Ocena teme:
  • 3 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oprema za PP.22
#81
(21-07-2018, 23:01)Marks Napisal: po mojem nas bo mr.t presenetil s kakšnim volquartsenom :sniper:

A je ta kitajc puška puma primerljiva s češko 22 lr?
Odgovori
#82
(22-07-2018, 12:38)savinjčan Napisal:
(21-07-2018, 23:01)Marks Napisal: po mojem nas bo mr.t presenetil s kakšnim volquartsenom :sniper:

A je ta kitajc puška puma primerljiva s češko 22 lr?
Tezko bi bila slabsa :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Odgovori
#83
Design Puma je klon CZ452 a z poenostavljenim trigerjem 

Material zaklepa in zaklepišča ni prav nič poboljšan ali površinsko vsaj cementiran za večjo površinsko trdoto tudi elemnti prožilca so občajno železo .

Cev v novi puški ,ko spucaš ven tisto mast zgleda kot kak star mosin iz WW2 ,ima prv luknje od rje ,tako da resnično mislim da so to kosi ki so refiniširan vojaški surplus norincoti ki so jih imeli za usposabljanje kadetov in šolarjev potem so pa zadevo malce polišpal in gremo dalje.

Obdelava na udarni igli , nemoreš vrjet da je to šlo skozi stružnico , bolj na nivoju rašple. 

Udarna liga je najpomembnejši del MK puške in mora drseti prosto in ko jo jamlješ iz zaklepa mora padt z avtoriteto ,kaki tu se vse malce zatika. to pomeni veliko variacijo vziga od naboja do naboja in temu primerno trpi natančnost. Storija z materiali se čisto vrjetno nadaljuje z vzmetmi 

A recimo tako za nekjoga ,ki samo občasno malce plinka puška čisto deluje in je glede na vse presenetljivo natančna , a za kaj več je izguba časa in denarja.

Ko pa začneš to uporabljat več pa bi rad zadevo malce dodelal pa je seveda lahko neskončni projekt , malce zmehčat sprožilec in obrusit tisto iglo še gre brez večje dileme .

A  ko zritaš eno zadevo najdeš drugo in tretjo etc.  Na koncu to ne bo kos ,ki bi ga prodal saj tud če ga dam zastonj od sebe bo nekdo jamral , tako da bo kos najvrjetneje končal pod žago ali žico in končal kot maketa seveda z izbrisom iz registra orožja.
Odgovori
#84
Mogoče pod žico tako konča

[Image: 13631583_1028678900555834_6944385562563729013_n.jpg]
Odgovori
#85
Tikka T1X - 20.000 naročenih , pred dopustom narejenih vsega 600 vse v 17hmr ,kakih 60 jih ostane na finskem ostalo pa gre večinoma v ZDA. 22LR jeseni
Odgovori
#86
Če kupiš elastičen nosilec nabojev za na kopito in odparaš srednji šiv, dobiš čisto soliden nosilec za MK magacine...
Ebuy, cena 5$.

https://www.ebay.com/itm/223-243-308-Cal...2749.l2649
Odgovori
#87
V izogib zadregi, ki nastane ko se teorije "treba več streljat in bo rezutat prišel sam od sebe" srečajo s prakso, sva z mr.T včeraj pomerila hitrosti 30 zaporednih strelov s SK Rifle Match in dobila naslednje rezultate:

- povprečna izhodna hitrost na ustju cevi: 1073fps ( 327m/s)
- V(3m): 1069fps
- V(20m): 1043fps
- V(30m): 1027fps
- V(40m): 1013 fps
- V(50m): 997fps

* streljano iz cevi dolžine 535mm, navoja 1:16,5. Celoten load je imel dokaj konsistentne hitrosti, max. - 1090fps, min. - 1057fps, Extreme Spread - 33fps, Std.dev. = 7,9.
(Hitrosti na 50m razdalje so po moje v povprečju bližje 1000fps, saj smo imeli en strel ki je bil na tej razdalji zelo počasen in je pokvaril povprečje.)

Ko te podatke vneseš v balistični računalnik, recimo JBM, vidiš da je osnovna vrednost BC G1=0,134 daleč prenizka. Lapua na spetni strani navaja da je za vse njihove krogle (Midas+, Center X, SK Rifle Match) navaja vrednost 0,172.
Glede na izmerjene hitrosti dobimo pravilne (teoretične) rezultate posameznih JBM, če uporabimo BC G1= 0,175.
Ta vrednost da pravilnejše korekcije do 150m, za več pa moramo dejansko pomerit in potestirat na enem od naslednjih terminov na strelišču.

