Anketa: Krovna organizacija DA/NE
- Ne podpiram krovne organizacije posestnikov/uporabnikov orožja, saj sodim da je ne potrebujemo.
4.00%
5 4.00%
- Podpiram ustanovitev krovne organizacije posestnikov/uporabnikov orožja, osebno ji nisem pripravljen pomagati.
8.00%
10 8.00%
- Podpiram ustanovitev krovne organizacije posestnikov/uporabnikov orožja, osebno sem ji pripravljen pomagati s financiranjem.
43.20%
54 43.20%
- Podpiram ustanovitev krovne organizacije posestnikov/uporabnikov orožja, osebno sem ji pripravljen pomagati s svojim delom.
8.00%
10 8.00%
- Podpiram ustanovitev krovne organizacije posestnikov/uporabnikov orožja, osebno sem ji pripravljen pomagati s financiranjem in svojim delom.
36.80%
46 36.80%
Skupaj 125 glas(ov) 100%
* Glasovali ste za to izbiro. [Prikaži rezultate]

Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krovna organizacija DA/NE
#41
Pri seznamu zvez se opravicujem vsaki zvezi  in njenemu clanstvu katero sem izpustil.
Odgovori
#42
(23-03-2017, 18:10)Marko Napisal: Pri seznamu zvez se opravicujem vsaki zvezi  in njenemu clanstvu katero sem izpustil.

Si izpustil ene par aktivnih. Primer IPSC/SZPS, IASC ...
Odgovori
#43
Fantje vse lepo in prav ampak samo zapravljate čas s tem. 

V vsem tem času od formiranja delovne skupine na MNZ sem kot član le-te, predstavnik , strelcev na mojo osebno in tudi vašo žalost, kljub vsemu pisanju prejel pomoč samo od nekaj posameznikov.

Raje sploh ne bom pisal kakšno pomoč oz. kaj dobim od nekaterih zvez, ki jih ditektno zastopam kot njihov predstavnik v MDS. 

O tem, da pa od nekaterih zvez ne dobim niti odgovora na mejl, ko posredujem predlog, ki ga je sestavil MNZ niti ne govorim.

Skratka sam sem zelo zaskrbljen in se bojim, da se bo celoyna zgodba z Zoro zaključila nekako v stilu direktive.

Glasoval nisem, niti nimam namena. Velikokrat sem že rekel, da sem pripravljen pomagat vsakomur in sem tudi sam vesel vsake pomoči.

Se pa sprašujem ali potrebujemo še eno zvezo, ki jo bodo sestavljali posamezniki, ki imajo tudi sedaj možnost kaj narediti pa kaj več od raznih elaboratov tukaj ni bilo.
Odgovori
#44
Zakaj pa na forumu ne objavis, ce te zveze ne sljivijo 5%?
Odgovori
#45
Daj poglej kdo je objavil zadnji predlog?

Tako kot v tem primeru je isto povsod. Veliko je glasnih, nrkaj jih je celo pripravljeno finančno pomagati, dejansko jih je pa vedno samo par, ki kaj naredijo.
Odgovori
#46
Joj, res ne vem, kaj si objavil in cesa ne.
Zdaj se res spomnim, da si ti sprozil debato in smo se pogovarjali o sestankih, kjer ni bilo zapisnika, ali pa je bil spisan naknadno, nepopolno, da so snovalci zakona/podzakonskih aktov ignorirali pripombe,itd....ampak pri tem je tudi o(b)stalo.
Sedaj je po mojem to treba ponovno dati na mizo....morda tudi ze ste, ampak jaz tega ne morem vedeti, saj vem to, kar se tukaj pove.

