Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m
#81
Če želiš streljat s to puško, potem boš moral prej ali slej ugriznit v kislo jabolko lastnega polnenja streliva. V nasprotnem primeru biš streljal kvalitetno strelivo za 2-2.5€/kos.
Predstavljaj si da greš vsaj 4x na mesec na trening in ustreliš 50 strelov. To je cca.400€ na mesec...

Creedmoor bo prišel na police, čeprav ga trenutno (še) ni. Trgovci so dovolj ažurni da bodo sledili povpraševanju. 308 je hendikepiran na razdaljah, ampak je mogoče bolj enostaven za začetnika, še posebej z zalogo komercialnega streliva.

PMII je daljnogled stare generacije, ki je še vedno referenca za kvaliteto. Vendar ima močno konkurenco, Kahles 6-24 je cenovno in mehanično zelo dober v isti kategoriji. IOR Reccon (3-28x) je ravno tako odličen tako v mehaniki kot optiki. Seveda, če si na taktičnih mil/mil optikah s križem v FFP.
Odgovori
#82
Frankonia jih ima po 45 in 66 Eur/20kom  torej do 2.2-3.3Eur kom  -Hornady je pač iz 'merike' uvoz

Da ne bo kdo mislil da je to najdražje 'uopšte' . Reload se zelo hitro splača , kdor ne misli reloadat naj se drži .223 na teh 100-300m kolikor se strelja pri naših golaž majstrih je vrh glave 'and then some'

Pa tudi drugače za te naše preciznjake to niso puške to so tacticool krepela za katere moramo na žalost v tjino na tekme hodt ,pri nas je težko najdt prostovoljce za organizacijo pa tudi udeležencev ni bilo prov lveliko na zadnji .Za naš golaž je treba imet BR specialko z kratko cevjo in kakim 6BR  , me prov fascinira nabor mojstrov, ki se opremljajo z F klas puškami z 30-32col cevmi potem pa pokajo na 100-300m pa parkrat na leto na 500m , tistega 1000m zaradi katerega imajo 32colsko cev pa niso vidl zadnjih par let.

Preciznakarski sistem
Odgovori
#83
jst vidim problem samo pri tem, da po navadi uvoznik ne želi uvozit male količine streliva, in če naročiš večje število municije in ti strelivo ne ustreza si v riti...
Odgovori
#84
sem res vesel zate, da ti cena naboja okoli 3 e/kos ne predstavlja problema...
Odgovori
#85
Pozdravljeni vsi skupaj ;)
Moj prvi post tko da... don’t bark too much
Nimam se oroznega lista (uredim v Januarju), sem pa ze zacel sestavljati svojo prvo pusko (Tikka + Steiner+Harris). Zanima me, ali se kdo tu uporablja Mildot Master al ste ze vsi na elektroniki? Prav tako me zanima, ali se kje dogovarjate za kaksno druzabno streljanje (ne samo tekme), kjer bi lahko dobil kaksno uporabno informacijo... Sniper 101pokrije ogromno tmeatike a vseeno je drugace v zivo - iz prve roke.
Hvala za sprejem v druzbo ter srecno in uspesno 2018 zelim vsem skupaj :)
Odgovori
#86
mildot master tak kot je, je praktično neuporaben, ker se mili končajo na previsoki vrednosti (mislim celo da ni pod 1mil) zato ne dobiš uporabnih meritev. Mr.T je zato razvil svoj merilec, ki upošteva dejanske gabarite tarč in gre celo na .25mil, kar je bolj smiselno.
Med sezono je skoraj vsaka sobota kakšen trening na vojaškem strelišču.

Veseugapadebeuga.
Odgovori
#87
Mr.T Milcalc se dobi samo še v Proarmis ker smo jih izdelal samo eno večjo serijo , ker je analogen lahko deliš pod .1mil natančno . Mildot master je primerjalno čist neuporaben.

[Image: 157597_600.png]



[Image: RoundMilDot-comp-front.png]
[Image: RoundMilDot-comp-back.png]
Odgovori
#88
Hvala obema za odgovor :)
Ga torej vzamem v Proarmisu, milcalc zgleda top :)
Odgovori
#89
Pozdravljeni
Ker je zanimiva tema o tikki tukaj in je veliko napisanega....bi samo vprašal ali mogoče kdo ve kje bi se dobili vijaki za pritrditev picatinny šine na tikko (zaklepišče).... M 4 pa so preveliki M 3 premajhni ,ali ima kdo te vijake potrebujem 4 oziroma kje se jih dobijo...potrebujem z utopno glavo 

