Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tactical Polish Sniper 7
#1
In sva nazaj iz TPS 7, tekma super, folk supr, hrana je bla, naspala sva se, če prašaš vojaka kje je kej te pospremi do tja. To je to...

Zdej pa še mal bol v detajle, kako je use skup zgledal.

Vožnje je bilo 12h, mal guzve v Nemčiji mal pavze na počivališčih. Prideva en večer prej do poligona in se odločva, da ga mal prevozva. Iz glavne ceste dol na makadam in na gozdno pot, vidiva table, ki je blo verjetn napisan "vojaško območje prehod prepovedan" ampak ker ne znava poljsk sva peljala dalje. Ratal je ceu off-road in jebena cesta po tistem žbunju je bla kr hardcore za Astro. Po ene 45min sva mela dost tega in sva šla do hotela, jest pa spat. Zjutrej se peljeva na poligon, mimo partyja, ki ga je imela tank enota, mal prašava za smer te tankiste in prideva na cilj. Na parkplacu padeva v debato s poljaki.. kaka tekma bo in slišva od večih "No no.. this is different competiton, not like Sniper Mission" WTF?!? Kaj pa pol je to? Tactical sniper.. 7 prog na enmu poligonu in 1 na drugmu. Podobno IPSC tekmam. Kurc pol.. OK bova pa to zrihtala, ne bo tolk hardcore :)

Razdelijo nas v 6 squadov, 43 parov je blo in gremo na svoje proge.

1. proga
Sod leže na tleh in eden zapičen pod kotom 45 v tla. Eden je sniper, drugi spotter. 2 strela na tarčo, 4 tarče in ena od teh je talec. Razdalje 300-600m. Čas 2min za ocenitev razdalj in potolčt use tarče. Daljna je bla nekje na 600m, mirage je bil ubijalski, zato mislim da sta zadela samo 2. Bližnje tarče zrihtava kot profija. Eno strelja Sept dve jst. Meritev samo po križu, brez klikanja.

2. proga
Barvne tarče, 5 komadov, po dva strela. 5min priprave za razdalje. Samo eden strela in po križu, spet brez klikanja. Zajebem zapiske in prekrijem razdalje tarč, iz glave govorim Septu podatke in ene tarče ni noben vedel razdalje ker je bila mim mera. Nekje 500-600m. Sodnik reče kero barvo, jst dam mil Septu in on poči, povem popravek in pade. Tista čudna tarča pride na vrsto... pojma nimam za mil.. nekje 2,2-4.. recem na blef 2,8.. tarča pade u prvo!!! Sreča spremlja pogumne haha. Čas 40sec na tarčo, oba leživa.

3. proga
Tarče nekje na 300, 400, 500 in 600m. Daljne streljaš leže in platoja, spotaš sam sebe, bližno tarčo streljaš napol leže iz jarka. Tole sem sam zafural, Sept je pokazal svojo simfonijo streljanja in naju vrgel na 11. mesto, kljub moji polomiji. Zakaj sem zamoču... naboje sem imel na sebi v žepu ene 45min, vroče je blo 25 in so bli streli visoki.. pač VV je mal občutliv na temperaturo.. te napake  nism ponovu.

4.proga
Fitness proga, 1 min priprave. Tarče na 400m. Oba streljava istočasno, spotaš sam sebe. Tek 50m potem 10x jumping-jacks primeš puško in v stoje streljaš na 30cm gong, spet tek 50m in 20 počepov, streljaš sede, tek 50m 10 skletc in streljaš leže čez travo. Zadaneva samo iz ležeče. Pulz je bil visok.

5. proga
Vzporedno streljanje,  tarče nekje 100,400 in 600m. Sam izbereš kero tarčo boš streljal leže, sede in stoje. Po 3 strele na tarčo. Mal si lahko taktiziru in se odločm da streljam na 600m v stoje na 30cm gong.. zadanem v 3 strelu!!!!!! Matr sm biu veseu, sodnik pa tud presenečn.. samo še enmu je to ratal. Kleče počim na 100m, zadanem. In leže 400m, falim.. ku.c tud. Šibam nazaj in čakam Septa na poziciji.. priteče do mene in zamenjava proge.. streljaš iz puško od kolega.. rifle switch :) streljam v stoje na 600m... in nama zmanjka časa.. fak!! 6min je blo za use komplet.. razdalje in obe proge. Ok.. tole sva bla mal počasna.

6. proga
Čakaš v kvadratu, eden šiba v helikopter, odpre okno in strelja na tarče 300 in 400m, nobene filozofije, ko pride eden nazaj štarta drugi. Dva strela v tarčo.