Komentarji seveda dobrodošli.
Odgovori
#88
Ni kaj bo treba preverit na večji razdalji ,saj se BC z hitrostjo spreminja in čeprav je par podatkov ki nakazujejo G1 - v rangu 0.170-180 je v praksi vsaj preko 100m BC precej nižji . Najbližji približek je RA4 drag profile ki pa ga večina kalkulatorjev nima ,mislim pa da ej prisoten v lapua 6dof

Labradar na žalost meri ta MK samo do 50m
Odgovori
#89
Tako so merjeni BC po Litzu a G1 in RA4 imata posebno podzocčno rahlo drugačne krivulje tako da je po moje G1 ok za tja do 200m  potem je pa že precej previsok BC


[Image: BPofRB_2ndEd_Final%20-%20Copy%2034.png]
[Image: drag-curve-22lr-ballistic-coefficient-chart.jpg]
Odgovori
#90
Najnovejša novica iz AB , ravno (predvčerajšnem) so pripravili custom drag modele za Lapua MK strelivo ca podlagi meritev z radarjem na večje razdalje ,da bo v naslednjih updejtih njihovih kalkulatorjev.

G1 ker je pač to v večini kalkulatorjev a potem je treba zelo ozke hitrostne pasove za 100m je BC '.165 čisto ok na 200m si z G1 0.150 a na 400m je treba že uporabjat BC G1 pod 0.130 

artilerijski 'labradar'
[Image: 01.jpg]
Odgovori
#91
(01-01-2018, 21:25)Smith & W. Napisal:
(30-12-2017, 01:01)mr.T Napisal: Po novem letu pričakujem da bo na trgu kar nekaj novih modelov MK pušk prilagojenih za take discipline.

Novi Ruger Precision Rimfire Rifle , je že  nekaj na to vižo.
 
[Image: top.jpg]


Luštna zadevca, vprašanje ali se bo dobila pri nas in kdaj?


RPRR je na zalogi v Cesar Shop...

https://cesar-shop.com/product/ruger-pre...rifle-22lr
Odgovori
#92
Zgleda da bo to najpopularnejši kos na PP22 , tud jaz ga bom vzel potem pa naredil še eno kopito za BR50 International Sporter tako da bo flinta aktualna za več disciplin. 

Anschutz 64 MPR

[Image: 009977_D2.jpg]
Odgovori
#93
Imam Anschutz 54 Match. Sem v fazi, nakupa optike za to puško in sem nagledal tole https://www.optics-trade.eu/si/sightron-...50-sf.html  - z MOA2 križem. Zanima me kako bi se ta kombinacija obnesla za PP.22 tekmovanja. Morda z nosilcem nabojem na kopitu kot je nekdo izpostavil nekaj postov nazaj. Mi je pa seveda popolnoma jasno, da so v prednosti repetirke kot je mr.T dal primer zgoraj na račun več strelnega magazina.
Odgovori
#94
(24-02-2019, 16:39)Glados Napisal: Imam Anschutz 54 Match. Sem v fazi, nakupa optike za to puško in sem nagledal tole https://www.optics-trade.eu/si/sightron-...50-sf.html  - z MOA2 križem. Zanima me kako bi se ta kombinacija obnesla za PP.22 tekmovanja. Morda z nosilcem nabojem na kopitu kot je nekdo izpostavil nekaj postov nazaj. Mi je pa seveda popolnoma jasno, da so v prednosti repetirke kot je mr.T dal primer zgoraj na račun več strelnega magazina.

kar se optike tiče je čisto OK. 54tka bo z nosilcem nabojev še vedno dosti uporaben kos. Kar pogumno naprej.
Odgovori
#95
54 lahko  relativno uspešno nastopa , smo imeli kar nekaj primerov lansko sezono a ponavadi na kakem stejdžu kjer je več streljanja trpi v primerjavi z repetirkami pri precinih strelih na male ali bolj oddaljene tarče pa se je v praksi izkazalo da pa zelo prehiteva ostale tako da s emlace kompenzira .

Vsekakor priporočam mil/mil klike in križ in pa FPP  izvedbe optik za tovrstno rabo.
Odgovori
#96
Mr. T, kolk pa bi bil optimalen fixen daljnogled? 10x? 16x 20x?
Hvala,
Lp
Odgovori
#97
fixsno po mojem manj; kakšen jagrski 6× bi bil optimalen, 10× zgornja meja o mojem.
ker odvisno od etape, streljali smo tudi na 10m, pa fino je da se hitro poiščejo tarče kar zna biti z veliko povečavo zamudno
Odgovori
#98
Če je fixen potem 10x ali 12x a pozor ,večina fixnih ima fiksno tudi paralaxo kar pomeni da se jih mogoče sploh ne da fokusirat pod 100m
Odgovori
#99
Hvala! Ima nastavljivo paralakso tko da bom dal kar 10x gor na pusko. Sedaj imam gor 20x a sem bil siguren da bo precej tezje s tako veliko povecavo iskat tarce.
Odgovori
   
Evo je :)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)