Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
p210 supertarget
#1
Pozdrav vsem!

Sem pred nakupom omenjene pištole in me zanima, če ima kdo kakšne negativne izkušnje s tem kosom?

Malo sem pregledal po tem forumu in tudi po tujih forumih a nisem nikjer zasledil, da bi kdo imel kakšne probleme s p210 supertargetom...
Sicer je bila v izboru tudi x-six, vendar sem po preizkusu obeh na strelišču ugotovil, da mi bolje paše v roke p210 in tudi rezultat na tarči je bil boljši.

Kupil bi novo. Uporabljal bi jo izključno za precizno streljanje. Je potrebno biti na kakšno stvar posebno pozoren pri nakupu tega kosa?


Vnaprej hvala za vse deljene izkušnje/nasvete/odgovore.
Odgovori
#2
Kupil omenjeno pištolo, se nekaj časa trudil z njo, potem pa obupal in jo prodal.
Plusi:
+ všečna,
+ precizna, saj brez težave ustreliš 5 mušev zaporedoma.

Minusi:
- merki, kot bi gledal zajcu čez ušesa. Dimenzije kot bi srteljal dinamiko ne pa preciznjaka. Še bolj nenavadno, ker imajo odlične merke ravno pravih dimenzij na P226X6. Merke smo dali naredit na novo.
- nenastavljivo proženje. Medtem ko na X6 spreminjaš vse z enim imbus ključem si tle iz ne vem kakega razloga omejen na to kar pač pride. Pri meni teža proženja tudi z drugimi vzmetmi ni šla pod 1600g, kar je za preciznjaka nesprejemljivo. Moral sem zadevo razdret in pobrusit kot ter spolirat, da je zadeva delala približno na 1.100g
- meni osebno pozicija v roki ni štimala, držiš ga rahlo visoko in prst ni raven ampak vleče navzdol. Kljub temu da si ustrelil 5 mušev, sem po menjavi nabojnika in preprijemu (včasih pa kar tako) užgal tak feler, da je bilo še hribu za tarčo nerodno. 
- cena. Na testu revije Caliber je CZ Sport II naredila boljšo grupo in rezultat za recimo pol cene.
- nazadnje in nenazadnje: Sig Sauerju zadnjih par let močno peša kvaliteta končne obdelave. To se lepo vidi na zaklepih serije X6 ki so iz rostfraja in se vodila zaklepa in zaklepišča med sabo slabo nalegata. To povzroči globoke raze v vodilih in eventuelno stvar zariba. Najprej sem mislil da je to hiba X serije (BTW, na IWA ko prideš na SigSauer štant in pogledaš X5 in X6 pištole, že tam vidiš da imajo raze po vodilih) ampak slišim da se zadnje čase to pojavlja tudi na P210 seriji. Vsaj en član foruma je svojega P210 vrnil, ker mi je zaklep zaribal na vodilih zaklepišča. To sicer ni deal breaker, ampak pri nakupu bodi zelo pozoren.

Sam sem zaradi omenjenih točk prodal P210 Supertarget in kupil X6. Povprečen razultat na 10 tarč je v mojem primeru pač boljši z X6.
Odgovori
#3
Kristian,

le komentar na kvaliteto končne obdelave: Kolikor sem bral po nemških forumih je šlo predvsem za probleme s kakovostjo okoli leta 2010, ki pa naj bi jih že nekaj let nazaj razrešili. Je pa res, da se ravno zaradi tega slab glas še vedno širi. 

Sam težko podam merodajno mnenje - lahko pa dam osebno izkušnjo. Imel sem X5, zdaj pa si lastim X6, sicer dokaj novo s cca 2500 streli, in na nobenem od kosov nisem imel nobenih problemov. X serija je narejena zelo precizno, tolerance so majhne, zato je logično, da v primeru nerednega čiščenja oz svinjarije, ki se nabere med vodili in zaklepiščem, lahko prej pride do obrabe kot pri kosih z večjimi tolerancami.

P210 je pa tudi na moji listi želja, vendar najraje originalni švicarski model iz 70ih.

lp,
Andrej
Odgovori
#4
(13-03-2018, 07:41)Kristian Napisal: Kupil omenjeno pištolo, se nekaj časa trudil z njo, potem pa obupal in jo prodal.
Plusi:
+ všečna,
+ precizna, saj brez težave ustreliš 5 mušev zaporedoma.

