Ocena teme:
  • 4 Glas(ov) - 3.25 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podprimo preoborožitev vojne ladje Triglav
#81
Potem ne bo šlo zaradi okoljevarstvenih razlogov. Ampak ker dvomim, da se bo Aleš vdal, predlagam, da jih imamo na suhem in s prikolico vozimo okol. Napada mornarice s kopnega ne bodo pričakovali, tko da smo v strateški prednosti!
Odgovori
#82
To bi pa šlo. 
Na suhem.
Da ne bo kaj zarjavelo  :))
(pa namesto municije se nabavi megafon, pa se bo poveljujoči oficir lahko drl not: bang bang bum bum)  :flak:
Odgovori
#83
Predlagam, da strokovnjakinja, ki je na naši elitni univerzi dipomirala iz bureka naredi doktorsko ekspertizo z naslovom:

'Poglobljena sociološkoantropološka analiza aplikacije moderniziranih mornariških sil v planinah in avtocestah v luči strateških globalnih dogajanj v času geopolitičnih sprememb asimetričnega bojevanja v realnem času ter vpliv čevapčičev na nove oborožitvene sisteme raket Uran, Saturn, Naboo, Tatooine ter 30mm topov in torpedov.'

Temeljna literatura so lahko Aleševe ugotovitve.
Odgovori
#84
Ni v redu naslov.
Dodati je treba še: multidisciplinarna (analiza) ...in potem ... v luči strateških globalnih multikulturnih dogajanj ... ter vpliv ekološkiih čevapčičev (špikanih s tufujem)... 

Brez tega bo dizertarcija nepopolna.
Aja, pa torpeda morajo biti pobarvana z okolju prijaznimi barvami.
Odgovori
#85
Zakaj se mi zdi, da so se v tej temi pofočkali tisti, ki, kljub neutemeljenemu samoprepričanju, kako zelo sposobni so, v obrambnih strukturah niso in niso napredovali, sedaj pa zabavljajo čez tiste, ki so v tej 'branži' naredili uspešno kariero? Mrgreen 

Pa ko bi bili vsaj duhoviti...pa niti na tem področju kar nea gre in nea gre.
Odgovori
#86
A to govoriš zase?
Odgovori
#87
Kako pronicljiv um. In ne, nisem imel v mislih sebe, niti tebe. Jaz tako ali tako nisem bil v teh strukturah.
Odgovori
#88
(20-04-2017, 17:58)Ales Napisal: Kako pronicljiv um. In ne, nisem imel v mislih sebe, niti tebe. Jaz tako ali tako nisem bil v teh strukturah.

Meni se pa zdi ravno nasprotno..ne vem zakaj bi se nek civil ukvarjal z oborožitvijo ladje katere še od daleč nikoli ni videl.
Odgovori
#89
Ales, z vojsko nimam nic. Razen leta v JLA, nisem bil potem nikoli v TO.
(par let v rezervi policije)
Logika mi pa pravi, da z eno ladjo je mores narest nic, razen da si kanonfuter.
V mirnodobnih razmerah pa jo lahko glancas, pa admirali lahko pozirajo...
Odgovori
#90
Veliko držav ima ladjevje, malo pa se jih lahko privošči izgubo ladij. Če kdo ne verjame naj pogleda Argentince, kako hitro so zaključili ob prvih izgubah, ki so jim jih povzročili Britanci. Pa še koga, zgodovina je polna primerov.
Odgovori
#91
(20-04-2017, 10:45)Stg44 Napisal: Potem ne bo šlo zaradi okoljevarstvenih razlogov. Ampak ker dvomim, da se bo Aleš vdal, predlagam, da jih imamo na suhem in s prikolico vozimo okol. Napada mornarice s kopnega ne bodo pričakovali, tko da smo v strateški prednosti!
Buahahahaha,

barčica na vozičku, pa v napad. Neverjetno. Za to pa mislim, da sploh ni rakete za to. Obstajajo zemlja-morje, zrak-morje.
Ampak zemlja-morje-na-kopnem, to pa ne obstaja.

