Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dinamika: rex zero ali glock
#1
To sem sicer že omenil pri nekaterih temah na tem forumu ampak bom tukaj o zadevi še posebaj povprašal, torej: kaj naj izberem za dinamiko, če imam na izbiro glock ali rex zero, rex mi načeloma lepše sedi v rokah, proženje je tudi boljše, kot pri glocku iz škatle, delov za rexa je že tudi kar nekaj na tržišču (nabojniki, toki, merki, itd.), ampak zagotovo ne toliko kot za glocka...
Odgovori
#2
(01-08-2017, 10:11)luka77777778 Napisal: To sem sicer že omenil pri nekaterih temah na tem forumu ampak bom tukaj o zadevi še posebaj povprašal, torej: kaj naj izberem za dinamiko, če imam na izbiro glock ali rex zero, rex mi načeloma lepše sedi v rokah, proženje je tudi boljše, kot pri glocku iz škatle, delov za rexa je že tudi kar nekaj na tržišču (nabojniki, toki, merki, itd.), ampak zagotovo ne toliko kot za glocka...

Sam si lepo napisal, lepše ti sede v roko, proženje ti je všeč...zakaj bi si zadeve kompliciral - vzami Rexa, pa še slovenski izdelek je  :-D
Odgovori
#3
Če že sprašuješ - glasujem vsekakor za Rexa.
Odgovori
#4
rex :)
Odgovori
#5
Imam oba lahko ti povem da mi rex mnog bolj leži v roki kot glock. Z glokom sem imel kar nekaj težav, ko sem mehčal proženje. Rex je naš SLOVENSKI ,kar  tudi nekaj šteje.
Odgovori
#6
Sicer "še" nimam Rex-a, vendar pri izpraznjenih nekaj okvirjih bi rekel dober izdelek. V primeru da ti "paše v roko" vzami, povrhu pa je poštena cena glede na kovinsko konkurenco.
Odgovori
#7
Ampak za glock obstaja (kot sem napisal) mnogo dodatkov, na spletu je polno "tutorial-ov" kako predelat to in ono. Zraven tega je glock na trziscu ze preko 20 let, tako so poznane ze vse prednosti in slabosti , medtem ko je rex na trgu komaj od 2013...  kaj pravite na to?
Odgovori
#8
Bullshit ............. Glock je bil pač prvi serijski plastičar, najbolj razširjen ..... tako kot so pri športnih copatih bile ene prvih pri nas Adidaske. Dejstvo je pač da Glock ni nič superioren, je vzdržljiv z vsemi dobrimi in slabimi stvarmi (kot ročaja ti odgovarja ali pa ne, žre vso municijo). Sam imam G34 gen.4, ni nič posebnega, niti me ne navdušuje preveč, tako da raje ponavadi vzamem zraven kaj drugega.
Odgovori
#9
Čim manj predeluj in čim več streljal.  Whistle
Odgovori
#10
Rex je čist ok zadeva potrebe po predelavi ni kupiš in uporabljaš za SZDS tekme več kot zadošča za tam bi dal prednost kompaktni izvedbi. Pustimo kako sede v roko treba je uporabljat streljat potem sede vsaka sicer nobena... začetnik ki išče prvo pištolo take ocene ni sposoben...
IPSC bi počakal na novi Tactical model ki ga strelja Maks in je v razvijanju...
Kar sem probaval je pištola sila natančna in delujoča [to je dokazal tudi naš test tisoč nabojev neprekinjeno ki ga je pištola opravila brez težav] kako je z trajnostjo ne vem za to je potrebno 
resno uporabljat in ustrelit nad 50 tisoč nabojev ter vse beležit v nulo.
Rezervni deli vemo da ima glock to urejeno...tudi počen zaklep ali polomljena vodila popravjo zamenjajo brez kompliciranja... kako bi to bilo z Rexsom ko bo do tega prišlo Question sicer je pa najbolje da nekdo ki pištolo ima pri zastopniku naroči naprimir set potrošnih uzmeti pa recimo udarno iglo pa izvlakač kak pin in še kako malenkost vse to bo seveda prej ali slej rabu in bomo hitro videli kako zadeve stojijo...

