Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oprema za PP.22
Super strel v koleno, nihče ne bo kupi tega raje kot Kahles, S&B, Nightforce
Jutja in pol bi dali ceno in osvojili trg ostalih unobtanium daljnogledov.
Odgovori
Meni se zdi AMR križ genialen. Si bi želel, da bi ga uporabljalo več optik. Predvsem cenejših :/
Odgovori
meni se pa križ na (tvojem?) sightronu zdi super za PP22: dol vse številke zraven za hitro merjenje, 0,5 mil razdelki, osvetljen če je treba.

[Image: Sightron-Illuminated-MIL-HASH-2-retilcle_1800x1800.jpg]
Odgovori
Zasnova je ok ja, če nočeš smrekce, lahko bi edino spustili zgornji del križa.
Če pogledaš skozi ko je osvetljen je pa precej bedno za videt, ker so številke popačene.

Od Continentala križ mi gre na živce s piko na sredini in praznim prostorom okoli. Ko veš, da ti lih malo v eno stran nese, je fanj imet kakšno bolj natančno referenco... za KYL odstreljat naprimer.

Trenutno gledam en budget max jurja, za na .308 (oz. kar bo ratalo ven, če je ne obdržim v tem kalibru v kratki SD verziji) in se kljub temu nagibam k Continentalu :/. Sem želel Strike Eagla ampak ga ne bo zgleda.

[Image: kahles-amr-reticle.png]Tega sm mislu... pismo kako se zmanjša sliko na forumu ?
Odgovori
(11-07-2021, 20:19)Rockson Napisal: Servus,
Kaj pa tale scope za upgrade mojega kitajca?
https://www.strelec.si/forum/thread-27668.html
Lp,
Rok

malce pozno ampak vendarle...

če bi jaz zdajle izbiral, bi čisto možno da izbral Delta Optical Titanium 4.5-14x44 AO FFP, če bi iskal daljnogled samo za MK puško (tako pa sem iskal daljnogled za prestavljat iz MK na VK s picatinny montažo ki sem jo že prej kupil). Delta Optical Titanium 4.5-14x44 AO FFP - Optics-Trade

Za tega boš skoraj NUJNO potreboval 20 MOA naklonsko montažo (ampak ker jo imam jaz ti jo lahko ugodno prodam, pa tudi nova je samo 40€). 
Ta optika ima samo 34 MOA hoda, kar pomeni 17 MOA na vsako stran, in z 20 MOA montažo znese uporabnih 25 MOA (12 MOA boš porabil da boš prišel na nulo na 50m), kar pomeni cca 180m dosega, naprej pa je potrebno meriti po križu. 

ampak recimo jaz sedaj vse merim po križu (hitrejše merjenje), mi takšen mali hod ni problem, ker bi šlo namerjanje po križu, ki gre do 11 MIL, do recimo 220m. naprej pa kombinacija klikanja in križa.

minus je edino AO paralaxa, ampak mislim da jo je potrebno prenastaviti samo za 50m, vse ostale razdalje pa mislim da se da odstreljati s paralaxo nastavljeno na okoli 100m...

[Image: d79c6256b9bdac53a55801a066b70da3.jpg]
Odgovori
'one piece equipement rule': https://www.youtube.com/watch?v=OlQTW8NG1Mo

https://nrl22.org/about/rules/
Odgovori
3d print izvedba goljufivčka ,ki  pade v one piece equipment rule . Glede tega pravila pa ne vem ,če je kaj pocenil opremo , zgleda bolj da se je razvila še bolj špecializirana prov za to pravilo

[Image: 233791011_995713904528537_53511714858368...e=6160B49F]
Odgovori
...a to pravilo velja samo za opremo, ki se drži/dotika puške? Ali to velja tudi za recimo ruzak za pod roko, žakl za sedet gor,...
Kukrkoli, kar se mene tiče, brezvezno pravilo.
Vse kar hočeš, imej. Od štarta do cilja proge. Se mi zdi, da bi bilo to čisto dovolj.
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
Exclamation 
malo sem probaval kaj in kako; sicer sem se že pred parimi mesecimi, ko sem na hitro stestiral te tri municije, odločil da vzamem S-AUTO da vsaj malo pridobim izgubljeno hitrost zaradi polavtomata in krajše cevi, ampak vseeno zadeva se je obnesla dokaj po predvidevanjih...

streljal po 10 strelov, ~50m, naključni vrstni red, zadnja grupa 8 strelov. lepše bi bilo če bi to združil v eno 30-strelno grupo, ampak vseeno. na tem strelišču pa S-A municija nese ~0,4mil nižje kot na zadnji tekmi.

nova SK semi-auto, nova SK rifle match in končno porabljen 10 let stari lot SK standarda plus, kupljenih 5000 komadov po nostalgični ceni 3€/škatlico. sama grupa še ni toliko problem kot so razni poletavčki...

Odgovori
zanimivo pa da se mi je grupa z RM in S+ v zadnjih dveh poiskusih dvignila, dočim pri S-A je ostala na enaki elevaciji. morda je to kaj povezano s toplo cevjo, ki se je na koncu kar segrela...
Odgovori
Ne nujno samo za PP22 ,3d print vložek za Peli 1040 ,fletna pakunga za 4 šklate streliva , 

[Image: 239270282_439029740693219_20068813977262...e=616A63AC]

[Image: 240272178_1794730617381269_6518659240929...e=616C157D]

link za fajl

https://www.thingiverse.com/thing:4799550
Odgovori
Zadeva zgleda odlično. Pelican 1040 že imam. Vprašanje je kdo mi lahko ta kos stiska?  Pray
Odgovori
Zgleda res odlično, si pa potem obsojen na to, da patron po patron jemlješ iz te škatle in ga daš v nabojnik. Morda ne najbolj praktično za delat stoje med briefingom :D
Not my cup of tea.
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
Eno tako škatlico kot jo uporablja CCI za 100 nabojev bi mogli zrisat sprinta, samo da se zaskoči ko jo zapreš.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)