Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orodje za preverjanje streliva 9x19.
#1
Pozdravljeni strelci,

Rad bi vam predstavil moj izdelek in sicer škatlo oz. orodje za preverjanje streliva 9x19 - 100kos (gauage block) z pokrovom. Orodje je narejeno iz aluminija z priročnim pokrovom, da se preverjeno strelivo enostavno obrne v škatlo za shranjevanje streliva. Orodje najbolje deluje z MTM škatlami za strelivo, ki so pri nas dostopne. Ker je večina zastojev povezana z nekonsistentim strelivom in vsak, ki strelja dinamiko ve kako dragocen je čas pri teh disciplinah je to orodje rešitev za večino zastojev. Čas, ki je potreben za preverjanje streliva je malenkost daljši kot klasično zlaganje streliva v škatlo. Orodje bo kmalu na voljo pri naših prodajalcih strelske opreme. Kasneje tudi v .40 S&W verziji.

Nekaj Slik:
                               
Odgovori
#2
Bravo. Všeč. Simplkopimpl ™

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Odgovori
#3
Brez zamere, a moja nevednost gre v tej smeri, da ne vem čemu omenjeno orodje služi.
P.s.: nisem dodal smeška...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#4
Za dinamiko pobje probavajo ali naboj lepo sede v lezisce. S to pripravo naredis to za 100 nabojev naenkrat + jih spravis v skatlo.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Odgovori
#5
Se "orodje" naredi po ležišču?
Sprašujem, ker ( skoraj ) vsi vemo, da ležišča cevi niso povsem enaka oziroma milo rečeno, so različna - nekatera "prebavljajo" vso, nekatera pa le določene strelivo.

P.s.: Tudi preciznakarji  nimamo radi zastojev ( to sam veš ) in zato si pomagamo na različne načine pregledovanja streliva...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#6
Bravo trzinc, super izdelek!
Odgovori
#7
Super
Kaj je z vami, a ste na bombo stopu?  ...p o v r a t...
Kocka na belo, kocka na črno...

Za koga? ZA SLOVENIJO!
Odgovori
#8
(16-04-2017, 15:00)Kristian Napisal: Za dinamiko pobje probavajo ali naboj lepo sede v lezisce. S to pripravo naredis to za 100 nabojev naenkrat + jih spravis v skatlo.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Preciznakarji svoje butične izdelke preizkusimo v ultimativnem orodju: cevi, po katerem bo potem kugla letela... ;)
Dinamičarji pa s svojo masovno proizvodnjo ne izgubljajo radi časa za take finte.
Odgovori
#9
(16-04-2017, 20:10)Orien Napisal:
(16-04-2017, 15:00)Kristian Napisal: Za dinamiko pobje probavajo ali naboj lepo sede v lezisce. S to pripravo naredis to za 100 nabojev naenkrat + jih spravis v skatlo.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Preciznakarji svoje butične izdelke preizkusimo v ultimativnem orodju: cevi, po katerem bo potem kugla letela... ;)
Dinamičarji pa s svojo masovno proizvodnjo ne izgubljajo radi časa za take finte.

Tud dinamičarji vstavimo vsak naboj v cev, vsaj tiste kateri so za tekme... za trening pa se trenira tudi zastoje :)
Odgovori
#10
(16-04-2017, 23:27)Lakyluk Napisal:
(16-04-2017, 20:10)Orien Napisal:
(16-04-2017, 15:00)Kristian Napisal: Za dinamiko pobje probavajo ali naboj lepo sede v lezisce. S to pripravo naredis to za 100 nabojev naenkrat + jih spravis v skatlo.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Preciznakarji svoje butične izdelke preizkusimo v ultimativnem orodju: cevi, po katerem bo potem kugla letela... ;)
Dinamičarji pa s svojo masovno proizvodnjo ne izgubljajo radi časa za take finte.

Tud dinamičarji vstavimo vsak naboj v cev, vsaj tiste kateri so za tekme... za trening pa se trenira tudi zastoje :)
Govori zase, jaz nikoli ne probavam naboja in vedno vse dela, samo mašino za filat je treba znat lepo nastavit in uporabljat na koncu factory crimp matrico.  Mrgreen
Odgovori
#11
Kaj pa zdaj? ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#12
Prva slika tako naj bi vsak naboj sedel v kontrolnik [dilon] da bi pol stvar delovala.
Poiskal sem tulec z izrazitim robom slika 2 [sicer ne razumem kaj ljudje počnejo da tak rob sploh nastane po moje je ali magična polnitev ali domača kvazi dodelava ležišča v cevi ] ki na sliki 3 tud pod razno ne sede v kontrolnik, kljub temu da je dan skozi vse matrice, ampak v cev pištole [stock 3]pa sede normalno in naredi cikel strel brez zastoja.
Torej koliko ima smisel komplicirat lahko vsak sam oceni na njegovo cev pištolo.
Sam take tulce izločim na prvi postaji preše, torej po kalibriranju saj se na ročici preše čuti povečan odpor tulec izločiš s tem si rešu praktično vse. Nikoli ne preverjam nabojev [seveda to velja za pištolo, ki jo uporabljam in poznam do potankosti se pravi vem kakšne naboje potrebuje, da bo delovala] niti za tekmo niti ne uporabljam factori crimp matrice, ker polnim na lee 1000 in tudi nikoli nimam zastoja, zaradi neustreznega naboja. Kot sem reku uporaba normalnih tulcev, mimogrede nikoli jih ne čistim, perem in izumljam v kaj jih bom namoču da bodo na lesk, ker sem že zdavnaj prišel do tega da je to brez veze, no ja tisti ki rad vidi svetle naj to kar počne na delovanje pa nima upliva...malo pozornosti pri kalibriranju reši naknadne težave... Simpl kot pimpl bi reku en uporabnik foruma :))


Priponke Male slike
               
Odgovori
#13
Škatla je super. Pohvalno je pa to, da je domač proizvod. Marsikdo bo kupil ker je tudi kvalitetno in lepo narejena.
Se pa strinjam z Jabolkom. Kolikor sem polnil 9ke sem tudi imel primere z tistim robom. V orožju pa nikoli zastoja. So pa ležišča pri pištolah zelo različna. Tulcev pa ne moreš izbirati ker so pomešani. To orodje bo to sortiralo čeprav verjamem, da bo tudi "škart" naboj lepo sedel (ampak ne v vsako ležišče).
Odgovori
#14
How much?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)