Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sawn off shotgun
Zgolj teoretično vprašanje (ker preveč gledam mad maxa):

Če si kupim dvocevno šibernico (prelomačo) in ji odrežem večji del cevi. Ali sem avtomatsko v prekršku ker sem cev skrajšal in jo s tem spremenil ali ne?

Seveda bi skrajšal tako da bi ostala cev dolga minimalno 30cm oziroma da bi bilo celotno orožje vsaj 60cm kar je pogoj za dolgocevno orožje. (Gledam kategorijo D1)

Bi bilo dovolj da poseg naredi pravi puškar ali bi moral kaj na novo vpisovati v listino?

Še enkrat, zgolj gostilniška debata in teoretiziranje če bi bilo to mogoče, o smiselnosti takega orožja se je brez beze pogovarjat če nisi vsaj italjan  :-D
Odgovori
(30-08-2017, 20:09)Floyd Napisal: Zgolj teoretično vprašanje (ker preveč gledam mad maxa):

Če si kupim dvocevno šibernico (prelomačo) in ji odrežem večji del cevi. Ali sem avtomatsko v prekršku ker sem cev skrajšal in jo s tem spremenil ali ne?

Seveda bi skrajšal tako da bi ostala cev dolga minimalno 30cm oziroma da bi bilo celotno orožje vsaj 60cm kar je pogoj za dolgocevno orožje. (Gledam kategorijo D1)

Bi bilo dovolj da poseg naredi pravi puškar ali bi moral kaj na novo vpisovati v listino?

Še enkrat, zgolj gostilniška debata in teoretiziranje če bi bilo to mogoče, o smiselnosti takega orožja se je brez beze pogovarjat če nisi vsaj italjan  :-D

Lahko narediš sam če ti gre, samo moraš od puškarja dobit potrdilo o dodelavi in s tem na UE kjer ti v listino upiše pod zaznamke cev je krajšana [potrdilo puškarja] tako sem imel sam [cz 858] in tako zadostiš zakonu.
Odgovori
https://en.wikipedia.org/wiki/Lupara
lp Melly
Odgovori
V kolikor že imate orožje, katero želite skrajšati, ima to smisel, če pa mislite kupiti in nato skrajšati, so tu dodatni stroški, katerim bi se lahko izognili, če bi že v osnovi kupili takšno ;) problem (finančno gledano) bi recimo nastal, če bi iz dolgocevnega naredili kratkocevno (vem, da ste napisali, da ne bi), tako, bi verjetno morali plačati vpis, saj bi spremenili kategorijo v B1 (zagotovo se to zaračunava).

No, pa še nekaj dobavljivih kosov (cene pa lahko na PM, če koga zanima, da se ne zamerimo komu zaradi reklame):

Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)