Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup 9x19mm Pištole
#21
Vem, da obstaja, ampak sem mislil, da je 34 nekako bolj univerzalen, a ni?
43 je pa bolj za prikrito, a ne?
Odgovori
#22
Jonas hvala za odgovor. 

43 se mi zdi bolj žepna pištolca, skor tak ko je crvena zastava 7,65
Odgovori
#23
Jabuk je mislil, kar je napisal - običajno mu to dvoje gre dobro od rok.

Med G 19  in G17 obstaja velika razlika v udobju nošenja, v učinkovitosti pa zelo majhna. G43 je pa čisto druga klasa.
Odgovori
#24
Pozdravljeni,
pri nas lahko preizkusite vse te naštete modele razen Siga in še mnogo več. Potrebno je le nabavno. Preizkus ni pogojen z nakupom. 

lp Bojan
PROARMIS d.o.o. Trgovina za strelce in lovce 
Odgovori
#25
O super,  waltherja sem prav pri vas zasledil. Vas kontaktiram v začetku marca.
Odgovori
#26
(22-02-2017, 10:58)Tajfun Napisal: Pozdravljeni!

Sam se odločam za nakup 9x19mm pištole, namen uporabe bo bolj streljanje na tarčo ter uporabljal bi jo tudi za lovske namene.
Za pištolo bi odštel do okoli 800€.
Razmišljam o kakšnem Sig Sauerju P320, Waltherju PPQ M2 Navy SD, HK P30L, REXu zero1S, CZ P-09 in Glocku 17 Gen4.

Seznam je sicer kar obširen, vendar najbolj me muči, če je vredno plačati razliko med Glocku in SigSauerjem ali Waltherju. Všeč mi je tudi dizajn HK P30L, vendar ne vem pa kako se obnese za nošnjo.
Tako kot HK P30L sta mi pa REX in CZ P-09 všeč zaradi decockerja.

Prosil bi vas za mnenja in priporočila.

Pomembno je, da pred nakupom čim več preizkusiš, tudi v praksi, ne le držati v rokah. 
Katere modele si že preizkusil s streljanjem na tarčo?
Odgovori
#27
Če že primerjate babe in pištole - treba je biti manj izbirčen in čim več probat, pri tem se največ naučiš in potem res veš kaj bi rad. :))
Ponavadi se tudi ne oženiš s prvo, ki ti da, kajne?
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#28
Zaenkrat le Glocka 17, HS XDM ter Sig Sauerja Xfive, vendar slednji ne pride upoštev.

Streljal sem še pa tudi z crveno zastavo 7,65.
Odgovori
#29
(22-02-2017, 22:20)Tajfun Napisal: Zaenkrat le Glocka 17, HS XDM ter Sig Sauerja Xfive, vendar slednji ne pride upoštev.

Streljal sem še pa tudi z crveno zastavo 7,65.
Kateri od teh treh te je najbolj navdušil?
Odgovori
#30
Prvi dve so se mi zdeli podobni, neke velike razlike nisem opazil obe sta se mi dopadli. Sig Sauer se mi je zdel zelo dober, čeprav je mel na začetku kar nekaj mrtvega hoda je vseeno všečno proženje.
Odgovori
#31
če maš možnost se oglasi v MB v Proarmis - ti ne bo žal! Mene je Walther navdušil predvsem zaradi ergonomije in "mehkega" sprožilca. Je pa seveda dražji kot Glock. In upoštevaj nasvete - čim več modelov preizkusi - šele takrat dobiš pravi vtis.
Odgovori
#32
Se bom dogovoril za termin ja, da vidim kak je občutek, tak bom dobil največ informacije. 
Kolikor brskam je skoraj vsaka pištola od navedenih dost zanesljiva, vzdržljiva za nekoga ne preveč zahtevnega uporabnika ali se motim?
Odgovori
#33
(22-02-2017, 23:20)Tajfun Napisal: Se bom dogovoril za termin ja, da vidim kak je občutek, tak bom dobil največ informacije. 
Kolikor brskam je skoraj vsaka pištola od navedenih dost zanesljiva, vzdržljiva za nekoga ne preveč zahtevnega uporabnika ali se motim?