Minusi:
- merki, kot bi gledal zajcu čez ušesa. Dimenzije kot bi srteljal dinamiko ne pa preciznjaka. Še bolj nenavadno, ker imajo odlične merke ravno pravih dimenzij na P226X6. Merke smo dali naredit na novo.
- nenastavljivo proženje. Medtem ko na X6 spreminjaš vse z enim imbus ključem si tle iz ne vem kakega razloga omejen na to kar pač pride. Pri meni teža proženja tudi z drugimi vzmetmi ni šla pod 1600g, kar je za preciznjaka nesprejemljivo. Moral sem zadevo razdret in pobrusit kot ter spolirat, da je zadeva delala približno na 1.100g
- meni osebno pozicija v roki ni štimala, držiš ga rahlo visoko in prst ni raven ampak vleče navzdol. Kljub temu da si ustrelil 5 mušev, sem po menjavi nabojnika in preprijemu (včasih pa kar tako) užgal tak feler, da je bilo še hribu za tarčo nerodno. 
- cena. Na testu revije Caliber je CZ Sport II naredila boljšo grupo in rezultat za recimo pol cene.
- nazadnje in nenazadnje: Sig Sauerju zadnjih par let močno peša kvaliteta končne obdelave. To se lepo vidi na zaklepih serije X6 ki so iz rostfraja in se vodila zaklepa in zaklepišča med sabo slabo nalegata. To povzroči globoke raze v vodilih in eventuelno stvar zariba. Najprej sem mislil da je to hiba X serije (BTW, na IWA ko prideš na SigSauer štant in pogledaš X5 in X6 pištole, že tam vidiš da imajo raze po vodilih) ampak slišim da se zadnje čase to pojavlja tudi na P210 seriji. Vsaj en član foruma je svojega P210 vrnil, ker mi je zaklep zaribal na vodilih zaklepišča. To sicer ni deal breaker, ampak pri nakupu bodi zelo pozoren.

Sam sem zaradi omenjenih točk prodal P210 Supertarget in kupil X6. Povprečen razultat na 10 tarč je v mojem primeru pač boljši z X6.



Kristian, s temi tvojimi bučami bi počasi že lahko nehal!
Pa tarča od včeraj z nikakvo pištolo P210 SuperTarget! :))


Priponke Male slike
       
Odgovori
#5
Super, hvala vsem za odgovore.

@turist:
Kako si pa zadovoljen za supertargetom? Si jo kaj dodeloval ali pustil takšno, kot je prišla s tovarne? Imaš kakšne dodatne nasvete?
Drugače pa vsa čast za rezultat na sliki!
Odgovori
#6
(13-03-2018, 13:42)jazbec007 Napisal: Super, hvala vsem za odgovore.

@turist:
Kako si pa zadovoljen za supertargetom? Si jo kaj dodeloval ali pustil takšno, kot je prišla s tovarne? Imaš kakšne dodatne nasvete?
Drugače pa vsa čast za rezultat na sliki!

Kot pravijo južni bratje, rđavom kur.. i dlaka smeta!
Ali kot je dejal nek znan plavalni trener:" Če ne znaš dobro plavati, so verjetno krive kopalke!"

Vedno je krivo orožje ali municija, čudno da nikoli tisti, ki orožje drži!

Drugače pa pištola kupljena v Nemčiji (zato, ker jih takrat pri nas noben trgovec ni imel!), takšna kot so jo v fabriki naredili, olajšano je le proženje na 1100g. Tudi to ni nobena znanost, pač se da naštelati brez kakih drastičnih posegov.
Postreljenih cca 10.000, o zdaj nobenih problemov!
Aja, pa pucam bolj poredko, ker se mi ne da, na kaka 2 meseca, pa nima nikakršnih luftov ali da bi bila vodila obrabljena.

Streljajo pa s takimi pištolami na ligi AA tudi vsi 3je člani ekipe SD SOIT (Žakelj in brata Štremfelj), pa lahko pogledaš kje so bili ekipno v skupni razvrstitvi pred parimi leti!

