Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Streljanje s Črnim smodnikom v Sloveniji
#1
LP
Tudi letos je minila še ena sezona tekmovanja v streljanu z Črnim smodnikom.V soboto 3.10 je bila še zaključna tekma,katera se ni
štela v skupni rezultat(nažalost odsoten,izpit v Tacnu!).Glede na info. znanega trgovca,da proda okvirno 300 kom.!!!! orožja na Č.smodnik
bi človek pričakoval množičen naval na tekmo, ali pa vsaj ogled in pridobitev kakšne prepotrebne info. v zvezi z Č. smodnikom in načinom
streljanj z to vrsto orožja.Toda nažalost popolnoma nič od tega!!! Tako da sem skeptičen glede te info. Ali pa ti lastniki uporabljajo to
orožje za streljanje ob praznikih in večino časa preživi v omari ali na steni za okras! Vse to pišem, ker po pogovoru z organizatorjem tekem,
in lastni udeležbi na tekmah. je ta način streljanja pri nas v NAZADOVANJU-PROPADANJU!Tako da org.razmišlja ali je še smiselno org. tekme.
Zato tukaj apeliram na tiste Strelce ki imajo to orožje,pokažejo dobro voljo in se probajo v naslednji sezoni udeležiti vsaj ENE tekme, verjemite
da od tega jaz osebno nimam nič(finančno), sem pač eden od redkih , ki mu je v zadovoljstvo streljanje na tak STAR IN PRISTEN način z tem orožjem.
Toliko v vednost vsem STRELCEM. ki berejo ta forum.

LP
Odgovori
#2
Hja mogoče če bi se tukaj objavilo kdaj je kakšna tekma bi bilo pa vsaj firbcev nekaj več.
Sam sem namreč že prebiral te vrstice in iskal po internetu kdo in kje se ukvarja s tem, nimam pa niti ne časa niti interesa vsak teden posebej iskati po netu če bo kakšna tekma.
Odgovori
#3
LP
Vsako leto je napisan datum in lokacija tekem na tej strani! Nažalost so tekme kod ostale tekme tudi ob Sobotah, drugače pa lahko
pogledaš na stran [url="http://www.sdv-kamnik.com"]www.sdv-kamnik.com[/url] za kakšno okvirno info. glede polnitve ali pa kontaktiraj mene preko ZS. Organizator je
Strelsko društvo Kamnik tako da so tudi rezultati objavljeni na njihovi strani v podrubriki Črni smodnik, kjer je navedena kontaktan
oseba! Glede lokacije sem tudi že napisal na forumu kje se nahaja! Če je volja se vse da dobiti tudi na tem forumu!!
Toliko v vednost.

LP
Odgovori
#4
Vem. vse napisano drži. Mislil sem bolj na sprotno objavo razpisov kakšen teden pred tekmo. Je pa res, da so vse tekme ob sobotah in da se velikokrat pokrivajo na žalost.
Odgovori
#5
Tudi jaz mislim, če bi bile na tej strani sprotne objave razpisov in rezultatov, bi verjetno bilo na tekmah več obiskovalcev ( strelcev ). [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#6
lp
Sprejeto v vednost, za drugo leto obljubim da se bom potrudil in sproti objavljal datume tekem in rezultate,priznam da je
tudi z moje strani prišlo do "lenobe", pričakoval sem da je lažje pogledat original stran in rezultate kod pa še enkrat vse
prenašat na forum.Ampak če bo to pomagalo in imelo učinka(več udeležencev), bo drugo leto vse skupaj bolj ažurno in
pregledno,brez zamere.
LP
Odgovori
#7
Evo jaz pa obljubim, da pridem na vsaj eno tekmo.
Odgovori
#8
"klub31" Napisal:Ali so vse tekme vedno na enem in istem strelišču?

Vem da je bila letos tekma tudi v Gornjem Gradu s črnim smodnikom, samo nisem imal časa it pokukat tisti vikend
Odgovori
#9
LP
Vse tekme so na istem strelišču, letos je to bilo strelišče Lovske družine Gornji Grad. Po informacijah org. naj bi to strelišče
ostalo isto tudi za naslednje leto. V slučaju spremembe, bo obvestilo vsekakor napisano pravočasno tudi na Forumu.

