Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FDV-jevci razorožujejo Slovensko vojsko? - razprodaja protioklepne tehnike
..... In ce potegnem crto, da ne bomo izgubljali na terminu "special", ker to sploh ni bila poanta mojega posta.. tujsko legijo sem dal kot primer zato, ker gre za vrhunske vojake, ki se trenirajo v vseh moznih okoljih in ne samo urbanem- to je bil cel in edini point. Zdej, ce se pa hocs loviti okoli besede special- (bolj primeren prevod za vojasko uporabo poseben- posebna enota) in ali so specialna enota, elitna enota..., se pa tudi lahko samo ne vidim poante.In ce bos sedaj ponovno rekel, da tudi ta wikipedia ni "ta prava", se pa vdam. ;)
Odgovori
(25-07-2017, 21:35)Bkbeorn Napisal: Ekola kolega se iz "foreign" wikipedie, ker pac leigonar nima pojma, kje je bil. ;) ;) 

The 2e REP is an elite regiment[3] that operates with the same structure of special forces. Because of differences in infantry the 2e REP is composed of companies with specific specializations.[4] However, it is not considered as one because of its foreign status. The 2e REP and other regiments of the French Foreign Legion, under French command, differentiates from other armies in the world because their recruits are often experienced militaries from all around the world, which brings the best of their knowledge and make the legion a pool of the best international soldiers of all around the world.

Ce povzamemo: gre za ene izmed najboljsih vojakov iz celega  sveta, ampak, ker imajo status tujcev jih ne moremo definirati kot specialna enota, delujejo pa enako. 

Link: [font=.HelveticaNeueUI]https://en.m.wikipedia.org/wiki/2nd_Foreign_Parachute_Regiment[/font]

[font=.HelveticaNeueUI]Ps: cestitke za uspesno zakljucen studij! Bemti skoda k nas je tuki na forumu dosti takih in pol ni take fore... Ce uporabim izraz iz naše debate: nothing SPECIAL! ;) [/font]

Lej, te bom poskusil nekaj naučiti, če si pripravljen na to:

Citiral si tole wiki stran.

1. trditev - The 2e REP is an elite regiment, link št. 3:
Povezava (to lahko klikneš) gre na kodeks časti legionarja oz. tujske legije in ta pravi, da je legionar elitni vojak. No, če kodeks časti tako pravi, je to močan argument, anede Not

2. trditev - that operates with the same structure of special forces. Because of differences in infantry the 2e REP is composed of companies with specific specializations., link št. 4:
Povezava gre na sestavo 2. tujskega padalskega polka - različne čete po specialnostih ipd., popolnoma nikjer ne govori o tem, da bi bili primerljivi s strukturo specialnih sil.

3. trditev - However, it is not considered as one because of its foreign status. The 2e REP and other regiments of the French Foreign Legion, under French command, differentiates from other armies in the world because their recruits are often experienced militaries from all around the world, which brings the best of their knowledge and make the legion a pool of the best international soldiers of all around the world., link št. 5:
Povezava te pelje na članek, ki govori o številu legionarjev, etnični strukturi le teh in povprečni starosti navadnega vojaka v primerjavi s FR kopensko vojsko. Nikjer niti besede o napisanemu zgoraj.

Tako se berejo 'trditve' iz wikipedije. Poskusi na faksu ali v znanstvenem delu citirati neposredno wiki pa boš videl kaj ti bo kak profesor ali mentor rekel. Pa ne mi verjeti na besedo..pojdi na wiki stran, katero si našel, odpri povezave in jih spusti čez google translate, če ti francoščina ne gre vsaj za silo. Wikipedijo lahko ureja kdorkoli.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
(25-07-2017, 21:45)Bkbeorn Napisal: ..... In ce potegnem crto, da ne bomo izgubljali na terminu "special", ker to sploh ni bila poanta mojega posta.. tujsko legijo sem dal kot primer zato, ker gre za vrhunske vojake, ki se trenirajo v vseh moznih okoljih in ne samo urbanem- to je bil cel in edini point. Zdej, ce se pa hocs loviti okoli besede special- (bolj primeren prevod za vojasko uporabo poseben- posebna enota) in ali so specialna enota, elitna enota..., se pa tudi lahko samo ne vidim poante.In ce bos sedaj ponovno rekel, da tudi ta wikipedia ni "ta prava", se pa vdam. ;)