Imam tudi sam x-sixa, Janez Žakelj pa 2, a vseeno nekateri prisegamo na p210 ST! Mrgreen
Odgovori
#7
(13-03-2018, 11:12)turist Napisal:
(13-03-2018, 07:41)Kristian Napisal: Kupil omenjeno pištolo, se nekaj časa trudil z njo, potem pa obupal in jo prodal.
Plusi:
+ všečna,
+ precizna, saj brez težave ustreliš 5 mušev zaporedoma.

Minusi:
- merki, kot bi gledal zajcu čez ušesa. Dimenzije kot bi srteljal dinamiko ne pa preciznjaka. Še bolj nenavadno, ker imajo odlične merke ravno pravih dimenzij na P226X6. Merke smo dali naredit na novo.
- nenastavljivo proženje. Medtem ko na X6 spreminjaš vse z enim imbus ključem si tle iz ne vem kakega razloga omejen na to kar pač pride. Pri meni teža proženja tudi z drugimi vzmetmi ni šla pod 1600g, kar je za preciznjaka nesprejemljivo. Moral sem zadevo razdret in pobrusit kot ter spolirat, da je zadeva delala približno na 1.100g
- meni osebno pozicija v roki ni štimala, držiš ga rahlo visoko in prst ni raven ampak vleče navzdol. Kljub temu da si ustrelil 5 mušev, sem po menjavi nabojnika in preprijemu (včasih pa kar tako) užgal tak feler, da je bilo še hribu za tarčo nerodno. 
- cena. Na testu revije Caliber je CZ Sport II naredila boljšo grupo in rezultat za recimo pol cene.
- nazadnje in nenazadnje: Sig Sauerju zadnjih par let močno peša kvaliteta končne obdelave. To se lepo vidi na zaklepih serije X6 ki so iz rostfraja in se vodila zaklepa in zaklepišča med sabo slabo nalegata. To povzroči globoke raze v vodilih in eventuelno stvar zariba. Najprej sem mislil da je to hiba X serije (BTW, na IWA ko prideš na SigSauer štant in pogledaš X5 in X6 pištole, že tam vidiš da imajo raze po vodilih) ampak slišim da se zadnje čase to pojavlja tudi na P210 seriji. Vsaj en član foruma je svojega P210 vrnil, ker mi je zaklep zaribal na vodilih zaklepišča. To sicer ni deal breaker, ampak pri nakupu bodi zelo pozoren.

Sam sem zaradi omenjenih točk prodal P210 Supertarget in kupil X6. Povprečen razultat na 10 tarč je v mojem primeru pač boljši z X6.



Kristian, s temi tvojimi bučami bi počasi že lahko nehal!
Pa tarča od včeraj z nikakvo pištolo P210 SuperTarget! :))

Serbus Turist,

na tole tvojo bedno repliko pa moram odgovoriti. 
Odreagiral si tipično forumsko v smislu kot da je govora o tvoji spoštovani gospe materi in ne o igrački za fante.
Slučajno poznam in Kristija (zelo dobro) in tebe (ne tako dobro) in si domišljam, da vem, koliko vaju je v hlačah. 
Predvsem za Kristjana zelo dobro vem, da pozna orožje bolje kot srednje kvaliteten puškar (ne bi o imenih) in ni popolnoma nič sentimentalno navezan na katerikoli kos. Če se ne pojavlja bolj pogosto v strelskih debatah je to samo zato, ker počne kaj bolj koristnega kot nabija po tem forumu.
Pa še Kristijanovo odisejo (in ne samo njegovo) z opevano nemško P210 ST sem "intimno" seznanjen in se pod njegov post podpišem tako vsebinsko kot stilsko. 
Vem, da včasih Kristjan napiše kakšno star v popestritev foruma in kakšnemu primerku dvigne pritisk, ampak v prispevku, ki te je pogrel, je vse res. 
Njegova izkušnja je takšna in pika. In tudi čisto korektno je opisal SVOJO izkušnjo in podal SVOJE mnenje. In ob tem sem strašansko vesel, da je tvoja izkušnja povsem drugačna. Navsezadnje je ST precej draga reč. 
Sedaj me zanima, če bo Kristjan besno napadel tvoje subjektivno mnenje in ti s svojo 100/100 tarčo z P240 dokazal nasprotno...

P.S.: Ker vem, da si dobo založen z različnim orožjem bi te še vprašal, ali imaš kakšno večstrelno zračno pištolo viška? Nekaj kupujem pa sem se že prej spomnil nate.