Hvala in lep pozdrav
Trunkelj
Odgovori
#90
Če jih nisi dobil zraven, je najbolje da greš h kakšnemu puškarju. Jih je dokaj težko najti.
Pri teh vijakih pazi, da še posebej prednji ne gleda čez telo zaklepa... Moja tikka nikakor ni hotela streljat. Moj patron v drugi puški - da, v moji pa ne. Moj zaklep v drugi puški - da, v moji pa ne. Drug zaklep v moji puški - ne, v drugi pa normalno.
Na koncu se je pokazalo, da je prednji vijak gledal mičkeno preveč skozi telo. Mogoče 10 do 15 stotink, lih toliko da se je zaklep normalno zaprl, vijak pa ga je malo stisnil, lih tolk da je iglo zabremzalo...
Odgovori
#91
(08-01-2018, 01:37)trunkelj Napisal: Pozdravljeni
Ker je zanimiva tema o tikki tukaj in je veliko napisanega....bi samo vprašal ali mogoče kdo ve kje bi se dobili vijaki za pritrditev picatinny šine na tikko (zaklepišče).... M 4 pa so preveliki M 3 premajhni ,ali ima kdo te vijake potrebujem 4 oziroma kje se jih dobijo...potrebujem z utopno glavo 

Hvala in lep pozdrav
Trunkelj

To je M3,5 [lahko da je navoj tudi witvortov bo vedel Kristjan] vijak se dobi za obliko glave pa ne vem 3,5 je bolj redka zadeva največi uvoznik vseh vrst je firma KAMM...dobiš jih na netu ali v poslovni coni SENČUR Kranj in ne kupuj imbus glavo ampak torx, lahko pa  popraviš navoj na M4 ni potrebno nič vrtat preprosto urežeš v obstoječi navoj M4... 
Enkrat sem jih namensko naroču 500 kos škatla odlični vijaki zlasti glava...


Priponke Male slike
   
Odgovori
#92
(08-01-2018, 01:37)trunkelj Napisal: Pozdravljeni
Ker je zanimiva tema o tikki tukaj in je veliko napisanega....bi samo vprašal ali mogoče kdo ve kje bi se dobili vijaki za pritrditev picatinny šine na tikko (zaklepišče).... M 4 pa so preveliki M 3 premajhni ,ali ima kdo te vijake potrebujem 4 oziroma kje se jih dobijo...potrebujem z utopno glavo 

Hvala in lep pozdrav
Trunkelj

12 sekund googla da takle rezultat:

I am purchasing a mount for my Tikka T3. How do I know which screws I need?

Guns made after 2003 use 6-48 screws. Guns before 2003 use 3.5 x .5 metric screws. 

;)
administrator / Strelec.si
Odgovori
#93
Mnja, sem iskal za svojo ampak  jih je res tolk težko najdit (pa mesečno naredim kar dosti prometa s Kamm,tko da včasih majo, ne bodo pa 3 naročali posebej zate), da se splača poklicat kakšnega puškarja.
Odgovori
#94
ebay ima vse

https://www.ebay.co.uk/itm/Gun-Screws-Bl...SwstxVeecI
Odgovori
#95
(08-01-2018, 13:05)red_mamba Napisal: ebay ima vse

https://www.ebay.co.uk/itm/Gun-Screws-Bl...SwstxVeecI

Zgledajo plastični he he :))
Odgovori
#96
pise blued, predvidevam da plastike ne mores brunirat
Odgovori
#97
Mnja, eBay ima vse, sploh če za tri šraufe daš 25€, puškar ti pa celo šino zmontira za 20, preden sploh pošiljka pride v SLO...
Odgovori
#98
Mogoče kdo kaj ve kak se obnesejo Browning puške? Gledam ti dve v kalibru .308 Win, pa me zanima ča sta konkurenčni recimo Tikki T3x VARMINT ali pa Howi.

X-BOLT ECLIPSE VARMINT
http://browning.eu/products/rifles/bolt_...CLVARSFSM/

X-BOLT VARMINT SF COMPO ADJUSTABLE THREADED
http://browning.eu/products/rifles/bolt_...RSFTHRADJ/
Odgovori
#99
Daj tole raj mal poglej...je sigurno najbolj racionalen nakup trenutno, tko al tko ne boš 
neki svetski prvak ne z tistimi ki jih gledaš ne z predlaganimi puškami ...tako da

Stanejo pa...670 e
                  750 e
                  1040 e
                  1450 e


Priponke Male slike
               
Odgovori
aha, lahko še linke ali pa ime proizvajalca napišeš?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)