Ok, če izločimo specialce, potem imamo že danes človeški material iz katerega se da delati 'elitne' vojake. Je pa vojsko treba pomladiti in privabiti nov, ustrezen kader. Za vbogajme zagotovo ne dobiš najbolj kvalitetnega kadra. Usposabljanje v 'vseh možnih okoljih' stane in ga je potrebno obnavljati. Če se vrnem na tvoj primer 2. tujskega padalskega polka in njegovo četno sestavo (4. link), je tam tako (google translate v angleščino z uradne strani 2. REP):
It has the singularity to have specialized since 1962, each of its combat companies in a particular field of employment: fighting in urban areas, mountains, amphibians, on the rear (precision shooting and handling of explosives).

The 5th Combat Company was created in December 2015. It is specialized in desert fighting.

Kolikor jaz razumem, je vsaka od bojnih čet specializirana za eno okolje. Predvidevam, da zato, ker bi potrebovali preveč časa in različnih pristopov za to, da bi vsi obvladali vse pa še rezultat bi bil vprašljiv. Pri nas se vojake uči bojevanja v naših okoliščinah, vključno z bojevanjem v urbanem okolju. Kadar so napoteni v npr. Afganistan, se za to posebej pripravljajo.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
(25-07-2017, 19:13)Stg44 Napisal: Mogoče pa bo v prihodnosti jedro slovenskega oboroženega odpora predstavljala predvsem gejevska populacija?

Upam, da mi je uspelo pripet priponko, ki prikazuje bodoče jedro slovenskega oboroženega odpora pri pripravah na napad.

To je najbrž maršal...
Odgovori
(25-07-2017, 22:01)fritz Napisal:
(25-07-2017, 21:35)Bkbeorn Napisal: Ekola kolega se iz "foreign" wikipedie, ker pac leigonar nima pojma, kje je bil. ;) ;) 

The 2e REP is an elite regiment[3] that operates with the same structure of special forces. Because of differences in infantry the 2e REP is composed of companies with specific specializations.[4] However, it is not considered as one because of its foreign status. The 2e REP and other regiments of the French Foreign Legion, under French command, differentiates from other armies in the world because their recruits are often experienced militaries from all around the world, which brings the best of their knowledge and make the legion a pool of the best international soldiers of all around the world.

Ce povzamemo: gre za ene izmed najboljsih vojakov iz celega  sveta, ampak, ker imajo status tujcev jih ne moremo definirati kot specialna enota, delujejo pa enako. 

Link: [font=.HelveticaNeueUI]https://en.m.wikipedia.org/wiki/2nd_Foreign_Parachute_Regiment[/font]

[font=.HelveticaNeueUI]Ps: cestitke za uspesno zakljucen studij! Bemti skoda k nas je tuki na forumu dosti takih in pol ni take fore... Ce uporabim izraz iz naše debate: nothing SPECIAL! ;) [/font]

Povezava (to lahko klikneš) gre na kodeks časti legionarja oz. tujske legije in ta pravi, da je legionar elitni vojak. No, če kodeks časti tako pravi, je to močan argument, anede Not

2. trditev - that operates with the same structure of special forces. Because of differences in infantry the 2e REP is composed of companies with specific specializations., link št. 4:
Povezava gre na sestavo 2. tujskega padalskega polka - različne čete po specialnostih ipd., popolnoma nikjer ne govori o tem, da bi bili primerljivi s strukturo specialnih sil.

3. trditev - However, it is not considered as one because of its foreign status. The 2e REP and other regiments of the French Foreign Legion, under French command, differentiates from other armies in the world because their recruits are often experienced militaries from all around the world, which brings the best of their knowledge and make the legion a pool of the best international soldiers of all around the world., link št. 5:
Povezava te pelje na članek, ki govori o številu legionarjev, etnični strukturi le teh in povprečni starosti navadnega vojaka v primerjavi s FR kopensko vojsko. Nikjer niti besede o napisanemu zgoraj.

