Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 1 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrola zbirke orožja
#1
Pozdravljeni!
Pred nekaj dnevi dobi znanec kontrolo zbirke orožja,nakar inšpektor ugotavlja zakaj brzostrelka in mitraljez nista zavarjena!!??
Drugo:-Ugotavlja ,da v zbirki in dokumentih ni ene puške,le on pa ima podatek,da bi ta puška morala obstajati????
Na koncu naredi zapisnik,da ima UE-nepopolne podatke.
ps.- taista oseba ni bila prvic na obisku ,pa pozabila je kaj pomeni črka  R pri nabojih ,ter cel kup nepoznavanja tako zakonodaje kot orožja.
Kaj se to nekateri grejo!


lp.
Odgovori
#2
Ja tudi pri meni so bili in spraševali po orožju ki ga nimam več vsaj 5 let. V njihovih evidencah je pa še vedno. Očitno podatki med UE in MNZ niso kompatibolni. Nakar sem mu dokazal ,da je v knjižici odjavljeno in nato si je ročno vnesel vse spremembe.
Odgovori
#3
Majo dost problemov z usklajevanjem podatkov. Pri meni pa se ni vedelo niti da kaj mam kar precej cajta :) Zdej je pa že kar standardno, moram rečt da vedno korektno, fantje so se kar naučili in stvar laufa.


LP, Jure.
Odgovori
#4
Inspektor je prisel? Kak inspektor, prav iz MNZ? K meni vedno prisel rajonski policaj. Seznam mu je vedno stimal..
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#5
Kako pa izgleda tak pregled a sami prinesete kose, a policaj sam brska po trezorju ali prostoru.
Odgovori
#6
Ne gr po svojih dokumentih...pokaži mi tega ..tega, in nakoncu še seveda pokuka u prostor...
Ni pa inšpektor,je rajonski ki ima navodila od nadrejenih
Odgovori
#7
Pri meni isto. Podatke o omarah ima od prvega ogleda, vprasa po spremembah, ce se je kaj spremenilo si zabelezi in pride naslednjic s temi podatki in ponovi celoten postopek. Nic vsiljivega, cisto korektno. Vcasih vprasa, kak je streljat z avtomati ;) To pa se vse, kaj pise v zakonu glede tega...
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#8
To sedaj govorite o zbirateljstvu ali tudi o kontroli orožja za šport?
Odgovori
#9
(24-12-2017, 20:08)lmaoz Napisal: To sedaj govorite o zbirateljstvu ali tudi o kontroli orožja za šport?

Po stavku " Vcasih vprasa, kak je streljat z avtomati. To pa se vse, kaj pise v zakonu glede tega... " sodeč
gre za preverke pri zbiratelju.
Odgovori
#10
(23-12-2017, 07:20)tomygun Napisal: Ja tudi pri meni so bili in spraševali po orožju ki ga nimam več vsaj 5 let. V njihovih evidencah je pa še vedno. Očitno podatki med UE in MNZ niso kompatibolni. Nakar sem mu dokazal ,da je v knjižici odjavljeno in nato si je ročno vnesel vse spremembe.

Iz nezanesljivih virov sem izvedel, da hitri Črnogorski tekači, ki prenašajo podatke z ene evidence v drugo - štrajkajo.
Odgovori
#11
(24-12-2017, 20:08)lmaoz Napisal: To sedaj govorite o zbirateljstvu ali tudi o kontroli orožja za šport?

Kolikor je meni znano, inšpekcija/policija nima pravne osnove, da ti kar samo iz firbca preveri hrambo orožja za šport.
Odgovori
#12
(26-12-2017, 11:38)romunov Napisal:
(24-12-2017, 20:08)lmaoz Napisal: To sedaj govorite o zbirateljstvu ali tudi o kontroli orožja za šport?

Kolikor je meni znano, inšpekcija/policija nima pravne osnove, da ti kar samo iz firbca preveri hrambo orožja za šport.

Drži, tudi za samo preverjanje prostorov in sefov, ampak ker ni bilo v temi jasno opredeljeno in ker se je oglasilo še nekaj ljudi, sem raje vprašal za vsak slučaj...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)