Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7,62x39 + REPETIRKA
#21
(08-02-2018, 00:36)mr.T Napisal: Najpomebnejša je krogla in glede tah je tu kar srovšna  FMJ  korgle tudi te od Lapue niso najbolš za preciznjaka  ,sem prepričam da bi tako Honady V max še bolj vrjetno pa Nosler Varmagedon bolje nesla , drugih preciznjakarsko uporabnih pa praktično ni.

Tisto, kar sem probaval, so vse lovske krogle, torej niso namensko preciznjakarske. Kljub temu pa se v sedanji repetirki ČZ 527 dobro obnesejo, še najboljša grupa je s Hornady SST 123gr. Mogoče bi bila grupa s Hornady V-Max še malo boljša, ker pa imam še po 2 škatli SST, HotCor in 3 šk.TSX, dodatnih krogel ne bom nabavljal.  
No ja....mogoče bi vzel še škatlo LOS "v pravem diametru". Za "dober recept"  bom pa v Lovex kuharsko knjigo  pogledal  Mrgreen

P.S.: probaval sem tudi Lapua .308 100gr HPCE, strelna grupa je imela velikost "buckshot na 25m". Očitno se splača probat samo .310 in .311. Verjetno bi se tudi pobakrene krogle 130gr premera  .3115 od MiHec-a dobro obnesle, vprašanje je le, kako bi bakreni nanos zdržal pri oranju skozi rise cevi pri hitrostih 680-700m/s.  
Malo dvomim, da bo Jabolko hotel testirat krogle od konkurence - jih bom jaz, če mi jih MiHec pošlje 15 kosov.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#22
Ja tele moje so bolj za reduced loade.... nekje do 1900 fps.
Meni se lepo obnese z 19,6 grain Lovex D060.
Puška je kalaš zastava.

Krogel mam pa še "za eno pest" trenutno.
Odgovori
#23
Bom upošteval, da so za reducirane polnitve.  Če mi jih hočeš nekaj poslat - moj naslov imaš na ZS.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#24
(08-02-2018, 10:43)Robert91922 Napisal:
(08-02-2018, 00:36)mr.T Napisal: Najpomebnejša je krogla in glede tah je tu kar srovšna  FMJ  korgle tudi te od Lapue niso najbolš za preciznjaka  ,sem prepričam da bi tako Honady V max še bolj vrjetno pa Nosler Varmagedon bolje nesla , drugih preciznjakarsko uporabnih pa praktično ni.

Tisto, kar sem probaval, so vse lovske krogle, torej niso namensko preciznjakarske. Kljub temu pa se v sedanji repetirki ČZ 527 dobro obnesejo, še najboljša grupa je s Hornady SST 123gr. Mogoče bi bila grupa s Hornady V-Max še malo boljša, ker pa imam še po 2 škatli SST, HotCor in 3 šk.TSX, dodatnih krogel ne bom nabavljal.  
No ja....mogoče bi vzel še škatlo LOS "v pravem diametru". Za "dober recept"  bom pa v Lovex kuharsko knjigo  pogledal  Mrgreen

P.S.: probaval sem tudi Lapua .308 100gr HPCE, strelna grupa je imela velikost "buckshot na 25m". Očitno se splača probat samo .310 in .311. Verjetno bi se tudi pobakrene krogle 130gr premera  .3115 od MiHec-a dobro obnesle, vprašanje je le, kako bi bakreni nanos zdržal pri oranju skozi rise cevi pri hitrostih 680-700m/s.  
Malo dvomim, da bo Jabolko hotel testirat krogle od konkurence - jih bom jaz, če mi jih MiHec pošlje 15 kosov.

Nič ne dvomi jabko proba vse in mimogrede Los nima konkurence Snooty tako smo tudi z Mihcovimi kroglami uničli kronograf, ker človk ni poslušal in je napolnu na polno za kar pa krogla ni narejena... sem tud dostikrat  povedal kaka mora bit pobakrenka, te so res le za subsonic polnitev...in nikakor za  do 1900fps...sicer pa kar probujte boste že prišli do spoznanja :))
Solide bom detaljno preiskusu najprej sam, seveda bodo narejeni po dejanski meritvi cevi na moji Hovi in ne po podatkih proizvajalca... naknadno če bo vse ok bodo dosegljivi.
Odgovori
#25
Obstaja tudi domača ulita krogla teže 155 grein, extra trdote, namazana, kalibrirana na 312, z vstavljenim čepom na zadnji strani, skratka narejena po vseh pravilih in dovoljuje poganjanje z 20 greini Lovexsa S053, kar ji da enakovredno ali celo boljšo natančnost kot fabriškim nabojem. Faktor z omenjeno polnitvijo pa presega tovarniškega, kar ni čudno glede na težo. Skratka to je čistokrvni naboj, ni nič reduciran
Takole... ljubitelji kalaša možnosti polno.