LP
Rok
Odgovori
#8
(13-03-2018, 18:26)rmarin Napisal: Sedaj me zanima, če bo Kristjan besno napadel tvoje subjektivno mnenje in ti s svojo 100/100 tarčo z P240 dokazal nasprotno...

Naj se pride dokazat na kakšno tekmo! Recimo AA! Aja, tam se pa s P240 ne sme streljati!

P.S.: Ker vem, da si dobo založen z različnim orožjem bi te še vprašal, ali imaš kakšno večstrelno zračno pištolo viška? Nekaj kupujem pa sem se že prej spomnil nate.

LP
Rok

Od večstrelnih imam samo Weihrauch HW 44, ki pa ni naprodaj!
Odgovori
#9
Mah, vsak lahko pripne dobro tarčo, pa s tem ne pove kaj dosti. Recimo lahko bi obesil 100tko z X6 pa rekel da je boljša kot 98 s P210. Kaj s tem dokažem? Komaj kaj, razen da se hvalim. Enako ti lahko npr Bojan obesi 100tko narejeno s Sport II in reče da je klinc, če pol cenejša pištola strelja bolje kot tvoja...

Vprašanje je bilo kakšne izkušnje imamo s ST. Moje so opisane, pa smo dobili prvih 5 pištol, ki so prišle v SLO, tam v začetku 2012. Skoraj identične izkušnje mojim ima tudi Darko, pa se verjetno iz čiste trme še kar trudi z njo na treningih, na tekmo gre pa seveda z X6. Tudi sam sem imel precej boljše rezultate na tekmah z X6, dokler me je to še zanimalo. Trenutno me ne, ker svoje izzive iščem drugje.
Kakorkoli, kaj s tem dokazujem? Da meni ta pištola ne sede. Mogoče pa tebi paše, mogoče bo tudi Jazbec Bond 007 z njo imel dober uspeh, ali pa bo gledal to čudo in se spraševal zakaj si je nakopal tega vraga na glavo... ampak to niti ni bilo vprašanje, mar ne?
Odgovori
#10
Hvala za odgovor v zvezi s HW44. Sem jo gledal na sejmu pa jo imam na short-listi.
Bom pa poskusil za ta denar (cca 800 €) najti kaj boljšega a rabljenega. 
Drugače pa ima sedaj Alfa Proj novo Alfo Air Multishot in tole pa obeta...

Drugim zainteresiranim za osnovno temo pa se opravičujem za smetenje....not Mrgreen.

LP
Rok
Odgovori
#11
Ravno Darkovo p210 ST sem sprobal, sprobal pa tudi njegovo X6, s katero mi je šlo slabše. Tudi sam je bil glede na videno prepričan, da mi bolje sede p210 ST - nimam namreč največjih dlani... Njemu v roko bolj sede X6, ker ima večje dlani.
Ni pa imel nobenih negativnih komentarjev o p210 ST, razen, da je zamenjal merke in spoliral proženje (iz enakega razloga, kot je opisal Kristian).

Omenil je še, da nova serija X6 ni tako kvalitetno narejena kot starejše (kakršno sicer strelja on) in da je trenutno kar se kvalitete izdelave tiče, je p210 ST boljša izbira, čeprav naj bi bila njegova p210 ST ena izmed prvih prejetih v Slovenijo in tiste naj bi bile še ročno upasane, nove pa niso več...? Samo povzemam.