Tako se berejo 'trditve' iz wikipedije. Poskusi na faksu ali v znanstvenem delu citirati neposredno wiki pa boš videl kaj ti bo kak profesor ali mentor rekel. Pa ne mi verjeti na besedo..pojdi na wiki stran, katero si našel, odpri povezave in jih spusti čez google translate, če ti francoščina ne gre vsaj za silo. Wikipedijo lahko ureja kdorkoli.
Ok, pa da vidim, če tudi jaz lahko tebe kaj naučim ;)...Ok, te razumem, ampak kliknil sem na dve wikipedii, slovensko in angleško in to je tisto, kar je bil rezultat. Tudi vem, da wiki lahko vsak piše, samo potem ne moreš kot referenco TI predlagati, da si preberem v wiki in ko si, rečeš ja to pa ni res... tako zadeva v praksi ne funkcionira, Dejstvo pa je, da je to forum in v forumu se diskutira, ne pa diplomske piše, se strinjaš? Sedaj, če pač ti smatraš, da mnenje nekoga, ki je dejansko bil del te strukture (Tujske legije) ni pomembno in se moti, potem lahko že na tej točki zaključiva. Če so po nekih vojaških normah upravičeni, da se jih naziva s specialci, komandosi, elito... tudi glede tega lahko najdemo na netu veliko razlage in različnih mnenj kdaj in kdo. Tvoja izjava: nimajo specialne enote, imajo pa komandose, nekaj v tem smislu... kakšna pa je razlika med tema dvema? Ekola en opis, ker nisem ekspert in me je zanimalo, sem vprasal strica googla in prvi link, ki mi ga je ponudilo: "Commando means a specially trained troop capable of doing things which regular troops are not capable of, and like a elite-super-infantry unit, and Special Forces are just a modernised term of Commandos, in some extent." Link tukaj: https://www.quora.com/What-is-the-differ...personnels. Je pa tudi od posameznih držav odvisno kako opredeljujejo termine za svoje enote, kot navajajo drugi na tem linku in zopet so  to seveda "samo razlage" posameznih ljudi. Ampak, če izhajamo iz tega stališča so "Special Forces"  moderniziran termin za "Commandos" ergo gre za isto zadevo, ergo Tujska legija ima specialne enote. ;)
Odgovori
[quote pid='141220' dateline='1501013683']
(25-07-2017, 19:13)Stg44 Napisal: Mogoče pa bo v prihodnosti jedro slovenskega oboroženega odpora predstavljala predvsem gejevska populacija?

Upam, da mi je uspelo pripet priponko, ki prikazuje bodoče jedro slovenskega oboroženega odpora pri pripravah na napad.

[/quote]
Mrgreen

[Image: Faggots_Kill_Fascists.jpg]
Odgovori
TEQUILA so narobe napisali
[Image: 71773_0_9999_med_v1_m56577569854542088.png]

Mrgreen Mrgreen Mrgreen
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
(26-07-2017, 08:04)Bkbeorn Napisal: Ok, pa da vidim, če tudi jaz lahko tebe kaj naučim ;)...Ok, te razumem, ampak kliknil sem na dve wikipedii, slovensko in angleško in to je tisto, kar je bil rezultat. Tudi vem, da wiki lahko vsak piše, samo potem ne moreš kot referenco TI predlagati, da si preberem v wiki in ko si, rečeš ja to pa ni res... tako zadeva v praksi ne funkcionira, Dejstvo pa je, da je to forum in v forumu se diskutira, ne pa diplomske piše, se strinjaš? Sedaj, če pač ti smatraš, da mnenje nekoga, ki je dejansko bil del te strukture (Tujske legije) ni pomembno in se moti, potem lahko že na tej točki zaključiva. Če so po nekih vojaških normah upravičeni, da se jih naziva s specialci, komandosi, elito... tudi glede tega lahko najdemo na netu veliko razlage in različnih mnenj kdaj in kdo. Tvoja izjava: nimajo specialne enote, imajo pa komandose, nekaj v tem smislu... kakšna pa je razlika med tema dvema? Ekola en opis, ker nisem ekspert in me je zanimalo, sem vprasal strica googla in prvi link, ki mi ga je ponudilo: "Commando means a specially trained troop capable of doing things which regular troops are not capable of, and like a elite-super-infantry unit, and Special Forces are just a modernised term of Commandos, in some extent." Link tukaj: https://www.quora.com/What-is-the-differ...personnels. Je pa tudi od posameznih držav odvisno kako opredeljujejo termine za svoje enote, kot navajajo drugi na tem linku in zopet so  to seveda "samo razlage" posameznih ljudi. Ampak, če izhajamo iz tega stališča so "Special Forces"  moderniziran termin za "Commandos" ergo gre za isto zadevo, ergo Tujska legija ima specialne enote. ;)

