Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lee pro 1000
#1
Živjo
Mene pa zanima če kdo uporablja progresivno prešo lee pro 1000. Ali je toliko slabša od dilona 550 kolikor je cenejša?. Namreč cena je res zanimiva tam okoli 250eur.
hvala
Odgovori
#2
Meni je Lee na začetku žrla živce, malce je trajalo, da sem naštuidiral vse njene hibe in na kaj moraš biti pazljiv. Potem sem naredil še par manjših modifik, sedaj mi pa že leta lepo služi. Pa avtomatski "bulet feeder" sem snel dol, če bi uporabljal samo en kaliber in vrsto krogel bi ga obdržal, tako pa sem hitrejši, če jih vstavljam na roke.  Dilona pa ne poznam, da bi llahko primerjal.
Je pa res, da napolnim le  par tisoč patronov na leto, če bi jih več, bi si mogoče omislil kaj drugega (boljšega)......

llp.
Odgovori
#3
Jaz ti svetujm LEE Loadmasteja, pa malo Youtube filmčkov za izboljšave. Meni dela u nulo, naročil preko Grauwolf z matricami. Dilon je boljši in bolj kompakten, je pa tudi X krat dražji. Jaz LEEja na 1000-2000 nabojev razderem, spcam in namažem in dela ko singerca. Naredim cca 350 nabojev na uro, če mi moja boljšJaz polovica zlaga naboje vškatlico. Lp
Odgovori
#4
(28-04-2017, 12:53)mamaluk Napisal: Meni je Lee na začetku žrla živce, ....

Meni Lee Pro 1000 še vedno žre živce, predvsem postaja, kjer se vtiskujejo netilke. Kar nekaj jih obrne počez, ali pa ni netilke v gotovem naboju... In ne vem, kako si naj pomagam :(
Odgovori
#5
Takole... začel sem z Lee Pro1000, potem pa s časom prešaltal na Dillon 550 in potem še na 650, tako da lahko direkt primerjam.
Pro1000 je dobra vrednost za dani denar. Vse izgleda da bo zdaj zdaj razpadlo, ampak ta reč dela, pa dela, pa dela... zagotovo dlje kot Duracelov zajček. Z njo sem nafilal kar nekaj kosov 45ACP.

Pro1k ima par dobrih stvari (plusi):
- podajalec tulcev (tista kahla na vrhu dela presenetljivo dobro)
- avtomatski pomik med stopnjami,
- še celo tisto čudo od podajalca netilk začuda dela dobro, čerpav sem bil na začetku prepričan da to ne bo nikoli šlo skozi.
- dozirnik je po Lee-jevo natančen,
- cena je bila misim da 220€ (z matricami)

Minusi:
- zelo zoprno je menjavanje kalibrov. To raje kar pozabi. Je skoraj ceneje kupit novo prešo v drugem kalibru, kot pa zbrati na kup vse potrebne kose.
- verižica, ki potegne nazaj slajder dozirnika je bolj tko čurimuri. Ker nisem vedel da se lahko stegne in ptoem ne potegne slajda dovolj nazaj sem naredil kar nekaj nabojev, ki so bili premalo nafilani.
- nima postaje za crimp. Za nižji volumen filanja, recimo 500 kosov naenkrat,  je to sicer nadloga ampak še gre. Za več pa je taka nadloga, da ne gre.

Od tle sem kupil Dillon RL550B. Zakaj? Ker sem omejen s placem in ne morem imeti več preš naenkrat (omenjen problem z menjavo kalibra). Nima nekih večjih trikov in je dokaj dobra izbira za prvo  progresivno prešo.
- največji plus je res enostavna menjava kalibra. Odviješ dva vijaka in zamenjaš shellplate. Zgornja glava z dozirnikom in matricami je na štiftih. Simpl.
- ima 4 postaje, tkao da lakho narediš crimp na zadnji postaji. Navajen na Pro1k si nisem mislil,d a bom to cenil, ampak je res fajn, da ni treba še enrkat vsakega patrona posebej tlačit v enopostajno prešo :)
- celoten vtis je bolj konkreten, lepše laufa. Ni videt da bi bilo treba razstavit in pucat na vsake 1000 šusov.
- Dozirnik ima pogon na štango, zato ne more prit do problema z raztegnjeno verižico, kot pri Pro1k.
- 550 nima podajalca tulcev, pomik je ročen. To je slabost in prednost. Če kaj zamočiš lahko popraviš, lahko pa tudi naredil dvojno polnitev če nisi pazljiv. Vendar preša res lepo laufa. Z njo lahko narediš 400 preciznih nabojev na uro.
- Ker je preša ostala pri hiši, je v fazi predelave za precizno dolgocevno municijo.