Kdaj bo naslednji sestanek, da boste lahko vztrajali pri doslednejsih zapissnikih, pri upostevanju pripomb, itd? Kdaj bo cas, da se aktivira se politike? Morda se lahko se kdo vkljuci? Vec glav vec ve, vec uses bolje slisi in vec ljudi ima sirsi osebni network, kot ozja skupina.
Ali ste ze vrgli pusko v koruzo?
Odgovori
#47
Meni se – glede na popolno neaktivnost strelskih organizacij – ne zdi slaba ideja, da se formira nova organizacija, ki bo resnično zastopala interese vseh strelcev na splošno. Dosedanje organizacije so očitno daleč preveč ozko usmerjene.

Če sem npr. rekreativni košarkaš, se za moje rekreativne pravice igranja košarke zagotovo ne bo potegnila Košarkarska zveza Slovenije. Enako je pri streljanju. Strelski zvezi in ostalim se fučka za rekreativce.

Tako kot nekdo rad samo občasno meče žogo na koš, nekdo pač občasno strelja za rekreacijo. In žal njegovih interesov ta hip ne ščiti nobena organizacija.

Ne vem sicer, kako državne organe prepričati, da bi bili na naši strani, a eno stvar jim je treba zelo direktno in jasno povedati:

Pred kakšnim mesecem je po medijih potekala debata o ponovnem obveznem služenju vojaškega roka. Presenetili (ali pa tudi ne…) so me zelo številni negativni odzivi bralcev v smislu: "Leta 91 smo še imeli ideale in so se zato šli ljudje borit za Slovenijo. Danes pa nihče več ne bo tako neumen, da bi za to pokvarjeno državo in politike tvegal svoje življenje…"

Državnim organom je v pogajanjih zato treba zelo jasno povedati naslednje: če bo država mačehovska, če bo arogantno ter iracionalno zagrenila življenje strelcem, naj ne pričakuje, da bo kdorkoli od nas v primeru sile bil tako neumen, da bi branil to idiotsko državo in njeno povsem odtujeno oligarhijo/birokracijo.

Strelska srenja namreč lahko predstavlja nekakšno izvrstno ter brezplačno civilno "teritorialno obrambo". In če si bo politika odtujila ta segment prebivalstva, ga ne bo več dobila nazaj. Raje v primeru eventuelne sile emigriram na drugi konec sveta. Pa naj politike potem branijo profesionalni vojaki in policaji za minimalno plačo; pa še kakšnemu birokratu naj potisnejo orožje v roke, da bo branil njihov fevd. Jaz  ga zagotovo ne bom (in še marsikdo drug ne).

Ne vem sicer, ali bo naše politike to kaj ganilo, ampak to jim je treba jasno povedati, saj so npr. Švica, Češka in Madžarska povsem nasproten (pozitiven) primer odnosa domače politike do tega vprašanja.
Odgovori
#48
Jaz sem dal glas proti kjer mi je jasno,da je to vse skupaj BS , za razliko od 99.9% lastnikov orožja , sem bil čisto povsod dosedaj zraven in na sestankih z poslanci loklnimi in EU, državnimi sekretarji,raznimi svetniki inšpektorji ,delovno skupino, LZS , SZS ,Biatlonci in vse vmes torej imam kar nekaj dest ur na terenu nazadnje danes , ne samo lajke za nek BS na FB in pisaril na Strelcu.

Dejstvo je, da v ta namen je bil ustanovljen ZORO z zelo široko podporo a praktično se je z ustanovitvijo končala zgodba. Tudi drugače je v resnici za akcijo resnično pripravljenih ljudi malo več kot za prste ene roke. 40.000 lastnikov orožja so navadni zapečkarji ,ki pojma nimajo ,kaj se obeta. 

