Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZOro osnutek - pojasnitev
Kot vidim stvari okoli novega zakona postajajo vse bolj zamegljene, sedaj so se začele vmešavati razne politične interesne skupine s prikritimi nameni, ki s strelstvom nimajo nič skupnega. Mene zanima, če kdo razmišlja o anemaliji tega zakona, ko lastniki orožja nismo v enakopravnem položaju glede posesti, namreć gre za to, da je v tem zakonu bilo dano, da lovci lahko kupujejo kratkocevno orožje (razlog usmrtilni strel - kar je čista neumnost za to imaš lahko le kroglo FMJ) v neomejeni količini od kalibra 22 do 500 SW, enako je tudi s strelci ni nobenih omejitev , le pri tistih, ki imajo orožje za varnost pa je omejitev le na en kos in nič več, kot da se ti ne smejo ukvarjati s strelstvom na račun osebne varnosti, torej po tej logiki se moraš včlaniti v strelsko društvo ali postati lovec, da si lahko kupiš drugo ali tretjo... pištolo , da o dolgocevnem varnostnem orožju sploh ne razmišljam.
Pred leti sem skušal razrešiti to dilemo na MNZ z odgovornimi s tega področja pa nisem dobil sogovornika, da bi me sploh poskušal razumeti. Na UE referent o tem ne ve nič, ko vprašaš, če se res pripravlja novi zakon se jim o tem ne sanja in jih tudi kaj dosti ne briga. Tako je pričakovati novo tajno skropucalo zakona, ki ga bodo vkup spravili "posvečeni" posamezniki z blagoslovom politične elite.
Odgovori
(07-03-2018, 17:31)tastar Napisal:
(07-03-2018, 16:55)dimce1 Napisal: Heh, najbolj tu pašejo tista pod točkami 51, 54, 55 in 56....matr...

Še bolj paše številka 47:

Združenje slovenskih mirovnikov Mrgreen

Ne vem kaj je tu nenavadnega... https://cdn.shopify.com/s/files/1/0301/0...1488901077

Mrgreen Mrgreen Mrgreen
Odgovori
(07-03-2018, 20:05)moskito Napisal: Kot vidim stvari okoli novega zakona postajajo vse bolj zamegljene, sedaj so se začele vmešavati razne politične interesne skupine s prikritimi nameni, ki s strelstvom nimajo nič skupnega. Mene zanima, če kdo razmišlja o anemaliji tega zakona, ko lastniki orožja nismo v enakopravnem položaju glede posesti, namreć gre za to, da je v tem zakonu bilo dano, da lovci lahko kupujejo kratkocevno orožje (razlog usmrtilni strel - kar je čista neumnost za to imaš lahko le kroglo FMJ) v neomejeni količini od kalibra 22 do 500 SW, enako je tudi s strelci ni nobenih omejitev , le pri tistih, ki imajo orožje za varnost pa je omejitev le na en kos in nič več, kot da se ti ne smejo ukvarjati s strelstvom na račun osebne varnosti, torej po tej logiki se moraš včlaniti v strelsko društvo ali postati lovec, da si lahko kupiš drugo ali tretjo... pištolo , da o dolgocevnem varnostnem orožju sploh ne razmišljam.
Pred leti sem skušal razrešiti to dilemo na MNZ z odgovornimi s tega področja pa nisem dobil sogovornika, da bi me sploh poskušal razumeti. Na UE referent o tem ne ve nič, ko vprašaš, če se res pripravlja novi zakon se jim o tem ne sanja in jih tudi kaj dosti ne briga. Tako je pričakovati novo tajno skropucalo zakona, ki ga bodo vkup spravili "posvečeni" posamezniki z blagoslovom politične elite.

  Verjemi da imajo nekateri tudi na V. OL. polno kosov orožja Hand
Odgovori
(07-03-2018, 01:24)Mato Napisal:
Citat:Mineva...kakorkoli....sodeloval

Kaj ti fakin ni jasno? TO da tu napišeš mnenje je tko kot se pes uščije na vsakem vogalu kjer kaj šteje je pa vse skup recimo 20-30 ljudi res sodelovalo in kaj naredilo. Mal se zamislite preden se tu majmunišete in zganjate neke kvazi moralne avtoritete o tem kaj je primerno, normalno ali zaželjeno.

