Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Slovaško strelivo ZVS 9x19
#1
Novo poceni strelivo v Sloveniji, je že kdo stestiral?

[Image: zvs-9x19-nova-200x200.jpg]
Odgovori
#2
Kje to prodajajo in po koliko?
Odgovori
#3
(03-09-2017, 17:08)bob78 Napisal: Kje to prodajajo in po koliko?

... napišeš v opravilno vrstico "strička Googla" ZVS 9x19 in dobiš rezultat ...  Think 

... malo samoiniciative ni še nikoli nikomur škodovalo ...  Twisted

lp upor500
Odgovori
#4
Hvala. Sem probal samoiniciativno z guglom preden sem zastavil vprašanje, pa mi je same slovaške rezultate ponujal. Vtipkaj v gugl "ZVS strelivo" in boš videl o čem govorim. Da bi vpisal 9x19 pa nisem pomislil, ker gre za vojaško obliko zapisa kalibra, ki v civilnih trgovinah ni najbolj pogosta.
Odgovori
#5
20 centu/kom
Odgovori
#6
... samo da si našel rešitev ...  Thumbup

lp upor500
Odgovori
#7
Jaz sem ga sprobal in sem bil zadovoljen z njim, glede na moje strelske sposobnosti....definitivno si bom naredil lepo zalogo. Strelivo ima Boxser netilke, medeninast tulec in ni korozivno. Da se ga kupiti v eni trgovini z orožjem v Lescah....za tiste ki ne veste, to je malo od Radovljice naprej.
Odgovori
#8
Ampak po 20 centov je tudi S&B, če nabaviš "zalogo", preverjeno in verjetno najbolj uporabljano strelivo...
Odgovori
#9
(04-09-2017, 09:06)JRC Napisal: Ampak po 20 centov je tudi S&B, če nabaviš "zalogo", preverjeno in verjetno najbolj uporabljano strelivo...

No, toliko pa spet ne bom...sem malo omejen s prostorom v sefu in stanovanju. Vglavnem jaz sem zadovoljen z njim, je pa res, dokler ne poizkusiš kaj novega, ne veš pri čem si.
Odgovori
#10
In kakšna je potem "lepa zaloga," ki jo omenjaš?
Odgovori
#11
(04-09-2017, 09:26)JRC Napisal: In kakšna je potem "lepa zaloga," ki jo omenjaš?

Glede na to, da ne nažigam tedensko, imam cca. 3do4 tisoč vsakega kalibra na zalogi za sebe dovolj...imam pa sedem različnih kalibrov...toliko mi prostor dopušča, drugače pa tudi kaj spotoma kupim.
Odgovori
#12
No, saj S&B dobiš dobro ceno že pri 2000...
Odgovori
#13
(03-09-2017, 15:42)spidi7 Napisal: Novo poceni strelivo v Sloveniji, je že kdo stestiral?

[Image: zvs-9x19-nova-200x200.jpg]

Slovaki se z STV v preteklosti niso najbolj pokazali. STV je nekje objavil, da sedaj delajo strelivo sami (očitno ga prej niso delali sami).
En mali detajl je edino, da ta ZVS ima pakunge (po 50 verjetno), pač je treba še en papir in plastiko dati kupcu, medtem ko Čehi (S&B) šparajo in dajo "loose"  pakungo (rinfuzo) po 250.

Jaz bi sicer raje imel po 50. Je pa v osnovi vseeno, ker imam dosti praznih škatel če kaj jemljem s sabo, pa preložim preko.
Odgovori
#14
(04-09-2017, 19:13)bbbbbb2011 Napisal:
(03-09-2017, 15:42)spidi7 Napisal: Novo poceni strelivo v Sloveniji, je že kdo stestiral?

[Image: zvs-9x19-nova-200x200.jpg]

Slovaki se z STV v preteklosti niso najbolj pokazali. STV je nekje objavil, da sedaj delajo strelivo sami (očitno ga prej niso delali sami).
En mali detajl je edino, da ta ZVS ima pakunge (po 50 verjetno), pač je treba še en papir in plastiko dati kupcu, medtem ko Čehi (S&B) šparajo in dajo "loose"  pakungo (rinfuzo) po 250.

