Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na skupinskem lovu s šibrami ustrelil solovca "2"
#21
(04-10-2017, 12:00)95krogov Napisal:
(04-10-2017, 11:25)www.rojal.si Napisal:
(04-10-2017, 10:22)95krogov Napisal: ....
Posameznik ne sme nositi ali prenašati orožja, kadar je pod vplivom alkohola ....


A uporablja ga pa lahko pod vplivom? :P

Veš kaj, s takimi negativno vplivaš na kredibilnost in me morda odvračačš, da še kdaj kaj kupim v tvoji firmi! Morda tako razmišlja še kdo od prisotnih na forumu!
... če kdo ni opazil, sem navedel dva člena iz ZORO-1 (Zako o orožju).

Se iskreno opravičujemo za neprimeren komentar sredi resne debate.
Odgovori
#22
Ampak komplicirat pa znate.

Ce bos skakal naokrog z orozjem ali ustrelil sebe/kolega bo tudi 0.2 po starem “pod vplivom”. Ce bos v avtu z orozjem v gepeku in 0.49 po starem tudi dvomim da bo problem, razen ce bos tezil oziroma ocitno pod vplivom za policaja.
Ce bos na streliscu z orozjem in odprtim pivom v drugi roki, bo problem 0.01.

Ce ni peesdarije potem po mojih izkusnjah  smrkci niso pol taki birokrati kot vi sami. Al mam pa jaz neverjetno srečo, tok tok po lesu...
Odgovori
#23
Aleš tukaj zgoraj vidiš primer naravne inteligence.
Trgovec se pošali (pa ne razumejo vsi). Užaljen mu zagrozi z bojkotom. Trgovec ve, da ne rabi negativne reklame in se opraviči. Ker pa ima hrbtenico (vi bi rekli cojones) pa vseeno zmaga.
Resna debata ha,ha.

Enter  Clap
Odgovori
#24
Zelo resno vprašanje, na katerega pričakujem strokoven ali pa vsaj resen odgovor:
Kaj pomeni biti pod vplivom alkohola?
Je to, da nekomu pokaže 0,5, ko popije eno pivo in pol in je skoraj mrtvo pijan ali to, da nekomu drugemu pokaže 0,3, ko popije pet piv in se mu ne vidi, da se je sploh "odžejal"?
Gre za enako pivo in star način merjenja.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#25
Ti bom skušal jaz odgovoriti čeprav nimam ( nič 0 ) izkušenj z alkoholom.
V enem postu nazaj sem napisal, da je odvisno od metabolizma. Nekdo spije dva piva pa bo še vedno 0. Ker pa organi ne smejo sami subjektivno  odločati o tem imajo pa alkotest. Kdaj bo problem je pa Enter lepo razčlenil.
Odgovori
#26
Nevem no zadnje case dosti delam z organi pregona in jih pac kaj uprasam......vsi pravijo 0.5 po starem (nekateri so celo pogledali v svojo bukvico z zakoni).
Ocitno ste tukaj se vecji komplikatorji kot najbol zakompleksani javni usluzbenci......kar je po eni strani cisto ok strah je vladar...
Odgovori
#27
@ alojz1
V zakonu je omenjen vpliv alkohola in nič drugega. Se pravi, da ni omenjena količina popitega alkohola in tudi ni omenjena količina napihanega.
Če velja 0,0, potem se ljudje iz vinorodnih okolišev ne bi smeli ukvarjati s strelstvom, lovom, igranjem z orožjem, ker je tam že 0,3 v zraku. Teh okolišev pa je v SLO kar nekaj. Drži?
Tekmovalni pravilnik ( omejil se bom na ISSF, a verjamem, da je pri drugih ravno tako ) ne dovoli nobenega drugega stanja kot 0,0 ( vse ostalo je DQ ) - na večjih tekmovanjih je za nosilce medalj in izžrebance, poleg doping kontrole še alkotest. Ne boste verjeli, da velja tudi za zračno orožje.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#28
(04-10-2017, 15:04)www.rojal.si Napisal:
(04-10-2017, 12:00)95krogov Napisal:
(04-10-2017, 11:25)www.rojal.si Napisal:
(04-10-2017, 10:22)95krogov Napisal: ....
Posameznik ne sme nositi ali prenašati orožja, kadar je pod vplivom alkohola ....


A uporablja ga pa lahko pod vplivom? :P

Veš kaj, s takimi negativno vplivaš na kredibilnost in me morda odvračačš, da še kdaj kaj kupim v tvoji firmi! Morda tako razmišlja še kdo od prisotnih na forumu!
... če kdo ni opazil, sem navedel dva člena iz ZORO-1 (Zako o orožju).

Se iskreno opravičujemo za neprimeren komentar sredi resne debate.

No, ironija je bolj sprejemljiva, kot sarkazem. :) LP
Odgovori
#29
Meni je policaj reku: Ce si dovolj trezen za volan si dovolj trezen za orozje. 

To pa je res od vsakega posameznika odvisno. Matematicna meja je 0.24 (0.5 po starem) na alkotestu. Dodati pa je potrebno se normalno pristevnost, kar pa mora itak vsak sam vedet kdaj ma dost.  ( pa pustmo ce cebula ce nebi mela....)
Odgovori
#30
357
Nehaj z tem "0,3 v zraku".  Spij pivo in pihni. Alkotesti so zelo poceni. Marsikomu še po več ne pokaže nič.
Tudi prejšnji komentator ga lomi. Policisti da pravijo 0,5 pa še v knjižico gledajo.
Hvala bogu, da so tako tolerantni. Dokler ni nesreče. Takrat je pa 0,0. Vse drugo je preveč. Napisali bodo, da si bil pod vplivom alkohola.
Kako je že z mladimi vozniki? Dve leti 0,0 potem pa lahko začne piti.
Odgovori
#31
(04-10-2017, 16:25)357 Napisal: ...Ne boste verjeli, da velja tudi za zračno orožje.

kakor tudi za orožje s tetivo.

