Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 1 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Čehi
Belgijci še danes vidijo sebe kot 'rešitelji' Konga. Imel sem priložnost videti njihov učbenik, ki Belgijce prikazuje kot osvajalce in civilizatorje, ki so zgradili ceste, železnico in bolnice. To jim prav piše v učbenikih. Pa detajlov so izpustili, npr. da so to gradili domorodci iz Konga, po suženjskem principu.

Ko smo že pri tem. Ja, so gradili, sicer bi leno poležavali in jamrali, da nič nimajo. Tud kitajski zid, al pa 3/4 stavb je zgrajenih po 'suženjskem principu'. Če bi na vrhu 'suženjske piramide' bili črnci, bi jih ti kulturni marksisti kovali v nebo, poglejte, kaj so dosegli, ker je to organiziral belec in ne črnc, je pa narobe.

To, da sami gradili... Brez organizacije bi par kupov ceglov brez reda ležalo okol. Če bi sploh kdo hotel to prekladat.

Podobno so bili pritisnjeni ljudje arabskih korenin.

Ubogi reveži. Ne bom pisal, kdor je šel v S Afriko al pa na Bližnji vzhod in jih v živo srečal, ve kdo in kaj so. Pri njih je laganje, kraja in goljufija vrednota, kdor pošteno dela je za njih bedak. Ampak, ja kriv je kolonializem, že za to da so Sumerce ropal... Konec koncev, zakaj pa ne, odprite denarnice in začnite popravljat krivice, ki jih ti reveži doživljajo. In ko se zvečer ne boste upali na cesto, tko kot v Z Evropi, krivite za to belce in kolonializem.
Pi..da si bogi. Prav pomilovanja si vreden. Forumska anonimnost ti gre na roko.
Ta forum res postaja ena beznica. Se ti vidi genska podhranjenost.
Adijo pamet!
(03-07-2017, 18:22)Stg44 Napisal:
...Črnci v Belgiji so na robu, v glavnem delajo dela, ki jih nihče noče delati: smetarji, čistilke, komunala - kanalizacija in to za denar, ki je pod minimalnim...

Evo vam zgoraj rezultat, ko kulturni marksisti ljudem operejo možgane s svojimi lažmi.

Belgijci v Kongu so najbolj skrajen primer. Ampak seveda, tega bojo vzel in nam ga predstavljali kot pravilo. Zraven pa zamolčali to, da je šlo bolj kot ne za krajše obdobje, ko je bil Kongo privat lastnina Leopolda.

To je nekako tako 'v Afriki je bil raj na zemlji, potem je tja prišel belec, kolonialist, in pripeljal vojno, izkoriščanje, lakoto ipd. In še za vse slabo nadaljnih 1.500 let bo kriv. Ergo, belec je slab, ga je treba uničit'. To je ta parola kulturnih marksistov, ki nam jo vtepajo v glavo. Zakaj sta najbolj v podnu Liberija in Etiopija ki nista bili kolonializirani (če odštejemo par let, ko so Italijani v Abesiniji gradili ceste in v 1930'ih! odpravili suženjstvo), ne znajo povedat.
Belec je zaslužen za 99% človeškega napredka in če je v nekem trenutku kolonializiral svet, smo lahko na to samo ponosni! S tisto 'white guilt' in to, da je črnc smetar zarad kolonialzma ipd. in ne zato, ker je za kaj drugega preneumen in prelen, se pa gonite nekam s Sorošu in takim, ki plačujejo širjenje teh nebuloz.

Mogoče se nisva dobro razumela. Belgija ni moja država, nisem se tam rodil, niti me ne ne zanima, zakaj črnci delajo dela, kot jih delajo.
Niti se ne sekiram, če so polovici Kongovcev odsekali vsaj eno roko.  Pravzapravi mi je glede tega skoraj vseeno, razern morda da se mi smešno zdi, kako nespretno Belgijci to prikrivajo, ker sekanje rok pa ni fino.

Niti me ne zanima, kdo je zaslužen za 99% napredka človeštva, razen če sem na tem kupu morda tudi jaz.

Pogovarjamo se o nečem drugem.

Pogovarjamo se o tem, da v Belgiji, pa Franciji, pa UK, pa na Nizozemskem živi kup enih ljudi, za katero se pravo delo ne najde iz X razlogov. Ker so potomci 3. ali 4. generacije, so državljani teh držav in živijo na socialnem dnu.

Čim malo živnejo, iz katerega koli razloga, najverjetnejši razlog pa je, da pridejo do denarja, pa začnejo delati p*zdarije.
Te staroevropske države pa to nemudoma 'prodajo' kot globalni terorizem. Speče celice, ki so spale 25 let. Ne me jeb*t z nebulozami.

To je bil moj point.

Čehi teh težav nimajo in so s svojimi zakoni pokazali (tudi na simbolni ravni), da pravzaprav ne želijo imeti nič s to 'solidarnostjo', ki to ni.

