Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drža pištole pri preciznem streljanju
#41
Zelo podobno, ja. Bravo Admin.
Vsaj meni pomaga. Me pa iskreno zanima, kako je s položajem nog pri ostalih kolegih. Nekateri prisegajo na malo pokrčena kolena in pravokotno na tarčo, jaz pa se v tem položaju majem, kot bi imel nekaj pirov v riti.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#42
Položaj nog oziroma stabilnost, je še kako pomembna. Vsi "nejeverni Tomaži" naj poskusijo streljati sede iz naslonjača in potem napišejo svojo izkušnjo. Kratkocevno orožje ni tako težko, da ga ne bi mogla držati vsaka ženska ali pa kakšna "baba", da o možakarjih ne govorimo. Težko je rekvizit in sebe umiriti. To opazimo že na treningih, na tekmi pa nam takojšnji vklop "vibre" in nenadna "morska bolezen" znajo narediti precej slabe volje. Z močnejšim stiskom rekvizita to stanje le poslabšamo. Tak je pač ta šport...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#43
Barbapapa, hvala za pojasnilo. Seveda sem mislil resno, razen zadnjega stavka v oklepaju :)
Drži - 'šoferšajbo' imam za branje +2, streljam pa s +1. (Pištola)
Tole z velikostjo 'zaslonke' razumem, bom probal. Kolikšno luknjo imaš? Zaslon direktno na očalih ali kaj odmaknjen? Najbrž črn, če naj zmanjša svetlobo?
Lahko škljocneš eno fotko teh tvojih očal - saj veš, slika kot 1000 besed. Ja, saj bom tudi 'gugnil', bom!
Zaresni 'Rajmondi' imajo zaslonko na nasprotnem očesu, s katerim pa jaz itak mižim; z obema odprtima se ne morem navaditi in tudi ne vem, če je to sploh smiselno za precizno.
Pozdrav
Odgovori
#44
(28-03-2018, 10:36)slavcr Napisal: Barbapapa, hvala za pojasnilo. Seveda sem mislil resno, razen zadnjega stavka v oklepaju :)
Drži - 'šoferšajbo' imam za branje +2, streljam pa s +1. (Pištola)
Tole z velikostjo 'zaslonke' razumem, bom probal. Kolikšno luknjo imaš? Zaslon direktno na očalih ali kaj odmaknjen? Najbrž črn, če naj zmanjša svetlobo?
Lahko škljocneš eno fotko teh tvojih očal - saj veš, slika kot 1000 besed. Ja, saj bom tudi 'gugnil', bom!
Zaresni 'Rajmondi' imajo zaslonko na nasprotnem očesu, s katerim pa jaz itak mižim; z obema odprtima se ne morem navaditi in tudi ne vem, če je to sploh smiselno za precizno.
Pozdrav

Če komu pomaga en link do strelskih očal kjer je lepo opisano.

http://www.mueller-manching.de/schiessbrillen/
Odgovori
#45
Slavcr

Kar se tiče teh očal, ni nič posebnega. Obstajajo namenska očala (Knobloch, ...), jaz pa sem se odločil za budžet DIY verzijo. Na Ebayu sem kupil poceni očala, ki pa imajo kovinski okvir (ta, ki jih dobiš v Sanolaborju, so plastična in jih hitro polomiš). Nato sem s črnim sprejem od znotraj pobarval tisto steklo, ki je pred očesom, s katerim sicer mižim pri streljanju. Tako imaš lahko tudi to oko odprto, kar je veliko bolje in pravilneje. Zaslonko pa sem naročil na Egunu (http://www.egun.de/market/item.php?id=6907056). Prilepi se s malim vakum seskom in je nastavljiva. Večinoma imam kar zaprto do konca (luknja cca 1mm), razen če je svetlobe malo manj. Zaslonka namreč s pripiranjem luknje temni sliko. In to je to. Če pa imaš večje ambicije in ti ta verzija ni Ok, še vedno lahko kupiš namenska očala. Je pa to malo dražja opcija.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#46
Kam ste spet zašli s temo !!! Clap
Odgovori
#47
(22-03-2018, 14:12)jerdna Napisal: Kako držite pištolo pri preciznem streljanju (25m). Npr. z levo zelo močno, z desno blago ali nič, z obema enako močno, z obema skoraj nič, samo z desno (streljate enoročno) ...  in kakšne rezultate dosežete s tako držo? Ali ima "nadzor odsuna" pri tem kako vlogo? Kako se sploh odsun "nadzoruje", če sploh?

Moje izkušnje: ne pomagajo dosti nasveti na forumu, ne pomagajo posnetki na YT, največ zaležejo inštrukcije izkušenih strelcev v strelskem društvu. Ali pa pomoč inštruktorja. Pa veliko treninga.
Odgovori
#48
    ...malo za pomoč,
lphrib48
Odgovori
#49
[Image: ak1.jpg]
[Image: ak2.jpg]

:)
Odgovori
#50
Morda kakšen nasvet s katerim preprečiš odklon pištole navzdol po proženju ? 
lp.
Odgovori
#51
Ma imaš v misliu neko hudo preciznost ali imaš probleme s trzanjem (obe oči odprti, popolna koncentracija na tarčo al prednji merek, ne smeš pomežiknit, oči morajo ostati odprte ob strelu) oz. s tem, da se pištola poseda zaradi odsuna (kombinacija teže, vzmeti, ne-idealno močne povratne vzmet)
Odgovori
#52
(28-08-2021, 10:40)Kaplar Napisal: Morda kakšen nasvet s katerim preprečiš odklon pištole navzdol po proženju ? 
lp.

Eno ali dvoročno streljanje?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)