Vprašanje se je nanašalo na prenašanje (prevoz) orožja. Ali tu velja prometnih 0,24 ali pa 0,0?
Mislim, da je vsem samo po sebi umevno, da alkohol in orožje ne sodita istočasno skupaj. Vsi pa vemo, da lahko frulica pokaže 0,0nekaj... Tedaj se zanašati na razumevanje policista?
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#32
(04-10-2017, 16:33)alojz1 Napisal: Nehaj z tem "0,3 v zraku"..... Marsikomu še po več ne pokaže nič.......
 Dokler ni nesreče. Takrat je pa 0,0. Vse drugo je preveč. Napisali bodo, da si bil pod vplivom alkohola.

Teh 0,3 si nisem jaz izmislil...Končno si dojel, da je človek lahko pod vplivom alkohola, a mu pihanje ne pokaže..
Kaj bodo napisali, če ni nesreče in je 0,4 ( zrak + pohojen zamašek )?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#33
Dej nehajte bluzit.....na sodiscu itak pade vse v vodo ce vas hoce kdo jahat...prenasanje-uporaba 0.0 transport 0.24 kot pri normalnem cpp
Alojz cas bi bil da nehas srat s svojim vseznalstvom.....
Odgovori
#34
(04-10-2017, 16:07)alojz1 Napisal:  Ker pa organi ne smejo sami subjektivno  odločati o tem imajo pa alkotest. 

Do vključno 0,24 miligrama v litru izdihanega zraka ali 0,50 grama alkohola na kilogram krvi smejo imeti ostali vozniki, pod pogojem, da tudi pri nižji koncentraciji alkohola ne kažejo znakov nezanesljivega ravnanja.

http://www.policija.si/index.php/compone...at-nedolne
Odgovori
#35
Pravno gledano smo pod vplivom alkohola že pri 0,01 mg, vendar nam zakon dovoljuje opravljanje z vozili do 0,24mg v litru izdihanega zraka, če uradna oseba ugotovi, da smo sposobni nadaljevati vožnjo in ne kažemo znakov opitosti. Vendar to velja za CPP,  kjer se nikjer ne omenja orožja. Če torej ZORO izrecno ne določa spodnje dovoljene meje, pomeni da kršimo zakon že z 0,01. Ponavljam, da to ne velja za CPP in zato tudi Policija izvaja takšno prakso, da se ravna po CPP.
Odgovori
#36
24. člen
Prepoved nošenja in prenašanja orožja
Orožja ni dovoljeno nositi ali prenašati na javnih krajih na način, ki vznemirja ljudi,
ali tako, da ga ljudje opazijo.
Orožja ni dovoljeno nositi ali prenašati, kjer je to izrecno prepovedano.
Posameznik ne sme nositi ali prenašati orožja, kadar je pod vplivom alkohola ali
mamil, oziroma v takem psihičnem stanju, da očitno ni več zanesljiv.
Se enkrat.
1.definicija nositi
2.definicija prenasati
3.definicija transportirati (avto,avion,ladja,nlp)
Torej ce imam orozje po predpisih spakirano v avtu in napiham 0.20sem v prekrsku.Ce doma spijem pivo in se nekaj zgodi pride policija sem spet v prekrsku zato ker imam orozje v omari ali kako.....
P.S sam nisem spil ze ogromno casa kapljice alkohola da nebo zgledalo da sem zagovornik.
Zakaj sem to napisal ker so kolega jahal glih na takem primeru po tekmi pivo in domov.Na sodiscu je vse padlo v vodo.....
Odgovori
#37
Se enkrat:
Za upravljanje z vozilom je po zakonu 0,24 mg. Zakona ne kršiš, dokler nimaš v vozilu orožja. Takrat je 0,0.

Če imaš orožje doma in spiješ pivo, mora biti takrat orožje hranjeno. Takrat ga ne smeš prenašati ali z njim rokovati.

Se pa zakon tako dosledno redko izvaja, razen v primerih storitve/suma prekrška ali kaznivega dejanja. Po domače, dokler se kdo resno ne vtakne v primer.

Vse ostale variante so pa različne domače interpretacije.
Odgovori
#38
Ah dejte no...

https://www.youtube.com/watch?v=o7-kEA5uQ1k
Odgovori
#39
glede prometnih predpisov sem 100% da je gonja proti alkoholu pretirana oz izgovor za zaostrovanje zakonodaje in dvigovanje kazni za polnjenje proračunske blagajne, alkohol neposredno povzroči samo 1/10 če še ne manj prometnih nesreč kolikor mu jih predpisujejo, imho. prevelika hitrost je povzročitelj 95% nesreč in ne alkohol, pa če je butl za volanom vinjen ali ne...
Odgovori
#40
(04-10-2017, 20:24)Ivan 22Lr Napisal: Ah dejte no...

https://www.youtube.com/watch?v=o7-kEA5uQ1k

Odlično mu gre je treba priznati žal je le v filmu ...še za tisti primir iz naših krajev povej... ko se možakar ponoči vrača domov iz lova in prevozi rdečo luč sredi noči sredi ničesar samo pozabljen semafor ob cesti kjer počiva policiska patrola...nadaljevanje ni prijetno končni razplet pa drag in dolgotrajen :)) Hand
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)