, da gre bolj za vpijoče v puščavi. Tisti, ki imajo večjo moč od nas (in tudi več sredstev), so preveč tiho, čeprav bodo v končni fazi tudi sami imeli težave (zato tudi sumim, da so nekatere že utišali s podkupninami, ostalo manjšino pa enostavno ignorirajo).

Lahko pa strelci izvedemo masovno državljansko nepokorščino in se ne uklanjamo zahtevam...če bomo enotni, nam ne morejo nič. Samo...na žalost je to Slovenija, kjer vlada mentaliteta tipa "najsosedukravacrkne" Doh
Odgovori
#40
Malo si kontradiktoren samemu sebi  Whistle
Ce si EU poslanci prizadevajo za islamizacijo, potem jih pa ja ne bi v naprej onemogocali, da se legalno oborozijo.

Se pa strinjam, da Evropska komisija z Junckerjem in Mercklovo na celu, pocne veliko neumnost, ker uvazajo milijone muslimanov. 
Dejansko bodo osvojili Evropo s poselitvijo, niti ne z orozjem.
Demografska statistika je neizbezna in povsem jasna. Vztrajanje pri pravni drzavi pa jim bo samo se dodatno olajsalo postopoma prevzemati prevlado.

In da prepoved legalno registriranega orozja ni noben boj proti terorizmu, je jasno vsakemu, ki zna stet do 10.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)