PS... in kdor še ne ve, odlične modele za ulivanje krogel izdeluje Mihec...priporočam Hand


Priponke Male slike
           
Odgovori
#26
Nadaljevanje... danes sama specijalna dela Snooty  pravzaprav so že kar običajna postala... menjava iztrošene cevi z izpravno, ter nato še meritve diametra cevi na kalašnik HOVI seveda v režiji in z pripravami v lasti Klemna, ki ima to v malem prstu :))

Ugotovitev oziroma meritve so pokazale da bo puška najbolj zadovoljna z kroglami 311 [seler belot je mersko najbolji] bodo pa v naslednjih dneh izdelani obstoječi Los solidi 140HT ki je 308 dia in bo popravljen namensko na 311 za potrebe testa. 

Naboj bo izgledal takole.
Desno na prvi sliki original, sredina Los solid ki jih sprejme okvir od Hove, levo isti daljši solid naboj za v cev, ki ga puška oziroma ležišče komot sprejme, kljub povečani skupni dolžini naboja in priprave za meritev cevi.


Priponke Male slike
           
Odgovori
#27
Pozdravljen
Nekaj sem našel v tem kalibru v svoji zbirki,če vam kaj koristi  Nod

Tabela purflov
[Image: 20180211192920.jpg]
Sierra 
[Image: 20180211193220.jpg]
[Image: 20180211193233.jpg]
[Image: 20180211193246.jpg]
[Image: 20180211193255.jpg]
VithaVuori
[Image: 20180211193310.jpg]
[Image: 20180211193327.jpg]
Lovex
[Image: 20180211193340.jpg]

Lp
Trunkelj
Odgovori
#28
(11-02-2018, 21:21)trunkelj Napisal: Pozdravljen
Nekaj sem našel v tem kalibru v svoji zbirki,če vam kaj koristi  Nod

Tabela purflov
[Image: 20180211192920.jpg]
Sierra 
[Image: 20180211193220.jpg]
[Image: 20180211193233.jpg]
[Image: 20180211193246.jpg]
[Image: 20180211193255.jpg]
VithaVuori
[Image: 20180211193310.jpg]
[Image: 20180211193327.jpg]
Lovex
[Image: 20180211193340.jpg]

Lp
Trunkelj

Clap
Odgovori
#29
https://sierrabulletsblog.com/2017/08/14...9-russian/
Odgovori
#30
(01-02-2018, 23:10)jabolko Napisal: Takole tu bom objavljav vse v zvezi z to kombinacijo pa da vidimo ali drži Kristjanova predpostavka, da ta naboj ne pije vode, kar se tiče preciznega streljanja ali je to samo mit v veliki meri ustvarjen s strani Američanov ki ne morejo prebolet, da ta sovjetski naboj premaga njihovega 223 kar so navsezadnje po ovinku priznali sami ko uvajajo v oborožitev malo spremenjenega sovjeta ki sliši na ime 300 AAC BLACKOUT.

Puška je Hova...Mod 1500 mini action opremu sem jo z warne šino in rusanovi tactical picatinny rings ter seveda z 
sightron s-tac dalnogledom povečave 4-20x50 moa 2 reticle...

Neki je... ni ne vem kaj glede na Klemnove stroje, ampak ni mi namen delat piko, samo preprosto videt kaj je ta kombinacija sposobna ustrelit.
Evo montaža dalnogleda na puško ter spotoma odprava motečega zatikanja okvirja pri ustavljanju v puško in nastavitev proženja, kar gre brez menjave kakih delov saj hočem puško ohranit v original stanju brez friziranja.

Kaj pa predhodno probat tovarniški zastavin mini mavzer M85 v kalibru 7,62 x 39? Verjetno ga niso naredili kar tako, brez balističnih preiskusov?
Odgovori
#31
(23-02-2018, 19:48)M67 Napisal:
(01-02-2018, 23:10)jabolko Napisal: Takole tu bom objavljav vse v zvezi z to kombinacijo pa da vidimo ali drži Kristjanova predpostavka, da ta naboj ne pije vode, kar se tiče preciznega streljanja ali je to samo mit v veliki meri ustvarjen s strani Američanov ki ne morejo prebolet, da ta sovjetski naboj premaga njihovega 223 kar so navsezadnje po ovinku priznali sami ko uvajajo v oborožitev malo spremenjenega sovjeta ki sliši na ime 300 AAC BLACKOUT.

