Ocena teme:
  • 3 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oprema za PP.22
lepa!
Odgovori
Pri tokratnem obisku tunela v Lapua fabrki v Shonebecku kamor sva z Petrom Mahnila iz IWA ,sem seboj vlekel tudi novo Ancko 64 MPR , in se z šefi v Lapua izjemoma domenil tudi za test SK 'match' streliva  ne samo Lapua Midas + ,Center X in X-act.  BR ančko in Waltherje smo testiral z premium robo Lapua ,pri ančki 64 pa referenčni domači X-act , pa Midas + , Sk Rifle Match in Novi Lapua Long Range Match 

Tu se resno vidi razlike med dragim in poceni strelivom v recimo temu laboratorijskem okolju , saj testi zaradi trdega vpetja sistema vedno dajo malce slabše rezultate kot so potem praksi  a vseno je to najbližje kar lahko pridemo prebiranju streliva na koncu 8ur neprekinjenega streljanja smo skurl cca 1700+ nabojev 36lotov pa še cca 6 lotov in cca 200 nabojev domače zaloge .

Z X-act , Midas+ občasno Center X  se uporabne grupe gibljejo med 9 in 14mm vse kaj gre čez 15mm se niti ne testira naprej

Pri SK Rifle Match in Long Range Match je pa vse kar je pod 20mm odlično , zadeva je precej manj konsistentna in skoraj na vsakih 10 strelov je kak šus ali dva , ki grupo raztegne preko 20mm lahko tudi preko 25mm .

Je bilo kar hec ker tudi vodja testov ne testira teh SK streliv tako ,da je bilo tudi zanj kar neverjetno kak je razkorak med Lapua match in SK 'match' robo iz iste fabrke ,no ja sem pričakoval kar razkorak saj , naprimer X-act rata manj kot 4%  streliva znotraj nabora X-Act-Midas-center-x včasih samo en lot na dan , pri Midasu ponavadi 4 loti dnevno ,Center X pa praktično vse ostalo. Pri SK rifle Match pa je kvaliteta ločena bolj kot ne samo med 'match' in 'standard'  ,tista piksna Magazine pa je kar ostane v iz vseh linij.

Tale novi SK Long Range Match je prijetno presenečenje saj sem se z Lapua ekipo celo lansko leto  dribljal, okoli tega , da se popularizirajo discipline in trgi za take zadeve v obliki Rimfire PRS in ELR pa so se takrat malce zajebaval ,da je streljanje z .22LR na razdalje preko 300m nabijanje v prazno a da nas bodo sponzoriral tudi pri takih neumnostih ,če bo treba , a šef mi je čisto resno reku to je samo pokanje na srečo. A kot ponavadi ko so enkrat iz ZDA začeli pritiskat za kako tako strelivo ni dolgo trajalo da se je investiralo v razvoj takega produkta lige MK PRS in ELR se tam množijo kot gobe po dežju.
 
Na koncu se je tudi med 12 loti Long range match našel zelo dobr lot ,pa tudi lot Midas + ki dela v 1913 je delal odlično v 64 kar poenostavi logistiko ,saj bo Ančka 64 morala služit tlako tako pri PP22 kot BR50 International Sporter

Pri Waltherjih ,ki smo jih testrial je bilo zanimivo vidt en lot Center-x ,ki je delal v vseh puškah v eni celo bolje od Midas + a drugje samo kako destinko milimetra slabše od Midas+ a je bil lot praktično najmanjši kar jih je tako da ni bilo možno vzeti samo tega. A ta isti lot ja bil v moji 1913 čist neuporaben , meni je delal najbolje X-act ,ki ga imam še doma in pa en lot Midas+ ,ta isti X-Act je delal tudi v Waltherjih.



           
Odgovori
Bravo, lep report!
Odgovori
a tisto kladivo na zadnji sliki levo spodaj pa je ko se ti zakajla zaklep zaradi premočne ladunge?
Odgovori
Znan Nemški rek ''was nicht passt wird passend gemacht'' -> ,če ne paše bo vpasano , v resnici pomeni ,če ne paše vzami večje kladivo
Odgovori
Na IWA videno novi S-TAC  4-20x50  Mil Mil , zero stop  ,tole če bo cena ok je kot nalašč za PP22

[Image: 26016-STAC420X50ZSFFPIRMHH-IMG_3511.jpg]
Odgovori
(17-03-2019, 23:22)mr.T Napisal: Na IWA videno novi S-TAC  4-20x50  Mil Mil , zero stop  ,tole če bo cena ok je kot nalašč za PP22

[Image: 26016-STAC420X50ZSFFPIRMHH-IMG_3511.jpg]

Cena: https://www.optics-trade.eu/si/sightron-...-stop.html

Lp
Odgovori
Kje pa se da dobit to long distance strelivo?
lpa
Odgovori
Se ne da. Edino če greš v USA kupit. Baje pride šele čez par mesecev.
Odgovori
Sem včeraj govoril z šefom Sightrona kosi so bojda že na zalogi v ZDA tako ,da bi lahko z kako naslednjo pošiljko prišli tudi v Slovenijo , Optik trade je namreč ena večjih strank in ima pogosto med prvimi nove kose.

