Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ugodne cene orožja na bolhi
#1
Zanimiv oglas na bolhi

http://www.bolha.com/rekreacija-sport/st...96&kw=6.35


Eni pa imajo želje....
Odgovori
#2
Tale Löhr je pa imel enih pištol. Skoraj vsako leto se kakšna prodaja. Seveda, po super ugodni ceni ...
Odgovori
#3
(07-04-2017, 17:32)sekira Napisal: Tale Löhr je pa imel enih pištol. Skoraj vsako leto se kakšna prodaja. Seveda, po super ugodni ceni ...

Po ogledu prodajalčevega orožja-katerega prodaja je bil najbrž lastnik kompletne zbirke general  Löhr...
Odgovori
#4
Ta pa je.,5x en Lor Mrgreen Papers Clap
Odgovori
#5
Savage 22lr za 1600€  :))

   
Odgovori
#6
Tukaj nekaj ne štima ali pač.

Zgodovinska dejstva pravijo, da je 9.maja 1945 politični komisar XIV divizije Ivan Dolničar, podpisal kapitulacijo nemške armadne skupine E s poveljnikom generalom Alexandrom Löhrom. Ivan Dolničar je generalu Löhru po kapitulaciji zasegel osebno orožje, pištolo Walther PPK. Zaplenjena pištola je razstavljena v spominski sobi nemške kapitulacije v hiši ob zdraviliškem parku v Topolšici in sicer v stekleni kocki sredi sobe. Sobo si lahko od zunaj (za steklom) ogledate 24 ur vse dni v letu.

Je pa res, da je general nekaj dni po predaji odšel ali pobegnil na avstrijsko koroško v Velikovec, kjer se je predal Britancem. Verjetno, predvidevam, je tudi takrat imel pri sebi kakšno osebno oborožitev.

Nekaki etični kodeks pravi, da se ob predaji poveljujočim častnikom (ali višjim častnikom), pusti osebna oborožitev. No vsaj v teoriji.

......tudi pištol kalibra 6.35 ni bilo v uradni oborožitvi wehrmachta, je pa zopet res, da so v vojnem času uporabljali vse živo, vendar dvomim da visoki generali.
Odgovori
#7
Ocitno nek zbiralec prodaja; na seznamu tudi mitraljez za 15.000 euro , pa heckler G3 iz 'osvobodilne vojne 1991' za 3000 eur itd.

http://m.bolha.com/uporabnik/planinski_orel?page=2
Odgovori
#8
M70 so delali tudi v 6.35?
Odgovori
#9
(07-04-2017, 18:58)burt Napisal: Tukaj nekaj ne štima ali pač.

Zgodovinska dejstva pravijo, da je 9.maja 1945 politični komisar XIV divizije Ivan Dolničar, podpisal kapitulacijo nemške armadne skupine E s poveljnikom generalom Alexandrom Löhrom. Ivan Dolničar je generalu Löhru po kapitulaciji zasegel osebno orožje, pištolo Walther PPK. Zaplenjena pištola je razstavljena v spominski sobi nemške kapitulacije v hiši ob zdraviliškem parku v Topolšici in sicer v stekleni kocki sredi sobe. Sobo si lahko od zunaj (za steklom) ogledate 24 ur vse dni v letu.

Je pa res, da je general nekaj dni po predaji odšel ali pobegnil na avstrijsko koroško v Velikovec, kjer se je predal Britancem. Verjetno, predvidevam, je tudi takrat imel pri sebi kakšno osebno oborožitev.

Nekaki etični kodeks pravi, da se ob predaji poveljujočim častnikom (ali višjim častnikom), pusti osebna oborožitev. No vsaj v teoriji.

......tudi pištol kalibra 6.35 ni bilo v uradni oborožitvi wehrmachta, je pa zopet res, da so v vojnem času uporabljali vse živo, vendar dvomim da visoki generali.

To je isto, če gledaš Pawn Shop po Discoveryju. Pride nekdo s kakšnim neverjetnim predmetom od znane osebe.

Možni so trije scenariji:
a) že v osnovi nekaj ne štima, predmet ni iz tistega časa ali osebe nikoli niso videli s tem predmetom
b) predmet štima v smislu konteksta, samo ni dokazil, izjav, računov, pričevanj
c) Predmet štima in ima debelo mapo pričevanj, pogodb, računov ipd.

