Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bolj za lovce...
#41
Rezultat je podoben, kot če bi iz ajmarja stresel fižol na tarčo.

Res je! V 308w dve puški ena z1:12 druga z 1:10 tekstom obe varmint cevi, testiral LOSove krogle 150,155gn v T,HT in H varianti porabil skoraj kilo pulfra najboljša grupa 80mm\100m.
Odgovori
#42
debata vredna jagrov... Doh vsak iz svojega kota udriha po drugem...
Odgovori
#43
no pa ajde, če smo že pri železju... driling http://www.bolha.com/iskanje?q=driling v sloveniji pomeni staro težko suhlovo in boroveljsko železje nekega pokojnega premožnega funkcionarja, ki se prodaja za ekstremne pare, ponavadi v 2ךrot (16) in 1× krogla kalibru. uporabnost take puške napram modernim kombinirkam ali drilingu https://www.blaser.de/en/products/combin...lling-bd14  gre proti nič...
Odgovori
#44
(27-08-2017, 00:58)Veliki Blek Napisal: Rezultat je podoben, kot če bi iz ajmarja stresel fižol na tarčo.

Res je! V 308w dve puški ena z1:12 druga z 1:10 tekstom obe varmint cevi, testiral LOSove krogle 150,155gn v T,HT in H varianti porabil skoraj kilo pulfra najboljša grupa 80mm\100m.

Ti veliki Blekač z tekstom 12 in 10 v 308 win ali se greš stavit, da losove krogle, ki si jih omenu kot za šalo naredijo grupo manjšo od 80 mm streljane iz omenjenih tekstov ha ha...
Narediva preiskus z mojo pa tvojo polnitvijo pred pričami pol bova pa blekala Nod
Odgovori
#45
Citat:Rezultat je podoben, kot če bi iz ajmarja stresel fižol na tarčo.

Res je! V 308w dve puški ena z1:12 druga z 1:10 tekstom obe varmint cevi, testiral LOSove krogle 150,155gn v T,HT in H varianti porabil skoraj kilo pulfra najboljša grupa 80mm\100m.

Ja res....po moje bo treba preštudirat ali postopek polnenja ali pa streljanja, ker nekaj te heble sigurno.

Tole je streljano na 100m men se za jago zdi popolnoma zadost. Padlo je pa do sedaj še čisto vse.


Priponke Male slike
       
Odgovori
#46
(27-08-2017, 00:58)Veliki Blek Napisal: Rezultat je podoben, kot če bi iz ajmarja stresel fižol na tarčo.

Res je! V 308w dve puški ena z1:12 druga z 1:10 tekstom obe varmint cevi, testiral LOSove krogle 150,155gn v T,HT in H varianti porabil skoraj kilo pulfra najboljša grupa 80mm\100m.

In kako si ugotovil, da so krive krogle in ne purfl, polnjenje ali strelec? Po skoraj kili purfla ali 350 patronih. 
Jaz sem še z vsako izposojeno puško v tem kalibru in istimi kroglami z vsakim strelom zadel jajce/100m.
Nekaj ne štima. Si mislim kaj. Pa bolje, da ne pišem.
Odgovori
#47
pa je prebilo jajce?
Odgovori
#48
(27-08-2017, 15:38)dani_79 Napisal: pa je prebilo jajce?

Ti misliš, da si duhovit. 
Jaz pa mislim, da svoje neznanje in nesposobnost nadomeščaš z takšnimi neumestnimi pripombami. Pa brez zamer in hude krvi.
Odgovori
#49
Bo rekel da se ti še ni zgodilo da krogla v jajcu ostane in ga ne prebije? Pa si šel s pesom potem iskat?
Odgovori
#50
Pa daj vsaj enkrat preberi kakšne neumnosti pišeš. Saj priznam, da po tem prekašaš vse tule. Prav?

Samo primer. Večkrat se zgodi, da kdo strelja skozi travo, žito ali grmovje. Trša krogla tudi zadene. Mehka kot je omenjena ali pa kakšen Amax ali varmint pa se razleti na prvi bilki. Sedaj pa naj kdo napiše, da za takšen primer še ni slišal ali pa, da ni možno.
Postavi 10m pred tarčo šipo. Ustreli z monolitno. Nato pa še z SPCE. Pa naboj naj bo 7 rem mag (ali 243,223..). Pa boš utihnil.
Odgovori
#51
Zato pa pravijo da ni vredu proti vetru streljat da se krogla ne razleti!
Odgovori
#52
(27-08-2017, 17:47)dani_79 Napisal: Bo rekel da se ti še ni zgodilo da krogla v jajcu ostane in ga ne prebije? Pa si šel s pesom potem iskat?

Dani meni pa tale Lojzova ideja z jajci ne deluje slabo Clap priznam nisem še poskusu, pa bom Nod pa še obesiš jih lahko, da so v zraku mora bit zanimivo hm zmeri neki novga ni da ni Idea
Odgovori
#53
Jabk, saj to ni moja ideja. Na Vranskem je streljanje na jajca (sicer narisana) najbolj masovno strelsko tekmovanje lovskih strelcev. Rezultati so pa na zavidljivi ravni.
Odgovori
#54
o kakšnih jajcih je govora prepeličja morda ali trdo kuhana da jih spce ne prebije
Odgovori
#55
Tako trda ima samo dani_79. :-D
Odgovori
#56
Če so pa tak poraščena da se na dlakah krogla razleti!
Odgovori
#57
Glede na objavljene prispevke v tej temi smatram, da vas ima večina sodelujočih v tej debati orožje zaradi izrazitih spolnih problemov ali občutka manjvrednosti.

Ne razumem, kako ste lahko z takšno netoleranco sploh opravili (kupili??) psiho test? Ma mi je zmeraj bolj jasno, zakaj širša javnost ne tolerira stralcev/nedeljskih komandosov/lovcev in ostalih oborožencev.

lp, andrej
Odgovori
#58
Ali ima kdo izkušnje z 140 gr .308 dia pri 915 m/s na ustju cevi?
Iskušnje na divjadi.
Odgovori
#59
V moji Tiki varmint sem z 155H nameril 907m/s (pri 45 grain N540) . Če kaj pomaga.
Lisice še rade bežijo, mladiči tudi lahko. 90 kg prašič pa pade na mestu (vse zadeto ZA plečko).
Z njimi sem uplenil preko 100 kosov razne divjadi. Zato ne sklepam na podlagi par strelov.
Odgovori
#60
Bi ti prilepil slike, ampak od kar j Forum izboljšan neznam
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)