Zakaj se odločam za nakup? Ker sem začel tekmovati in ugotovil, da z mojim 20+ let starim serijskim Waltherjem P99 pač nisem konkurenčen. Zadnji rezultat je bil 172/200. Res je, da sem še začetnik in ne ciljam po visokih mestih, bi pa rad, kot vsak strelec, naredil čimboljši rezultat in menim, da je eden izmed korakov do tega je tudi nakup tekmovalne pištole. In veliko treninga. :)
Odgovori
#12
Tale je luštna :-) https://youtu.be/hw3sWDMH660
Odgovori
#13
Imam še stari SIG 210-6 in dela super edino kar mu manjka je ena cola namerilne razdalje več za lažje doseganje vrhunskih rezultatov zato tudi sam gledam tega Sig Sauerja 210 ST. Me pa je pred nakupom zmotilo nekaj negativnih mnenj predvsem tista o kvaliteti materiala in obdelave. Edino kar pa res ne razumem zakaj se niso vsaj malo potrudili pri merkih ker taka muha res ne sodi na tak kos orožja. Lahko bi se malo ozrli na CZ sport II , ki ima veliko boljšo muho. Pa tudi sicer kdor je bil na IWA in vzel v roke CZ sport II s SA sprožilcem izpod rok firme Oschatz menim da za ta denar ne dobiš boljše pištole za precizno streljanje. Res pa da ni SIG..
Odgovori
#14
Zakaj pa ne poiščete kakšnega pravega švicarskega Sig-a 210-5,moje mnenje ni boljšega ?
Imam vse kar potrebujem.
Odgovori
#15
BondJAzbecBond... z Darkom sva najine ST kupila skupaj in jih tudi skupaj pofrizirala. Nekako sva se strinjala da je to kar sva naredila še kar nujno glede na namen in ceno pištole. Tista pištola ni imela niti najmanjše sledi obrabe kar je bilo očitno, da je res lepo upasana. Sem pa pri znanem puškarju, pooblaščenem serviserju SigSauer pištol, bil priča, kako se je odpiralo (z zanimivo velikim kladivom) zariban Supertarget kasnejše generacije.
Če bi bil Darko pripravljen prodati svoj kos in ti predvsem paše v roko, ti samo primi in teci, pa nič ne sprašuj :)

Goldi: zadel si žebljico na glavico...
Odgovori
#16
(14-03-2018, 11:58)Turk Napisal: Tale je luštna :-) https://youtu.be/hw3sWDMH660

Ha ha pol pa z glockom bolje ustreli... ma Turist prov streljaj, treniraj in ne kompliciraj  
pa bo vsaka pištola dobra. Turist še o Tanfoglitu jim povej kako ni in ni zadeval pol ko si se navadu streljat pa je tudi on čudežno začel zadevat  Doh
Odgovori
#17
(14-03-2018, 21:03)jabolko Napisal:
(14-03-2018, 11:58)Turk Napisal: Tale je luštna :-) https://youtu.be/hw3sWDMH660

Ha ha pol pa z glockom bolje ustreli... ma Turist prov streljaj, treniraj in ne kompliciraj  
pa bo vsaka pištola dobra. Turist še o Tanfoglitu jim povej kako ni in ni zadeval pol ko si se navadu streljat pa je tudi on čudežno začel zadevat  Doh
Ne bom več, Kristian največ ve, vse ostalo je le mlatenje prazne slame!
Skoraj puškar! Kot skoraj ginekolog, zastopi se ne, rad pa pogleda!

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#18
(14-03-2018, 21:51)turist Napisal: Skoraj puškar! Kot skoraj ginekolog, zastopi se ne, rad pa pogleda!

vidiš, spet si falu detajle... nisem ginekolog, lahko pa pogledam :)
Odgovori
#19
kje bi se dalo "zmehčati" proženje na 210 supertarget?
kateri puškar?
hvala in lep pozdrav!
Odgovori
#20
(13-03-2018, 11:12)turist Napisal:
(13-03-2018, 07:41)Kristian Napisal: Kupil omenjeno pištolo, se nekaj časa trudil z njo, potem pa obupal in jo prodal.
Plusi:
+ všečna,
+ precizna, saj brez težave ustreliš 5 mušev zaporedoma.

Minusi:
- merki, kot bi gledal zajcu čez ušesa. Dimenzije kot bi srteljal dinamiko ne pa preciznjaka. Še bolj nenavadno, ker imajo odlične merke ravno pravih dimenzij na P226X6. Merke smo dali naredit na novo.
- nenastavljivo proženje. Medtem ko na X6 spreminjaš vse z enim imbus ključem si tle iz ne vem kakega razloga omejen na to kar pač pride. Pri meni teža proženja tudi z drugimi vzmetmi ni šla pod 1600g, kar je za preciznjaka nesprejemljivo. Moral sem zadevo razdret in pobrusit kot ter spolirat, da je zadeva delala približno na 1.100g
- meni osebno pozicija v roki ni štimala, držiš ga rahlo visoko in prst ni raven ampak vleče navzdol. Kljub temu da si ustrelil 5 mušev, sem po menjavi nabojnika in preprijemu (včasih pa kar tako) užgal tak feler, da je bilo še hribu za tarčo nerodno. 
- cena. Na testu revije Caliber je CZ Sport II naredila boljšo grupo in rezultat za recimo pol cene.
- nazadnje in nenazadnje: Sig Sauerju zadnjih par let močno peša kvaliteta končne obdelave. To se lepo vidi na zaklepih serije X6 ki so iz rostfraja in se vodila zaklepa in zaklepišča med sabo slabo nalegata. To povzroči globoke raze v vodilih in eventuelno stvar zariba. Najprej sem mislil da je to hiba X serije (BTW, na IWA ko prideš na SigSauer štant in pogledaš X5 in X6 pištole, že tam vidiš da imajo raze po vodilih) ampak slišim da se zadnje čase to pojavlja tudi na P210 seriji. Vsaj en član foruma je svojega P210 vrnil, ker mi je zaklep zaribal na vodilih zaklepišča. To sicer ni deal breaker, ampak pri nakupu bodi zelo pozoren.