Pa ti si car. Si kdaj razmisljal, da bi se prijavil na delovno mesto ministra za obrambo?

Poslano z mojega SM-G800F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#92
(20-04-2017, 18:08)sailor Napisal:
(20-04-2017, 17:58)Ales Napisal: Kako pronicljiv um. In ne, nisem imel v mislih sebe, niti tebe. Jaz tako ali tako nisem bil v teh strukturah.

Meni se pa zdi ravno nasprotno..ne vem zakaj bi se nek civil ukvarjal z oborožitvijo ladje katere še od daleč nikoli ni videl.

Dajmo predpostavit, da je res nisem videl. Komisija, ki je izbirala kolesnik 8x8, tudi nikoli ni videla krpana... :))) So what?

Ampak, hej, 'čivil' vsaj ve, da kam spravit na triglav rakete uran, to pa ni tako slabo za civila, ane? Pa minister Karli je bil tudi civil, pa lej, se je ukvarla z ladjo pa še s konfiguracijami 8x8. Pa demonstriral je, kako se dela sklece. :)

(20-04-2017, 18:17)JRC Napisal: Ales, z vojsko nimam nic. Razen leta v JLA, nisem bil potem nikoli v TO.
(par let v rezervi policije)
Logika mi pa pravi, da z eno ladjo je mores narest nic, razen da si kanonfuter.
V mirnodobnih razmerah pa jo lahko glancas, pa admirali lahko pozirajo...

Proizvajalec raketnih topnjač ali celo 'korvet' pravi, da lahko deluje samostojno ali v skupini, tako da nekaj na tem je...sicer pa imamo še Ankaran, ki je celo malce daljši od 24 metrov, torej bi moral biti ladja, razen če imajo kakšno drugo definicijo naši vrli uniformiranci?
Odgovori
#93
(20-04-2017, 19:00)mm38 Napisal: Veliko držav ima ladjevje, malo pa se jih lahko privošči izgubo ladij. Če kdo ne verjame naj pogleda Argentince, kako hitro so zaključili ob prvih izgubah, ki so jim jih povzročili Britanci. Pa še koga, zgodovina je polna primerov.

Imaš prav, ampak države kljub temu še vedno nabavljajo ladje in se gredo ladjevje. No, zgodovina pa pravi tudi, da je zgolj zaradi Tirpitza v stalni pripravljenosti - za primer izplutja te ladje - čakalo kar manjše ladjevje...ne vem pa, če so 'dekani' ladij dobivali dodatek.
Odgovori
#94
Najboljši mornarji na svetu vedno jurišajo iz in na kopno. Pri nas imamo prostovoljne gasilce angleži imajo RNLI .




Odgovori
#95
(20-04-2017, 20:33)Ales Napisal: Dajmo predpostavit, da je res nisem videl. Komisija, ki je izbirala kolesnik 8x8, tudi nikoli ni videla krpana... :))) So what?

Ampak, hej, 'čivil' vsaj ve, da kam spravit na triglav rakete uran, to pa ni tako slabo za civila, ane? Pa minister Karli je bil tudi civil, pa lej, se je ukvarla z ladjo pa še s konfiguracijami 8x8. Pa demonstriral je, kako se dela sklece. :)
Takim kot si ti smo včasih rekli da vedo eno stran več kot knjiga. Veliko uspeha z predlogi in raketami, lp :)
Odgovori
#96
(20-04-2017, 09:28)Stg44 Napisal: Ne bodte no taki, Aleš ima povsem prav.

Je pa tako, da lahko Triglav, če je treba, odpluje precej daleč in tam izstreli rakete, havbice (in iz obale izstreljene rakete) so pa omejene kot kaže, na 40 kilometrski doseg.

