Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
...nadaljevanje o čiščenju orožja
#41
Mi lahko kdo pove, kje bi se dalo kupit kake krpice za čiščenje pištole, s tem da niso pridane v kakšen drag komplet čistil...., se pravi same krpice in kakšne so najkvalitetnejše? Malo sem že sit striženja starih bombažnih majic.. [img]{SMILIES_PATH}/icon_question.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img]
Odgovori
#42
Malo pobrskaj po forumu, je bilo že govora o tem... V glavnem, dela jih Arex in so odlične. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Attached files [Image: d87cc3ac1178be08966d234950d42c.jpg]
administrator / Strelec.si
Odgovori
#43
"Rok" Napisal:sandiruger, na identičen način čistim tudi jaz in z identičnimi čistili. Čeprav je sedaj baje ena nova zadevščina namesto Roble Solo Mil, je kot pena in ni agresivno za bronuro...moram se pozanimat.

Živjo. Zanimam se za to peno. Moram očistit cev od šibrenice, pa če z Roblotom našpricam, mi Roblo steče samo po spodnji strani cevi. Ta pena bi mi zato zelo prav prišla. Kdo ve kako se imenuje ta pena?
Odgovori
#44
[url="http://www.bds.org.uk/GCLMFBDSR0676"]http://www.bds.org.uk/GCLMFBDSR0676[/url]

Forest Bore Foam sem prvič uporabil za čiščenje puške pred kakšimi 10 leti.
Zelo dobra zadeva, ki ni agresivna glede brunure. Po čiščenju cevi s to peno in brisanju na suho, je lega prvega zadetka enaka kot pri streljani cevi - se pravi ni oljnega strela (vsaj po mojih izkušnjah).
Ni pa poceni.

Sedaj čištim cev le z nenaoljenim "bore snake".
Odgovori
#45
Kje pa se kupi ta pena, pri nas v Sloveniji?

Attached files [Image: e9948dc56d3ada8caaf14595915c6a.jpg] [Image: a8bff959af7bc375a6605acf98ea30.jpg] [Image: 3565e7d16e15faef02e6aeaa7a2359.jpg]
Odgovori
#46
Ne bi vedel. Sam sem jo kupoval pri Frankoniji.
Vprašaj npr. pri Fanzoju.

Attached files [Image: 8ca87ad6b6a716e204c76d5f6152e3.jpg] [Image: fa7d41de411f20202808db623dfe39.jpg] [Image: d3e29d2c07c12057350ab6cefa6a2a.jpg]
Odgovori
#47
"red_mamba" Napisal:to se ti pa naredi če na jagi puško na rami nosiš ko dežuje
[url="http://www.youtube.com/watch?v=Y5ZeOepdvVE"]http://www.youtube.com/watch?v=Y5ZeOepdvVE[/url]

keep your barrels dry people [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

če se ne motim je bila celotna zgodba tukaj malo drugačna, res da je deževalo, vendar naj bi puško razneslo zaradi blata - ob zasledovanju divjadi je baje temu nesrečnežu uspelo ustje cevi naslonit v tla...

ampak nasvet vsekakor drži, čim manj tujkov v cevi [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
#48
"admin" Napisal:Malo pobrskaj po forumu, je bilo že govora o tem... V glavnem, dela jih Arex in so odlične. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

A govorimo o polymid krepp krpicah? Te sem namreč danes prejel po pošti. Dobiš jih veliko, a je vseeno kar visoka cena.. Če so to iste, kot se omenjajo, upam da se v praksi res obnesejo..?? [img]{SMILIES_PATH}/icon_question.gif[/img] So, se?
Odgovori
#49
Krpice so super! Danes preizkušene. Močne, vpojne, BREZ puščanja nitk... Vredne tega denarja, pa še mir in zaloga za nekaj let..
In smo opravili z trenanjem starih gat in majc!! [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Hvala za nasvet!

Attached files [Image: cb1727aa66e6d96459988ee1ffe886.jpg] [Image: bee9400f62092b32fe062a8d18acac.jpg] [Image: c65bbc0e969b1019d6d4eed4b9f507.jpg] [Image: ab89766fb2403c601d556d1d2fdc32.jpg]
Odgovori
#50
"klub31" Napisal:Mene pa zanima ali ima kdo izkušnje s čiščenjem orožja na črni smodnik?