Po napisanem me glede tega ne moreš naučiti prav nič. Zagotovo pa kaj drugega znaš bolje kot jaz. Citiral sem ti wiki strani z bolj relevantnimi viri in tudi neposredno kar nekaj relevantnih virov, kar si gladko spregledal.

Ne da se mi več razlagat zakaj francoska tujska legija niso tujske specialne sile in zakaj njihovi padalci niso tujske specialne specialne sile in zakaj komando padalci niso tujske specialne specialne specialne sile. Očitno so Francozi bedaki in še svojih specialnih sil ne znajo pravilno poimenovati in jih uvrstiti pod poveljstvo specialnih operacij. Če ne dojemaš ali nisi pripravljen dojeti, ni nobenega smisla in se lahko samo strinjava, da se globoko ne strinjava.
George Carlin
Odgovori
(26-07-2017, 08:04)Bkbeorn Napisal:
(25-07-2017, 22:01)fritz Napisal:

Ok, pa da vidim, če tudi jaz lahko tebe kaj naučim ;)...Ok, te razumem, ampak kliknil sem na dve wikipedii, slovensko in angleško in to je tisto, kar je bil rezultat. Tudi vem, da wiki lahko vsak piše, samo potem ne moreš kot referenco TI predlagati, da si preberem v wiki in ko si, rečeš ja to pa ni res... tako zadeva v praksi ne funkcionira, Dejstvo pa je, da je to forum in v forumu se diskutira, ne pa diplomske piše, se strinjaš? Sedaj, če pač ti smatraš, da mnenje nekoga, ki je dejansko bil del te strukture (Tujske legije) ni pomembno in se moti, potem lahko že na tej točki zaključiva. Če so po nekih vojaških normah upravičeni, da se jih naziva s specialci, komandosi, elito... tudi glede tega lahko najdemo na netu veliko razlage in različnih mnenj kdaj in kdo. Tvoja izjava: nimajo specialne enote, imajo pa komandose, nekaj v tem smislu... kakšna pa je razlika med tema dvema? Ekola en opis, ker nisem ekspert in me je zanimalo, sem vprasal strica googla in prvi link, ki mi ga je ponudilo: "Commando means a specially trained troop capable of doing things which regular troops are not capable of, and like a elite-super-infantry unit, and Special Forces are just a modernised term of Commandos, in some extent." Link tukaj: https://www.quora.com/What-is-the-differ...personnels. Je pa tudi od posameznih držav odvisno kako opredeljujejo termine za svoje enote, kot navajajo drugi na tem linku in zopet so  to seveda "samo razlage" posameznih ljudi. Ampak, če izhajamo iz tega stališča so "Special Forces"  moderniziran termin za "Commandos" ergo gre za isto zadevo, ergo Tujska legija ima specialne enote. ;)

Tujska legija ni specialna enota, to ve vsak ki je kdaj bil del katere koli strukture oboroženih sil. Lahko pa ji rečemo elitna oziroma posebna enota. Kot primer - specialna enota policije in posebna enota policije. Prva so dejanski "specialci", slednja pa je namenjena npr nadzoru množic.. 
ergo tujska legija ima posebne enote specializirane za določen tip delovanja/bojevanja.
Odgovori
Let it be, let it beeee, whispering words of wisdom.... let it beeee eee. ;)
Odgovori
Glede na to, da smo omenjali gverilo v današnjem času...primer s čimer se mora ukvarjati kurdska PKK, ki deluje na jugu Turčije:

https://twitter.com/Acemal71/status/892297635847163904
George Carlin
Odgovori
Nimajo pa FDV-jevcev... :P
Odgovori
Jah, če bi imeli vsaj enega Aleša, bi na teh folijah ponosno razkazovali lanserje za torpeda 533mm Doh
George Carlin
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)