Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evidenca o številu nabojev
#1
Danes sem slišal da če ti policija pride pogledat omaro za orožje in ostalo.... Da si (baje) dolžan imeti evidenco koliko nabojev in v katerem kalibru imaš doma, ter če ti število ne štima si najebo! To (baje) morajo imeti fizične in pravne osebe. Pišem "baje" ker prvič slišim za to.... Ne vem kako se gleda na komponente za polnjenje streliva?? Ve kdo kaj konkretno?
Odgovori
#2
Od kod ta info.? To sigurno ne bo držalo. Lahko pa preverim osebno jutri na PP in dam odgovor.
Odgovori
#3
(08-09-2017, 23:23)matvus Napisal: Od kod ta info.? To sigurno ne bo držalo. Lahko pa preverim osebno jutri na PP in dam odgovor.

Se v naprej zahvaljujem!
Odgovori
#4
(08-09-2017, 23:24)Veliki Blek Napisal:
(08-09-2017, 23:23)matvus Napisal: Od kod ta info.? To sigurno ne bo držalo. Lahko pa preverim osebno jutri na PP in dam odgovor.

Se v naprej zahvaljujem!

Blekač a te spet meče Hand
Odgovori
#5
Daj nehajte že enkrat s temi baje-ti po forumu + nehajte biti totalno posrani irl.
Odgovori
#6
Evidence streliva vodijo društva in ostale pravne osebe. Pogledat pa ne pride policaj, ampak inšpektor iz Lublane.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#7
Moroni pridno dajajo ideje državi, kaj in kako bi še kaj uvedla
Odgovori
#8
Ekipa, pa dejte no malo ustavit konje. Možak je lepo vprašal za mnenje glede nečesa kar je slišal, vi pa takole padete po njemu. Edini odgovor je dal Robert. Če imaš dvome pogledaš v ZOro in podrejene pravilnike.
V teh je zabeleženo, da mora pravna oseba (strelsko društvo, strelišče, trgovina, itd.) voditi evidenco o strelivu. Za fizične osebe to ne velja, niti ni smiselno. Če te zajaha določena uradna oseba pa mora tudi ona imeti pravno podlago za svoja dejanja. Drugače se dotični izpostavlja tožbi zaradi prekoračitve pooblastil in seveda faše še prijavo na  Inšpektorat za nadzor javnih uslužbencev.

Tako da, dejte bit drug drugemu v pomoč in korist  namesto da se takoj zgrizemo med sabo...
Odgovori
#9
Torej, vse kar sem lahko izvedal je da je to doživel lovec iz Hrastnika. Če imamo "insajdera" od tam mogoče lahlo tukaj zvemo kaj več? (Nisem od tam in nepoznam ljudi)Najboljše kar osebno izkušnjo če je gospod voljen kaj izjavit v zvezi te zadeve. Pravna podlaga baje obstaja (pravijo - Oni...)ampak je nihče ne najde....Sicer smo podobne podvige in "šerifske odredbe" lahko prebirali tukaj na forumu ko so zapirali strelišča in določali "varnoste kote" "ustrezne barijere" ipd.... Stvar se očitno pojavlja na terenu in ni moj predlog/ideja p..... da nas dodatno jebejo... Moronu,posrancu, pa vracam pridevnike, vsak si naj vzame svojega nazaj.
Odgovori
#10
No zadeva je tu jasna, treba ni imeti nobene evidence, razen seveda recimo nekdo z dovoljenjem za posest in nabavo streliva prek nabavnih dovoljenj za 5k kosov bo malo čudno če ima doma 10k kosov... vse ostalo pa ja, če je bil lovec je pač najverjetneje lovska :-D. Je pa dejstvo da različne UE in organi včasih namerno včasih pa zaradi neznanja poskušajo kaj izven zakona in pravilnikov takemu je pač potrebno potem razložiti zadeve ali prijateljsko ali pa uradno.
Odgovori
#11
Tako čist za svojo evidenco, si jaz beležim nabavo in porabo vsakega naboja, kje kdaj in koliko sem kupil in porabil.
Seveda je pa to pač odločitev vsakega strelca.
Odgovori
#12
(10-09-2017, 08:37)Zlatgol Napisal: Tako čist za svojo evidenco, si jaz beležim nabavo in porabo vsakega naboja, kje kdaj in koliko sem kupil in porabil.
Seveda je pa to pač odločitev vsakega strelca.

No mi jih ne kupujemo jih raje napolnimo :))  ob porabi ki jo imamo je to edino pametno...nas je pa nekaj ki si beležimo vsak izstreljen naboj ampak 
to počnemo isključno zato da vidimo kaj se dogaja z posameznim kosom orožja pri številu izstreljenih nabojev,če bi oblast to zahtevala jim nikoli ne bi dal točnih podatkov iz principa. :))
Odgovori
#13
(09-09-2017, 14:58)Veliki Blek Napisal: Torej, vse kar sem lahko izvedal je da je to doživel lovec iz Hrastnika. Če imamo "insajdera" od tam mogoče lahlo tukaj zvemo kaj več? (Nisem od tam in nepoznam ljudi)Najboljše kar osebno izkušnjo če je gospod voljen kaj izjavit v zvezi te zadeve. Pravna podlaga baje obstaja (pravijo - Oni...)ampak je nihče ne najde...