...izkušenj še ne, sem se pa o tem že pozanimal, ker sam kupujem revolver na ČS...
Odgovori
#51
"klub31" Napisal:Mene pa zanima ali ima kdo izkušnje s čiščenjem orožja na črni smodnik?
Kontaktiraj "Volodja",on je expert na sceni s streljanjem s črnim smodnikom in če mu pošlješ ZS ti bo rade volje odgovoril!1A Možakar!! [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Odgovori
#52
...bolj primeren izraz bi bil umivanje orožja na črni smodnik, ker ga dejansko drgnejo v vedru milnice (tiste dele, ki se lahko umivajo - cev, boben). Tam, kjer se pa cev ne da odstranit, pa umivajo celotni kos orožja, vendar toliko bolj pazijo na tiste dele, ki ne smejo biti mokri...

...bo še kaj "Volodja" napisal na to temo...
Odgovori
#53
Glede čiščenja orožja na Črni smodnik,kod prvo naj bi bilo orožje nekje najkasneje očiščeno v 24urah, dalj čakaš slabše zate in še slabše za
orožje.Osnova je vroča voda in kakšno čistilo za posodo(Pril in podobno) nič agresivnega .v vodo daš malo "Prila" in z Plastično krtačo drgneš
skozi cev-revolver, ali pa v notranjost cevi-puška-pištola, še prej moraš odviti Piston da ima voda kam steči,priporočam šibiko iz mehkega
materijala z plastičnim, konusnim nastavkom da drži šibiko na sredini.Drgneš in menjaš vodo da je čista, obrišeš cev-orožje na suho in namažeš
pošpricaš z oljem za orožje (wd40,crown itd.) naprej pa normalno, prav tako očistiš orožje in zaščitiš, najbolj pomenbno, Drgnit dokler voda ni čista!!
Če imaš možnost lahko uporabiš tudi Wap pod pritiskom, če ti paše nastavek, je pa res da bo pri tem okolica malo bolj umazana kod orožje!? Bilo
bo dobro če napišeš kakšen tip orožja misliš čistit? Lahko pa pošlješ ZS če te kaj posebnega zanima.

LP
Odgovori
#54
Pozdrav!

Verjamem, da mi bo kdo znal pomagati pri problemu, saj ima tako železje 1/2 slovenskih strelcev - pred kratkim sem nabavil Mosina, ki sem ga približno že naštudiral (strelski del). Nisem si pa prišel na jasno, kaj delam narobe pri vzdrževanju puške.

Prvič sem po streljanju (isti dan) kompletno notranjost cevi posprejal s Krownom, preščetkal in obrisal do suhega, na koncu pa "pipsnil" nekaj spreja za filter. Teden dni kasneje je bila notranjost cevi rjasto napikana.

Drugič sem isti dan po streljanju preščetkal cev in jo namazal zgolj z oljem CLP-E. Zgodba se je žal ponovila.

Mi lahko kdo svetuje, kaj naj uporabim za čiščenje ruske legende?


Še eno vprašanje (upam, da lahko vprašam v sklopu te teme): ko merim na tarčo na 100 m (zadnji merek je nastavljen na 100 m), moram meriti še nižje od črnega in malenkost v levo. Kakšen nasvet za nastrelitev "v piko"?