Jaz bi sicer raje imel po 50. Je pa v osnovi vseeno, ker imam dosti praznih škatel če kaj jemljem s sabo, pa preložim preko.
S&B po 50 kom ima Vute v Mariboru ce kaj pomaga...
Odgovori
#15
STV slovaski? Na mojih skatlicah razlocno pise Made in Czech Republic. Kupil oo 18 centov pri rebcu.

S&B v pakungah po 50 je pa po zelo solidni ceni pred kratkim oglaseval tu na forumu Lovec Grosuplje. Nabavil 2000 kos po 19.5 centa / kos.
Odgovori
#16
(04-09-2017, 19:13)bbbbbb2011 Napisal:
(03-09-2017, 15:42)spidi7 Napisal: Novo poceni strelivo v Sloveniji, je že kdo stestiral?

[Image: zvs-9x19-nova-200x200.jpg]

Slovaki se z STV v preteklosti niso najbolj pokazali. STV je nekje objavil, da sedaj delajo strelivo sami (očitno ga prej niso delali sami).
En mali detajl je edino, da ta ZVS ima pakunge (po 50 verjetno), pač je treba še en papir in plastiko dati kupcu, medtem ko Čehi (S&B) šparajo in dajo "loose"  pakungo (rinfuzo) po 250.

Jaz bi sicer raje imel po 50. Je pa v osnovi vseeno, ker imam dosti praznih škatel če kaj jemljem s sabo, pa preložim preko.
STV ni slovaški vendar je češki. Tako kot  Sellier & Bellot ;)
Tudi Sellier & Bellot dobiš pakiran po 50 (cena 26 centov, pri uvozniku). Je pa dosti dražji kot ZVS, ki je enako pakiran po 50...
Odgovori
#17
Kot rečeno Sellier & Bellot 3 tedne nazaj pri Lovcu Grosuplje po 19,5 centa, pakiran po 50, taka cena je za 2000 kos, bila ponudba objavljena tu na forumu, torej 390 EUR vse skup. Pa 2000 kos ni veliko, to komot vzameš  :)  Se je za pozanimat če je še zaloga po taki ceni. Za škatlice po 50 kos in ne za pretirano količino, se mi zdi taka cena za strelivo kot je S&B res ugodna.
Odgovori
#18
(04-09-2017, 21:09)spidi7 Napisal:
(04-09-2017, 19:13)bbbbbb2011 Napisal:
(03-09-2017, 15:42)spidi7 Napisal: Novo poceni strelivo v Sloveniji, je že kdo stestiral?

[Image: zvs-9x19-nova-200x200.jpg]

Slovaki se z STV v preteklosti niso najbolj pokazali. STV je nekje objavil, da sedaj delajo strelivo sami (očitno ga prej niso delali sami).
En mali detajl je edino, da ta ZVS ima pakunge (po 50 verjetno), pač je treba še en papir in plastiko dati kupcu, medtem ko Čehi (S&B) šparajo in dajo "loose"  pakungo (rinfuzo) po 250.

Jaz bi sicer raje imel po 50. Je pa v osnovi vseeno, ker imam dosti praznih škatel če kaj jemljem s sabo, pa preložim preko.
STV ni slovaški vendar je češki. Tako kot  Sellier & Bellot ;)
Tudi Sellier & Bellot dobiš pakiran po 50 (cena 26 centov, pri uvozniku). Je pa dosti dražji kot ZVS, ki je enako pakiran po 50...
Ja, pardon, res. Čehi so.
V tem kontekstu je ZVS boljši, ker še nekaj dobiš zraven - škatlo. Če je to kaj vredno. Zame nekaj je, nisem pa prepričan, da je to odločilno.
Odgovori
#19
Videl popoldne na strelišču! Netilke so tako vstavljene, kakor da bi jih nekdo s kladivom na roke nabijal! Popolnoma amaterski izdelek!
Tarča od strelca pa taka, da se ne da točno definirati, ali je vzrok strelec ali municija!

Poslano z mojega SM-T585 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#20
(06-09-2017, 00:39)turist Napisal: Videl popoldne na strelišču! Netilke so tako vstavljene, kakor da bi jih nekdo s kladivom na roke nabijal! Popolnoma amaterski izdelek!
Tarča od strelca pa taka, da se ne da točno definirati, ali je vzrok strelec ali municija!

Poslano z mojega SM-T585 z uporabo Tapatalk

Tako, ocena od nekoga ki ve in zna ustrelit...fantje bo treba žačet polnit ne nakladat 
o novem poceni strelivu v Sloveniji Hand
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)