Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bolj za lovce...
(27-08-2017, 10:20)Marks Napisal: no pa ajde, če smo že pri železju... driling http://www.bolha.com/iskanje?q=driling v sloveniji pomeni staro težko suhlovo in boroveljsko železje nekega pokojnega premožnega funkcionarja, ki se prodaja za ekstremne pare, ponavadi v 2ךrot (16) in 1× krogla kalibru. uporabnost take puške napram modernim kombinirkam ali drilingu http://www.blaser.de/fileadmin/editor/do...014_EN.pdf  gre proti nič...
Precej pavšalna ocena, ampak ni za zamerit; še večina lovcev tako meni, a ponavadi predvsem taki, ki imajo malo praktičnih izkušenj. 
Po nekaj letih aktivnega udejstvovanja v lovstvu sem si prav letos za drugo leto omislil drilling. Iz finančnih razlogov starega in ohranjenega Suhla v kombinaciji 7x57R/16/22wmr. Zadnji dve leti sem namreč v mesecih, ko je lov odprt tako na srnjad in prašiče kot na lisice ter vrane in šoje, s seboj jemal po dve puški; klasični karabin in šibrovko ali karabin in 17hmr. Še meni se je zdelo smešno, ampak lahko bi tukaj predstavil precej praktičnih primerov, zakaj sem tako delal. In to precej uspešno. Ni treba odkrivati tople vode, drilling je prav za tak namen.  

Pač nisem turistični trofejni lovec, ampak po svojih močeh in času prispevam k izpolnjevanju letnega plana uplenitev, kjer je kazen za nedoseganje odstrela vran enaka kot za nedoseganje odstrela jelena. Normalno pa, da ko grem na izbranega srnjaka, kjer želim zanesljiv strel do 200m, še vedno vzamem samo najboljši kos z najboljšo optiko.

Če se ne bo obnesel tako, kot računam da se bo, bom prvi, ki bom tu pošteno in odkrito opisal, kako se (ne) da. 

Sicer pa drillingov ni prav veliko v lovski rabi; vsaj na skupnih lovih ali na pristrelitvah jih malo vidim. Driling paše pač k sliki arhetipskega starega jagra v pumparicah in s palico v roki, takih pa res ni več veliko. Razpon v cenah je tako kot pri vsem ostalem "železju" od 500-10.000 eur. Zato primerjave v smislu star drilling proti novemu BD14 niso poštene niti smiselne. Hej, večina bi seveda rajši imela mercedesa ali bmw kot pa forda in renaulta...
Odgovori
jasna stvar da če se primerja star driling in novi da ni primerjave; praktično ves moj point je v tej smeri.
namreč novi blaserjev, aluminjast, cevi odspojene in dolžine 56cm, teže 3,3kg... to je prava stvar. folk pa tripa na stare težke drilinge z dvema šrotoma, rori 66cm trdo lotani... in predvsem je to v mislih ko se omeni drling.
praktično si ne znam predstavljat bolj uporabne stvari kot je kakšen takšen tak lahek kratek priročen driling v 20/76 & 6,5mm+ & 17hmr/22hor; snemljiva montaža z daljnogledom, rdečo piko... čista zamenjava prav tako za moji dve puški ki jih vlačim skupaj poleg (kombinirka + repetikra 17hmr)... ampak kot že rečeno, tega nima praktično nobeden v mislih.
Odgovori
(28-08-2017, 10:34)Marks Napisal: jasna stvar da če se primerja star driling in novi da ni primerjave; praktično ves moj point je v tej smeri.
namreč novi blaserjev, aluminjast, cevi odspojene in dolžine 56cm, teže 3,3kg... to je prava stvar. folk pa tripa na stare težke drilinge z dvema šrotoma, rori 66cm trdo lotani... in predvsem je to v mislih ko se omeni drling.
praktično si ne znam predstavljat bolj uporabne stvari kot je kakšen takšen tak lahek kratek priročen driling v 20/76 & 6,5mm+ & 17hmr/22hor; snemljiva montaža z daljnogledom, rdečo piko... čista zamenjava prav tako za moji dve puški ki jih vlačim skupaj poleg (kombinirka + repetikra 17hmr)... ampak kot že rečeno, tega nima praktično nobeden v mislih.

haha, i ja bi tata! Ne bi si mislil po tvojem prvem postu, da se boš izkazal za tako sorodno dušo (z dvema geveroma v lovišču)  Lol
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)