Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dovoljenje za posest / orožni list
#1
Zdravo,

Imam dovoljenje za posest, ker sem smotan nisem vzel orožnega lista že v začetku.

Se mi splača sedaj naknadno ukvarjat s tem da bi naslednje orožje vzel na orožni list (imam pogoje). Ali to ponavadi spet traja kot pri prvem nakupu ali gre normalno hitro?

Kaj pa če bi prepisal eno izmed obstoječih orožji iz posestvenega na orožni list (zaradi kupovanja streliva), ve kdo kakšen strošek je to?

Trenutno nabavljam nov kaliber, pa še en je v planu in se mi dozdeva da bi se mi taka ureditev bolj splačala, predvsem papirologije je manj.

Kakšne izkušnje, kombiniranje obeh listin, komentarji...?
Odgovori
#2
jaz sem prepisal nedolgo nazaj. 3je kosi cca 70€ vse skupaj (nova listina, vpis, izpis iz dp). 
trajalo kar nekaj casa ker so dali se preverko se 1x skozi. Kolega je mel na drugi ue reseno v istem dnevu, ker niso delali preverke. placal je cca 40€ za en kos.
Odgovori
#3
@Floyd
Če imaš pogoje*, kot sam praviš, lahko kombiniraš vse, kar si napisal. Prvi dodatni strošek je nova orožna listina ( OL ), naslednji pa prepis ( vsak kos posebej ), ki je nekje v rangu stroška, ki ga plačaš pri vlogi za nabavo streliva. 

* Opravljen ( veljaven ) "veliki" zdravniški pregled, potrdilo panožne zveze o udeležbi na tekmovanjih ( tip/vrsta orožja ), opravljen "posebni del praktičnega preizkusa o ravnanju z orožjem", za vsak tip/vrsto ( tvojega ) orožja,...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#4
Komot, vse se da. Lahko celo imaš nekaj na posest nekaj na OL ... samo davaj €
Odgovori
#5
Glede pogojev, ali na UE pogoje ki so že bili izpolnjeni prepišejo ali je potrebno pogoje ponovno preverjati? Torej zdravniški pregled, poizvedbe o zadržkih...
Odgovori
#6
(03-11-2017, 22:10)Floyd Napisal: ... ker sem smotan ...

Nisi ravno zvit.  ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)