Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bolj za lovce...
To ni lih point te teme (opravičilo vsem ostalim zaradi off-topica) a driling je trocevna puška, dandanes običajno lovska. Ko greš na lov, ne da bi šel loviti točno določeno divjad, ne veš kakšno divjad boš dejansko srečal, za različno divjad pa se uporablja različno strelivo. Npr. driling kombinacija 12 šibra/.223Rem/30-06 pokriva pernato divjad, zajca in lisico na blizu, .223 je npr. lisica na večjo razdaljo in srnjad, .30-06 pa je za divjega prašiča ali jelenjad.

30-06 je sicer rahlo overkil za srnjad a je tudi splošno uporabna, se ti pa lahko kdaj zgodi, da bi potreboval šibre in ne krogle.

Drilingi so dragi in dokaj redki, dvocevke, ki so bistveno bolj razširjene, so cenejše in pokrijejo običajno najbolj univerzalno uporabno kombinacijo krogla/šibra. Če pa komu driling ni dovolj, obstajajo tudi vierlingi pa še kakšna eksotika z več kot štirimi cevmi:
[Image: XxAu3Z3.jpg]
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
Hvala...
Odgovori
Nikjer nisem napisal, da so bili vsi drilingi moji. 
Novi in okrancljani so res pregrešno dragi, rabljenega pa dobiš za zmerno ceno. Zato sem kupil še enega, s svarovcem 6×42, zanj pa sem dal 500 €, kar je v rangu kakega zjahanega karabina.
Odgovori
(25-08-2017, 17:27)jgm Napisal: Ne valit zdaj krivdo na puško. Puška je taka kot je, delovna, z mano v dežju snegu in blatu če je treba. Za žeblje zabijat imam pa drugo orodje. 
Dejstvo je, da sem preizkusil tako opevane (od nekaterih) krogle los. Razvite so za ta kaliber in človek bi  pričakoval da so jih dobro stestirali preden so jih dali na trg in se blamirali. Dejansko so neuporabne in tudi če bi bila cena 10 €/ 100 krogel, je to stran vržen denar. Za ceno 100 losov + smodnik in netilke, ki sem jih porabil za teste, bi dobil že 50 TTSX-sov. Zato raje dam € za kroglo, vsaj vem, kaj dobim.  
Seveda sem preizkusil tudi 130 gn. Nekoliko bolje, a še vedno daleč od dobrega. 
To so pač moje izkušnje na to temo. Zato adijo los.
Si opisal svojo strokovnost in objektivnost do potankosti. 
Da TTSX super dela v tvoji puški flancaj drugje. Tudi teh monolitk nekatere puške ne prebavljajo. Pa je proizvajalec elegantno rešil in na škatlo napisal kakšen twist mora biti. Zamenjaš TWIST pa je.
Če kdo zazna tukaj malo žlehtnobe in sarkazma je kar prav ugotovil.

Driling je pa spoštovana puška starejših lovcev. Mlajši pa posegajo po njej predvsem zato, ker se pri selektorju hitro zmotiš in namesto z kroglo užgeš po prašičih z debelim šrotom. Nekaj sigurno pade.
Tisti, ki zna streljati pa ima kroglo za vrane, lisice in vse do medveda.
Zdaj pa navalite  Shootme
Odgovori
Alojz 7 rem.mag ni prebil jazbeca pa te buce prodajaj tam na forumu lov.
Tvojim izkusnjam ni konca ne kraja......kaksno je pa kaj stanje na luni.
Sam sem 20 let jager na leto uplenim cca 20kos razlicne divjadi.Tako da ne prodajat kaj je in kaj ni sploh pa te tvoje lovske dogodivscine ki so po principu ni da ni......
Se zgodi na vsaki toliko primerov da je nek strel cuden oz. se zgodi nekaj nenavadnega ampak tebi se pa dogaja vsakodnevno.
Odgovori
Alojz, kake bedarije neumne kvasiš. Driling je ena brezvezna švabska iznajdba, od katere nimaš koristi gladko malo nobene. Če bi vsaj bila lepa puška, ampak niti to ni. 
Kaki selektorji te prosim lepo. Jaz imam selektor samo na Mg-34. Ta mitraljez sem si kupil za na prasce, ker če pride en sam imam večinokrat na semi auto, pol neki že pade. Če pride svinja z mladimi, pa dam na full auto da lepo zrihtam potem večerjo za domov. Ponavadi si s tistim, ki mi podaja strelivo, potem deliva plen 50:50. Enkrat je bilo toliko prašičev, da sva mogla tudi cev menjavat med streljanjem, ker se je toliko segrela. Ampak saj gre, malo potreniraš pa gre.
Odgovori
Rok, zdej pa vem zakaj si takrat klical, če si lahko sposodiš naš 4x4 kombi - je bilo treba vso to meso pripeljat domov. Lepo ste ga spucal, ni kaj, ni bil nč krvav znotraj
Beer
Odgovori
Nakladači  Clap
Odgovori
(26-08-2017, 10:32)Shooter Napisal: Sam sem 20 let jager na leto uplenim cca 20kos razlicne divjadi.
Če bi bil zraven še podatek koliko nabojev si na jagi ustrelil bi bilo bolj objektivno. Število padlih kosov še ne naredi lovca.  So nekateri, ki imajo veliko porabo na uplenjen kos. Koliko divjadi je pa za tabo ostalo in zgnilo v gozdu veš pa le ti.