Najlepša hvala in prijetno pokanje in čiščenje! [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
#55
čestitke za novo pridobitev. problem se pojavlja pri streljanju s korozivnim strelivom. jaz sicer ne uporabljam korozivnega streliva vendar sem na nekih forumih bral, da je najbolje čistit s toplo vodo in milnico (enak sistem kot pri črnem smodniku), ki neutralizira vse zadeve. za to akcijo potrebuješ tenki žlauh in primeren lijak. nato pa obrišeš do suhega in naoljiš cev. morda še lahko kdo drug, ki uporablja takšno strelivo kaj več napiše.
Odgovori
#56
[img]http://www.en.kolobok.us/smiles/big_standart/hi.gif[/img]
"perkmandlc" Napisal:..na koncu pa "pipsnil" nekaj spreja za filter. Teden dni kasneje je bila notranjost cevi rjasto napikana.
Probaj na koncu namesto pipsniti močno prepojiti majhno krpico (ravnoprav veliko, da gre zelo narahlo skozi cev) z oljem (katera od kozmetik za orožje al pa kar 10W40) in jo potisniti skozi cev.
Če nažigaš kakšen starejši surplus, Ti je dal Friderik tapravi namig. Al pa če obstaja kakšno sredstvo posebej narjeno za strelivo z živosrebrnimi netilkami?? ... čuveni DRNČ [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Citat: moram meriti še nižje od črnega in malenkost v levo. Kakšen nasvet za nastrelitev "v piko"?
Noja, meriti pod črno je za večino OK (razen seveda, če ni ekstremno nizko). Za "malenkost levo" pa s kakšnim kosom mesinga in kladivom (če nimaš pomerača) pomakni muho "malo" v levo. S kladivom je lahko "zanimiv" postopek. Nedolgo nazaj sva s kolegom delala isto na njegovem Rusu.... 3 krat klofneš previdno, pa nič... pol malo močneje, pa spet nič... na koncu udariš konkretno, pa zleti muha iz ležišča... Pismo, je bila zlepljena od konzervacijskega premaza [img]{SMILIES_PATH}/icon_confused.gif[/img]

Pozdrav,
Robi

EDIT:
ravno me je opozoril .357, da sem bleknil neumnost. [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img]
Prehitro sem bral, in spregledal, da moraš meriti v levo - in ne da Ti nosi levo.
Puška ti nosi v desno - torej moraš muho pomakniti v desno. ... kar je spredaj na cevi, se korigira v smeri napake - kar pa je pri zaklepu, pa se korigira v nasprotni smeri napake.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#57
Najlepša hvala obema!

Se pravi, da bo iz kopalnice izginila ena "žajfa", iz vinske kleti pa en "šlauh".. Nekako sem imel občutek, da vzdrževanje take puške ne more biti ne vem kako zahtevno in prefinjeno, če so Ruskajci Švabom na rep stopili (tudi) s tem železjem.

Poleg tega Vasilij Zajcev v filmu niti enkrat ne omeni, da je puško spucal... [img]{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif[/img]

A je pomerač tista mala zadevica z navojem in spomni na primež? Bom pred kladivom poskusil najti to reč.. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Še enkrat hvala!
Odgovori
#58
hja, med vojno je bilo tako, da so pucali orožje z naslednjim strelom [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
drugače pa smo pucali kot je robert omenil z DRNČom (Deterdžentski Rastvarač Naslaga Čađi) in zaščitili z ZUONom (Zaštitno Ulje Opšte Namene) pa je bilo to to. res pa je, da se je orožje glancalo kar pogosto.
sedaj se uporabljejo druge zadeve (break free).
Odgovori
#59
"perkmandlc" Napisal:... je pomerač tista mala zadevica z navojem in spomni na primež?...
Jo, točno tak... tak majhen škripec / objemka, ki ga daš okrog cevi na muho, in jo z vijakom pomikaš - dosti, dosti bol elegantno od kladiva in tulca. Kolk sem kaj prebiral, so pa žal za Nagante baje dokaj redeki... Če slučajno paše kateri drugi??
...Rusi so jih itak "nastrelili" v fabriki, pol pa "ne več komplicirat". (ruski način razmišljanja) [img]{SMILIES_PATH}/icon_razz.gif[/img]

@Friderik / BrakFree - dooobra zadeva... moj "vatreni štap" takoj po streljanju 2X potegnem skozi boreSnake, doma pa z brakfreejem prepojeno krpico skozi cev, pa pustim stati kake dobre 3 dni... nato pa še nekaj krpic skozi - in cev se blešči. Tudi krpice so lepo zelenkaste, se pravi da lepo razgrajuje tombak.. in še eno mastno skozi proti rji. pa je to to. [img]http://www.en.kolobok.us/smiles/big_standart/unknown.gif[/img]
.. sicer pa , švabi radi rečejo : ..es werden mehr Waffen kaputtgepflegt als kaputtgeschossen [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#60
Tudi jaz se zanimam za te krpice od Arex-a,na njihovi strani jih ni.Jih mogoče ne dobavljajo več,da se ne blamiram če jih kličem in sprašujem o tem? [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img]
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)