RL650 je naslednji nivo. Je večja, ima podajalec tulcev in avtomatski pomik med postajami. Nafilaš lahko tudi do 1000 kosov streliva na uro zato je bolj primerna za tiste ki rabijo to količino zaradi kakšnega treninga dinamike. Za večino je idealno, če to kupijo skupaj s kakšnim kolegom in si podelijo stroške.

Ko sem kupoval mašino, sem probal tudi Loadmasterja, vendar so mi vsi lastniki odsvetovali nakup. Naj bi se ga držal sloves komplicirane mašine, ki zahteva dosti ukvarjanja, drugače ne dela dobro. Pravijo da se marsikaj zlomi , potem je pa cel križ dobiti kose iz tujine. To ne vem iz prve roke, ampak verjamem tistim ki so mi to razkazali...
Odgovori
#6
super hvala za opis
Odgovori
#7
(28-04-2017, 20:49)Kristian Napisal: Takole... začel sem z Lee Pro1000, potem pa s časom prešaltal na Dillon 550 in potem še na 650, tako da lahko direkt primerjam.
Pro1000 je dobra vrednost za dani denar. Vse izgleda da bo zdaj zdaj razpadlo, ampak ta reč dela, pa dela, pa dela... zagotovo dlje kot Duracelov zajček. Z njo sem nafilal kar nekaj kosov 45ACP.

Pro1k ima par dobrih stvari (plusi):
- podajalec tulcev (tista kahla na vrhu dela presenetljivo dobro)
- avtomatski pomik med stopnjami,
- še celo tisto čudo od podajalca netilk začuda dela dobro, čerpav sem bil na začetku prepričan da to ne bo nikoli šlo skozi.
- dozirnik je po Lee-jevo natančen,
- cena je bila misim da 220€ (z matricami)

Minusi:
- zelo zoprno je menjavanje kalibrov. To raje kar pozabi. Je skoraj ceneje kupit novo prešo v drugem kalibru, kot pa zbrati na kup vse potrebne kose.
- verižica, ki potegne nazaj slajder dozirnika je bolj tko čurimuri. Ker nisem vedel da se lahko stegne in ptoem ne potegne slajda dovolj nazaj sem naredil kar nekaj nabojev, ki so bili premalo nafilani.
- nima postaje za crimp. Za nižji volumen filanja, recimo 500 kosov naenkrat,  je to sicer nadloga ampak še gre. Za več pa je taka nadloga, da ne gre.

Od tle sem kupil Dillon RL550B. Zakaj? Ker sem omejen s placem in ne morem imeti več preš naenkrat (omenjen problem z menjavo kalibra). Nima nekih večjih trikov in je dokaj dobra izbira za prvo  progresivno prešo.
- največji plus je res enostavna menjava kalibra. Odviješ dva vijaka in zamenjaš shellplate. Zgornja glava z dozirnikom in matricami je na štiftih. Simpl.
- ima 4 postaje, tkao da lakho narediš crimp na zadnji postaji. Navajen na Pro1k si nisem mislil,d a bom to cenil, ampak je res fajn, da ni treba še enrkat vsakega patrona posebej tlačit v enopostajno prešo :)
- celoten vtis je bolj konkreten, lepše laufa. Ni videt da bi bilo treba razstavit in pucat na vsake 1000 šusov.
- Dozirnik ima pogon na štango, zato ne more prit do problema z raztegnjeno verižico, kot pri Pro1k.
- 550 nima podajalca tulcev, pomik je ročen. To je slabost in prednost. Če kaj zamočiš lahko popraviš, lahko pa tudi naredil dvojno polnitev če nisi pazljiv. Vendar preša res lepo laufa. Z njo lahko narediš 400 preciznih nabojev na uro.
- Ker je preša ostala pri hiši, je v fazi predelave za precizno dolgocevno municijo.

RL650 je naslednji nivo. Je večja, ima podajalec tulcev in avtomatski pomik med postajami. Nafilaš lahko tudi do 1000 kosov streliva na uro zato je bolj primerna za tiste ki rabijo to količino zaradi kakšnega treninga dinamike. Za večino je idealno, če to kupijo skupaj s kakšnim kolegom in si podelijo stroške.

Ko sem kupoval mašino, sem probal tudi Loadmasterja, vendar so mi vsi lastniki odsvetovali nakup. Naj bi se ga držal sloves komplicirane mašine, ki zahteva dosti ukvarjanja, drugače ne dela dobro. Pravijo da se marsikaj zlomi , potem je pa cel križ dobiti kose iz tujine. To ne vem iz prve roke, ampak verjamem tistim ki so mi to razkazali...
 
