Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Puškovni tulci
#1
Vprašam telefonsko na odpad za odkup surovine,ter povem, da imam približno 37kg praznih medeninastih tulcev od nabojev,ter po kakšni ceni bi jih odkupili.ponudili so mi ceno 2,5e za kg.Ko sem prišel na odpad,pa so rekli da mi dajo 1,6e za kg. Seveda sem vse skup odpeljal domov. Zanima pa me sledeče - Ali je to to,ali bi kje drugje dobil več. Prosim za vaše izkušnje,da se nebi spet nekam zastonj vozil.
(tuci so 7,5x55 in 8x57 vsi z berdan netilko)

lp.
Odgovori
#2
2.3€/kg na Dinos v Ljubljani. Po Evropskem prvenstvu v BR50 je tudi mr.T odpeljal ene dve šajtrgi MK tulcev, tako da je preverjeno.
Odgovori
#3
(16-11-2017, 21:45)Kristian Napisal: 2.3€/kg na Dinos v Ljubljani. Po Evropskem prvenstvu v BR50 je tudi mr.T odpeljal ene dve šajtrgi MK tulcev, tako da je preverjeno.
Preverjeno je pa tudi to da boš tam za odkup pustu davčno številko...
Kaj sledi se pol ve...tako da sam se poslužim drugih načinov odkupa Idea
Odgovori
#4
(16-11-2017, 21:54)jabolko Napisal:
(16-11-2017, 21:45)Kristian Napisal: 2.3€/kg na Dinos v Ljubljani. Po Evropskem prvenstvu v BR50 je tudi mr.T odpeljal ene dve šajtrgi MK tulcev, tako da je preverjeno.
Preverjeno je pa tudi to da boš tam za odkup pustu davčno številko...
Kaj sledi se pol ve...tako da sam se poslužim drugih načinov odkupa Idea
V žabjak ciganki plača z gotovino brez davčne

Poslano z mojega SM-G955F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#5
Cene barvnih kovin kar nihajo. Tako, da je lahko kar nekaj razlike v par mesecih.

Bodi tudi pozoren, ker različne oblike kovine imajo različno ceno. Recimo ostružki niso ista cena kot profili ali večji kosi.
Jaz sem pred leti nesel na odpad kar velik kup aluminijastih profilov. Na vagi je stehtal in na list napisal kilažo in navaden aluminij. Na ceniku sem videl, da so profili boljše plačani in ga opozoril na to. Opravičil se je za zmoto in popravil napisano. Kakšno korist bi imel od tega pa nebi vedel.

Pri plačilu odvedejo davek, tako da te bo dodatno udarilo po žepu samo, če boš zaradi tega zaslužka prestopil plačilni razred. Če ne veš, vzemi s seboj penzionista z davčno številko. :))
Odgovori
#6
(16-11-2017, 21:54)jabolko Napisal:
(16-11-2017, 21:45)Kristian Napisal: 2.3€/kg na Dinos v Ljubljani. Po Evropskem prvenstvu v BR50 je tudi mr.T odpeljal ene dve šajtrgi MK tulcev, tako da je preverjeno.
Preverjeno je pa tudi to da boš tam za odkup pustu davčno številko...
Kaj sledi se pol ve...tako da sam se poslužim drugih načinov odkupa Idea
Država, pač.
Eno 10 let nazaj ni bilo davčne številke, vsak je dobil denar na roke. Jaz sem odpeljal kup enih radiatorjev iz aluminija in neke svinčene akumulatorje (eno 40 jih je bilo), ko sem čistil precej usrane poslovne prostore, ki smo jih kupili na firmi.
 
Samo sem gledal cigane, ki so od nekod zvlačili cele bale bakrene žice, alu profile.
Jaz sem dobil takrat nekih 50 € ali tu nekje, pa mi je bilo zadovoljstvo, da sem recikliral kup kovinskega odpada.

Ampak cigani, ki so stali v vrsti, pa so vsi po vrsti dobivali vsote od 300 € naprej.
Nakar sem ugotovil, da je to biznis za profesionalce. Jaz sem bil samo naključni obiskovalec.

In potem nekje so  uvedli davčno in dohodnino.
Ker osebno menim, za tulce, ki si jih kupil oziroma naboje, ter že plačal DDV, ne bi smelo biti nobenega davka več.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)