Nisem pisal sigurno pol leta nič pametnega tu, ker je bil postulat da je moje pisanje žaljivo in odganja folk.. Ok celo sprejmem kritiko ampak kakšni prispevki so gor? Kup nabijanja v tri krasne o nekih členih in kaj bo to pomenilo za koga ter pametovanje folka, ki si tu jemlje pravico pisanja in potem misli "da je naredil nekaj". Ja naredil si napisal si post -> beri pes se je poscal na vogal.  IN če ti to nekaj pomeni pol se je fakin za zamislit kaj in kako si, ker ti garantiram, da pes ko se poscije na vogal o tem ne razmislja kaj dosti kaj sele da bi svoj akt jemal za nekaj pomembnega ali bog ne daj koristnega za ostale.

Tako kot se pes olajša na vogalu se nekateri med vami pač tu sam za razliko od psa se prepričate in imate iluzijo, da ste storili nekaj pomembnega.

PS: Drži se raje Triglava ... fakin lol....

Še zlasti je žalostno, da svojih misli nisi zmožen podati na vsaj približno kulturen način. Zakaj je tako, tu gor ne bom razpredal, ker bi te znalo prizadeti, še bolj pa za to, ker ta forum temu niti ni namenjen. Dejstvo pa je, da so taki izpadi nekoliko moteči. Zato sem se obregnil ob njih.

Uriniranje psov po vogalih pa ima svoj namen in smisel v pasjem svetu.
Odgovori
(07-03-2018, 18:02)admin Napisal: Mislim da ni nihče proti temu da tudi člani teh društev pridobijo orožno listino, saj je načeloma vsaka liberalizacija dobrodošla, vendar je absurd da ti člani pridobijo razlog in pogoje že samo s članstvom, medtem ko bi športni strelci morali dokazovati oboje z 2-letnim udejstvovanjem na tekmah ali treningih. Narobe svet.

No ja, ne vem zakaj bi neko društvo bralna značka značka in taborniki imeli upravičen interes za nabavo orožja.

Še bolj pa drži to, da boš od takega društva očitno pridobil samo potrdilo, da si član in evo orožne listine...

rekreativec/amaterski športnik pa bo moral skozi ne vem kakšno proceduro

Prebral sem osnutek in spremni tekst, to je šele katastrofa. V spremnem tekstu so dejansko samo prepisali še enkrat člene zakona, nobenih argumentiranih resnih razlogov in pojasnil, razen da omenjajo direktivo.

Ta osnutek je en copy-paste s prevodom.

Mimogrede: kriminal se izvršuje z nelegalnim orožjem...
Odgovori
(07-03-2018, 19:51)Kristian Napisal: tle maš dve možnosti:
a.- da so taki šalabajzerji, da se niso pozanimali kaj so jim nekatere interesne skupine zlobirale in so to pač dali na papir tko kot so jim narekovali.
b.-da so na delu prljave igre, ki so dale pravico do orožja tudi klubu bralne značke, mirovnikom in tabornikom, potem pa bodo poakzale da je res preveč enostavno in bodo to "uredili" in privili pogoje.

Resnica pa je kdo ve kje. Dejstvo pa je da se je kar nekaj ljudi s Kristjanom Golobom na čelu fest potrudilo, hodilo po sestankih in se usklajevalo vse skupaj. Bomo videli kaj bo. Držino pesti da bo dobro za vse.

tako kot je sedaj napisano, se včlaniš v bralno značko ali k tabornikom in zaprosiš za orožno listino, pri čemer imaš "prosto" izbiro, ali boš zaprosil za

- dovoljenje za posest orožja
- orožni list ...

Ker ni nobenih omejitev glede vrste orožne listine za te paravojaške organizacije.

Za šport, ki je nekako "naraven" razlog, da hodiš na strelišče, tekmovanja itd. pa še bolj zakomplicirajo, orožni list pa je po tej dikciji verjetno nemogoče pridobiti.