Bi ugovarjal na količino nabojev ki jih narediš na uro, tu te sigurno krepko šibam z lee pro 1000 :)) o količini pa raje nebi saj veš enkrat sem objavu sliko polnega 200 itrskega soda nabojev, pa je bila stvar koj sila aktualna he he.
Crimp se dela na matrici ki utiska kroglo...torej ima crimp Nod 


Nima pa postaje za factory crimp to je matrica ki ti poravna slab cel naboj in če hočeš naredi tudi crimp ne vem pa zakaj bi ga delav dvakrat če zadošča enkrat a to sploh rabiš al ne ugotoviš sam...osebno ne uporabljam ali zelo zelo redko, če ima tulec rob ti tudi to ne pomaga če so problemi zadošča kontrola naboja v cev. 

Stane 204 e tako da ja kupiš 3,4,5 kolikor imaš pač različnih nabojev in ne menjaš kalibra je res brez veze
imamo v losu tud dilona 650 kompletnega je bolj za gledat kot za delat Shifty  

Loadmaster ni panike je samo en delček ki jih moraš imet na zalogi dobi se pa za lee čist vse in ni panike pa gre, samo kot sem reku ne vem zakaj ker zadošča pro.


Priponke Male slike
       
Odgovori
#8
ja, pardon... nima pozicije za FACTORY Crimp. 45tka ni dobro delala če tega nisem naredil. Šedovka pa požre vse.
Odgovori
#9
(28-04-2017, 21:34)jabolko Napisal:
(28-04-2017, 20:49)Kristian Napisal: Takole... začel sem z Lee Pro1000, potem pa s časom prešaltal na Dillon 550 in potem še na 650, tako da lahko direkt primerjam.
Pro1000 je dobra vrednost za dani denar. Vse izgleda da bo zdaj zdaj razpadlo, ampak ta reč dela, pa dela, pa dela... zagotovo dlje kot Duracelov zajček. Z njo sem nafilal kar nekaj kosov 45ACP.

Pro1k ima par dobrih stvari (plusi):
- podajalec tulcev (tista kahla na vrhu dela presenetljivo dobro)
- avtomatski pomik med stopnjami,
- še celo tisto čudo od podajalca netilk začuda dela dobro, čerpav sem bil na začetku prepričan da to ne bo nikoli šlo skozi.
- dozirnik je po Lee-jevo natančen,
- cena je bila misim da 220€ (z matricami)

Minusi:
- zelo zoprno je menjavanje kalibrov. To raje kar pozabi. Je skoraj ceneje kupit novo prešo v drugem kalibru, kot pa zbrati na kup vse potrebne kose.
- verižica, ki potegne nazaj slajder dozirnika je bolj tko čurimuri. Ker nisem vedel da se lahko stegne in ptoem ne potegne slajda dovolj nazaj sem naredil kar nekaj nabojev, ki so bili premalo nafilani.
- nima postaje za crimp. Za nižji volumen filanja, recimo 500 kosov naenkrat,  je to sicer nadloga ampak še gre. Za več pa je taka nadloga, da ne gre.

Od tle sem kupil Dillon RL550B. Zakaj? Ker sem omejen s placem in ne morem imeti več preš naenkrat (omenjen problem z menjavo kalibra). Nima nekih večjih trikov in je dokaj dobra izbira za prvo  progresivno prešo.
- največji plus je res enostavna menjava kalibra. Odviješ dva vijaka in zamenjaš shellplate. Zgornja glava z dozirnikom in matricami je na štiftih. Simpl.
- ima 4 postaje, tkao da lakho narediš crimp na zadnji postaji. Navajen na Pro1k si nisem mislil,d a bom to cenil, ampak je res fajn, da ni treba še enrkat vsakega patrona posebej tlačit v enopostajno prešo :)
- celoten vtis je bolj konkreten, lepše laufa. Ni videt da bi bilo treba razstavit in pucat na vsake 1000 šusov.
- Dozirnik ima pogon na štango, zato ne more prit do problema z raztegnjeno verižico, kot pri Pro1k.
- 550 nima podajalca tulcev, pomik je ročen. To je slabost in prednost. Če kaj zamočiš lahko popraviš, lahko pa tudi naredil dvojno polnitev če nisi pazljiv. Vendar preša res lepo laufa. Z njo lahko narediš 400 preciznih nabojev na uro.
- Ker je preša ostala pri hiši, je v fazi predelave za precizno dolgocevno municijo.

RL650 je naslednji nivo. Je večja, ima podajalec tulcev in avtomatski pomik med postajami. Nafilaš lahko tudi do 1000 kosov streliva na uro zato je bolj primerna za tiste ki rabijo to količino zaradi kakšnega treninga dinamike. Za večino je idealno, če to kupijo skupaj s kakšnim kolegom in si podelijo stroške.

Ko sem kupoval mašino, sem probal tudi Loadmasterja, vendar so mi vsi lastniki odsvetovali nakup. Naj bi se ga držal sloves komplicirane mašine, ki zahteva dosti ukvarjanja, drugače ne dela dobro. Pravijo da se marsikaj zlomi , potem je pa cel križ dobiti kose iz tujine. To ne vem iz prve roke, ampak verjamem tistim ki so mi to razkazali...
 
