Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
357 magnum/.38 special
#21
"op70" Napisal:in odsun plastičnega glocka 9x19 v primerjavi s kovinsko 45acp 1911
Moji občutki - Glock 9para poskoči, 1911 v .45 pa bolj "sune" (pri meni gor/na stran [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img] )
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#22
"357" Napisal:"Orien", na UE nesi nekaj katalogov in prospektov za pregledat in prebrat ( tako sem naredil jaz ). Začeli bodo logično razmišljat in takoj zagledali pravno podlago, kjer je 38SP viden znotraj 357MAG. Trgovcev, ki so se o tej stvari pozanimali, je dovolj...
Na UE nosiš prospekte in kataloge a nimaš nikogar doma da bi ti jih prebral... [img]{SMILIES_PATH}/icon_idea.gif[/img]
Odgovori
#23
"jabolko" Napisal:"... a nimaš nikogar doma da bi ti jih prebral... [img]{SMILIES_PATH}/icon_idea.gif[/img]"
Ti že nekaj časa rabiš nekoga ( doma ali kje drugje ), da ti "prevede" moje pisanje. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Na UE sem nosil prospekte in kataloge, da jih ONI preberejo in se iz njih kaj naučijo - bilo je zelo učinkovito. [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#24
... da ne bom odpiral nove teme.
Poleg rabljenega revolverja 357 mag, ki sem ga nabavil iz Nemčije, sem dobil še nekaj deset kosov streliva, ki je na fotki. Strelivo je po moje staro vsaj 30 let (glede na starost revolverja in ne-rabo). Podobne krogle sem sicer izgooglal a nič kaj več razen slikce našel o njih. Morda gre za reloading municijo?
Predvsem me zanima ali gre za mehko ali trdo kroglo, ali je to samo prebarvan (pobakren) svinec? Hvala!

Attached files [Image: 2787_de979ffffe177715ed2af25d41ca17e0.jpg]
Odgovori
#25
"op70" Napisal:mene pa zanima odsun 45acp v primerjavi z 357 revolverjem
in odsun plastičnega glocka 9x19 v primerjavi s kovinsko 45acp 1911
lp
Moji subjektivni obcutki streljanja s G19 in jekleno 5" 1911 so taki. G19 manj skace v zrak (vertikalen dvig linije cevi), precej prej si ponovno na tarci, odsun v zapestje ( hrbet rocaja) je neproblematicen.
1911 bolj brcne v zapestje, cev se dvigne v zrak in pocasneje si nazaj na tarci.
Primerjava temelji na tovarniskem strelivu: 1911 - 230 FMJ Fiocchi, G19 S&B 123 FMJ - standardni tlaki.
Utrujenost pri meni nastopi z G19 po cca 150 strelih, pri 1911 pa po ca. 100-tih.

Glede primerjave z revolverjem .357 je pa zelo odvisno od kaksnega revolverja (ultralahek ali 6" N-frame)?
Odgovori
#26
"ravnohrib" Napisal:... da ne bom odpiral nove teme.
Poleg rabljenega revolverja 357 mag, ki sem ga nabavil iz Nemčije, sem dobil še nekaj deset kosov streliva, ki je na fotki. Strelivo je po moje staro vsaj 30 let (glede na starost revolverja in ne-rabo). Podobne krogle sem sicer izgooglal a nič kaj več razen slikce našel o njih. Morda gre za reloading municijo?
Predvsem me zanima ali gre za mehko ali trdo kroglo, ali je to samo prebarvan (pobakren) svinec? Hvala!


To je cca 30 let stara municija proizvajalca Western. Malo pogooglaj, pa boš vse izvedel... [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
#27
To je cca 30 let stara municija proizvajalca Western. Malo pogooglaj, pa boš vse izvedel... [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img][/quote]

Ja, Western je bila magična beseda. Hvala, pmarijan! Na w-w super ni bilo veliko. Sem res zdaj izvedel vse že v prvem poskusu. Skratka, s*ranje od prevleke, municija zasvinči cel na polno in mislim, da bo municija ostala nedotaknjena še naprej.
Odgovori
#28
Ta municija je W W super X s kroglo iz svinca ter ter galvanskim nanosom bakra podobno kot pri MK nabojih HV,ki so površinsko galvanizirani z bakrom..
Zato tudi temu primerno zasvinjajo cev,ker pri vrezovanju krogle v cevi dejansko pride cev v stik s svincem in tako se zasvinja...
Drugace pa naj bi ta municija sodila med preciznejše naboje....
Odgovori
#29
"kimber" Napisal:1911 bolj brcne v zapestje, cev se dvigne v zrak in pocasneje si nazaj na tarci.
Primerjava temelji na tovarniskem strelivu: 1911 - 230 FMJ Fiocchi, G19 S&B 123 FMJ

No naslednjic kupi se Fiocchi 9x19 in potem se enkrat primerjaj. Ko bos to naredil nam posreduj svoje novo mnenje...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)