Puška je Hova...Mod 1500 mini action opremu sem jo z warne šino in rusanovi tactical picatinny rings ter seveda z 
sightron s-tac dalnogledom povečave 4-20x50 moa 2 reticle...

Neki je... ni ne vem kaj glede na Klemnove stroje, ampak ni mi namen delat piko, samo preprosto videt kaj je ta kombinacija sposobna ustrelit.
Evo montaža dalnogleda na puško ter spotoma odprava motečega zatikanja okvirja pri ustavljanju v puško in nastavitev proženja, kar gre brez menjave kakih delov saj hočem puško ohranit v original stanju brez friziranja.

Kaj pa predhodno probat tovarniški zastavin mini mavzer M85 v kalibru 7,62 x 39? Verjetno ga niso naredili kar tako, brez balističnih preiskusov?


Mini mavzer v kalašnik naboju je čist ok puška, občasno jih ima koptex za okoli 700e... jo ima kolega opremljeno z vortexsom  in je zelo zadovoljen, mogoče ji manka mal fines z gladkim repetiranjem ...pač klasična zastava za ljubitelje znamke ali poceni streljanje Clap


Priponke Male slike
   
Odgovori
#32
Imam mini mauser v 223 malo napiljen trigger z naprozilom...Zelo zadovoljen! Je pa res, da zaradi twista cevi pozira le naboje do 53grain... ze 55 mece po celem A4 listu, tezje pa pocez... 
Ampak s pravo polnitvijo dela res super.
Odgovori
#33
(25-02-2018, 18:42)Bost Napisal: Imam mini mauser v 223 malo napiljen trigger z naprozilom...Zelo zadovoljen! Je pa res, da zaradi twista cevi pozira le naboje do 53grain... ze 55 mece po celem A4 listu, tezje pa pocez... 
Ampak s pravo polnitvijo dela res super.

Kakšen pa je tvist cevi po podatkih ali po meritvi Question
Odgovori
#34
Se nisem veliko ukvarjal, dobil priporocilo za 53grain, se malo igral s polnitvami in bil zadovoljen.
1:14 je po podatkih twist, dolzona cevi 510.

PS:  ti smetim temo z 223, sorry

Imam pa baikal izh 18 v kalibru 7,62x39, ki ima menda rajsi malo "debelejse" krogle, tako da cakam tvoje rezultate :)
Odgovori
#35
(26-02-2018, 17:51)Bost Napisal: Se nisem veliko ukvarjal, dobil priporocilo za 53grain, se malo igral s polnitvami in bil zadovoljen.
1:14 je po podatkih twist, dolzona cevi 510.

PS:  ti smetim temo z 223, sorry

Imam pa baikal izh 18 v kalibru 7,62x39, ki ima menda rajsi malo "debelejse" krogle, tako da cakam tvoje rezultate :)

Daj daj kaj smetiš vse je zanimivo... iz remingtonke v 222 so mi odlično delale 60 grein krogle ob istem tvistu...sam tud čakam pomlad :)) ja se razume 310 ali 311 ali celo 312 je ustrezno češke krogle so 311,6  sam je spet več tipov, imam pa kataloško št. teh ki jih imam če te zanima, mislim da je najbolj da se pomeri cev dotične puške, sicer je to vse na pamet delano Hand
Odgovori
#36
Kdaj že bodo razmere na strelišču normalne... Question

Los narejen zame v diametru 311 neki je krogla pridobila na teži 
tako da ima natanko 143,4 greina z nikakršnim odstopanjem teže.


Priponke Male slike
       
Odgovori
#37
Clap Eek Thumbup bravo še malo pa bo grupa kot se šika  Happy
LpD
Odgovori
#38
Se dajo te krogle tudi kje kupiti?
Odgovori
#39
(21-03-2018, 21:22)savinjčan Napisal: Se dajo te krogle tudi kje kupiti?

Poskusi z zasebnim sporočilom :))
Odgovori
#40
Prve ugotovitve po prvih strelih so... puški tovarniško strelivo ne odgovarja [streljani tudi dražji naboji tud z lovsko kroglo]...grupa pod 10 centimi je redkost tale na sliki je ena boljših, ustrelila sta jo dva strelca vsak po pet nabojev :/   krogle diametra 310 so očitno premale.

Se pa zadeva takoj normalno obnaša kakor hitro sem uporabu Losovo namensko narejeno kroglo...na temu se pa bo dalo delat :)
Začel sem z 21 greini to je bilo pod mejo hitrost okoli 1850 fps pol sem šel na 21,5 in 22 greini...nisem meru [vreme] bom še no važno je da se je grupa koj drastično skrčila na normalno za prve polnjene naboje Hand


Priponke Male slike
           
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)