Dam moj glas za Rexsa :))
Odgovori
#11
Je že tukaj: http://slovarms.si/si/orozje/rexzero1-tactical.html

+1 za Rexa Thumbup
Odgovori
#12
(02-08-2017, 12:43)45.dule Napisal: Je že tukaj: http://slovarms.si/si/orozje/rexzero1-tactical.html

+1 za Rexa Thumbup

Odlično...Luka nimaš več izgovora vse modele Rexsa imaš na raspolago  Clap
Odgovori
#13
Hvala! Bom potem vzel rexa...
Odgovori
#14
Ko sem prvič videl REXa sem bil izredno navdušen. Tudi, ko sem ga videl v živo, moram reči, da je po kavlaiteti in izgledu veliko bolj všečen od SIG-a. Celo nabaviti sem ga žele...
... vse do trenutka, ko sem z njim streljel. Zdaj pa pride do izraza osebna preferenčnost. Meni REX ne leži v roki, pri streljanju pa v zapestju čutim mravljince. Menim, da je vzrok prevelik obseg ročaja, ki mi ne omogoča dobrega oprijema, pa zato trpi zapestje.
Pri glocku (16 G4 z navadnim ročajem, brez nadgradnje) tega ne zaznam.

Moje priporočilo je, da pred nakupom poskusiš streljati z enim in drugim in nato odločiš.
Še vedno pa trdim, da je REX najlepši SIG 226!
Odgovori
#15
95krogov domnevam da nisi še videl vseh Sig-ov 226 pa Lp
Odgovori
#16
Res je da REX paše v roko tistemu z malo večjo dlanjo,meni lepo sede ,pri gloku nekako ne moram doseči.
Odgovori
#17
(04-08-2017, 16:09)95krogov Napisal: Ko sem prvič videl REXa sem bil izredno navdušen. Tudi, ko sem ga videl v živo, moram reči, da je po kavlaiteti in izgledu veliko bolj všečen od SIG-a. Celo nabaviti sem ga žele...
... vse do trenutka, ko sem z njim streljel. Zdaj pa pride do izraza osebna preferenčnost. Meni REX ne leži v roki, pri streljanju pa v zapestju čutim mravljince. Menim, da je vzrok prevelik obseg ročaja, ki mi ne omogoča dobrega oprijema, pa zato trpi zapestje.
Pri glocku (16 G4 z navadnim ročajem, brez nadgradnje) tega ne zaznam.

Moje priporočilo je, da pred nakupom poskusiš streljati z enim in drugim in nato odločiš.
Še vedno pa trdim, da je REX najlepši SIG 226!

Platnice lahko zamenjaš z tanjšimi...ma mislim da ni to tak problem, treba je streljat uporabljat pa bo sedla... to o  mravljincih mi pa mal čudno deluje, ti pa verjamem da jih pri glocku  16 G4 ne zaznaš...tega modela ni Idea
Odgovori
#18
(04-08-2017, 22:29)jabolko Napisal:
(04-08-2017, 16:09)95krogov Napisal: Ko sem prvič videl REXa sem bil izredno navdušen. Tudi, ko sem ga videl v živo, moram reči, da je po kavlaiteti in izgledu veliko bolj všečen od SIG-a. Celo nabaviti sem ga žele...
... vse do trenutka, ko sem z njim streljel. Zdaj pa pride do izraza osebna preferenčnost. Meni REX ne leži v roki, pri streljanju pa v zapestju čutim mravljince. Menim, da je vzrok prevelik obseg ročaja, ki mi ne omogoča dobrega oprijema, pa zato trpi zapestje.
Pri glocku (16 G4 z navadnim ročajem, brez nadgradnje) tega ne zaznam.

Moje priporočilo je, da pred nakupom poskusiš streljati z enim in drugim in nato odločiš.
Še vedno pa trdim, da je REX najlepši SIG 226!

Platnice lahko zamenjaš z tanjšimi...ma mislim da ni to tak problem, treba je streljat uporabljat pa bo sedla... to o  mravljincih mi pa mal čudno deluje, ti pa verjamem da jih pri glocku  16 G4 ne zaznaš...tega modela ni Idea

Sm se zmotil! ...sem mislil na Glock 19 G4.

(04-08-2017, 19:43)toni123 Napisal: 95krogov domnevam da nisi še videl vseh Sig-ov 226 pa Lp

:) glede domnev ... assumption is the moteher of all fuckups!

Moram rečt, da se ukusi spreminjajo. Tako se je meni, da mi je REX najlepši SIG.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)