7. proga
Medic, 3 lutke. prva ne diha, druga ma strel cez roko in na tretji razgaljena ženska strel čez pluča.. nardiva stage kot profija, mogoč bi bla mal bol hitra lahko. Tiščim tist povoj v ramo, kri teče, jo zaprem in to je to.. seveda delam z rokavicam. Je bla fake kri sam useen. Chest seal na zenski in prevert pljuča.. nč posebnga - če znaš.

Konec dneva.. tle sva zaklučla nekje 15-17mesto od 43, če prau vem.

Drugi dan
8. proga
Streli čez jezero 1.1km, leže, vsak 3 strele. Veter iz smeri 1.5-2, hitrost 2.5-5m/s.. modeli iz .300wm, 338lm in .50 so mel probleme zadet. In pol jst optimist iz 308 streljam.. zgrešim.. itak! Samo 8 od 86 jih je zadel.. in tle so se mesta konkretno premešala.

Bila sva 24 od 43, 3x nama je ratal premagat top3 ekipe, ampak ni bilo dovolj :)
Probleme sva mela s pravili, pol sva neki brala po poljski in gledala kaj delajo drugi, da sva naštudirala progo. Govoril so anglešk, sam bol zlomljen kot palca. Edn tip iz druzga squata nama je šel na roko in nama prevajal pravila.. tako da na koncu sva use zastopla.. skor :)

Če potegnem črto ___________________________ je bla tekma odlična za moje pojme, priporočam drugim in bom še verjetno šel. Vojska in sotekmovalci so bli ustrežljivi, tko da sva v 2h bla že domača iz večino.. super ljudje - sm že omenu, vem.

Zdej pa tko...
Poljska ima 3 tekme
-Tactical Polish Sniper
-Sniper Mission
-Mykita 

Obe druge dve še prideta v tem letu. Sniper Mission je tist hardcore f..k, Mykita je podobna tej ampak še bolj zanimiva.

... tole na hitr iz moje strani.
Odgovori
#2
Clap Clap
Plus dobis pa jutr, ker sem danasnjega ze porabil.
Odgovori
#3
Ok sem mislil ,da sta šla na Snajper mišn , tam bi se res na peškala. Za prvo tekmo vama je tole najboljš oz še boljša je samo Češka.
Odgovori
#4
Sva tud midva mislila, da bo ta mišn.. za to sva se prpraula, pol nama pravila neki niso šla skupi. Mal so strani za info o teh tekmah ble zmešane. Se pa spomnejo two guys from Slovenia od prejšne runde :)
Odgovori
#5
O super ! Kaj sta pa imela s seboj-orožje ?
Odgovori
#6
Da še jaz moj vidik dopišem, kot so se zadeve odvijale po vrsti.

6. proga
Prva tekma, prva proga, grem malo bol previdno, da ne bi začel s kakim DQ, ali pa z glavo kakšnega štoka v helikopterju odbil. Oken tud še nisem v helikopterju odpiral tko da se je mal zatikal, plate zacinglajo in že je blo treba ven in predat štafeto. Zadetki ok, čas bi lahko bil boljši a si ne očitam ker je pač moja prva proga spolh.

7. proga
Sva bla pripravljena za Sniper Mission in sva si zrihtala instrukcije pri enemu medicu iz vojske. Dobiva 18 od 20 možnih točk, samo malo sva pozabla, da se čisto vse proge štopajo in čas ni bil najboljši, ampak nekje v povprečju.

1. proga
Plan je bil da zadanem tarčo na cca 600m (sniperja) položaj mi ni bil najbolj všeč saj se je ležeči sod premikal in miraž je bil nenormalen. Oba strela zgrešim, kasneje sem zvedel, da je to tarčo zadela samo 2 od 43 parov. Bližnje tarče je Perse zrihtal na hitro. Ko sva kasneje analizirala zadeve, bi bilo bolje če bi na bolj oddaljeno tarčo strenjal iz soda, ki je bil pod kotom vkopan v tla.

2. proga
Ta mi je bila najbolj všeč, ker si imel na voljo čas na progi, da si se lahko pripravil. Tri od petih tarč sva lahko natančno pomilala, kljub temu da nisva vedela dimenzij tarče. Vse tri so bile iste, od tega je bila ena na 300m liniji glede na druge proge. Iz te na 300m sva dobila mero tarče in potem iz te mere določiva ostalali dve. Tarče so bile reaktivne in so ob zadetkih padale. 

