Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prodaja podedovanega orožja
#1
Pozdravljena raja

Sem nov user na tem forumu in bi prosil za usmeritev pri prodaji podedovanega orožja

Pred meseci sem pri pokojnem stricu našel v starem hladilniku pištolo Carl Walther, PP, 9mm PAK Waffen Fabric...
Zanima me, ali je ta pištola pravno najdena ali podedovana (dedič sem v celoti jaz) in posledično kako postopati (Policija, UE?)

Moj cilj je čimprej, čim enostavneje in z nizkimi stroški samo prodati omenjeno pištolo. Kaj svetujete, kako postopati? A lahk zadevo dam direkt v hrambo in prodajo dealerju ali kako?

Od sklepa od dedovanja je steklo že vsaj 6m.

Morda še dodatno podvprašanje, koliko se da realno iztržiti za tako pištolco?


tnx vnaprej za odgovore
Odgovori
#2
Ima tudi adapter za izstreljevanje raket?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#3
Če prav zastopim je to strašilna pištola, v stilu:
https://www.kotte-zeller.de/Walther-PP-S...op&pi=3242

Tako "orožje" je pri nas v prosti prodaji (pogoj samo 18 let), torej ne rabiš obveščat nikogar.
Prodaš lahko tudi na bolhi, s tem, da najboljše da zahtevaš da je kupec star vsaj 18 let.

LP
Odgovori
#4
(20-08-2017, 16:18)357 Napisal: Ima tudi adapter za izstreljevanje raket?

Ni videt
Odgovori
#5
(20-08-2017, 16:25)ales1a Napisal: Če prav zastopim je to strašilna pištola, v stilu:
https://www.kotte-zeller.de/Walther-PP-S...op&pi=3242

Tako "orožje" je pri nas v prosti prodaji (pogoj samo 18 let), torej ne rabiš obveščat nikogar.
Prodaš lahko tudi na bolhi, s tem, da najboljše da zahtevaš da je kupec star vsaj 18 let.

LP

Točno tako zgleda. Čeprav, ko jo vzameš v roke ima svojo težo (ni kakšna plastika)

"Strašilna pištola" - prvič slišim :)

tnx
Odgovori
#6
(20-08-2017, 16:12)user555 Napisal: Pozdravljena raja

Sem nov user na tem forumu in bi prosil za usmeritev pri prodaji podedovanega orožja

Jest bi te raj usmeru da se probaš ne mau naučit spoštovat soljudi. Raja lhka rečeš ti mami pa atu, če ti dovolta. A zastopš??
Če boš pa men reku se pa lahka hitr krvau usekneš.
Odgovori
#7
Pa misliš, da sploh pozna pravi pomen besede raja? :)
Odgovori
#8
(20-08-2017, 16:48)Mat Kurja Napisal:
(20-08-2017, 16:12)user555 Napisal: Pozdravljena raja

Sem nov user na tem forumu in bi prosil za usmeritev pri prodaji podedovanega orožja

Jest bi te raj usmeru da se probaš ne mau naučit spoštovat soljudi. Raja lhka rečeš ti mami pa atu, če ti dovolta. A zastopš??
Če boš pa men reku se pa lahka hitr krvau usekneš.

Dej Mat no zastop...kvazi generacija se tko izraža sej ni nič slabga mislu  :))
Odgovori
#9
Pozdravljeni,
Človek, ki naslavlja soljudi na takšen način ni vreden tega foruma, kaj šele odgovora.
Neznanje/nevednost ni in ne more biti izgovor.
L.p.
Rok
Odgovori
#10
Če je tvoja enaka tej: https://www.kotte-zeller.de/Walther-PP-S...op&pi=3242,  je pri nas potreben priglasitven list, ker je to plinska pištola in njena prodaja mora steči preko trgovca.
Odgovori
#11
Če je imel za te kose papirje, si podedoval, drugače pa našel. Če neseš na policijo, jih boš, v kolikor niso znani kot ukradeni, po cca enem letu dobil nazaj, drugače pa bo šlo na uničenje al kamorkoli pač kosi grejo, ko jih država označi za sirote. Pol je še par detajlov, glej 34. člen ZOROteteja.


Citat:
34. člen
Najdba orožja ali streliva
Kdor najde ali izve za orožje ali strelivo, za katerega domneva, da je izgubljeno ali skrito, ga mora nemudoma izročiti najbližji policijski postaji, oziroma jo o tem obvestiti.
Najdeno orožje hrani policija, ki z njim nadalje postopa v skladu s predpisi, ki urejajo stvarno pravna razmerja.
Najditelju, ki je na orožju pridobil lastninsko pravico, se lahko na njegovo prošnjo, ki mora biti podana v roku enega meseca po pridobitvi lastninske pravice, izda orožna listina, če izpolnjuje pogoje iz drugega odstavka 14. člena tega zakona. Če najditelj ne zaprosi za izdajo orožne listine ali če je njegova prošnja zavrnjena, ravna pristojni organ v skladu z 61. členom tega zakona.
Ne glede na določbo drugega odstavka, se prepovedano orožje izroči brez odškodnine ministrstvu, pristojnemu za notranje zadeve.
Odgovori
#12
(20-08-2017, 16:12)user555 Napisal: Pozdravljena raja

Sem nov user na tem forumu in bi prosil za usmeritev pri prodaji podedovanega orožja

Pred meseci sem pri pokojnem stricu našel v starem hladilniku pištolo Carl Walther, PP, 9mm PAK Waffen Fabric...
Zanima me, ali je ta pištola pravno najdena ali podedovana (dedič sem v celoti jaz) in posledično kako postopati (Policija, UE?)

Moj cilj je čimprej, čim enostavneje in z nizkimi stroški samo prodati omenjeno pištolo. Kaj svetujete, kako postopati? A lahk zadevo dam direkt v hrambo in prodajo dealerju ali kako?

Od sklepa od dedovanja je steklo že vsaj 6m.

Morda še dodatno podvprašanje, koliko se da realno iztržiti za tako pištolco?


tnx vnaprej za odgovore

Ker je bila pištola najdena v hladilniku, gre v tem primeru najverjetneje za hladno orožje. Torej potrebuješ dovoljenje za zbiranje takšnega orožja, pogoji so zelo ohlapni. Načeloma polnoletnost, brez nasilnih dejanj pa mehansko zaščiten prostor (hladilnik z žabico velja?)
Odgovori
#13
Big Grin 
(20-08-2017, 16:48)Mat Kurja Napisal:
(20-08-2017, 16:12)user555 Napisal: Pozdravljena raja

Sem nov user na tem forumu in bi prosil za usmeritev pri prodaji podedovanega orožja

Jest bi te raj usmeru da se probaš ne mau naučit spoštovat soljudi. Raja lhka rečeš ti mami pa atu, če ti dovolta. A zastopš??
Če boš pa men reku se pa lahka hitr krvau usekneš.
Definicija "raje"-kategorizacija:

Če imaš v omari Sabbati, STI. Peter Sthal, Bushmaster... itd. Potem nisi raja.

Če maš pa Preduzeče, CZ, Glock... pol si z nami. Z rajo  :-D
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)