Glede na to, da se ti je SigSauer dopadel, predvidevam, da ti bo vsak železni kos bolj všečen od plastičnega. ;)
Samo če bi mel namen prav na vseh lovih in pogonih s seboj vlačiti kratkocevno, ima prednost nižja teža plastike
Kar se zanesljivosti in vzdržljivosti tiče, menim da glede na tvoj plan uporabe, noben model ni kritičen. 
Keep trying & testing!
Odgovori
#34
glede vzdržljivosti današnjih sodobnih pištol priznanih proizvajalcev se ne rabiš obremenjevat ne glede al je plastika al pa železna - prej te bo glava zabolela glede cene streliva,ki si ga porabil z pištolo in ne zaradi skrbi kdaj jo boš "znucal"  :-D Tudi zanesljivost delovanja z kvalitetnim strelivom ni vprašljiva. Mogoče je,da kakemu modelu glih ne paše kakšno strelivo določenega proizvajalca ampak to so prej izjeme. Današnje tovarniško strelivo z zrni FMJ skoraj praviloma ni problematično glede delovanja.Tud strelivo z zrni JHP ni danes več tako problematično - je pa potrebno ga sprobat.Men je Walther na Magtech 115 JHP strelivo delal normalno brez zastojev!
Odgovori
#35
Sam imam SIG-a p320 cca 1 leto in do sedaj ni bilo nobenega problema, niti z municijo, niti z zastoji.
Odgovori
#36
Hvala vsem za pozitivna mnenja, zdej je še sam na meni, da stestiram še ostale kose in se odločim.

@strozl kakšen je pa občutek ko je za pasu (je moteča za nošnjo, ali se ne opazi preveč) , ko na slikah zgleda kar bomba?
Odgovori
#37
(22-02-2017, 21:30)JRC Napisal: Vem, da obstaja, ampak sem mislil, da je 34 nekako bolj univerzalen, a ni?
43 je pa bolj za prikrito, a ne?

Ja tudi...43 je idealen za jagre za tisti milostni strel [ma še naboj več kot revolver ampak jagri večina itak to polnijo le z dvema tremi] ali celodnevno nošenje ko je najbolje najmanše , najlažje...
Odgovori
#38
(23-02-2017, 21:46)Tajfun Napisal: Hvala vsem za pozitivna mnenja, zdej je še sam na meni, da stestiram še ostale kose in se odločim.

@strozl kakšen je pa občutek ko je za pasu (je moteča za nošnjo, ali se ne opazi preveč) , ko na slikah zgleda kar bomba?

Mene je malo več skupaj, ampak me nošnja za pasom kljub odvečninim kilogramom ne moti ali ovira. Govorim o originalnem toku, ki ga dobiš zraven pištole in ni nič posebnega.
Odgovori
#39
[Image: P-30L0002a.jpg] 

Na koncu sem kupil HK P30L in zaenkrat brez vsakršne pripombe :D (slika ni avtorska)
Odgovori
#40
Lep pozdrav vsem skupaj. 

Sem se odločil, da ponucam kar obstoječo temo, da ne odpiram nove. Tudi sam sem novi strelec, imam že vložene papirje za nabavno dovoljenje svojega prvega kosa. Prebral sem forum po dolgem in počez. Na dolgi rok me zanima dinamika. Iščem production/SSP kos. 

Ne vem še čisto kaj bi kupil, tudi še ne vem ali polimer ali železo. Streljal sem z tistim, kar sem dobil v Ljubljani na strelišču.  Z Glockom se nekako ne skonektava, Beretta 92 mi je bila ok, XDM se mi je zdel super, CZ Shadow pa se počutim, kot da je del oz. podaljšek moje roke. 

Glede na do sedaj preizkušeno tehtam med XDMom in Shadow in se bolj nagibam k železu. Bi pa rad pred nakupom imel v rokah čimveč potencialnih kosov. 
Za SIG Sauer P320 sem že dogovorjen. 

Zanima pa me  kje bi lahko čimbolj na enem mestu, možnosti pri kom v LJ, lahko pa se tudi zapeljem kam drugam,  preizkusil (prijel v roke in po možnosti ustrelil par nabojev) še 
Walther PPQ, HK P30L in S&W M&P 9

hvala za odgovore
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)