Zdaj boš potreboval za orožni list dva papirja:

- ena od svojega kluba, da si shooter + da zaželjen kos orožja ustreza disciplini v kateri tekmuješ ali za katero vadiš

- en papir od športne panožne zveze, npr. Zveza strelskih društev Mb, kjer bodo potrdili, da tekmuješ na uradnih tekmovalnih sistemih... (kdo pa to določa?)
tile? https://www.olympic.si/datoteke/Uradno%2...202015.pdf

Hvala lepa za takšne zakone, ki jih "nihče" ne razume, ki so prepisani in prevedeni od nekod, potem pa še "avtorji" niso sposobni razumljivo napisati in razložiti za kaj gre.
Odgovori
Ministrica za notranje zadeve je pravkar povedala na SLO1, da določbe o nevladnih organizacijah ne bo dovolila (v novem zakonu). Zgodba je v tem delu zato zaključena.
Odgovori
To v odmevih? Je pa za Šamija tudi rekla, da je zadeva zaključena in da ga bodo odpeljali, pa ni šlo, odvisno kdo lobira za ta člen, tako ali tako je vlada čisto neusklajena.
Odgovori
ja če je en politik tak rekel bo pa že držalo.... tole bi bilo treba podpreti takoj in strelska društva ne bi smela imeti ravno težav si uredit tega statusa in s tem veliko manj birokracije.... tale člen bo kar lepo ostal ne glede na to kaj sedaj ministrica "razlaga" bodo pa dodana določila ali z zakonom ali s pravilniki, ki bodo omogočali da bo člen veljal le za prave in naše...
Odgovori
Jaz pa se bojim, da so tele "bralne značke in mirovniki" samo pesek v oči in kost za glodanje (saj so očiten idiotizem), da bomo spregledali pomembnejše stvari, naprimer - kaj bo s klubskimi in "zasebnimi" strelišči na površinah, ki jih občina ni načrtovala kot rekreacijske? Kaj pa strelišča v zgradbah? Itd
Odgovori
pomislek na mestu.
treba se je zavedat, da so na drugi strani ljudje, ki so že nekaj časa v politiki in poznajo razne trike kako došeči svoje, kako javnosti dati občutek, da so sodelovali s strokovno javnostjo, upoštevali predloge,...
vso srečo!
Prioritize and execute
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
(02-03-2018, 10:45)admin Napisal: Kdor vsaj malo pozna kako stvari tečejo v zvezi s temi kolobocijami okrog zakona in predpisov, mu je jasno zakaj takšni pomisleki. Ne bom pa odpiral razprave še o tem. Naj še enkrat posebej poudarim da to ni nikakršen zaprt krog posvečenih in lahko to pozna vsak ki ima voljo pri tem aktivno sodelovati, da ne bi slučajno spet poslušali kakšnih izgovorov.

Vem da so vsi ki so svoje pripombe poslali, tudi prejeli končne pripombe.

Jaz sem poslal pripombe, pa nisem prejel končnih pripomb.
Odgovori
(13-03-2018, 11:23)luka77777778 Napisal:
(02-03-2018, 10:45)admin Napisal: Kdor vsaj malo pozna kako stvari tečejo v zvezi s temi kolobocijami okrog zakona in predpisov, mu je jasno zakaj takšni pomisleki. Ne bom pa odpiral razprave še o tem. Naj še enkrat posebej poudarim da to ni nikakršen zaprt krog posvečenih in lahko to pozna vsak ki ima voljo pri tem aktivno sodelovati, da ne bi slučajno spet poslušali kakšnih izgovorov.

Vem da so vsi ki so svoje pripombe poslali, tudi prejeli končne pripombe.

Jaz sem poslal pripombe, pa nisem prejel končnih pripomb.

Kot že rečeno, predlogov nisem zbiral jaz in tudi nisem pošiljal končne verzije okrog, tako da težko dam odgovor.
Za vsak slučaj, ste poslali na pravi mail in pred določenim rokom?
administrator / Strelec.si
Odgovori
(13-03-2018, 11:45)admin Napisal:
(13-03-2018, 11:23)luka77777778 Napisal:
(02-03-2018, 10:45)admin Napisal: Kdor vsaj malo pozna kako stvari tečejo v zvezi s temi kolobocijami okrog zakona in predpisov, mu je jasno zakaj takšni pomisleki. Ne bom pa odpiral razprave še o tem. Naj še enkrat posebej poudarim da to ni nikakršen zaprt krog posvečenih in lahko to pozna vsak ki ima voljo pri tem aktivno sodelovati, da ne bi slučajno spet poslušali kakšnih izgovorov.