Tu zgleda da je nekaj med a) in b). Da so imeli generali več kot eno pištolo, ni nič čudnega. Tudi v JNA so eni oficirji imeli samo službeno pištolo (M57), eni so kupili za privat plačo M70, sem pa osebno videl majorja, ki je imel škorpjona, ker je bil tankist in je v svoji torbici imel še M70.

Zakaj je to počel, pojma nimam. Že oni škorpjon je bila težka pištola za nositi. Ampak on je vlačil še backup.

Na žalost po moje ni vredna več kot 90 do 130 €, odvisno od ohranjenosti.
Odgovori
#10
Naj bo iz filmov ali pa kar tako, so imeli višji oficirji 6,35 mm za "milostni strel" v svojo glavo, ko so bili zajeti...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#11
(07-04-2017, 18:56)sailor Napisal: Savage 22lr za 1600€  :))

Glede na to, da je nova dobrih 300, daš lih eno nulo stran, in smo na približno pravi ceni :D
Odgovori
#12
Tole je po moje blodnja nekega tipa, ki misli, da ima pravo bogastvo v sefu. Že tista savage 22, ki je nova pri Rojalu dobrih 350 evrčkov, prodaja pa jo po 1.600 je po moje odraz vsega ostalega. Sicer pa - ponudba in povpraševanje reguilirata ceno.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#13
(08-04-2017, 20:26)Barbapapa Napisal: Tole je po moje blodnja nekega tipa, ki misli, da ima pravo bogastvo v sefu. Že tista savage 22, ki je nova pri Rojalu dobrih 350 evrčkov, prodaja pa jo po 1.600 je po moje odraz vsega ostalega. Sicer pa - ponudba in povpraševanje reguilirata ceno.

Veš kako je Barbapapa,

to sem jaz spoznal kot pripravnik v svoji prvi službi... Šef sosednjega oddelka je prodajal Fiata Cromo, kar zvožen. Na zunaj je zgledal še kar poflikan, celo šoferski sedež je imel prešraufan iz ene karambolirane Crome. Cena pa krat dva, skoraj toliko kot dve leti star avto.

Ampak ko si obrnil ključ, so vse lučke migotale, pa malo za ABS, pa malo za dizelsko špiralo.
Meni ga je ponujal, ko sem videl lučke, sem vedel, da je avto gnil, da rabi najmanj generalko.

Prodajalec se je odrežal naprej in navrgel: "Pa saj samo enega kupca rabim."
In dejansko je uspel avto neki brezvezni tajnici prodat (ne vem, kaj je mislila, da ima premale još**, pa je šla kupit tisti velik avto).

Kupec! Evo našel je  kupca, ki je "zbarantal" malo dol in to je bilo to. Oba nenormalno zadovoljna. Ženšče je bilo nenormalno zadovoljno z barantanjem, prodajalec pa nenormalno z doseženo ceno.

Pa kaj rabita več do svoje sreče?
Odgovori
#14
Se strinjam :)

Ampak sem prepričan tudi, da tale pri cenah kot so 1600 eur za 300-evrsko Savage MK repetirko, sreče ne bo našel :)
Odgovori
#15
A si siguren? Precej ljudi v SLO nima občutka za denar.

lp, andrejh
Odgovori
#16
(08-04-2017, 20:49)dex Napisal: Se strinjam :)

Ampak sem prepričan tudi, da tale pri cenah kot so 1600 eur za 300-evrsko Savage MK repetirko, sreče ne bo našel :)

Pravijo, da je važna zgodba. Lahko, da je bil prejšnji lastnik Gorski zdravnik, ki jo je imel ob sebi vsako noč v postelji.
Odgovori
#17
Mat kurja za kuga mate vi cajt. Čist slovenclsko, bi rekla ga. Svetlana, po domače pa foušija.
Odgovori
#18
Na ulici opaziš kako nekoga hočejo okrast. Možaka opozoriš, pa jim lumparija ne rata. En drug pa reče, matkurja, za kuga mate vi cajt. Slovenceljsko, ker ne privoščiš drugim da jim rata. Po domače fovšija...
Odgovori
#19
Ludvik Klavs  tole prodaja iz lovske družine Radeče, vsaj tak je mobitel..

https://www.dnevnik.si/1042457104

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=909458

Itd.... Tako, da se je dobro mal pozanimat preden nekateri tu pametujejo o neki "foušiji".
Odgovori
#20
Moje mnenje pa je "če rata rata".
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)