3. proga
Do te proge sem se do konca ogrel in je bila moj vrhunc dneva vse je padlo v prvo, čas je bi dober. Malo je pomagalo, da sem prej zaslišal nemški par kako je kaj bilo in so me opozorili da je podlaga nagnjena in da rabiš imeti zadaj kopito visoko dvignjeno od tal. Zadevo sem super rešil z večjim žakljem postavljenim pokonci.

4. proga
Nisem bil pripravljen na stoječe strele na 400m. Ni bil toliko problem pulz, kot to da streljanja v stoje ne treniram. Nekako mi ne gre v glavo, zakaj bi si oteževal življenje, če lahko uporabim tripod,... Strel v leže je bil zanimiv, saj si tarčo komaj videl med travo in ni šlo drugače kod da čez njo ustreliš. Čas imava odlčen, saj sva oba v formi in sva dobivala na teku, sklecah,...


5. proga
Zadnja proga v prvem dnevu. Koncentracija je že padla, utrujenost se tudi že malo pozna, spet streljanje v stoje, zaj...m vse kar je možno. Izberem taktiko, 100m v stoje, 400m v sede, 600m v leže, vse zgrešim. Ni mi jasno kako sem lahko v leže zgrešil,... Tek na drugo pozicijo in menjava puške, zdaj izberem taktiko 600m v stoje, 100m v sede in 400 v leže, po prvem strelu zmanjka časa. Še dobro, da je Perse zadeval. Že na začetku bi moral izbrati taktiko 600m v stoje, 100m v sede in 400 v leže, prve tri strele ustreliti na hitro in potem v prvo zadeti sede in leže.

Drugi dan
8. proga
Veter je stalno rahlo spreminjal smer in jakost in je bila 30cm široka plata za večino preozka (višina plate je bila 60cm). Padca je bilo več kot sem imel po tabelci (balisticni kalkulatorji so bili prepovedani). Eden od razlogov je sigurno mivka v katero se je vgrezal bipod. Po tretjem strelu sem imel že pravo višino in sem zadel cca 50 cm levo od tarče. Prepričan sem bil da bi v četrto zadel. Kasneje ko smo imeli fee shooting se je izkazalo, da verjetno ne bi. V prihodnje bi malo več časa namenil študiranju kako grobo korekcijo dobiti že v prvem strelu. Če bi bil še enkrat na tej progi bi opazoval zgrešene strele ostalih strelcev in probal določiti kje so območja, ker se jasno vidi kam je priletela krogla. Potem bi prvi strel namenoma ustrelil mimo tarče s ciljem da krogla zadane območje, kjer se sploh vidi kam sem zadel. Naredil bi korekcijo in drugi strel bi moral biti blizu tarče, tretji pa upam da že v njej. Dodatno bi bilo fino za take zadeve imeti hitrejši load.


Na splošno mi je bilo najbolj žal, da s sabo nisva imela spektiva. Ostali so jih imeli praktično vsi in so pridno pred vsako progo študirali razdalje in taktike.
Odgovori
#7
fotke
[Image: 17798971_1912911735621825_73566748930853...e=59640B39]
[Image: 17799209_1912911678955164_73006806702352...e=596431C5]
[Image: 17796241_1912911872288478_90569428064994...e=59585D61]
[Image: 17799354_1912911685621830_10736554040161...e=5962878B]
[Image: 17796132_1912912082288457_66942374886242...e=598E94A2]
[Image: 17795857_238606073277492_864097867736179...e=5992DDD8]
[Image: 17795810_239010536570379_732975144805221...e=5957D95E]
Odgovori
#8
Da si boste lažje predstavljali kera fotka je kera proga.

1. fotka - 8. proga
2. fotka - 6. proga - Ni mi čisto jasno zakaj Natalija strelja čez vrata namesto čez okno.
3. fotka - 6. proga
4. fotka - 4. proga
5. fotka - 1. proga
6. fotka - 4. proga
7. fotka - 3. proga
Odgovori
#9
Izgleda zelo zanimivo. Je vsako leto ob približno istem času?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Odgovori
#10
Bravo! Še več tega + še kakšen video.

Odgovori
#11
Termine spreminjajo, zato sva mela problem vedt ker tocn tekmovanje bo. Sam zdej ko smo razcistl imena je bol jasn.

Za slike in video pa poglej na FB, Helicon ma povezave in se zdele nalaga gor.
Odgovori
#12
Ok, super. Mogoče drugo leto...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Odgovori
#13
Bravo fanta!
Odgovori
#14
Evo najdu še eno svojo sliko v akciji. Streljanje skozi okno helikoptreja na 6. progi.

[Image: 17834881_1301457746637911_38836580121576...e=5950C408]
Odgovori
#15
No se vsaj zgubila nista kot še eni ki jih poznamo :)
Odgovori
#16
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)