Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ali še vedno lahko streljam na svoji parceli?
(13-04-2020, 15:20)Voluhar Napisal: A to si pridobil kakšno uradno interpretacijo zakona ali je to dejansko kje zapisano? Ni mi problem prebrat stvari če me usmeriš v pravo smer kjer so zapisane. Komercijalno do kake mere?  Če se odločmo z kolegi ustanovit društvo in strelišče uporabljat za namene društva gre skozi ?

Dobro mišljeno, lej, če malo pobrskaš po forumu strelec.si boš našel vse okoli tega,  mislim da so fantje že marsikaj napisali le poiskat je potrebno.
https://www.strelec.si/forum/thread-15170.html

Pa še v Google napišeš kakšno iskanje in glej ga zlomka....

https://zakonodaja.com/zakon/zoro-1/vi-p...-strelisca

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO1440
*** Fight or Flight ***
Odgovori
Za kratkocevno orožje lahko hitro in enostavno pripraviš strrlišče za lastno uporabo, če si doma kje na podeželju in imaš v lasti površino, kjer imaš kak hrib, ki preprečuje let krogle v neželjeno smer.
Če takšne površine nimaš, ti jo lahko kdo posodi in dovoli, da tam pokaš.
Omejiti moraš dostop ostalim osebam, dovolj naj bi bilo s trakom in kak napis v stilu " prepovedan prehod- območje streljanja".
Območje mora biti pregledno, da nebi kdo prikorakal v območje streljanja (čeprav ob pokanju verjetno ne bo nikogar blizu).
Vse to lahko narediš na obrobju vasi, ne v naselju.
Osebno sem raje naredil srelišče v stavbi, predvsem zato, da sem JAZ brez skrbi. Kljub temu je bilo ob prvem pokanju prijavljeno na pp....
Odgovori
Evo sem še enkrat vse te zakone prebral... malenkost so me begale stvari ker sem bral poste iz 2015.
Ampak ja zdaj so mi stvari jasne. Hvala vsem potrpežljivost in odgovore.
Odgovori
Če sem prav prebral oz. prav razumel te zakone in vaše komentarje...
Če želim streljati na svoji zemlji oz. svojem zemljišču mora biti za tarčo hrib oz. dovolj visok nasip. Okoli območja streljanja pa se mora potegniti trak in postaviti se morajo table z napisom ''POZOR STRELJANJE'' ali kaj podobnega.
Kaj pa obveščanje pristojne policijske postaje? Predvidevam, da je smiselno...
Zanima me, če dejansko kdo strelja doma pa da pove kako je s tem v praksi?

Pa lepo prosim, brez neumesnih komentarjev.
Odgovori
(13-04-2020, 16:42)Panther Napisal: Za kratkocevno orožje lahko hitro in enostavno pripraviš strrlišče za lastno uporabo, če si doma kje na podeželju in imaš v lasti površino, kjer imaš kak hrib, ki preprečuje let krogle v neželjeno smer.
Če takšne površine nimaš, ti jo lahko kdo posodi in dovoli, da tam pokaš.
Omejiti moraš dostop ostalim osebam, dovolj naj bi bilo s trakom in kak napis v stilu " prepovedan prehod- območje streljanja".
Območje mora biti pregledno, da nebi kdo prikorakal v območje streljanja (čeprav ob pokanju verjetno ne bo nikogar blizu).
Vse to lahko narediš na obrobju vasi, ne v naselju.
Osebno sem raje naredil srelišče v stavbi, predvsem zato, da sem JAZ brez skrbi. Kljub temu je bilo ob prvem pokanju prijavljeno na pp....
Se ti da malo več povedati o tem strelišču (razdalje, zaščita, zračanje, hrup očitno je, sodeč po opazki o prijavi)
Odgovori
No Panther je precejdobro napisal ja. Kako se kaj v praksi obnese streljanje doma? Ce te kdo prijavi ker se boji “pokanja” pride policija in potem kaj...? Ce je vse tak ko more bit je to to...recete kako goapodarsko pa adijo ?
Odgovori
Ne rabiš prijavljati policiji, ker bodo oni sami prišli… Nekdo bo klical 100%... Danes ali pa drug teden… »Kissing ass«, ti ne bo pomagalo nikjer.

ADMIN-A, PROSIM DA ZAKLENEŠ TEMO… ČE OSTALO ZAPIRAŠ ZAPRI ŠE TO… ŽE VIDIM KAKO BODO STRELCI ZARADI DOLGČASA PISALI ŠKODLJIVE ZAKONE(dva 2cm od tal, rumen trak ne rdeč, v radiju x ne sme biti niti ptice,…)

VSE INFORMACIJE SO ZNANE V TEJ TEMI… ČISTO VSE!!!
Odgovori
Jaz sem imel prijavo od enega soseda, ki nima vsega pod streho in policisti so mu povedali, da imam vse ok, on pa je vseeno vztrajal in morali so priti. Ustavili so se pri njemu in mu dali kazen za krivo prijavo.
Do mene niso sploh prišli...
Sem jih pa vseeno nato poklical in povedal, da sem sam na strelišču, da nebi dobil inšpekcije zaradi korone.....
Strelišče imamo urejeno v starem objektu dolžine cca 35m. Je pa sezidano in z zaprtimi okni. Na steni imamo cca 40cm starih hrastovih plohov, da ne luknjamo ometa. Za pištolo je več kot dovolj, v glavnem plinkamo na cca 15m in treniramo dinamiko.
Je pa potrebno zračiti, ker brez ventilacije ni vzdržno po kakih hitrih 100 strelih.
Je pa to zgolj izhod v sili v slabih vremenskih razmerah in sedaj, ko korona ne pusti od doma
Odgovori
(14-04-2020, 18:15)Panther Napisal: Jaz sem imel prijavo od enega soseda, ki nima vsega pod streho in policisti so mu povedali, da imam vse ok, on pa je vseeno vztrajal in morali so priti. Ustavili so se pri njemu in mu dali kazen za krivo prijavo.
Do mene niso sploh prišli...
Sem jih pa vseeno nato poklical in povedal, da sem sam na strelišču, da nebi dobil inšpekcije zaradi korone.....
Strelišče imamo urejeno v starem objektu dolžine cca 35m.  Je pa sezidano in z zaprtimi okni. Na steni imamo cca 40cm starih hrastovih plohov, da ne luknjamo ometa. Za pištolo je več kot dovolj, v glavnem plinkamo na cca 15m in treniramo dinamiko.
Je pa potrebno zračiti, ker brez ventilacije ni vzdržno po kakih hitrih 100 strelih.
Je pa to zgolj izhod v sili v slabih vremenskih razmerah in sedaj, ko korona ne pusti od doma
Hvala za opis!
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)