Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemi z referentu na UE
#41
16. člen
Zanesljivost
Posameznik je zanesljiv (3. točka drugega odstavka 14. člena tega zakona), če se na podlagi ugotovljenih dejstev lahko sklepa, da orožja ne bo zlorabljal ali ga neprevidno, nestrokovno ter malomarno uporabljal in shranjeval, ali ga prepuščal osebi, ki ni upravičena do posesti orožja.
Posameznik v nobenem primeru ni zanesljiv, če:
-       je pravnomočno obsojen za naklepno kaznivo dejanje, zaradi katerega je neprimeren za posedovanje oziroma rokovanje z orožjem ali je od njega mogoče pričakovati, da bo orožje zlorabil;
-       mu je bila odvzeta poslovna sposobnost;
-       je odvisen od alkohola ali mamil;
-       okoliščine, v katerih živi, kažejo, da ni primeren za posedovanje orožja..
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#42
... imaš sicer prav, ko se navezuješ na 16. člen, ampak le ta je v uporabi v točno določenem trenutku (pridobivanje orožne listine) ter istočasno uporablja naslednjo dikcijo:

"... če se na podlagi ugotovljenih dejstev lahko sklepa, da orožja ne bo zlorabljal ali ga neprevidno, nestrokovno ter malomarno uporabljal in shranjeval, ali ga prepuščal osebi, ki ni upravičena do posesti orožja ..."

... vsi pa vemo/se zavedamo, da se lahko tekom časa marsikaj spremeni v razmišljanju in dejanjih posameznikov, zato primer, ki je bil omenjen sploh ni tako alarmanten ... seveda pa lahko zopet začnemo "delati iz muhe slona", kar pa ni dobro ...

lp upor500 
#43
Naš referent, kakor tudi vodja oddelka imata izpit varnega rokovanja z orožjem.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

#44
saj ni res vi boste sedaj tu komplicirali in kazali na kršenja zakona, ker so se ljudje potrudili in birokratu pokazali kako se pravilno ravna z orožjem in mu v praksi pokazali kaj je strelstvo itd. enim res ni pomoči! kaj jeste da vam tako gnijejo možgani jaz ne vem, še predstavljat si ne morem... čudno da se še ni kdo spomnil da bi moral kako potrdilo o posoji pisat za tisti 2min ko da uradniku pištolo v roko da pogleda če je serijska gor prava...
#45
@upor500
Tudi jaz sem mislil tako, kot ti tolmačiš, dokler ni kolega "fasal" prijave, ker je dal osebi, ki ni imela nobene od orožnih listin, ustrelit nekaj strelov v tarčo ( v enem od členov zakona točno piše, kdo, kdaj, s čigavim orožjem in pod kakšnimi pogoji lahko strelja na takšnem ali drugačnem strelišču oziroma parceli za izvajanje streljanja ) . To ga je stalo ( trajnega ) odvzema tistega orožja in 500,00 € kazni...

Zdaj pa naj kdo izračuna koliko obrokov hrane za gnitje možganov bi to zneslo.  Mrgreen
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#46
pravljice...
#47
hehehehe, tole je skoraj idealen šolski primer, kako lahko neka debata zaide v butasto smer.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
#48
(23-03-2018, 14:52)357 Napisal: @upor500
Tudi jaz sem mislil tako, kot ti tolmačiš, dokler ni kolega "fasal" prijave, ker je dal osebi, ki ni imela nobene od orožnih listin, ustrelit nekaj strelov v tarčo ( v enem od členov zakona točno piše, kdo, kdaj, s čigavim orožjem in pod kakšnimi pogoji lahko strelja na takšnem ali drugačnem strelišču oziroma parceli za izvajanje streljanja ) . To ga je stalo ( trajnega ) odvzema tistega orožja in 500,00 € kazni...

Zdaj pa naj kdo izračuna koliko obrokov hrane za gnitje možganov bi to zneslo.  Mrgreen

Mah, to ti je ko z davčno.

Ko sem jaz 20 let nazaj firmo odprl ni minilo 3 mesece, pa sem dobil inšpekcijo. Skoraj nisem mogel verjeti, da so glih mene našli.
Nakar za 6 mesecev zopet. Pa naslednje leto zopet.

Tretje leto pa sicer zopet, tokrat je bil možakar zgovoren in je pač pojasnil, tako neuradno, da me konstantno prijavljajo in glede na stil pisanja je rekel, da konkurenca.

Potem je bil lep čas mir. Ampak zadaj so bile prijave, ki so bile anonimne in zlonamerne. Pač to je point Slovenije.
V tvojem primeru sem prepričan, da je nekaj zadaj. Ali kaka zamera ali fovšija. Ali nespretnost. Kaznim in sklepom se da ugovarjati, predlagati dokaze.

Kolega je dal svoji hčeri streljat, pa se nihče ni usajal, pač kako je pripovedoval.
#49
(23-03-2018, 23:21)bbbbbb2011 Napisal: V tvojem primeru sem prepričan, da je nekaj zadaj. Ali kaka zamera ali fovšija. Ali nespretnost. Kaznim in sklepom se da ugovarjati, predlagati dokaze.
Na žalost, tvoje prepričanje 100% drži!!
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#50
(24-03-2018, 07:35)357 Napisal:
(23-03-2018, 23:21)bbbbbb2011 Napisal: V tvojem primeru sem prepričan, da je nekaj zadaj. Ali kaka zamera ali fovšija. Ali nespretnost. Kaznim in sklepom se da ugovarjati, predlagati dokaze.
Na žalost, tvoje prepričanje 100% drži!!

