Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaj se dogaja z IPSC
No tole vprasanje me rahlo muci in skrbi, ker :

se vedno na strani ipsc.si ni uradno objavljene klasifikacije za leto 2017
je koledar in smo ze v marcu precej prazen - pistola in revolver samo ena tekma ?!
nobenega obvestila zakaj je temu tako

Ja vem boste nakateri rekli ce hoces tekmovat je zunaj dosti tekem. A doma pa nismo vredni met tekem.

Me zanima mnenje ostalih ipsc strelcev zakaj smo letos tam kjer ni treba da bi bili.
Odgovori
(05-03-2017, 17:32)Dong Napisal: No tole vprasanje me rahlo muci in skrbi, ker :

je koledar in smo ze v marcu precej prazen - pistola in revolver samo ena tekma ?!

Ja vem boste nakateri rekli ce hoces tekmovat je zunaj dosti tekem. A doma pa nismo vredni met tekem.

Me zanima mnenje ostalih ipsc strelcev zakaj smo letos tam kjer ni treba da bi bili.

Dobro vprašanje, na katerega pa ne najdem odgovora v zapisniku rednega letnega zbora članov z dne 26. 02. 2017....
Odgovori
Manjka kandidatov za organizacije tekem. Se kdo javi? Wink
administrator / Strelec.si
Odgovori
(05-03-2017, 17:32)Dong Napisal: No tole vprasanje me rahlo muci in skrbi, ker :

Jih je tudi doma dosti...sam sem učeraj odstrelu dve, že res da ne ipsc ampak... če pridejo na tekmo 104 strelci pol je očitno u redu a ne...sicer pa zlo verjetno da je to zadnja sezona glede na to kaj nam oblast okoli strelišč  pripravlja...
Zakaj je tako kot je v IPSC ju naj povedo odgovorni ne strelci...očitno zelo slabo peljejo vse skupi če ni zanimanja za organiziranje tekmovanja.. Doh 
6.5 vidim je tekma puška Nova Gorica ampak na isti dan je tudi tekma slovenske zveze za dinamično streljanje in povrhu vsega so tekme te zveze že najmanj 10 ali več let VSAKO PRVO SOBOTO V MESECU...to se ve ampak odgovorni ipsc sestavljavci koledarja tega ne upoštevajo celo ignorirajo za njih ne obstaja nič drugega pol se pa čudijo zakaj ni zanimanja...no mene sigurno ne boste vidli 6.5 na puški Not
Odgovori
Ok Tine a mi lohk poves kje se nahajajo koledarji ostalih tekem. Pa ker se nikol nisem zanimal a morm za idpa pa ostala tekmovanja delat izpite, pa opremo kupot al lohk z tem kar mam. Ocitno bom moral prehendlat kar sem verjel, da mi ne bo treba.
Odgovori

Res je lepo slišat, da vsaj nekoga skrbi glede števila IPSC tekem, vendar pa sama skrb ne bo dovolj za samo izvedbo le teh.

Svetujem vama, da se posvetujeta z svojim društvom in da vsaj kakšno tekmo organizirate sami ali z pomočjo SZPS zveze.

Kar pa se tiče raznoraznih osebkov, ki trdijo, da tekem v sloveniji ne potrebujemo, da je takšno stanje kakršno je ravno zaradi njih samih in kar nekaj takšnih je tudi v samem vrhu SZPS-ja.

(05-03-2017, 18:17)Dong Napisal: Ok Tine a mi lohk poves kje se nahajajo koledarji ostalih tekem. Pa ker se nikol nisem zanimal a morm za idpa pa ostala tekmovanja delat izpite, pa opremo kupot al lohk z tem kar mam. Ocitno bom moral prehendlat kar sem verjel, da mi ne bo treba.

No vidiš, si si že sam odgovoril.

Odgovori
Ali ima kdo link do IDPA pravil?
Tisti, ki je objavljen na tem forumu ne dela.
Predvsem me zanimajo omejitve glede pistole...Kot kaze bo treba novo kupiti.
Odgovori
(05-03-2017, 18:42)JRC Napisal: Ali ima kdo link do IDPA pravil?
Tisti, ki je objavljen na tem forumu ne dela.
Predvsem me zanimajo omejitve glede pistole...Kot kaze bo treba novo kupiti.

