Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
... nadaljevanje o izletu nabojev z vojaškega strelišča
#1
***
Tale nit je nadaljevanje na temo novice http://www.iusinfo.si/DnevneVsebine/Novi...?id=198521
***

... pa še nekaj za ljubitelje zarot:

... sigurno se ne počutiš dobro, če veš, da živiš "v strelni liniji", pa čeprav je med tabo in streliščem neka naravna ovira ... in takšni dogodki so pač najboljše, kar lahko uporabiš za zaprtje strelišča ... sedaj pa tisto, kar sem omenil zgoraj: ali je izstrelek res priletel z strelišča v času streljanja vojske ali pa ga je naknadno nekdo plasiral tja, kamor ne bi smel leteti ter nato to uporabil kot sredstvo za "povečevanje pritiska"?

... pa še nekaj ... tenis klub v Bolečki vasi je res ca 3 km oddaljen od strelišča, vendar ne leži v smeri streljanja (sever-jug), pač pa skoraj pravokotno na njo v smeri proti zahodu ... OBJAVLJEN POPRAVEK NA NASLEDNJI STRANI!

... sedaj pa vprašanje z 1Mio €: ali nekdo res ne zna rokovati z orožjem (je pa "dober strelec", da pošlje kar 2 izstrelka 3 km daleč na tenis igrišče)  ali pa je v ozadju "zarota"?

lp upor500
Odgovori
#2
Mislim, da ob vsaki taki stvari kot je vadbeno streljanje obstaja (vsaj moral bi) tudi nek zapisnik, dnevnik streljanja, ki opiše morebitno anomalijo - nehoten strel izven varne smeri, itd...Drugače pa je tukaj malo morje možnih manipulacij.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#3
previdno s takimi izjavami, ker bo lahko nekdo ugotovil, da je v dnevniku streljanja vpisano drugačno strelivo, kot pa je "priletelo" na teniško igrišče.
Odgovori
#4
(16-06-2017, 10:12)upor500 Napisal: ... pa še nekaj za ljubitelje zarot:

... sigurno se ne počutiš dobro, če veš, da živiš "v strelni liniji", pa čeprav je med tabo in streliščem neka naravna ovira ... in takšni dogodki so pač najboljše, kar lahko uporabiš za zaprtje strelišča ... sedaj pa tisto, kar sem omenil zgoraj: ali je izstrelek res priletel z strelišča v času streljanja vojske ali pa ga je naknadno nekdo plasiral tja, kamor ne bi smel leteti ter nato to uporabil kot sredstvo za "povečevanje pritiska"?

... pa še nekaj ... tenis klub v Bolečki vasi je res ca 3 km oddaljen od strelišča, vendar ne leži v smeri streljanja (sever-jug), pač pa skoraj pravokotno na njo v smeri proti zahodu ...

... sedaj pa vprašanje z 1Mio €: ali nekdo res ne zna rokovati z orožjem (je pa "dober strelec", da pošlje kar 2 izstrelka 3 km daleč na tenis igrišče)  ali pa je v ozadju "zarota"?

lp upor500
Kakšna je verjetnost take najdbe? Če upoštevaš da ne streljajo ravno s kanonom.
Odgovori
#5
... če služi za določen namen je verjetnost naključne najdbe 100% brez da bi kakorkoli namerno iskal ... 

lp upor500
Odgovori
#6
Če upoštevam, kako včasih na tarči luknje iščem, bi rekel, da imaš prav. :-D
Odgovori
#7
... so že začeli nalagati na televiziji ...

lp upor500
Odgovori
#8
(16-06-2017, 13:36)upor500 Napisal: ... če služi za določen namen je verjetnost naključne najdbe 100% brez da bi kakorkoli namerno iskal ... 

lp upor500

To ti ne dam prav.

Primer je malo star, ampak...
Jaz sem služil vojsko v JNA. Pač drugi časi. Streljalo se je precej, kot smo v neki debati ugotovili, daleč več z mitraljezom. Čeprav je bil oficir za vsakim vojakom, se je zgodilo, da je kakšna krogla zletela daleč stran.

To je bilo v Makedoniji, na Krivolaku.
Ko sem pa šel enkrat, kot prostovoljec vprašat za čaj (tam je hudičevo mrzlo pozimi) v bližnjo vas, so bili tako srednje naklonjeni vojski. Boljkone si ničesar niso upali ziniti.

