Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup puške S&W M&P 15-22
#21
(16-06-2017, 11:44)jabolko Napisal:
(16-06-2017, 10:07)JRC Napisal: Tine, v čem pa je S&W toliko boljši od Walther Colt?
Da ni morda razlika v ceni (cca +300€) zaradi stroškov uvoza iz ZDA, medtem, ko je Walther "made in EU"?
Če je S&W v ZDA okrog 400-500$, je to praktično isti rang kot Walther (seveda so cene v ZDA čisto druge).
Podobno, kot velja tudi za "ta prave" AR-15 evropskih proizvajalcev v primerjavi s cenami ameriških (v EU in v ZDA).

Bkbeorn: ampak kaj boš pa z .22lr sploh počel?

V zasnovi zgradbi puške nima uložne cevi, ampak pravo, deluje na vse kar je naboju podobno, da ne govorim o rastavljanju in čiščenju ki je sila enostavno...poglej malo po netu primerjave Hand

(16-06-2017, 10:50)Barbapapa Napisal:
(16-06-2017, 10:07)JRC Napisal: Bkbeorn: ampak kaj boš pa z .22lr sploh počel?

To je tudi meni ključno vprašanje...če je v ozadju zabava (plinkanje) bo vsaka dobra.
 
Zelo resno lahko treniraš IPSC in greš na določena tekmovanja...ukolikor seveda nimaš puške v 9mm luger :))

Kot je ze jabolko odgovorilo, to je moj namen uporabe in pa predvsem poceni strelivo, da lohk človek strelja večkrat in na "debelo". ;;) Trenutno dejansko nimam potrebe po puški, ki čim bolj poka in čim bolj rukne, rad bi pokalco, ki jo bom vzel na strelišče, spokal 200-300 metkov, jo na hitro razstavil in očistil brez doktoriranja. In kot sem uspel v zadnjih dveh dneh razbrati iz interneta je 15-22 točno tisto kar iščem. Enostavna za razstavljanje, saj je sistem identičen ar15, lahka za čiščenje... Odločam se samo še med gen 1 in gen 2. Zanimivo, da je stari model gen1 dražji od gen 2(sport), ni mi še čisto jasno zakaj. Če mogoče kdo ve, mu bom hvaležen za odgovor.;)
Odgovori
#22
Najbrž zato, ker je gen2 iz kompozitnih materialov?
Kar se pa hitrega razstavljanja in čiščenja tiče - ne vidim bistvene razlike med Walther/Colt in M4.
(Poglej si tudi video, ki sem ga linkal)
Enako hitro kot Colt M4 pa razstavim tudi JRC ali AR-15.
Za trenirat IPSC pa bi potem rabil imeti enako optiko (vsaj jaz) kot jo imam na AR15 in/ali na JRC, pa še to ne bi bilo isto, saj gre  vseeno za drugačne puške (teža, odsun, okvirji, pri meni tudi gumbi in pa smer za izmet tulcev).... se pa strinjam, da se lahko zlaufaš po progi tudi z .22lr, čeprav za bolj resen trening, so vsaj mene podučili, da je to kvečjemu, da imaš kompleten menjalni sistem (cev, zaklep) za AR-15.

Da se razumemo: nič te ne prepričujem. Samo nabiram izkušnje.
Odgovori
#23
Definitivno je MP15-22 najboljsi kos v AR obliki v kalibru 22lr..
Problem pri Coltu je, da ima v cevi vstavek in ni narejen iz celega kosa kot je to pri 
S&W.
Tudi ce je mal drazja je vredna tega dnarja..
Lp
Odgovori
#24
Živjo,
zanima me v katero kategorijo "pade" ta kos B4 ali B7, pa kakšna je trenutna situacija z pridobitvijo nabavnega dovoljenja za nakup orožja (posedujem že en kos na dovoljenju za posest)?
Kakšna je razlika med "Rebčevo" 585€ ali "Proarmisovo" sport 790€?

Lp
Odgovori
#25
kos je B4
nabavna se trenutno naj ne bi izdajala oziroma načeloma ne moreš sploh oddati vloge

puška je ista, pri rebcu je ceneje, je pa ni na zalogi. se lahko počaka

tole je tudi zanimiv kos: https://www.strelec.si/forum/showthread.php?tid=25926
ne vem pa če ima kdo izkušnje, z mp15-22 sem sem zelo zadovoljen
Odgovori
#26
Pozdravljen.
Imam H&K 416 D 22 LR. 10" Kratka verzija. Kategorija B7.
Z njo zelo zadovoljen, brez problemov in zastojev s kakršni koli strelivom. Deluje tudi s CCI quiet, brez zastojev.