V kolikor take organizacije ne vodi nekdo ,ki ima voljo , čas in resurse je vse skupaj BS. Če bi tako organizacija hotela imeti resrurse za kak učinek je par članarin pre malo , za kaj takega bi potreboval kot LZS obvezne članarine zelo široke baze in podporo trgovcev . Seveda bi to hitro postal problem pa smo tam kjer smo.
Odgovori
#49
Na žalost ima T prav tukaj.
Odgovori
#50
(24-03-2017, 08:07)Bobo Napisal: Na žalost ima T prav tukaj.
V tem primeru prosim, da se tiste, ki bi želeli pomagati, in biti vključeni v aktivnosti pri sprejemanju zakonodaje, obvesti, kako lahko pridemo zraven, in pripomoremo.
Sicer so vsi očitki, kako na eni strani nihče nič ne stori, po drugi strani pa sodeluje le ena zaprta skupina, brezpredmetni.
Kako torej lahko pridem zraven, da bom pomagal?
Lahko tudi na ZS.
Hvala
Odgovori
#51
mr.T: ja oprosti, ampak potem si tudi ti del problema, če si sodeloval, rezultatov pa ni. Kaj nam koristi, da poveš, da si sodeloval na vseh možnih sestankih, istočasno pa vztrajno jamraš, da se itak ne da nič narest, vsi so zapečkarji, vse je BS....?
40.000 lastnikov orožja (+ družinski člani) je zelo velika množica, le aktivirati jo je potrebno.

goranzivec: Podpišem.
Odgovori
#52
Kaj vemo?
- Stanje se glede na videno ne bo izboljšalo samo od sebe, ravno obratno prisotni so trendi zaostrovanja zakonodaje na vseh ravneh,
- Zakonodaja v vedno večjem delu ne sloni na argumentih stroke, temveč gre za politične cilje, ki se poizkušajo podkrepiti z navidezno stroko,
- Upoštevaje zgoraj zapisano, očitno dosedanji pristop k reševanju problematike ni bil ustrezen.

Kot sem že večkrat zapisal, v preteklosti se je precej posameznikov izdatno angažiralo pri poizkusih urejanja področja, žal pa je po mojem mnenju vsem naporom manjkalo nekaj vizije (problemi so se poizkušali reševati na mikro nivoju), to pa je vodilo k nepotrebnim notranjim razkolom, ni bilo, ali vsaj niso bile javno dosegljive, strokovne podlage na katerih bi se enoten pristop lahko gradil, ni bilo izdelanega sistema, ki bi omogočal nadgradnjo že opravljenega dela (vsak lahko prispeva delček k mozaiku in ne, da se delo začenja od začetka, oziroma podvaja), pomen javnsoti je bil zanemarjen, ipd. Seveda se lahko v svojih ocenah motim in sem komu storil krivico, glede na slišano in prebrano pa sem si o stanju ustvaril zgornjo sliko.

Ali lahko moj pristop obrodi sadove ali ne, ne vem, sem pa v to dovolj prepričan, da v to vlagam napore. Osebno menim, da bi, kot odgovor na populizem, kateremu smo priča sedaj, zainteresirana javnost morala trmasto in vztrajno graditi na strokovno podprtih argumentih, saj so ravno ti največji trn v peti zagovornikom sedanjega pristopa. Kot sem že večkrat poudaril, začetek neke ideje vedno temelji na posameznikih, kasneje pa mora zaživeti ideja sama, sicer stvar nima prihodnosti. Primerno zastavljen projekt lahko k temu nekaj prispeva, prav tako pomembno, ali celo pomembneje pa je, da bi se moral vsakdo izmed zainteresirane javnosti zavedati svoje vloge nekakšnega ambasadorja pri ozaveščanju tako svojih kolegov, kot tudi širše javnosti.
Odgovori
#53
(24-03-2017, 09:09)JRC Napisal: mr.T: ja oprosti, ampak potem si tudi ti del problema, če si sodeloval, rezultatov pa ni. Kaj nam koristi, da poveš, da si sodeloval na vseh možnih sestankih, istočasno pa vztrajno jamraš, da se itak ne da nič narest, vsi so zapečkarji, vse je BS....?
40.000 lastnikov orožja (+ družinski člani) je zelo velika množica, le aktivirati jo je potrebno.

goranzivec: Podpišem.