SK Long Range Match bo na trg prišel enkrat Aprila a pri nas bo ko bo naslednja dobava v Artek  , glede na to da je ravno imel dobavo vrjetno konec poletja ali jeseni.

SK long range je v osnovi malce hitrejši SK rifle match tako ,da ima na 50 metrih enako hitrost kot jo ima Rifle Match na ustju cevi.
Odgovori
aha...nekako sem predivdeval da gre za strelivo s težjim zrnom, ker na netu sem našel podatek da je 22lr lahko do 70 grn. Če je razlika samo v hitrosti pa se zna zgodit da bo prepovedano, ker je za PP22 predpisana le standardna hitrost...
lpa
Odgovori
(18-03-2019, 15:43)goldy Napisal: aha...nekako sem predivdeval da gre za strelivo s težjim zrnom, ker na netu sem našel podatek da je 22lr lahko do 70 grn. Če je razlika samo v hitrosti pa se zna zgodit da bo prepovedano, ker je za PP22 predpisana le standardna hitrost...
lpa

Težje zrno pri MK za seboj nese posledice glede stabilnosti streliva , koraki 16 kot jih ima večino MK orožje so namenjeni okoli 40 grain težkim kroglam . V preteklosti je Lapua izdelovala Scoremax strelivo z 48grain kroglo . 

Bomo vidl če je kaj razlike v designu krogle a teža je vsaj po zdaj znanih podatkih 40gainov ,nenavado je da bi tak relativno majhen + v hitrosti tržili kot Long Range .


Glede hitrosti je še vedno subsonik standard velocity , high velocity strelivo precej odstopa po hitrostih in je pri vseh proizvajalcih označeno kot high velocity.

Nominalne brzine tipičnega MK streliva : Tenex Biathlon je edini res nadzvočen , RWS100 pa čisto na meji a od lota do lota hitrosti precej variira 

Lapua Midas+               1073fps- 327m/s
Lapua Center X             1073fps- 327m/s
Lapua Polar Biathlon      1106fps - 337m/s
SK Rifle Match               1073fps- 327m/s
SK Long Range Match    1107fps - 337m/s
Eley tenex                    1085fps - 331m/s
Eley Sport                    1090fps - 332m/s
Tenex Biathlon             1160fps - 354m/s
RWS 100                     1132fps - 345m/s
RWS 50                       1082fps - 329m/s
RWS Target                 1082fps - 329m/s 

   
Odgovori
Še ena iz IWA  - BOG Death Grip Shoting tripod.  Relativno cenovno ugoden tripod z čeljustjo za puško ,v tem cenovnem rangu so bile včasih ali samo tripod ali samo čeljust ne pa komplet.

Ne samo za PP22 ampak tudi za astale taktikal praktikal discipline
[Image: 1099442_Death_Grip_Extended_Open_FrontAn...1549196098]

Caldwell Tack Driver X žakli , malce nenavaden design a vrjetno čisto praktičen čeprav mislim ,da folku ki je to zasnoval ni čisto jasno kako naj bi tole najbolje izkoristil.

V vsakem primeru se na trgu pojavljajo vedno cenejše componente ki posnemajo zaenkrat precej dražjo robo ki se uporablja v PRS

[Image: cal1102666.jpg]

[Image: cal1102667.jpg]
Odgovori
Odgovori
http://bulletin.accurateshooter.com/2019...cz-action/

evo, čas za zamenjavo vaših ne-taktikul ančk Mrgreen
Odgovori
Še ena opcija med optikami , ki bo v kratkem na trgu.

https://www.meoptasportsoptics.com/en/pr...ffp-13178/

MeoPro Optika6 3-18x50 FFP
[Image: thumbnail-jpg.7005901]
Odgovori
Marks,  sicer sem bil precej proti uporabi standarnega lesenega drva ančke, ampak sem po prvi uporabi bil prijetno presenečen nad ergonomijo tega popolnoma ne-taktikul kopita. Stvar dela, kaj naj rečem drugega...
Seveda imam načrt narediti karbonsko taktikul kopito ampak zaenkrat raje streljam, ko pa delam kopita :)
Edini smisel iti v tako kopito je razlog da imaš tudi VK puško v istem kopitu in želiš imeti enako ergonomijo v obeh VK in MK.
Vse ostalo je za feel-good efekt... umetniški vtis, bi rekli zlobni jeziki.
Odgovori
http://bulletin.accurateshooter.com/2019...its-target

periskopa zanekrat pri nas še ne bomo rabili?
Odgovori
Pa bi znal kdo ocenit koliko bi za nas koštala Volquartsen-ca (ameri cena USD 1,8K).

Razmišljam da bi ženo za malo pocrkljal.

Kolikor sem se zanimal je streljal pri nas ni še nihče, oz se nihče ne pohvali :)
Če se motim bi bil vesel kakšnega komentarja.
Odgovori
Volquartsena pri nas še nisem zasledil , je pa pred leti Rebec prodajal nekaj Magnum Research 10/22 kar je dosti podobno Volquarten
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)