Lp
Odgovori
#27
Jaz sem tuhtal o S&W pa sem se potem odločil za Kriss Defiance (ar-15 v 22lr kalibru).
Narocil sem jo v guns planet v trstu ampak čakam, da se tole z virusom razplete.
Puško že imajo, papirje tut, samo še štacuno pa mejo odprejo pa jo grem lahko iskat ?
Cena res ni najnižja (1040 eur) ampak je pa komplet ALU, milspec in se da lahko defiance upper na 223 milspec lower.
Baje tudi dela BP tudi z subsonic strelivom. Ima delujoč forward assist in vse ostalo.
Poročam ko jo bom dejansko imel!
Odgovori
#28
Pozdravljeni!

Jaz imam S&W v 22lr. Pozitivno sem presenečen. Dodatno sem namontiral še red dot. Super zadevca. Tudi natančnost me je presenetila v pozitivnem smislu.

Lp
Odgovori
#29
(06-04-2020, 19:44)Sedlarc Napisal: Pozdravljeni!

Jaz imam S&W v 22lr. Pozitivno sem presenečen. Dodatno sem namontiral še red dot. Super zadevca. Tudi natančnost me je presenetila v pozitivnem smislu.

Lp

Tudi sam si lastim ta kos in nimam takšnih izkušenj. Tudi You tube ti da malo več na to temo, če v iskalnik pripišeš še besedo failure, problem itd. Skratka zadevica je podobna starim Zastavam (avto) , kjer je stvar sreče ali dobiš kos, ki je bil izdelan zjutraj, ali pa tistega po malici - NO pa šalo na stran. YouTube me je prepričal, da bo to krepelce za poceni plinkanje, ki požira vse od kamnov naprej, kar pa se je kmalu izkazalo za napačno, saj je vsaj moja izredno izbirčna glede municije. Kakšna poceni municija - NO WAY.

Problem je tudi v izmetu kjer tulca  včasih ne izvrže ven. Ko porine nov naboj v cev, ga včasih obrne povprek in ga zaklep useka bočno. 

Ker se mi z njo ne da ukvarjat, jo imam v sefu za opozorilo - da glede na ponakupno odzivnost   (težava je tudi, ker je bila moja serijska številka med kosi, katerim je S&W  odsvetoval uporabo pred preizkusom..) pri nekaterih ne kupujem več orožja.
Odgovori
#30
(09-04-2020, 09:16)auditor Napisal:
(06-04-2020, 19:44)Sedlarc Napisal: Pozdravljeni!

Jaz imam S&W v 22lr. Pozitivno sem presenečen. Dodatno sem namontiral še red dot. Super zadevca. Tudi natančnost me je presenetila v pozitivnem smislu.

Lp

Tudi sam si lastim ta kos in nimam takšnih izkušenj. Tudi You tube ti da malo več na to temo, če v iskalnik pripišeš še besedo failure, problem itd. Skratka zadevica je podobna starim Zastavam (avto) , kjer je stvar sreče ali dobiš kos, ki je bil izdelan zjutraj, ali pa tistega po malici - NO pa šalo na stran. YouTube me je prepričal, da bo to krepelce za poceni plinkanje, ki požira vse od kamnov naprej, kar pa se je kmalu izkazalo za napačno, saj je vsaj moja izredno izbirčna glede municije. Kakšna poceni municija - NO WAY.

Problem je tudi v izmetu kjer tulca  včasih ne izvrže ven. Ko porine nov naboj v cev, ga včasih obrne povprek in ga zaklep useka bočno. 

Ker se mi z njo ne da ukvarjat, jo imam v sefu za opozorilo - da glede na ponakupno odzivnost   (težava je tudi, ker je bila moja serijska številka med kosi, katerim je S&W  odsvetoval uporabo pred preizkusom..) pri nekaterih ne kupujem več orožja.

No.. tole sem pa malo nerodno objavil :D

@AUDITOR Tukaj ti lahko mogoče malo pomagam.. Ko sem dobil svoj 15-22, sem kaj kmalu "strokovno" ugotovil da je ta ekstraktor nekam preveč zvit in sem ga šel ravnat. Po tem posegu so se začeli problemi, puška je postala pravi jamomatic (prej je delala v piko). Potem sem si pa vzel malo časa in šel raziskovat kaj je narobe. Kmalu sem prišel do ugotovitve da je krivo ravno moje povijanje ekstraktorja. Priporočam ogled tega videa: https://www.youtube.com/watch?v=wO76HC9tD4g&t=192s

Meni je ta rešitev pomagala in puška zopet funkcionira bolj kot ne na vse brez enega samega problema. Bi kupil še enkrat? Takoj!
Pew pew!
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 3 Gost(ov)