Shooter: Se zgodi na vsaki toliko primerov da je nek strel cuden oz. se zgodi nekaj nenavadnega ampak tebi se pa dogaja vsakodnevno.
Moj odg.: Ne meni. To se dogaja drugim. Jazbeca (ustreljen z 7 rem.mag,) sem našel drugi dan kolegu. Prav tako jelena z strelom v nogi.
Beri bolj natančno. Povsod so bili zraven tudi drugi ljudje tako, da so priče. Sicer pa se ne sekiram, če ne verjameš. Te sploh ne poznam. Sem si pa ustvaril svoje mnenje na podlagi napisanega. Pa ni za javnost. Whistle
Odgovori
(26-08-2017, 11:10)Kristian Napisal: Rok, zdej pa vem zakaj si takrat klical, če si lahko sposodiš naš 4x4 kombi - je bilo treba vso to meso pripeljat domov. Lepo ste ga spucal, ni kaj, ni bil nč krvav znotraj
Beer

Ko bo prisel Alojz z svojim psom in izkusnjami (dogodivscinami) bosta hitro razkrinkana in z dokazi sla na hladno Shootme
Odgovori
Sicer cist iz teme samo vseeno da 7rem.mag nebi prestrelu enga jazbeca ???potem je moja razlaga mogoce zgresena. ampak vendar na kaksno razdaljo ga je pa strelu?  Najbrs je kugla ze zgubila precej energije...ali se motim?
Odgovori
(26-08-2017, 11:01)Rok Napisal: Alojz, kake bedarije neumne kvasiš. Driling je ena brezvezna švabska iznajdba, od katere nimaš koristi gladko malo nobene. 
No pa dajmo naprej.
Nikjer nisem napisal to kar mi podtikaš. Včasih lovci niso imeli polne omare pušk in pištol. Driling (kdor si ga je lahko privoščil) je pokrival vse. Pa malo divjad so več lovili kot danes. Tudi sam imam BBF 95 pa stoji v omari ker uporabljam le karabinko.
Danes driling kupi malokdo. Vsaj nove ne. Kakšno poceni kot jgm.
In na njej je ročica (selektor) za spreminjanje iz krogla- šibre na šibre-šibre. Ta ročica dela pri prehitrih mladcih kar nekaj "težav" saj se večkrat zgodi strel z šibrami ko bi morala počit krogla.
Shooterju odgovarjati na zadnji post je pa nepotrebno. Ko mu zmanjka argumentov (star driling, monolitke, twist....) pač piše neumnosti.

Smrkec. Vidim, da te zanima zato bom resen. Ta češka krogla je za nižje hitrosti. Čehi pa polnijo vse kalibre. Tudi magnum naboje. Pri veliki hitrosti se krogla ob zadetku takoj razleti. Nima zadrge ali tršega jedra ki bi prebijal. Jazbec je bil streljan na manj kot 100m. Na 1000m bi šla skozi.
In ta krogla je zelo natančna. Pa poceni. Zato jo lovci pogosto uporabljajo tudi za večjo divjad (jelenjad). Seveda je treba za jelena močan (hiter) kaliber. Pa smo tam. 

In tako kot Shooter je vsak strelec trdil, da to ni možno. Dokler se njemu ni zgodilo. So bili stari lovci pa nikoli zastrelili. Je le zadel ali čisto zgrešil. Dokler ni poklical krvosledca.
Odgovori
[attachment=8122 Napisal:alojz1 pid='142273' dateline='1503732021']
(25-08-2017, 17:27)jgm Napisal: Ne valit zdaj krivdo na puško. Puška je taka kot je, delovna, z mano v dežju snegu in blatu če je treba. Za žeblje zabijat imam pa drugo orodje. 
Dejstvo je, da sem preizkusil tako opevane (od nekaterih) krogle los. Razvite so za ta kaliber in človek bi  pričakoval da so jih dobro stestirali preden so jih dali na trg in se blamirali. Dejansko so neuporabne in tudi če bi bila cena 10 €/ 100 krogel, je to stran vržen denar. Za ceno 100 losov + smodnik in netilke, ki sem jih porabil za teste, bi dobil že 50 TTSX-sov. Zato raje dam € za kroglo, vsaj vem, kaj dobim.  
Seveda sem preizkusil tudi 130 gn. Nekoliko bolje, a še vedno daleč od dobrega. 
To so pač moje izkušnje na to temo. Zato adijo los.
Si opisal svojo strokovnost in objektivnost do potankosti. 
Da TTSX super dela v tvoji puški flancaj drugje. Tudi teh monolitk nekatere puške ne prebavljajo. Pa je proizvajalec elegantno rešil in na škatlo napisal kakšen twist mora biti. Zamenjaš TWIST pa je.
Če kdo zazna tukaj malo žlehtnobe in sarkazma je kar prav ugotovil.
Sem ti stopil na žulj?
Nič ne flancam glede TTSX, kar je res, je res. Še nobena druga krogla ni priletela v tarčo počez, los pa čisto vsi. Prav zato sem streljal še iz dveh drugih pušk.
Twist je glede na navodila proizvajalca ustrezen - vsaj takrat je bil (pred štirimi leti).