Poskusi tukaj : https://www.szds.eu/document
Odgovori
Ravnokar berem tole http://members.idpa.com/Content/Rules/4sig5pxx.mr1.pdf
Odgovori
Simek se zavedam da skrb ni dovolj, da je treba nekaj narediti. Osebno vem da ste na vranskem lani resevali zadevo kar se tekem tice in sem za to tudi hvalezen. Tudi nas kkub jo je naredil ce se spomnis. Vem pa tudi, da je se nekaj klubov, ki bi jo lahko pa jo ne. Seveda je problem s strelisci, ce ga nimas je vprasanje, kje to naredit.
Bolj pomembno pa je vprasanje tudi ce bi zveza pomagala dobiti strelisca, ki imajo izpolnjene vse pogoje ali je interes klubov delat tekme ?
Mi je pa smesno, da smo sedaj del olimpijskega komiteja kar je zelo pohvalno na drugi strani pa nimamo kje met tekem.
Odgovori
(05-03-2017, 18:53),Dong Napisal: Seveda je problem s strelisci, ce ga nimas je vprasanje, kje to naredit.
Bolj pomembno pa je vprasanje tudi ce bi zveza pomagala dobiti strelisca, ki imajo izpolnjene vse pogoje ali je interes klubov delat tekme ?
Mi je pa smesno, da smo sedaj del olimpijskega komiteja kar je zelo pohvalno na drugi strani pa nimamo kje met tekem.

Ne, ni problem z strelišči, kako to, da ste vi lahko lansko leto naredili tekmo, čeprav strelišča za izvedbo tekem nimate, drugi jo pa ne morejo.

Probaj na vso stvar pogledat še z drugega zornega kota in boš morda opazil da je stvar podobna tisti zgodbi o dirkaču, ki si je nabavil najboljšo opremo fulkulmegatriperduper in ker kljub temu rezultatov ni bilo se je na glas zažel spraševat kaj je narobe, na kar mu mehanik odgovori naj namontira zlate zavorne ploščice.
Dirkač ves zmeden vpraša kako mu bodo le te pomagale doseči boljši rezultat.
Mehanik: da boš manj bremzal, ker ti jih bo škoda.

Odgovori
Ivan sem prebral - a je cz orange dovoljen ?
Ni pa nobenega koledarja za letos ?

Simek ja ce je volja je tudi pot. Kar se mene in rezultatov tice itak ves ja rezultat mora biti je pa bolj pomembno druzenje in unicevanje stresa.
Tudi to da se z pripravo in organizacijo tekme ne obogati.
In to bi moralo enkrat postat jasen vsem, da se tekme ne delajo zaradi zasluzka pa ceprav je veliko dela s tem ampak za to, da se zadeva kot taka ohranja.
In ja spet smo tam kdo je pripravljen delat tekme za to, da ga potem itaq popluvajo kaj vse je blo narobe.
Odgovori
Kot jaz razumem ne, ker je SA in predolga cev (ne gre v idpa skatlo)
Isti problem kot moja tanfoglio.
Sem pa bral bolj po diagonali.
Odgovori
(05-03-2017, 19:37)Dong Napisal: Ivan sem prebral - a je cz orange dovoljen ?
Ni pa nobenega koledarja za letos ?

Natančen odgovor za orange in vse ostalo boš dobil pri: dusan@szds.eu  +38641469312 kar pa se koledarja tiče, tekme so vsako prvo soboto v mesecu, kje pa obvestijo sproti...Črni kal, Sodražica, Gorica...
Aja pa še izpit IDPA..malenkost, to narediš sproti. Ponavadi se to izvaja enkrat letno, ko je dovolj kandidatov.

https://www.facebook.com/szdsweb/?ref=ts...ts&qsefr=1
Odgovori
Se pravi moraš počakat prvo 1 leto, da izpit narediš in potem tekmuješ?
Odgovori
(05-03-2017, 20:17)Ronzi83 Napisal: Se pravi moraš počakat prvo 1 leto, da izpit narediš in potem tekmuješ?

Ne lahko tekmuješ eno tekmo brez izpita, tako je bilo v mojem primeru. Potem sem opravil izpit. Sicer pa imaš zgoraj kontakt, pa ti bojo vse razložili, so zelo kul tipi  Clap
Odgovori
JRC kolkor se jaz v to razumem je shadow orange DA - no lahko pa zivim v nevednosti  Whistle
Odgovori
Nisem vedel, sem sel sele potem gledat in nisem popravil. 
Je pa prevelika za idpa skatlo, a ni?
Odgovori
(05-03-2017, 20:50)JRC Napisal: Nisem vedel, sem sel sele potem gledat in nisem popravil. 
Je pa prevelika za idpa skatlo, a ni?
222,3 x 152,4 x 41,3 mm (8 ¾” x 6” x 1 5/8”) ??
Odgovori
Za Orange pise da je skupna dolzina 8.86", torej je predolga...razen, ce je to v mejah tolerance?
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)