Vem da so vsi ki so svoje pripombe poslali, tudi prejeli končne pripombe.

Jaz sem poslal pripombe, pa nisem prejel končnih pripomb.

Kot že rečeno, predlogov nisem zbiral jaz in tudi nisem pošiljal končne verzije okrog, tako da težko dam odgovor.
Za vsak slučaj, ste poslali na pravi mail in pred določenim rokom?

Poslal sem na: zoro2018@strelec.si, bilo mi je rečeno da še nisem zamudil roka.
Odgovori
Najverjetneje so te ponesreči izpustili, ker smo predlog ostali dobili.
Odgovori
Sem dobil !
Odgovori
Glede na odhod Cmerarja mogoče le ne bodo šli na hitro spreminjat ZOro?
Odgovori
pa še konoplja ne bo legalizirana  :-D
Odgovori
(15-03-2018, 01:17)topostrelec Napisal: Glede na odhod Cmerarja mogoče le ne bodo šli na hitro spreminjat ZOro?

Ne računat na to saj te zadeve gredo preko birokratov, ki niso del vlade in bodo tam tudi pri naslednji ekipi.
Odgovori
(07-03-2018, 19:51)Kristian Napisal: tle maš dve možnosti:
a.- da so taki šalabajzerji, da se niso pozanimali kaj so jim nekatere interesne skupine zlobirale in so to pač dali na papir tko kot so jim narekovali.
b.-da so na delu prljave igre, ki so dale pravico do orožja tudi klubu bralne značke, mirovnikom in tabornikom, potem pa bodo poakzale da je res preveč enostavno in bodo to "uredili" in privili pogoje.

Resnica pa je kdo ve kje. Dejstvo pa je da se je kar nekaj ljudi s Kristjanom Golobom na čelu fest potrudilo, hodilo po sestankih in se usklajevalo vse skupaj. Bomo videli kaj bo. Držino pesti da bo dobro za vse.

Kolikor mi je bilo razloženo, je ideja, da se v ZOro da organizacija/društvo ali več teh, ki delujejo na področju obrambe, bila v smeri finskega modela, s čemer bi lahko preprečili zelo restriktivno obravnavo domnevno vojaškega polavtomatskega dolgocevnega orožja, ki se zaradi EU direktive seli iz kategorije B v kategorijo A. Če to ne drži, bom vesel popravka in obrazložitve.

Ali je zadeva bila šlampasto pripravljena in slabo predstavljena, težko sodim, bistvo pa je, da se spet zaradi delitev na leve in desne sesuva nekaj, kar bi moralo združevati vse strelce in da se zopet kaže, da je tudi med strelci kar nekaj ljudi, ki bi sami veselo omejevali in prepovedovali.

Mimogrede, Združenje slovenskih mirovnikov je offshot ZSČ, namenjeno združevanju tistih, ki so bili na kakšnih mirovnih operacijah v tujini, torej predvsem vojaškega in policijskega osebja ter vseh simpatizerjev takšnih dejavnosti. Ne gre za mirovni inštitut ali kaj podobnega, odgovor pa je en google zadetek vstran...

Združenje slovenskih mirovnikov  je domoljubna, prostovoljna, samostojna, neprofitna, nestrankarska, stanovska in interesna organizacija, ki v svojih vrstah združuje zainteresirane državljane Republike Slovenije z izkušnjami iz in pri mednarodnih operacijah in misijah oziroma državljane, ki podpirajo sodelovanje Republike Slovenije v mednarodnih operacijah in misijah.

Konec koncev pa tudi če bi mirovni inštitut končno ugotovil, da se z nenasiljem ne moreš braniti pred nasiljem, kdo sem jaz, da bi jim omejeval dostop do orožja?
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)