S tem se pa jaz celo strinjam.
(03-07-2017, 10:34)Desc Napisal: "Črnci v Belgiji so na robu, v glavnem delajo dela, ki jih nihče noče delati: smetarji, čistilke, komunala - kanalizacija in to za denar, ki je pod minimalnim.

Zaenkrat ti ljudje dajo mir, ker so socialno tako pritisnjeni, da dajo mir."

Preslikajmo zadevo na Slovenijo. Vsak Bosanec ti bo ob pogledih na naša mesta znal povedati, da so oni zgradili veliko večino stavb, ki jih vidimo. Načrte so sicer delali Slovenci, sama izgradnja, pa je delo bosanskih rok.

In kaj sedaj?

Dobili so plačilo za delo. Razen morda Vegradova cesarica jim je blagovolila ostati dolžna. Pa uni zidar, ko je že ves betežen in mu je na otročje šlo, ko se je z ministrico gugal in skoraj z gugalnice padel - ta je tudi sp*zdil in ostal dolžan. Pa tukaj je še par cigotov, ki so podurhali, ne da bi plačali. Kolikor razumem zadeve v Sloveniji, so šli špilat košarko in nimajo časa.
In nobenemu niso odsekali roke. Vsaj jaz ne vem, da bi katero kakemu.

Morda Slovenci dobimo relativno malo točk za ekonomiko projekta, minus točke za eleganco in umetniški vtis (cigoti so jo podurhali), dobimo pa kar ohoho točk na civiliziranosti in splošni 'otmenosti'.

Belgijci dobijo zlato plaketo za ekonomiko projekta, skoraj vse točke za eleganco in splošni umetniški vtis (sekali so roke, jbg, ampak muzej pa ma zlate štukature) za civiliziranost postopka pa dobijo rumeni karton.
Kdo je kriv in kdo ni je v tem trenutku brezpredmetno, treba pa se je zavedati, da s tem ko uvažamo ves bližnji vzhod in afriko njihovih problemov tam dol ne bomo rešili, ampak jih bomo/smo jih že preselili k nam. In več kot jih bo, bolj bo veselo. Vsa čast Čehom, odločitev se jim bo še obrestovala.
(03-07-2017, 15:01)Bkbeorn Napisal: Pa, ko bi se vsaj o čehinjah pogovarjali, ne pa o čehih.Wink

Evo, ker slika pove več kot 1000 besed, si jih raje oglejmo...
(03-07-2017, 18:22)Stg44 Napisal:
To je nekako tako 'v Afriki je bil raj na zemlji, potem je tja prišel belec, kolonialist, in pripeljal vojno, izkoriščanje, lakoto ipd. In še za vse slabo nadaljnih 1.500 let bo kriv. Ergo, belec je slab, ga je treba uničit'. To je ta parola kulturnih marksistov, ki nam jo vtepajo v glavo. Zakaj sta najbolj v podnu Liberija in Etiopija ki nista bili kolonializirani (če odštejemo par let, ko so Italijani v Abesiniji gradili ceste in v 1930'ih! odpravili suženjstvo), ne znajo povedat. 

To, da je to, kot vse drugo z njihove strani zgolj laž in manipulacija je škoda zgubljat besed. Če pa že, kolonializem je bila zlata doba Afrike, mir, izgradnja infrastrukture, upravnega sistema, odprava suženjstva itd. Seveda, ko so belci šli, je šlo vse skupaj nazaj v maloro, kjer je prej bilo. Črnc je pač len in neumen, raje krade kot bi delal,  pa obračaj kakorkoli hočeš.

Belec je zaslužen za 99% človeškega napredka in če je v nekem trenutku kolonializiral svet, smo lahko na to samo ponosni! S tisto 'white guilt' in to, da je črnc smetar zarad kolonialzma ipd. in ne zato, ker je za kaj drugega preneumen in prelen, se pa gonite nekam s Sorošu in takim, ki plačujejo širjenje teh nebuloz.

white guilt in podobne psihopatije so seveda napačne in zelo škodljive, vendar pa govoriti da je belec dol prinesel napredek je tudi dvorezen meč. res da je bil par sto let pred divjaki, ampak vseeno ti bodo antropologi pa tudi sodobni analitiki znali povedati da 'demokracije' se ne da izvažat čez noč; za premike v glavah ljudi so potrebne generacije in generacije, kar pa zahodni kolonialisti niso imeli in ko so zapustili je bilo stanje še bolj klaverno.
zato si govoriti da smo kaj pametnega tja prenesli je lahko velika zmota; folk treba pustit naj dela kar mu paše (drugače se gre za kulturni in sociološki marksizem, kar po zgoraj napisanem obsojaš) in se ne vtikovat v drugega in mu 'poskušat' pomagat; velikokrat je to slabo.
izmenjava mora potekati v blagu, storitvah, znanju, ne pa vsiljevanju družbenega reda in mišljenja (to se lahko počne z zgledom). vsiljujejo kot že rečeno marksisti...
Haha Kristian kralj.
Bože mili kam smo prišli... zaklepam tole.
administrator / Strelec.si

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)