LP

Attached files [Image: 1996_99a9ae800d5be97f3a0bda352c70e202.jpg]
Odgovori
#10
LP
Kot prvič:
Moraš imeti orožje in "Prigasitveni list za orožje kategorije 3D " ki ti ga izda trgovec pri katerem kupiš orožje na Črni smodnik(pištola,
revolver,puška), drugi P.L 3D pa pošlje na tvojo Upravno enoto-EU , ki se ne vpiše v noben orožni list!Po zakonu te lahko pokličejo na EU
da jim pokažeš orožje, kljub temu da ga ne vpišejo nikamor kot sem omenil!!
Kot drugič:
Če imaš Dov. za posest ali Orožni list, lahko tudi samo P.L 3D , zaprosiš za nabavno dovoljenje za Črni smodnik in netilke na svoji EU!
Kod tretjič:
SAMO ČE IMAŠ OROŽNI LIST IN CERTIFIKAT ZA POLNJENJE STRELIVA, greš lahko direkt k trgovcu in nabaviš Črni smodnik in netilke!!

Malo bolj podrobno, toda upam da razumljivo, če ne vpraš!

LP
Odgovori
#11
"volodja" Napisal:...Kot tretjič: SAMO ČE IMAŠ OROŽNI LIST IN CERTIFIKAT ZA POLNJENJE STRELIVA, greš lahko direkt k trgovcu in nabaviš Črni smodnik in netilke!! LP...

Ko sem jaz spraševal, če je to mogoče (cca 6m nazaj), sem dobil odgovor, da samo za brezdimni smodnik, za črnega potrebuješ še zmeraj nabavno dov. UE, ne glede na pridobljen certifikat!?... [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img]
Odgovori
#12
"klub31" Napisal:Kje lahko pridobiš certifikat za polnjenje streliva?
khm... [img]{SMILIES_PATH}/icon_rolleyes.gif[/img]
Zelo pred kratkim je tekla oz. še teče precej dolga debata na to temo. Predlagam, da najprej preletiš to temo: [url="http://www.strelec.si/forum/viewtopic.php?f=9&t=1193"]viewtopic.php?f=9&t=1193[/url]
administrator / Strelec.si
Odgovori
#13
LP
Da nebo pomote, sem še enkrat preveril pri svoji UE-Upravni enoti, in pri trgovcu ki Uradno prodaja Črni smodnik odgovor OBEH:
Če imate Orožni list in Certifikat za polnjenje streliva, lahko nabavite Črni smodnik in netilke!!!

Seveda predpogoj orožje in P.L za kat. 3D!!

lp

Attached files [Image: 1996_08409c9390b6f43548af9960b63b3fe3.jpg] [Image: 1996_63dddd0c2506e879c1b0850679a8a923.jpg] [Image: 1996_ddf13163c0ebb022a4c246ab8b11eb57.jpg] [Image: 1996_e8e6ed2e59a3fed8b00ff118ace5cea5.jpg]
Odgovori
#14
V ZEPI je tale člen kjer govori o nabavi delov streliva:

30. člen
(nakup delov streliva za fizične osebe)


(1) Fizične osebe, ki imajo na podlagi predpisov, ki urejajo posest orožja, veljavni orožni list, lahko kupujejo in imajo v posesti dele streliva (smodnik, netilke in tulce z netilkami) na podlagi orožnega lista in certifikata o strokovni usposobljenosti za polnjenje streliva za lastne potrebe.

(2) Fizične osebe, ki imajo na podlagi predpisov, ki urejajo posest orožja, priglasitveni list za orožje kategorije D, lahko kupujejo in imajo v posesti črni smodnik na podlagi dovoljenja pristojnega organa.
ARTEK d.o.o.
Tel.: 03 734 60 78, GSM: 040 335 435, E: info@artek.si
w: artekcenter.com
Odgovori
#15
Blackpowder-nabavno dovoljenje UE!

Smokeless powder-certifikat!

[img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
#16
Zanima me ali  je streljanje s črnim smodnikom še aktualno pri nas, so še kakšno tekme in ali se katero strelsko društvo na Gorenjskem še ukvarja s to strelsko zvrstjo?

Lp, Z
Odgovori
#17
Je aktualno. Tekme so organizirane na strelišču SDV Kamnik.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#18
(05-09-2019, 09:49)zork Napisal: Zanima me ali  je streljanje s črnim smodnikom še aktualno pri nas, so še kakšno tekme in ali se katero strelsko društvo na Gorenjskem še ukvarja s to strelsko zvrstjo?

Lp, Z
Smo imeli tekmo ravno to nedeljo. Po tekmi pa smo dobili poleg kosila še divjega prašička izpod peke. Kot je napisal Barbapapa, je organizator SDV Kamnik.
Odgovori
#19
Če bi pa kakšno tekmo ali pa trening S-clay objavil na strelcu sem pa tudi zainteresiran.
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
#20
Leta nazaj je forumaš Volodja veliko pisal o tej temi (tekme in ostale zadeve). Očitno je ta hobi opustil. Bi bilo fino, če bi kateri od aktivnih strelcev s Črnim smodnikom kdaj kaj objavil na forumu ( termini treningov, tekem,...)

Se v naprej zahvaljujem za informacije ?.

Lp, Z
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)