To je pač druga stran resnice o losu in če vas nekatere, ki ga poveličujete v nebo, to boli, to ni moj problem. Sicer pa nobenemu ne branim, da poka te krogle. Če bi rad kdo preizkusil, če je res kar sem napisal, mu podarim teh 70 krogel, ki so ostale. Sicer bodo šle na Dinos.

Evo, sem našel eno tarčo: prvi trije streli s TTSX, streljano z drilingom s haube na 100 m. Grupa 21 mm.

Priponke Male slike

Odgovori
drilingi gor dol najbl je češka bokrca in češki naboj bellot imam 11,2g spce kroglo tm k pomeriš tm pade prebil je pa do zdej še vsako divjad
Odgovori
(26-08-2017, 16:18)goran hunter Napisal: drilingi gor dol najbl je češka bokrca in češki naboj bellot imam 11,2g spce kroglo tm k pomeriš tm pade prebil je pa do zdej še vsako divjad

Ja. Naboj pa 7x57R.  
Ni dovolj samo brati. Je treba tudi razumeti kaj sem napisal. SPCE je za počasne kalibre.
Odgovori
Alojz odkot teb info da imam poceni drilling ker ga sploh nisem imel NIKOLI.Spet nabijas v tri krasne......kot tista oz foruma lov da na 550m z bulgarom 3-18vidis zadetke aja pod temo optika-spektivi
Jah jebiga cehi delajo iz putra krogle in le te razpadajo (vrocina od pujfra naredi svoje) ali imate pa v zasavju izredno vroce podnebje da vse topi in razpada.
Dejstvo je da je SPCE sp. krogla in da vecja kot je hitrost vecji je masaker ni pa spet tako da kr razpada na kozi kot bi rad alojz prodal....
Odgovori
(26-08-2017, 17:12)Shooter Napisal: Alojz odkot teb info da imam poceni drilling ker ga sploh nisem imel NIKOLI.Spet nabijas v tri krasne......kot tista oz foruma lov da na 550m z bulgarom 3-18vidis zadetke aja pod temo optika-spektivi

Se opravičujem, da sem poceni driling pripisal tebi. JGM ga ima.
Sedaj pričakujem, da utemeljiš kdaj sem napisal, da imam bulgarski daljnogled na puški. Tudi ti si površen. 
Kako se pa na 550m vidijo zadetki na plehu naj pa drugi ki streljajo napišejo. Da ne bom "nabijal v tri krasne" po tvoje.
Ostalo o kroglah naj pa še drugi povedo. Jaz sem svoje.
Odgovori
(26-08-2017, 15:59)jgm Napisal: To je pač druga stran resnice o losu in če vas nekatere, ki ga poveličujete v nebo, to boli, to ni moj problem. Sicer pa nobenemu ne branim, da poka te krogle. Če bi rad kdo preizkusil, če je res kar sem napisal, mu podarim teh 70 krogel, ki so ostale. Sicer bodo šle na Dinos.

Evo, sem našel eno tarčo: prvi trije streli s TTSX, streljano z drilingom s haube na 100 m. Grupa 21 mm.

Če so 130 grain te jaz rešim poti na DINOS. Pa še 10€ plačam za poštnino. Seveda bom napolnil 7x57R in z kolegovim drilingom nastreljal tarčo, ki jo bom tule objavil. Drži?
Odgovori
imam tudi na 30-06 spce 9,7g prebija in razbija.divjad na mestu pada,redko ker kos srnjadi potegne za par metrov.jelen odskočil cca 50m izstopne luknje ubijalske sploh če malprime kost
Odgovori
Takole v kvazi los firmi se bomo še mal blamirali z nedelujočimi kroglami...
Sedaj so mam celo naredili materijal po naročilu, sestava le tega je podobna skrivnost kot recept za coca colo Lol
Prvotno kroglo 155 H smo pripravli do tega da se preoblikuje v lepšo gobico, kot krogla z bakreno konico katere izdelava je zapletena, predraga in niti ni izpolnila pričakovanj ...

Priponke Male slike

Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)