Jagri ?
#51
(24-03-2018, 07:38)ssecnik Napisal: Jagri ?
Ja, ampak z vsemi elementi, da bi se lahko zgodilo tudi v kakšni drugi sredini...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#52
Meni referentka ni hotela sprejeti vloge za OL, ker naj ne bi imel potrdila o tekmovanju v pravi športni sztrelski zvezi. Pred tem sem imel dovoljenje za posest orožja. Na licu mesta sem zaprosil za pisno zavrnitev vloge, ter obrazložitev. Poslala me je ven, naj počakam, poklicala na MNZ. Po 10 min me je povabila nazaj in mi sprejela vlogo za OL.
#53
@357: Lahko malo bolj obrazložiš situacijo, kateri je sledil odvzem?
Ali je bilo evidentno, da oseba je oseba brez orožne listine (otrok mi edino pride na misel)? Je bil kolega potem še zaslišan? Pozvan, da pripelje priče? Je bila prijava podana na podlagi pričanja ene osebe ali je imela priče, ki so pričale njemu v prid?
So mu odvzeli orožje s katerim je nepooblaščena oseba streljala, ali so mu tudi prepovedali to kategorijo oz. tip/vrsto orožja?

@SKALAR: Bravo!!!
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
#54
Z omenjenim dr. Pečnikom imam tudi sam težave. Pred slabim mesecem sem na dražbi od avstrijca kupil puško. Na UE izpolnim vlogo za nabavo orožja iz tujine, referent mi pove, da potrebuje še dokument od avstrijske upravne enote, kjer je puška registrirana, ker brez tega mi avstrijec lahko proda neregistrirano puško. Povem mu, da on za neregistrirano puško ne bo dobil dovoljenja za izvoz in da bo to uredil ko bo dobil moje papirje za uvoz. Avstrijec mi kasneje pošlje še dokument kjer je puška bila kupljena in registrirana, grem s tem dokumentom do referenta, v upanju da je to to. Pove mi da zdaj rabi še potrdilo o plačani članarini v lovski družini. Razložim mu, da v primeru neplačane članarine bi bil iz družine izključen...no seveda sem tudi to potrdilo dostavil(znamke za letošnje leto še nisem dobil). Prejšnji torek mi pove, da dobim v petek po pošti nabavno dovoljenje. Do petka nič, ta torek ga pokličem, kje se je tokrat zalomilo in mi pove da od policije še ni dobil odgovora o moji nekaznovanosti. Vprašam ga, kaj me ima za preverjat, lastnik orožja sem 12let. Pove mi da mora preverit, ker v letošnjem letu še nisem nabavljal orožja in da v primeru naslednje nabave v letošnjem letu teh preverk več ne rabi?...povsem mirno se od referents poslovim in pokličem na Policijo, razložim situacijo, takoj me vpraša če gre za prvi kos orožja, povem mu da OL že imam 12let...nakar mi policist pove da je to preverjanje brezpredmetno, ampak da ga bodo opravili. Vprašam ga kdaj? Policist mi pove, da imajo zelo zasedeno in da ta preverka ni na prednostnem seznamu in da bodo uredili ko bodo utegnili. Policistu sem se za odgovor najlepše zahvalil, ker verjamem da so preobremenjeni.
#55
strelci in lovci na tem območju boste morali začeti dosledno pisati pritožbe za vse odgovorne za vsako malenkost na vse možne naslove, drugače se očitno ne bo kaj premaknilo, ker je več kot očitno nekdo jezen na samega sebe kaj šele celi svet in zavlačuje in otežuje vse postopke kolikor se da. Ker se mu nihče konkretno ne zoperstavi igra šerifa še naprej... ko bodo tedensko začele deževati pritožbe čez njega in njegove nadrejene pa bodo tudi ti prisiljeni ukrepat, prej pa se očitno nimajo namena spustita na tla iz višav birokracizma v katerih so se znašli.
#56
OK, ta referent je res en posebnež, verjamem, da ga bo doletel primeren ukrep s strani njegovih nadrejenih. Gotovo tudi IQuja nima kaj dosti pod kapo, taki so pa najhujši...
Ampak poglejte primer pri nas, ko je kolega iz strelskega društva, ko je prijavljal revolver .22lr (prej je imel samo pištole), sam zatežil referentu, da mu ne sme kar tako vpisati v OL ampak ga mora poslati najprej na dodatno usposabljanje...

... mi je šlo mal na bruhanje, mal na jok, ko je razlagal.
#57
(24-03-2018, 10:16)MadMan Napisal: @357: Lahko malo bolj obrazložiš situacijo, kateri je sledil odvzem?
Začetek te "pravljice" sem opisal v postu, v katerem mi šefi niso dovolili biti "vodopivec"  ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#58
in srečno živela sta do konca svojih dni...
#59
Hvala! (sarkazm)
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
#60
Prvotni naslov je bil: "Ali pije vodo?".
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)