Najlažje je, da se poskenira odločbo/pisnik policije (pobriše ven osebne podatke), pa se vidi, ali obstaja sum, če kaj ni po reglcih. Alternativno pa se lahko dobi številko zadeve (in organ, ki je to obravnaval, npr. policija, inšpekcija...) in zadevo dobimo po uradniški poti. Bi me pa zadeva zanimala, sploh, ker se mi zdi, da tule nismo dobili vseh informacij.
Odgovori
#14
V SD v ta namen služi ( mislim, da je celo obvezna ) "Knjiga o nabavljenem in porabljenem  ( oskrba ) strelivu". Je kaj narobe, če je evidenca ažurna in jo pride lahko nekdo, ki je pooblaščen ( in plačan :-D ) za to, tudi preverjat?
Za osebno "potrošnjo" pa si lahko vsak zase omisli evidenco...
Pred leti, ko sem še hodil na "golaž" tekme in si zapisoval vse "stroške", me je sezona koštala okoli jurja (€). Vse naslednje sezone, vključno z letošnjo, se teh tekem nisem udeleževal in tudi "prišparanih" jurjev ni nikjer opaziti...zdaj pa bodi pameten. Mrgreen
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#15
Danes sem zasledil ta odstavek (podčrtano) v zvezi vodenja evidence o številu nabojev. Poslikani papirji so del učnega gradiva za lovske pripravnike pri lovski zvezi.
Odgovori
#16
Očitno imate interna pravila, ker zakon jih ne določa!
Odgovori
#17
(10-09-2017, 09:39)jabolko Napisal:
(10-09-2017, 08:37)Zlatgol Napisal: Tako čist za svojo evidenco, si jaz beležim nabavo in porabo vsakega naboja, kje kdaj in koliko sem kupil in porabil.
Seveda je pa to pač odločitev vsakega strelca.

No mi jih ne kupujemo jih raje napolnimo :))  ob porabi ki jo imamo je to edino pametno...nas je pa nekaj ki si beležimo vsak izstreljen naboj ampak 
to počnemo isključno zato da vidimo kaj se dogaja z posameznim kosom orožja pri številu izstreljenih nabojev,če bi oblast to zahtevala jim nikoli ne bi dal točnih podatkov iz principa. :))

Saj, prav tako mislim kot sem napisal za "svojo evidenco", saj že razmišljam o opciji polnitve a imoji zračuni se še vedno nagibajo na stran nakupov in ne polnitve glede preciznega streljanja ter treninge. Vseeno še ne pokurim toliko, mogoče pa kdaj.
Evidenco pa tudi vodim za vsak kos orožja posebej, statistika velikokrat pride prav :o)
Odgovori
#18
Včeraj sem naletel in poslikal del učnega gradiva ki je namenjen lovskim pripravnikom v lovski zvezi. Poslikal sem list kjer se ta podatek navaja in tudi pravna podlaga od kod ta podatek izvira. Ker menim da je ta podatek lahko zelo pomemben za celo strelsko skupnost prilagam en verodostojen dokaz da zahteva ze  obstaja in (najbrž) se res zahteva v praksi.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#19
Vir, del učnega gradiva za lovske pripravnike


Priponke Male slike
   
Odgovori
#20
... kopirano iz Zoro1:

[/url]25. člen
Hramba orožja – posameznik

Posameznik mora orožje, ki ga ima v posesti, hraniti tako, da ne pride v roke neupravičeni osebi. 
Orožje se mora hraniti zaklenjeno in sicer ločeno od streliva, razen če sta orožje in strelivo shranjena v ognjevarni omari, sefu ali v posebej zavarovanem prostoru. 
Posameznik, ki zbira orožje po določbah tega zakona, ga mora hraniti v posebej za to določenem prostoru, ki je tehnično varovan in v zaklenjeni vitrini ali sefu.

26. člen
Hramba orožja – druge osebe
[url=https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/54446/#Hramba orožja – druge osebe]
Pravne osebe in podjetniki iz 21. člena tega zakona morajo orožje in strelivo hraniti v prostoru, ki je tehnično varovan in v železnih ognjevarnih omarah oziroma sefih. Orožje in strelivo se mora praviloma hraniti v prostorih, kjer ima pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik svoj sedež. 
Osebe iz prejšnjega odstavka morajo o orožju in strelivu voditi evidenco in imenovati odgovorno osebo, ki skrbi za hrambo, nošenje ter prenos orožja in streliva. O vsaki spremembi odgovorne osebe mora biti v roku osmih dni po nastali spremembi obveščen pristojni organ. 
Odgovorna oseba mora omogočiti policistu oziroma inšpektorju iz 80. člena tega zakona, da preveri, kako hrani orožje in vpogled v evidence.


... o evidenci je omemba samo v 26. členu (druge osebe - verjetno mišljeno pravni subjekti) ...

... sedaj pa je najbolje, da nekdo poskuša pridobiti pravno mnenje strokovnjaka, pa da se tole že enkrat počasi konča ... 

lp upor500
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)