Rezultati ? to da letoš še sploh lahko streljate na privat  in vojaških streliščih in je kje pa kje kaka tekma ,sprejem novih podrejenih pravilnikov ZORO smo čisto efektivno ustavili za več kot leto.

Brez tega letos ne bi nihče več streljal na tarče izven komercialnih strelišč,

Na zalost je dosežek samo začasen še posebno zdaj z sprejemom nove EU direktive, ki daje alibi za popravljanje ZORO
Odgovori
#54
JRC, tole so pa hude besede za nekoga ki je keyboard operator, kaj drugega razen "moramo, treba bi bil, potrebno je, itd" pa ni videt...
Treba bi bilo aktivirati, ja, res ko pa je treba dat kaj več kot klobasanje na strelcu pa od silne podpore ni kaj dosti videt.
Odgovori
#55
mr.T: Ja ne vem, ti si sam napisal, da se ne da nič narest, nič dogovorit ... in če k temu dodam še informacije, ki jih je Bobo napisal (kako potekajo sestanki, da se pripomb ne upošteva, zapisnikov ni ali so spremenjeni), potem res ne morem sklepati drugače.

Kristian: nisem edini, ki je izrazil pripravljenost pomagati. Po eni strani poslušam, da s(m)o vsi indiferentni in da se ne zavedamo, kaj se pripravlja... po drugi, da so zveze neučinkovite/skregane/nezainteresirane ... pa, da je vsaka pobuda BS ... in potem s(m)o spet vsi kar keyboard operaterji.... ne vem, no, saj lahko tudi utihnem, če je zdaj problem to, da napačno (ne) vidim uspeha, da je ukinitev strelišč zamrznjena za eno leto.... 
Ni problema, evo sem že tiho... se opravičujem vsem, ki jih je moje pisanje prizadelo. 
Hvala, ker ste mi zagotovili, da bom letos še lahko streljal na tarče.
Over & out.
Odgovori
#56
Ja ne moreš ker sediš doma in veselo klofaš po "luftu".

Zadeva je povsem preprosta, MNZ ne posluša in edini način kako se bo prisililo uradnike k poslušanju bo protest vsaj 5.000 ljudi pred parlamentom in to ne protest "za magazine nad 10" ali pa "ne me z zdravniškim matrat vsake 5 let" ampak za to, da je pravica do lastništva orožja absolutna za vse državljane za katere država ugotovi, da ni verjetno, da bodo le tega zlorabili ali pa da le tega niso storili že v preteklosti (ali pač kot je že sedaj izvajali kriminalnih nečednosti drugih oblik). Potem bodo tudi stranke morda začele računati, kaj se splača ali ne splača in ali naj bo prenos EU direktiv bolj ali manj "zajeban do naših državljanov, ki nas bodo ali pa ne bodo volili".


Boste prišli, ko bo čas al boste samo klobasali po tipkovnicah?  Anketo je simpl izpolnit za kaj več pa večina nima ne volje ne muda, ker na koncu dneva se vse vrti okoli enih in istih....

PS: Še dodam, ker jokate, da niste obveščeni, še N-TIČ ponovim V KATEREM KLUBU V KATERI ZVEZI JE KLUB ZAKAJ NE ZAHTEVATE INFORMACIJE IN VODSTVU POVESTE DA ŽELITE SODELOVAT!
Odgovori
#57
Goran, JRC oba spremljata to temo že nekaj časa in pa tudi ostale povezane teme. Večkrat sem napisal, da mi lahko pošljete ideje, predloge ... 

Kot napisano razen svetlih izjem in nekaterih ki so se res aktivno vključili, je bila bera bolj boga.
Odgovori
#58
(24-03-2017, 11:53)JRC Napisal: mr.T: Ja ne vem, ti si sam napisal, da se ne da nič narest, nič dogovorit ... in če k temu dodam še informacije, ki jih je Bobo napisal (kako potekajo sestanki, da se pripomb ne upošteva, zapisnikov ni ali so spremenjeni), potem res ne morem sklepati drugače.