Sicer si ne predstavljam, kako bi Triglav kam odplul čez Hr, It ali pa drugo ladjevje, ki bi ga čakalo ob izhodu iz zaliva in bi ga imelo ves čas na očeh, ampak če se Slovenija odloči terorizirat Malto ali pa Monako, nam je brez dvoma nujen. Odpluje daleč tja in izstreli rakete! Zraketiramo kakšno marino in preženemo turiste, da bojo vedel, da ni heca.

Koga briga če vojska nima za municijo in ima neke belgijske puške, ki po parih strelih začnejo razpadat, mornarica je ključ za dobro obrambo. Predlagam še po en čoln za Blejsko in Bohinjsko jezero. In eno podmornico za na Ljubljanico. Bo že videl ta, ki nas bo hotel napasti! 30 mm top, uran rakete, igla šturm, torpedi pa 45. plačni razred z našitki na uniformi.  Uh..., kako bo dobil batine!
Me veseli, da še kdo misli kot jaz. Kadar sem še posebno jezen in popadljiv si v mislih predstavljam da bi mi zlata ribica izpolnila želje. Ena od njih bi bila nedvomno ta, da bi v Blejsko jezero čofnila največja letalonosilka, taka kot jo imajo Američani.

Potem bi mi bilo v največje veselje sedeti na obali in opazovati, kako bi naši največji umi (ha-ha) premišljevali - kaj pa sedaj.
Odgovori
#97
(20-04-2017, 20:40)Ales Napisal:
(20-04-2017, 19:00)mm38 Napisal: Veliko držav ima ladjevje, malo pa se jih lahko privošči izgubo ladij. Če kdo ne verjame naj pogleda Argentince, kako hitro so zaključili ob prvih izgubah, ki so jim jih povzročili Britanci. Pa še koga, zgodovina je polna primerov.

Imaš prav, ampak države kljub temu še vedno nabavljajo ladje in se gredo ladjevje. No, zgodovina pa pravi tudi, da je zgolj zaradi Tirpitza v stalni pripravljenosti - za primer izplutja te ladje - čakalo kar manjše ladjevje...ne vem pa, če so 'dekani' ladij dobivali dodatek.

Da drži, ampak po drugi strani si ga pa niso upali izgubit in so ga držali v fjordu.
Odgovori
#98
(20-04-2017, 20:40)Ales Napisal:
(20-04-2017, 19:00)mm38 Napisal: Veliko držav ima ladjevje, malo pa se jih lahko privošči izgubo ladij. Če kdo ne verjame naj pogleda Argentince, kako hitro so zaključili ob prvih izgubah, ki so jim jih povzročili Britanci. Pa še koga, zgodovina je polna primerov.

Imaš prav, ampak države kljub temu še vedno nabavljajo ladje in se gredo ladjevje. No, zgodovina pa pravi tudi, da je zgolj zaradi Tirpitza v stalni pripravljenosti - za primer izplutja te ladje - čakalo kar manjše ladjevje...ne vem pa, če so 'dekani' ladij dobivali dodatek.

A ti slučajno primerjaš ponos Kriegsmarine in nekaj, kar ima v vsaki spodobni mornarici status tretjerazrednega plovila, ne glede na to, da naši fantje in punce potegnejo precej iz te ladje, glede na namen uporabe.

Mimogrede, če meniš, da diplomacija ne deluje, resnično ne vem kaj čakaš in zakaj nam s svojim junaškim dejanjem oboroženega napada na hrvaške okupacijske sile v Piranskem zalivu ne pokažeš, kako se zadevam streže?
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#99
Ales: seveda lahko korveta deluje samostojno.
Deluje ze lahko, a prav dolgo zagotovo ne.... ce je na nasprotni strani priplula ena resna formacija; pa se kaksna podpora iz zraka za dobro vago.
Odgovori
(20-04-2017, 21:36)fritz Napisal:  da naši fantje in punce potegnejo precej iz te ladje, glede na namen uporabe.
Kaj potegnejo iz ladje ne vem. Tisto kar so pa iz morja pred Libijo (pa domov pripeljali) bi pa mirno pogrešal.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)