Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PLAŠČ
#21
(10-08-2018, 08:32)Kristian Napisal:
(09-08-2018, 23:01)jabolko Napisal: Sedaj so v LOSU že štiri oplaščene krogle v proizvodnji 
skori že toliko kot ima Misteraš tekmovalcev na njegovi 22 ligi  :))

9 makarov
9-115
9-124
357-158 grein

... al pa tolk kot bo tekmovalcev na tekmi v kategoriji senior PCC :)

Že že sam tam tekmuješ tudi overol Papers pa plašč lahko streljaš ne sam svinc pa normalna kopita imamo 
tako da kakorkoli obračaš bo Misteraš premagan razen če se nam pridruži bo vsaj enkrat streljal
eno pravo kraljevo kraljevsko disciplino :)) Hand
Odgovori
#22
(10-08-2018, 10:32)jabolko Napisal:
(10-08-2018, 08:32)Kristian Napisal:
(09-08-2018, 23:01)jabolko Napisal: Sedaj so v LOSU že štiri oplaščene krogle v proizvodnji 
skori že toliko kot ima Misteraš tekmovalcev na njegovi 22 ligi  :))

9 makarov
9-115
9-124
357-158 grein

... al pa tolk kot bo tekmovalcev na tekmi v kategoriji senior PCC :)

Že že sam tam tekmuješ tudi overol Papers pa plašč lahko streljaš ne sam svinc pa normalna kopita imamo 
tako da kakorkoli obračaš bo Misteraš premagan razen če se nam pridruži bo vsaj enkrat streljal
eno pravo kraljevo kraljevsko disciplino :)) Hand

ti matr, evo to pa je resen izziv. Videt mr.T na IPSC tekmi...
Odgovori
#23
A so te krogle bolj natančne od prejšnjih los - ovih?
Odgovori
#24
Resno me zanima, so le za izvoz, ali so na voljo tudi pri nas? Nisem jih še zasledil.
Odgovori
#25
(10-08-2018, 11:09)savinjčan Napisal: A so te krogle bolj natančne od prejšnjih los - ovih?

Klasična oplaščena krogla...z lastnostmi ki so znane mislim da ni bolj natančna kot 123 hp pobakrena ki je špica za precizno vsaj tako je do sedaj dokazano,
rabi predvsem vojska in policija ki ne uporablja pobakrenih.
Ne vem kakšne zahteve imajo ampak glede na to da iz puške 9 luger streljam pobakrene 100 greinske ki imajo hitrost 1550 fps in noro grupiranje 
pol se res uprašaš zakaj plašč...preprosto tako je, trg to rabi in pika.
Odgovori
#26
Predvidevam, da zaradi tega, ker so pobakrene premehke in lahko pride do odpiranja krogle (večji premer).
Kar pa pomoje po pravilih vojskovanja ni dovoljeno že kar časa.
Odgovori
#27
(10-08-2018, 12:06)ales1a Napisal: Predvidevam, da zaradi tega, ker so pobakrene premehke in lahko pride do odpiranja krogle (večji premer).
Kar pa pomoje po pravilih vojskovanja ni dovoljeno že kar časa.

Za nekega kupca tudi leva [slika] LOS FMJ krogla teže 124 gre ni bila [še] zadosti trda in je po obilnem testiranju zahteval še trši plašč in jedro.
Seveda se mu je hitro ustreglo, glede na naročeno količino krogel.  Nod


Priponke Male slike
   
Odgovori
#28
ob poizkusu da Quickload prepričam v izračun, bolj povezan z realnostjo, sem premeril dober ducat krogle 123gr in 145gr. Zelo prijetno presenečen nad konsistentnostjo meritev. Odstopki so bili v 2 stotinkah kar se dolžine tiče. Tle je LOS res postavil standard kvalitete jako visoko...
Odgovori
#29
Jaz sem jih preizkusil in v moji 6 colski izvedbi CZ75 izredno dobro grupirajo. To je čisto druga kategorija kot PPU 9 milimetrske FMJ krogle. Grupiranje je povsem primerljivo z Losovimi HP pobakrenkami. Toplo priporočam.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#30
Ima kdo mogoče priporočilo za load z temi kroglami ( 9mm 124 RN ), smodnik imam lovex DO32, streljal bi pa z Sport 2.

Lep pozdrav
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#31
Za LOS 9 mm 124 gr FMJ krogle za pištolo AKAH CZ75B s šestcolsko cevjo (zelo podobna pištoli Sport 2) uporabljam polnitev 3,9 graina Lovex D032  - toliko kot pade iz Lee dozirnika Lee pro auto-disk powder measure z luknjo 0.40. Dolžina naboja 29.60 mm (tik pod največjim dovoljenim po CIP - pri meni gre tak naboj brez težav v ležišče, vsak pa mora zase sam preizkusiti, ali njegova cev dovoljuje to dolžino). Netilke MUROM KVB9S (Rebec). Zadeva pri meni nadvse lepo grupira, izmerjena hitrost iz petcolske cevi CZ 75 SP01 Shadow je bila 330 m/s, iz šestcolske AKAH pa 340 m/s.  Uporaba recepta je seveda na lastno odgovornost.

Lep pozdrav, Marko

.
Odgovori
#32
Hvala,

Bom preizkusil in poročam.
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#33
Moj load je tak:
Krogla: LOS 9 mm 124 gr FMJ
Smodnik: D032
Pistola: Sport 2
Load: 4.3 gr
Dolzino pa ne vem na pamet, ce pa koga zanim pa lahko tudi izmerim.
Odgovori
#34
Preizkusil sem oba loada in ugotovil da ima lažji load v mojem primeru precej manj raztrosa.

Pištola:    Sport 2
Krogla:    LOS 9 mm 124 gr FMJ
Tulec:      Rabljeni Magtech (CBC)
Smodnik: 3.9gr D032
OAL:       29.3 mm


Hvala za informacije ;)
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#35
Kolk bi naj bil premer 9mm FMJ 124grs krogle?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#36
LOS 9mm RN FMJ, 124GRS imjo premer .355

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#37
.353

Polnil sem Los 123grs HP pobakrenke (.356). Probat sem zelel se te FMJ. Moralo bi it b.p., tisocinka gor dol. Te FMJ so mi kar padle v razsirjene cavre, nastavljene za HP.
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#38
si prepričan da ni problem tudi s tulci, ki imajo različno debele stene? Pištolske pač stisneš na zunanji premer, če je stena debelejša je bolj tesno, če je tanka, pa je luknja večja. Podoben problem sem imel v 38spec z Dillon matrico in PPU tulci.
Odgovori
#39
Kaj pa vem. Ko sem nastavil matrici za razsirjanje in vstavlanje krogel+crimp je bilo vredu. Ko je 1x nastavljeno ne opazim razlik med tulci. Je pa zamudno. Skoda, da je taka razlika
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#40
(17-11-2019, 10:55)Kristian Napisal: si prepričan da ni problem tudi s tulci, ki imajo različno debele stene? Pištolske pač stisneš na zunanji premer, če je stena debelejša je bolj tesno, če je tanka, pa je luknja večja. Podoben problem sem imel v 38spec z Dillon matrico in PPU tulci.
 
Kristian...ni problem v tulcih...problem je v njegovem [očitno] neobvladanju zadeve in rešit zadevo na ustrezen način, če se že pojavi težava...

Tu sprašuje za diameter krogle ki je označen...namesto da bi vzel merilo in pomeru... Pray
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)