Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strelivo GECO 12/65 Coated Competition Buck Shot
Photo 
Proizvajalec: RUAG Ammotec, Nemčija
Znamka: GECO
Model: Coated Competition Buck Shot
Kaliber: 12/65
Izstrelek: 00 Buck (9 x 8mm šibre) šibre niklane - niso primerne za lov
Teža izstrelka: 27g

Cena: 0,80 Euro z DDV / naboj

REBEC d.o.o.   
shop@rebec.si   
www.rebec.si   
[Image: type;item;size;large;name;_dxdx__dxdx_A_...12ca4e.png]
Odgovori
Nova cena: 0,53 Euro / naboj
Odgovori
Zakaj niso primirne za lov, če so niklane so najprej pobakrene...
Odgovori
Niso primerne za lov, ker je proizvajalec tako napisal na embalažo.
Odgovori
(27-12-2017, 21:50)mojster Napisal: Niso primerne za lov, ker je proizvajalec tako napisal na embalažo.

Aha...on že ve Thumbup
Odgovori
Ni mi razumljivo zakaj niso primerne za lov. Mogoče imajo šibre premajhno hitrost. Da bi proizvajalec predvideval zakonodajo posameznih držav glede prepovedi svinca ali prepoved lova parkljaste divjadi z šibrami močno dvomim.
Odgovori
Ker so namensko namejene za šport oz. za IPSC-šibra, je temu ustrezno bolj šibko smodniško polnjenje.  Za karton preluknjat ali jekleno tarčo podret je  ta buchkshot več kot dovolj močan.
Tisto, kar naj bi se na lovu (glede na zakon in pravilnik) streljalo z buck shot naboji, pa "rabi" močno polnjenje. V nasprotnem primeru bo divjad samo ranjena, v nekaterih primerih tudi nevarna.  Proizvajalec se je najbrž le zavaroval pred tožbo, če bi jager ranjenega merjasca v grmovju s tem strelivom samo dodatno razjezil. Primerjal sem (na strelišču) te športne buckshote s pravimi lovskimi in razlika v odsunu je očitna.  Za IPSC je super, za jago pa ni.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
Clap
Odgovori
(28-12-2017, 12:01)Robert91922 Napisal: Ker so namensko namejene za šport oz. za IPSC-šibra, je temu ustrezno bolj šibko smodniško polnjenje.  Za karton preluknjat ali jekleno tarčo podret je  ta buchkshot več kot dovolj močan.
Tisto, kar naj bi se na lovu (glede na zakon in pravilnik) streljalo z buck shot naboji, pa "rabi" močno polnjenje. V nasprotnem primeru bo divjad samo ranjena, v nekaterih primerih tudi nevarna.  Proizvajalec se je najbrž le zavaroval pred tožbo, če bi jager ranjenega merjasca v grmovju s tem strelivom samo dodatno razjezil. Primerjal sem (na strelišču) te športne buckshote s pravimi lovskimi in razlika v odsunu je očitna.  Za IPSC je super, za jago pa ni.

Hm zakon pa pravilnik za buck shot naboje a to obstaja...mal dvomim v tako razliko v moči tega streliva da bi prasca le dodatno razjezil z temi naboji...  zakaj nisi pomeru ene in druge...Think
Odgovori
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredp...=PRAV12259#  5.člen, 2.odstavek, 1.alineja   
To je tudi edini primer, ko se Buck Shot oz. med jagri poimenovani PP sme uporabljati  v lovske namene.   

Razlike v hitrosti nisem meril s kronografom, je pa zelo občutna v rami.  Primerjal sem s Sellier&Bellot BS 9 kroglic. Pa so BS od drugih proizvajalcev še močnejši od S&B - npr. Fiocchi in Mirage.  Streljal sem z Benelli Nova, čok 4 zareze, oz.  4 *     

Je pa res fajn, da se proizvajajo tudi "športni" BS oz. da se jih dobi pri Rebcu.   
 Tistih par tekem IPSC šibra, ki sem jih odstrelil pred leti, ga nisem imel. Uporabljal sem S&B in Fiocchi, eno tekmo celo Mirage (na škatli je glava nosoroga). Rama pa ustrezno plava   Wink
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
(29-12-2017, 08:29)Robert91922 Napisal: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredp...=PRAV12259#  5.člen, 2.odstavek, 1.alineja   
To je tudi edini primer, ko se Buck Shot oz. med jagri poimenovani PP sme uporabljati  v lovske namene.   

Razlike v hitrosti nisem meril s kronografom, je pa zelo občutna v rami.  Primerjal sem s Sellier&Bellot BS 9 kroglic. Pa so BS od drugih proizvajalcev še močnejši od S&B - npr. Fiocchi in Mirage.  Streljal sem z Benelli Nova, čok 4 zareze, oz.  4 *     

Je pa res fajn, da se proizvajajo tudi "športni" BS oz. da se jih dobi pri Rebcu.   
 Tistih par tekem IPSC šibra, ki sem jih odstrelil pred leti, ga nisem imel. Uporabljal sem S&B in Fiocchi, eno tekmo celo Mirage (na škatli je glava nosoroga). Rama pa ustrezno plava   Wink

To kako zgleda uporaba lovskih v športne namene sem izkusil tud sam...neugodno kot praviš.
Ok pa poglejva še malo, zdej če prav razumem so ti naboji dovoljeni, kot si ugotovu za usmrtitev renjene divjadi saj je predpisana samo debelina šiber najmanj 7,65 mm in ne energija...Ampak kolikor mi moj IQ sobne temperature dovoli razmišljat Rolleyes potem kakor pravi 4 člen pravilnika, ki si ga objavu...se lahko uporabijo tudi za lov... jazbec, lisica, šakal, kuna, šoja, sraka, siva vrana, al je tudi tu kak predpis, da to ne gre po naši lovski zakonodaji Question  [pa pustiva kaj je proizvajalec napisal na škatlo]
Odgovori
(29-12-2017, 08:29)Robert91922 Napisal: , eno tekmo celo Mirage (na škatli je glava nosoroga). Rama pa ustrezno plava   Wink

Se spomnim na Javorju. :-) Lepi časi.
Odgovori
(29-12-2017, 15:40)jabolko Napisal: To kako zgleda uporaba lovskih v športne namene sem izkusil tud sam...neugodno kot praviš.
Ok pa poglejva še malo, zdej če prav razumem so ti naboji dovoljeni, kot si ugotovu za usmrtitev renjene divjadi saj je predpisana samo debelina šiber najmanj 7,65 mm in ne energija...Ampak kolikor mi moj IQ sobne temperature dovoli razmišljat Rolleyes potem kakor pravi 4 člen pravilnika, ki si ga objavu...se lahko uporabijo tudi za lov... jazbec, lisica, šakal, kuna, šoja, sraka, siva vrana, al je tudi tu kak predpis, da to ne gre po naši lovski zakonodaji Question  [pa pustiva kaj je proizvajalec napisal na škatlo]
Da, našteta mala divjad se po pravilniku lahko lovi s šibrenimi naboji. Izbor debeline šiber za malo divjad pa je prepuščen lovčevi izbiri oz. njegovemu lovskemu znanju.   
Več o izboru debeline šiber je možno prebrat na lovskem forumu.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)