Povedali so mi, da včasih kaj "popada" na streho, na avte. Ko čistijo žlebove, neredko najdejo kakšno kroglo. Tu in tam je kakšna luknja v fasadi.
Konkretno so mi krogle tudi pokazali. Tisto kar so meni pokazali so bile 7,92 mauser krogle.

Tako da ja, sigurno je ob vojaškem strelišču degradirano območje in je možno, da kaj mimo leti. Tudi pod kotom 90 stopinj glede na smer streljanja. Koliko stran pa je še degradirano, pa ti težko povem. Kakšne 2-3 km sigurno.

In veš, srečal sem vse živo ljudi. Ne prenesejo vsi ravno streljanje dobro. Na primer, nekaj časa sem bil pomočnik mitraljezca na M53. Mitraljezec je bil en Bosanec. Najprej je imel težavo, da ni mogel zapreti očesa. Potem ko smo to težavo odpravili s kapo na očesu, je stisnil na sprožilec in cel rafal poslal sigurno pod kotom 35-45 stopinj. Kar ga je ustavilo, je bilo to, da je oficir pobral vsak 20 naboj iz redenika in se je mitraljez ustavil po 20 strelih. Kje so končale krogle, najbrž ne ve niti bog, od tarče pa zelo daleč.

Oficir je mrtvo hladno komentiral: "Municijo vama nese visoko.". Potem sva zamenjala, pa sem streljal jaz, ker preprosto povedano, ko je stisnil na petelina, ga preprosto ni mogel spustiti.
Tako da ja... Čuda stvari je. Ko to v živo vidiš, verjameš.

Upal bi si trditi, da je civilno strelišče varnejše. Kot prvo ni avtomatskega orožja, kot drugo pa vsi ki streljajo že nekako vedo, kako to gre in se nobeden na smrt ne prestraši.
Odgovori
#9
Mediski linč že tako uničene institucije,ki ji zaenkrat še pravimo S.V.
Odgovori
#10
nazaj nabornike!
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#11
Kaj si nor?  Bo treba več psihiatrov zaposlit kot oficirjev. Si predstavljaš današnjo mladino, da mora ubogat? Duševne muke in tisoč drugih težav. Pa zgodaj vstat, pa samo 3 menuje za kosilo.....
Odgovori
#12
Sej zato pa nazaj nabornike in nema diet pa psihologov to je to....
Ce bojo pa stran metal se pa preprosto en obrok ukine....pa da ti vids po enmu tednu????
Odgovori
#13
Naborniki nazaj:
- da se gumpce odlepi od facebooka in domačega seska
- da imamo vsaj osnovno izobražene ljudi, kar se tiče rokovanja z orožjem
- da mladi ljudje spoznajo kolektivni duh, ki ne temelji samo na druženju ob pivu (čeprav tud ta ni slab)

- da....hmmm....jebemti, zato ker sem tud jaz moral čez to jebo! :)
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#14
Kje jih bomo pa nastanili?
Odgovori
#15
(17-06-2017, 21:42)sailor Napisal: Kje jih bomo pa nastanili?

V zemunicah, kakopak.

To je koča, skopana v zemljo z ašovčiči, ter pokrita s šatorskimi krili, vsak vojak je imel eno, eno desetar in eno čato. Četni ne vem kaj.

Teden dni v zemunicah in se bo vsak naučil izjemno ceniti dobrobiti civilizacije, recimo luč na stikalo, voda na pipo, elektrika na klik. Pa wc s štirimi stenami. Tekoča voda v wcju je že nadstandard.
Odgovori
#16
Fantje, ne klobasajte. Spoštovanja ne uzakoniš ali dobiš, ampak si ga prislužiš.
Odgovori
#17
Saj tudi pameti ne moreš kupit. Ampak z kupljeno diplomo pa veliko bolje živiš. Veliko dokazanih primerov v politiki (če te ne dobijo prekmalu).
Odgovori
#18
Tem poženščenim vitrualcem jaz nebi dal MAŠINGANA...
Lp
Odgovori
#19
(18-06-2017, 08:02)romunov Napisal: Fantje, ne klobasajte. Spoštovanja ne uzakoniš ali dobiš, ampak si ga prislužiš.

Ja, služenje vojaškega roka je ena izmed priložnosti. Seveda najprej rabiš kader, ki bo ostalim za vzgled.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#20
(18-06-2017, 16:16)Kapsl Napisal: Tem poženščenim vitrualcem jaz nebi dal MAŠINGANA...  
Lp

Daljinsko upravljan preko aplikacije na smartphonu, to je to :P
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)