Delo z delovno skupino je precej sizifovo ,prideš se nekaj zmeniš potem vidš, da nič ne velja pa jovo na novo . A meseci tečejo iz mesecev rata leto  ali dve ( ko vsi lahko še pokamo dalje). A zavedat se moraš, da na eni strani sedijo uradniki v službi , ki tako ali drugače končajo šiht na drugi strani pa mi z svojim časom in voljo in čisto vrjetno, da se nas nekaj naveliča bockat v nedogled saj lahko kaj drugega počnemo.

Nihče ne pravi ,da se ne moreš udejstvovat a za to ne rabiš 'NRA' , vsak od vas bi se lahko , pa se ne , vsako društvo vrjetno jih je nekaj sto in tistih 27 zvez  pa se ni nihče (pravi čas se nas je odzvalo 7 ali 8), še več cel čas so kimavčki pametni ''saj nebo nič oz sej ne bo tako hudo'' to smo poslušal celo leto .
Odgovori
#59
Mato, Bobo, mr.T: ravno to, kar ste napisali samo potrjuje, da rabimo NRA.
Ne morete se namrec boriti proti profesionalnemu  birokratskemu aparatu na tak nacin, kot ste se borili do sedaj. Sami ugotavljate, da gre za Sizifovo delo, hkrati pa se pritozujete, da ostali samo tipkamo. 
In Bobo, tvojega poziva na predloge se spomnim, ampak kaj bos s predlogi, ce pravis, da vas na MNZ ne sljivijo? In kaksen predlog sploh lahko poda kdorkoli, ce so zahteve (okrog strelisc) taksne, kot so jih spisali? Karkoli bi ti kdo predlagal, bi odnesel na sestanek in Sizifovo delo bi se nadaljevalo po istem kopitu....ce nekaj ne gre, je treba poiskati druge moznosti.

Ce imajo predstavniki lastnikov orozja za seboj 40.000 glasov, je nekaj drugega, kot ce jih imajo 10 ali par 100 iz parih drustev. Zakaj pa mislis, da so Firearms United vsaj spustili za mizo? Tomazsa Stepiena kot jeznega posameznika iz Poljske zagotovo ne bi.

Je slovenska verzija NRA res neuresnicljiv projekt?
Ne vem(o), dokler se ne poskusi.
Odgovori
#60
Dej prodajaj bučke komu, ki ne zna vrtnarit. Tle otresate in pametujete, ko je pa treba kaj narest pa megla in 1001 izgovor zakaj naj se nekdo drug ukvarja s biločem ali alternativno dal bi 5€, da bi mel mirno vest in pa 1001 "predlog" (beri zahtevo, beri neskončno moraliziranje in pametovanje) kako naj tisti, ki bi potem nekaj delal (seveda ne bi pozabili na vsakem koraku omeniti "ZA MOJ DENAR GROMSKA STRELA!")  le to tudi dela. Če bi pa po kakem čudežu slučajno bilo denarja nekaj na kupu, da bi lahko funkcionarji te zveze celo delo opravljali profesionalno bi bila pa na vsaki skupščini cela plejada peteurosemdalslovenceljev, ki bi tako ali drugače rovarili, da bi prišli mednje in nato tekmovali kdo bo manj naredil.


Kar se mene tiče imamo Zvezo in vse kar bomo še delali bomo delali znotraj te zveze in društev v sestavi vsi ostali pametnjakoviči in nabijači pa kar veselo klofajte po tipkovnici in se čudite zakaj in kako in se pridušajte kako zveze nič ne delajo a povem vam, da ste prvič v napačnih društvih in drugič v napačnih zvezah in še tretjič del problema (ker ste člani idiotskih društev, ki ne delajo kot bi morali in nimate muda se prestavit drugam ali spremenit lasten klub da bi začel delat kot se šika).
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)