Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pošvedrani naboji....
....ali kdo mogoče ve če kdo ve......kam neki bi dal neposrečene naboje v uničenje .....zastonj ali razumno poceni brez birokratskih olepšav......lp....
Odgovori
Jaz jih prevzamem za 5 centov po komadu,
na vsaki Policijski postaji pa zastonj.

Odgovori
http://www.reloader.cz/obrazky/zbozi/RCB...B-9412.jpg
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
Cist zastonj jih razstavis, smodnik porabis za naslednji naboj, krogle ce niso poskodovane gredo v nov naboj (za prve suse po cisti cevi), hilzna pa v kos in ko je poln ga neses na dinis za 2.3€po kili...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Odgovori
(01-05-2017, 23:32)jama Napisal: ....ali kdo mogoče ve če kdo ve......kam neki bi dal neposrečene naboje v uničenje .....zastonj ali razumno poceni brez birokratskih olepšav......lp....

U jamo... Doh
Odgovori
(02-05-2017, 08:35)Kristian Napisal: Cist zastonj jih razstavis, smodnik porabis za naslednji naboj, krogle ce niso poskodovane gredo v nov naboj (za prve suse po cisti cevi), hilzna pa v kos in ko je poln ga neses na dinis za 2.3€po kili...

Kako pa se znebiš netilke, predno gre medenina na Dinos,
Question še posebej, če je zmontirana/vtisnjena za 90° mimo?
(to mi občasno "uspeva" na moji Lee pro 1000)
Odgovori
(02-05-2017, 22:23)tastar Napisal:
(02-05-2017, 08:35)Kristian Napisal: Cist zastonj jih razstavis, smodnik porabis za naslednji naboj, krogle ce niso poskodovane gredo v nov naboj (za prve suse po cisti cevi), hilzna pa v kos in ko je poln ga neses na dinis za 2.3€po kili...

Kako pa se znebiš netilke, predno gre medenina na Dinos,
Question še posebej, če je zmontirana/vtisnjena za 90° mimo?
(to mi občasno "uspeva" na moji Lee pro 1000)

Običajno se jo komot dvigne iz ležišča kar z izvijačem če le ne gre jo z iglo izbiješ skozi luknjico...gre gre in ne poči če pa bi zadevo malo bolj nadziral hočem reči da je tista črna plastika po kateri drsijo zmeri polna problemov teh imel bi ne Idea he he  aja in dokončno se jo znebiš tako da jo daš na nakovalo in jo kresneš z kladivom pol pa je res mrtva...seveda to naznani z pokom.
Odgovori
Tole je bolj za rubriko: Saj ni res ampak žal je.
Odgovori
Sem enako mislil pa nisem napisal, ker bi takoj vsaj trije nazaj usekal  Doh
Odgovori
(03-05-2017, 10:58)volvo2 Napisal: Tole je bolj za rubriko: Saj ni res ampak žal je.

Mogoče za vas res spada v rubriko "Saj ni res..", zame definitivno ne.

Narobe vstavljena netilka je zame problem - verjamem, da nisem edini.

Jabolka sicer cenim, ima znanje in izkušnje, vendar se mi zdi žokanje po netilki z izvijačem ali iglo malo preveč rizično -vsaj za moj okus.
 Glede dokončne rešitve (... se jo znebiš tako da jo daš na nakovalo in jo kresneš z kladivom...) pa tudi nimam dobrega mnenja.
Ko sem bil majhen sem bil prisoten pri podobni delaboraciji, so jo izvajali odrasli, ne mi otroci Snooty .
Posledica:
brazgotina na mojem stegnu. K sreči me je kovinski drobec samo oplazil /prerezal kožo.
K sreči ni priletel kam, kjer bi naredil trajno in nepopravljivo škodo.
Odgovori
(03-05-2017, 21:01)tastar Napisal: Ko sem bil majhen sem bil prisoten pri podobni delaboraciji, so jo izvajali odrasli, ne mi otroci Snooty .
Posledica:
brazgotina na mojem stegnu. K sreči me je kovinski drobec samo oplazil /prerezal kožo.
Napiši, da so kresnili po netilki v naboju. Ne po netilki na nakovalu. 
In zelo dvomim (če boš napisal), da so takrat uporabljali kladivo za delaboracijo.
Odgovori
(03-05-2017, 21:01)tastar Napisal:
(03-05-2017, 10:58)volvo2 Napisal: Tole je bolj za rubriko: Saj ni res ampak žal je.