Bi ugovarjal na količino nabojev ki jih narediš na uro, tu te sigurno krepko šibam z lee pro 1000 :)) o količini pa raje nebi saj veš enkrat sem objavu sliko polnega 200 itrskega soda nabojev, pa je bila stvar koj sila aktualna he he.
Crimp se dela na matrici ki utiska kroglo...torej ima crimp Nod 


Nima pa postaje za factory crimp to je matrica ki ti poravna slab cel naboj in če hočeš naredi tudi crimp ne vem pa zakaj bi ga delav dvakrat če zadošča enkrat a to sploh rabiš al ne ugotoviš sam...osebno ne uporabljam ali zelo zelo redko, če ima tulec rob ti tudi to ne pomaga če so problemi zadošča kontrola naboja v cev. 

Stane 204 e tako da ja kupiš 3,4,5 kolikor imaš pač različnih nabojev in ne menjaš kalibra je res brez veze
imamo v losu tud dilona 650 kompletnega je bolj za gledat kot za delat Shifty  

Loadmaster ni panike je samo en delček ki jih moraš imet na zalogi dobi se pa za lee čist vse in ni panike pa gre, samo kot sem reku ne vem zakaj ker zadošča pro.

Se podpišem. 
Loadmasterja sem vzel, ker mi je deloval bolj kompakten in ker je imel 5 postaj (čeprav nisem bil čisto prepričan zakaj to rabim) in edino kar mu lahko očitam, da se po cca 2000 netilkah SP ali cca 1000 netilkah LP zafila cev, v katero padajo, ki jo je potrebno odšraufat in netilke ven strest. Ob enem, ko to naredim, še vse skupaj spučem, kar mi vzame glih dobrih 5 minut časa. 
Menjava kalibrov ti vzame ravno 2 minute, če reskiraš par EUR za dodatno ploščo za matrice.
Do sedaj nisem imel še nobene okvare, dele pa dobiš vse od najmanjšega fedra, do največjega kosa v EU.
Odgovori
#10
Ročno vstavljanje netilk reši večino problemov. (loadmasterja ali pro1000)
lp Melly
Odgovori
#11
Pri PRO 1000 dela vstavljanje netilk čist ok. Edino, kar moraš pazit je to (vsaj pri moji), da je "rampa", po kateri se podajajo netilke dol, vedno polna. Torej ko jih v tisti okrogli posodi zmanjka, takoj menjat.
Odgovori
#12
Pri meni tudi, isto dofilavam netilke, ko na zarezi od rampe vidim prazno mesto.
Odgovori
#13
Malo si bom sposodil tole temo, ce se da komu se kaj napisati, bom hvalezen; castim pivo,pizzo,...
Torej: greenhorn ima ambicijo polniti 9x19, pa najbrz tudi .223rem in morda se .38s za revolver. Niti ne toliko zaradi prihrankov, ampak zato, ker bi to rad znal delati.
Prostora v strelski sobi nimam ravno na pretek (cca 3x2,5m prostor z delovno mizo na U) in ce sem dobro razumel Kristiana, je primerna izbira Dillon 550B...ali RL650?
ne gledam na vsak euro, rad bi nekaj, kar mi bo omogocilo udobno/lazje delo.
Odgovori
#14
Vse zgoraj opisano...
Odgovori
#15
Ma kje se pa da sploh nabavit lee 1000 pro ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori
#16
(09-07-2017, 12:27)Ronzi83 Napisal: Ma kje se pa da sploh nabavit lee 1000 pro ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
http://trgovina-tarca.si/blagovne-znamke/

http://en.strobl.cz/lee-pro-1000-1/

http://www.stitra.com/01010201it.htm?a4036882

http://leeprecision.com/reloading-presse...e-presses/

https://www.titanreloading.com/lee-preci...e-pro-1000
Odgovori
#17
Kristian: Dillon xl 650 najdem, RL pa ne. V cem je 'stos'?
Ali drugace vprasam: kdo pa uvaza Dillona?
Aha, ze nasel - Cesar.
Odgovori
#18
550 ima oznako RL 550C, 650 pa XL650.
Odgovori
#19
Ja, sem skontal, da si se zgoraj zatipkal  Mrgreen
Odgovori
#20
Se opravičujem, da skačem v debato. Tudi sam se zanimam za nakup Lee 1000 Pro (9mm) in vidim, da je cena pri Italijanih (Stitra) dokaj ugodna (202 eur). Hudič je v tem, da ne govorim besede italijansko, s prevajalnikom si pa tudi nimam kaj dosti pomagat.

Ali ima kdo že kakšno prakso z naročanjem pri njih ?

Morda mi kdo tukaj ponudi tudi rabljeno ?

Lp
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)