Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Protivlomna vrata
#1
Zanima me, pri kateri firmi ste kupli protivlomna vrata, ce jih imate, kolk je bila cena vrat, vgradnje, dostave ..
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#2
Firma VAL, mal čez 1000€, dostava, montaža..., ali pa VOVKO.
Odgovori
#3
če živiš v bloku (pa ne v pritličju) je to smotern nakup, drugače pa je to metaje denarja skozi okno...v hiši je nareč ravno to najljubši "point of entry" takšnih in drugačnih vlomilcev in tatov [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
#4
"saso007" Napisal:če živiš v bloku (pa ne v pritličju) je to smotern nakup, drugače pa je to metaje denarja skozi okno...v hiši je nareč ravno to najljubši "point of entry" takšnih in drugačnih vlomilcev in tatov [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Verjetno je spraševal s stališča zbiratelja, ker zakon to pač zahteva.
Odgovori
#5
Imel sem kontrolo. Bilo je vse ok, razen vrat v prostor, kjer je zbirka. Vrata so trenutno se prva, lesena, obicajna kljucavnica. Po zakonu je to dovolj. Ko smo se malo pogovarjali, sem zacel mislit na protivlomna vrata.
Zivim v hisi, soba je v pritlicju. Ce bi kdo kaj hotel, bi moral najprej skozi vhodna ali balkonska vrata, potem pa se skozi vrata v ta prostor.
Ker je lazje in ceneje menjat samo vrata v ta prostor kot pa tudi vhodna in balkonska je boljse, da jih zamenjam samo tam.

Samo menjava kljucavnice pa tudi ni smiselna, ker ce ze kdo misli kaj, lahko brcne ali razbije trenutna vrata tako z "štokom" vred.

Slisal sem, da imajo v Merkurju poceni varijante teh vrat, vendar bi naj imeli samo vhodna. Sem pa tudi nekje prebral, da montira Varnost vrata za nekje 1000 eur. Lep strosek. To je ze kak Luger [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img] Samo bo potrebno tudi to, za cisto vest.
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#6
"markojelen" Napisal:Vrata so trenutno se prva, lesena, obicajna kljucavnica. Po zakonu je to dovolj.
Po Zakonu o orožju? Ampak v Pravilniku o tehničnih pogojih varovanja prostorov piše, citiram: "Vrata v prostoru, kjer se hrani orožje, morajo biti masivna, brez steklenih odprtin, z mehanizmom večtočkovnega zapiranja ali ključavnico varovano proti lomljenju. V primeru enotočkovnega zaklepanja morajo biti vrata dodatno varovana s prečno zaporo;"

[url="http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200166&stevilka=3558"]http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=3558[/url]

Zase sedaj mozgam ali dam predelati obstoječa vrata, da bodo skladna s tem ali pa bi me prišlo ceneje montirati komplet nova vrata...

Ja, to bo kar strošek...
Odgovori
#7
Kolega je imel isti problem ,pa je na notranjo steno privijačil masiven železni okvir iz profilov, prav tako železen okvir vrat za katere je namesto polnila uporabil 12 mm svetlo vlečene železne palice in jih križno vse skupaj močno zvaril. Ključavnice je postavil na notranjo stran vrat tako ,da jo moraš odkleniti samo čez meržo. Vrata zgledajo kakor na Dobu ampak pa opravljajo svojo funkcijo.
Odgovori
#8
Jaz sem bil v enaki dilemi in sem se po premisleku odločil kar za protivlomna vrata (lahko, da bodo v kratkem spet spremenili pravilnik, da bo tam črno na belem, da morajo biti protivlomna... [img]{SMILIES_PATH}/icon_rolleyes.gif[/img] ).

Meni jih je zrihral kolega in to za polovico cene (pod 500 EUR). Vrata so v celoti kovinska, debela 7 cm (s polnilom), večtočkovno zapiranje, varnostna ključavnica s 6 ključi, kukalom in vgrajenim zvoncem (!)... Kaj naj rečem, tudi Kitajci so začeli delati takšno robo...

Pri nas jih vgrajujejo kot low cost vhodna vrata v blokih in zaenkrat še ni bilo nobenih pripomb; je pa res, da jih jaz na hiši ne bi imel za glavna vhodna vrata (pa ne zaradi varnosti...).

Kakorkoli že, za takšen denar sem popolnoma zadovoljen in veselo služijo svojemu namenu!
Odgovori
#9
Se lahko ta kolega zrihta kako varijanto za notranja vrata? [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#10
Je bol hoby mojster, za sebe jih je naredil, za druge pa nevem , lahko ga vprašam , ampak dvomim . Drugače pa je skoraj v vsakemu kraju kakšen kovinar , nariši mu kakšen načrt,podaj mere pol bo pa že sam določil material. Železna vrata so kmalu dobra, najpomembnejše pa je dobra ključavnica. Dobro je tudi to , da je blizu že zaradi transporta. Njega je koštal material okrog 200 eurov, delal je pa sam.
Odgovori
#11
"markojelen" Napisal:Se lahko ta kolega zrihta kako varijanto za notranja vrata? [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Če sprašuješ mene, ga lahko vprašam, oz. ti lahko mogoče dobim podatke, kdo to uvaža iz Kitajske. Lahko pa jih jutri popoldan malo poslikam, da boš dobil občutek, za kaj gre.
Odgovori
#12
"Orien" Napisal:
"markojelen" Napisal:Se lahko ta kolega zrihta kako varijanto za notranja vrata? [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Če sprašuješ mene, ga lahko vprašam, oz. ti lahko mogoče dobim podatke, kdo to uvaža iz Kitajske. Lahko pa jih jutri popoldan malo poslikam, da boš dobil občutek, za kaj gre.

Prosim ja.
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#13
Evo, pa mi je uspelo nekaj bolj slabih ( [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img] ) fotk narediti:

Kolega pa je trenutno na smučanju, tako da...

Attached files [Image: 2151_113652eda902ad6aadd92ca6a175cdb7.JPG] [Image: 2151_2e6f4dcddcf2804089ed89ffdb4941cd.JPG] [Image: 2151_317a493c4de23bc84d1e8c2713a0b051.JPG] [Image: 2151_506b8d10754f3fa064b14851306d4624.JPG] [Image: 2151_5a4ce369e59bc1a0bca790678cb38247.JPG] [Image: 2151_7ec9887f824986c8a49a9bf5cd287c5f.JPG] [Image: 2151_938c70176262e3d6b383a9463f41c1be.JPG] [Image: 2151_a1303ba333dd82aac121598f8df6ef20.JPG] [Image: 2151_b0ba7924af0e89ea0147f40d5fa1090c.JPG] [Image: 2151_b3825f395a2fb3e96e4fd80a35675b74.JPG] [Image: 2151_d8d71713ce6b3e16b9ae48dc2ebcf452.JPG]
Odgovori
#14
Zgleda dobro, cena pa je zanimiva. Naj se nasmuča, pa ga potem prosim vprasaj. Hvala!
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)