Mogoče za vas res spada v rubriko "Saj ni res..", zame definitivno ne.

Narobe vstavljena netilka je zame problem - verjamem, da nisem edini.

Jabolka sicer cenim, ima znanje in izkušnje, vendar se mi zdi žokanje po netilki z izvijačem ali iglo malo preveč rizično -vsaj za moj okus.
 Glede dokončne rešitve (... se jo znebiš tako da jo daš na nakovalo in jo kresneš z kladivom...) pa tudi nimam dobrega mnenja.
Ko sem bil majhen sem bil prisoten pri podobni delaboraciji, so jo izvajali odrasli, ne mi otroci Snooty .
Posledica:

tastar...res gre vsaka narobe ustavljena ven na opisan način do sedaj mi ni počila nobena, tudi pravilno ustavljeno lahko brez bojazni izbiješ ven skozi luknjico [z občutkom] in jo nepoškodovano ponovno uporabiš...kar poskusi boš videl da ni rizično. 
Če ti ne diši kladivo in nakovalo so tudi druge možnosti uporabi domišlijo, če jih že moraš kljub temu da si jih zmaliču še ubiti... Hand

Evo Lol

Priponke Male slike

Odgovori
In še moja priprava za varno izbijanje netilk...

Priponke Male slike

Odgovori
Uporabljam isto tehniko kot Jabolko, vendar netilko preden jo udarim z kladivom, pokrijem z kosom stare krpe, narobe vstavljeno netilko izbijem kar na ročni preši isto kot uporabljeno, nikoli ni nobena počila in se tudi dajo brez problema še enkrat uporabit.
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
[Image: img0064.jpg]Zanima me, če je že kdo imel z temi naboji kake podobne težave?

[Image: img0065.jpg]
Odgovori
(22-08-2017, 19:43)Taurus_689 Napisal: [Image: img0064.jpg]Zanima me, če je že kdo imel z temi naboji kake podobne težave?

Ah to se zgodi pri takih količinah zmeri kaj uide mimo v škatlo...rastavi in uporabi drug tulc pa bo
Odgovori
(22-08-2017, 21:57)jabolko Napisal:
(22-08-2017, 19:43)Taurus_689 Napisal: [Image: img0064.jpg]Zanima me, če je že kdo imel z temi naboji kake podobne težave?

Ah to se zgodi pri takih količinah zmeri kaj uide mimo v škatlo...rastavi in uporabi drug tulc pa bo

Hvala za odgovor Tine...
Odgovori
Jaz na netilko nakapljam malo olja in jo tako pustim do naslednjega dne. Olje naj bi uničilo kemično zmes v netilki (to sem prebral, ko sem se učil za izpit za polnjenje streliva). Nato jo na enopostajni preši izbijem. Je pa res, da moram sprobat, če to drži in kako na nakovalu mahnit s kladivom, da bom videl, če je res "mrtva".
Odgovori
(27-08-2017, 12:45)siljo Napisal: Jaz na netilko nakapljam malo olja in jo tako pustim do naslednjega dne. Olje naj bi uničilo kemično zmes v netilki (to sem prebral, ko sem se učil za izpit za polnjenje streliva). Nato jo na enopostajni preši izbijem. Je pa res, da moram sprobat, če to drži in kako na nakovalu mahnit s kladivom, da bom videl, če je res "mrtva".

Preveč kompliciraš malo silikona pa jo prlepiš na kroglo in pošlješ v kamen, skozi cev vse skupi...lahko
mi verjameš vsaka mrtva Nod

Priponke Male slike

Odgovori
Jaz kakršnekoli netilke iz tulca izrinem z Lee univerzalno matrico za raznetilkanje - Lee Universal Decapping Die. 
Izrinem, ne izbijam. 
http://leeprecision.com/decapping-die.html    Ta matrica je poceni, metoda pa varna.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)