Sam sem zaradi omenjenih točk prodal P210 Supertarget in kupil X6. Povprečen razultat na 10 tarč je v mojem primeru pač boljši z X6.



Kristian, s temi tvojimi bučami bi počasi že lahko nehal!
Pa tarča od včeraj z nikakvo pištolo P210 SuperTarget! :))

čist neumestna pripomba tole z bučami. 

če imaš svoje mnenje oziroma izkušnjo napiši. namen foruma je najbrž izmenjava mnenj ne pa kot je videti medsebojno obračunavanje.

(13-03-2018, 11:12)turist Napisal:
(13-03-2018, 07:41)Kristian Napisal: Kupil omenjeno pištolo, se nekaj časa trudil z njo, potem pa obupal in jo prodal.
Plusi:
+ všečna,
+ precizna, saj brez težave ustreliš 5 mušev zaporedoma.

Minusi:
- merki, kot bi gledal zajcu čez ušesa. Dimenzije kot bi srteljal dinamiko ne pa preciznjaka. Še bolj nenavadno, ker imajo odlične merke ravno pravih dimenzij na P226X6. Merke smo dali naredit na novo.
- nenastavljivo proženje. Medtem ko na X6 spreminjaš vse z enim imbus ključem si tle iz ne vem kakega razloga omejen na to kar pač pride. Pri meni teža proženja tudi z drugimi vzmetmi ni šla pod 1600g, kar je za preciznjaka nesprejemljivo. Moral sem zadevo razdret in pobrusit kot ter spolirat, da je zadeva delala približno na 1.100g
- meni osebno pozicija v roki ni štimala, držiš ga rahlo visoko in prst ni raven ampak vleče navzdol. Kljub temu da si ustrelil 5 mušev, sem po menjavi nabojnika in preprijemu (včasih pa kar tako) užgal tak feler, da je bilo še hribu za tarčo nerodno. 
- cena. Na testu revije Caliber je CZ Sport II naredila boljšo grupo in rezultat za recimo pol cene.
- nazadnje in nenazadnje: Sig Sauerju zadnjih par let močno peša kvaliteta končne obdelave. To se lepo vidi na zaklepih serije X6 ki so iz rostfraja in se vodila zaklepa in zaklepišča med sabo slabo nalegata. To povzroči globoke raze v vodilih in eventuelno stvar zariba. Najprej sem mislil da je to hiba X serije (BTW, na IWA ko prideš na SigSauer štant in pogledaš X5 in X6 pištole, že tam vidiš da imajo raze po vodilih) ampak slišim da se zadnje čase to pojavlja tudi na P210 seriji. Vsaj en član foruma je svojega P210 vrnil, ker mi je zaklep zaribal na vodilih zaklepišča. To sicer ni deal breaker, ampak pri nakupu bodi zelo pozoren.

Sam sem zaradi omenjenih točk prodal P210 Supertarget in kupil X6. Povprečen razultat na 10 tarč je v mojem primeru pač boljši z X6.



Kristian, s temi tvojimi bučami bi počasi že lahko nehal!
Pa tarča od včeraj z nikakvo pištolo P210 SuperTarget! :))

čist neumestna pripomba tole z bučami. 

če imaš svoje mnenje oziroma izkušnjo napiši. namen foruma je najbrž izmenjava mnenj ne pa kot je videti medsebojno obračunavanje.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)