Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M 48 za rekreativno precizno streljanje?
#21
(08-04-2018, 12:54)4ndr0 Napisal: Tudi tistih 100 m je treba vzeti malce z rezervo, dejanska (izmerjena) razdalja je 85 m.

 No še to... Doh
Odgovori
#22
V sosednjem Zagorju je bila še pred vojno tekma z pobratenim Omišem. Na pravih 100m, brez naslona spredaj in z staro nagriženo puško je na tej isti tarči naredil z 10 streli (ne 30) 99.
Odgovori
#23
Večkrat sem že streljal v Trbovljah, pa je bilo 100m vedno 100m. Za 10 od 30 pa tudi še nisem slišal. So morda kje še kakšne Trbovlje v Sloveniji, kjer se strelja na opisan način?
Kar pa se tiče M-48 lahko rečem, da smo včasih, ko je še bil Cestnikov memorial (zadnji so potekali v Braslovčah), na tarčo R-35 streljali tudi 99 krogov. Osebno sem sicer več streljal s K-31, predvsen Celjani pa so z M-48 konstantno dosegali dobre rezultate (čez 90 krogov).
Odgovori
#24
Tudi jaz sem mnenja da se da s to puško ustrelit zelo soliden rezultat. Jo imam, ne štejem za nekega dobrega preciznjakarja in vam lahko zagotovim, da se s puško, prednjim naslonom in malo truda da brez težav streljati rezultate 80+ in čisto navadnim S&B strelivom ali pa z "domačico" nafilano na volumenski dozirnik in čudno 225 grs kroglo za 18 centov (zgleda tako kot krogle iz prve svetovne vojne, RN). Definitivno boljši strelec s to isto konfiguracijo naredi vsaj 5-10 krogov več, če pa bi še ročno navagal smodnik in uporabil kakšne Sierra Match krogle, pa sem prepričan, da se na 100 metrov z odprtimi merki da bit konkurenčen skoraj kateri koli puški.

Je pa vsekakor tudi res, da puška brcne kot kobila, da strelivo ni poceni in verjetno bi se še kaj našlo...

Moje mnenje
Odgovori
#25
   

Rezultata se ne spomnim, a več kot 181/200 sigurno ni bilo, raje 175....

Nekajkrat omenjenih 99/100 na tekmah se ne spomnim... Mrgreen
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#26
Sem pregledal malce zgodovino teh tekmovanj,180/200 je bilo povsod dovolj za prva tri mesta.( R 35,odprti merki,prvi naslon),v polovici primerov zmaga.Se je pa našlo nekaj rezultatov okoli 190 /200,pa so fotke pokazale,da gre za specialko z odprtimi merki gor.
Odgovori
#27
sekira, ne vem kdaj si ti nazadnje streljal v Trbovljah, toda do jeseni 2016, ko se je pričelo s sanacijo brežine, se je razdalja od nadstreška, kjer so strelska mesta, do nosilca tarč gibala od 85 do 90 metrov (izmerjeno z laserskim daljinomerom), ker več konfiguracija terena ni dopuščala. Točkovanje 10 najboljših strelov od 30-ih se je na kondiciranjih s PAP uporabljalo velikokrat, če si pogledaš samo rezultate z dne 5. 9. 2015, ki so javno objavljeni na spletni strani ZSČ Trbovlje, je 13 strelcev doseglo 90 ali več krogov s klubskimi CZ 858, kar bi bilo ob drugačnem načinu točkovanja znanstvena fantastika.
Odgovori
#28
(08-04-2018, 18:16)4ndr0 Napisal: sekira, ne vem kdaj si ti nazadnje streljal v Trbovljah, toda do jeseni 2016, ko se je pričelo s sanacijo brežine, se je razdalja od nadstreška, kjer so strelska mesta, do nosilca tarč gibala od 85 do 90 metrov (izmerjeno z laserskim daljinomerom), ker več konfiguracija terena ni dopuščala. Točkovanje 10 najboljših strelov od 30-ih se je na kondiciranjih s PAP uporabljalo velikokrat, če si pogledaš samo rezultate z dne 5. 9. 2015, ki so javno objavljeni na spletni strani ZSČ Trbovlje, je 13 strelcev doseglo 90 ali več krogov s klubskimi CZ 858, kar bi bilo ob drugačnem načinu točkovanja znanstvena fantastika.
Zanimivo, kako lahko potem organizirajo vsa ta tekmovanja, ki jih za različne lige, zveze..., če razdalja ni 100m? Zakaj se ne napiše, da je razdalja 90m?
Če se ne motim smo na dan, ko sem osvojil 1 mesto imeli le 5 strelov za umirjanje VZ 58 ter nato 10 strelov za tekmo. Sam sem bil navajen 3 preizkusnih strelov in sem bil zato kar malo presenečen, ko sem po tretjem strelu repetiral orožje pa je naboj poletel ven izstavil nabojnik ter še enkrat izpraznil ležišče naboja. Ker sem si vzel čas z tremi streli so vsi ostali strelci postrelili svojih 5 strelov tako na strelskih mestih za PAP ter pištolo na 25 metrov. Nadzornik na mojem strelnem mestu mi je dejal, da lahko izstrelim še preostala dva naboja. Posledično je vodja streljanja za PAP zaustavil pregled tarč za vseh ostalih 19 strelcev na strelskim mestih za PAP ter pištolo. Kljub komentarjem: Šabanovič še ni končal ter še eni provokaciji z strani varnostnih organov sem za svoje pojme dosegel soliden rezultat čeprav bi lahko bil boljši.

Hvala za info uporabnikov M48. Jo bom uporabljal z klasičnimi merki ter optiko. 

Edina skrb, ki jo imam kupiti orožje z ssolidno cevjo brez neke velike nagriženosti. Ker so različni prodajalci v Hrvaški raztroseni po različnrazličnih mestih bo ogled 3 ali 4 pušk kar podvig. Kupiti nato ustrezno po ogledu pa zadovoljstvo.
Odgovori
#29
J.S.Archer, ZSČ Trbovlje na teh teoretičnih 100 m vsaj v zadnjih petih letih razen strelskih kondiciranj ni organizirala nobenega tekmovanja v okviru katere od lig in zvez, kot navajaš. Na svojem strelišču enkrat letno organizira le državna prvenstva ZSČ Slovenije v streljanju s pištolo na 25 m.
Odgovori
#30
(08-04-2018, 20:07)4ndr0 Napisal: J.S.Archer, ZSČ Trbovlje na teh teoretičnih 100 m vsaj v zadnjih petih letih razen strelskih kondiciranj ni organizirala nobenega tekmovanja v okviru katere od lig in zvez, kot navajaš. Na svojem strelišču enkrat letno organizira le državna prvenstva ZSČ Slovenije v streljanju s pištolo na 25 m.

OK hvala za info.
Odgovori
#31
S to puško si lahko zelo konkurenčen. Jasno, potrebuješ obilo vaje, da z njo nadoknadiš razliko do lastnikov pušk, vrednih nekaj tisočakov. Tudi jaz si jo bom privoščil, ker tako cev preprosto moraš imeti doma. V območni ligi z vajo dosežemo veliko, posebnih rezultatov ne bo, boste pa na zraku in v dobri družbi.

Poslano z mojega XT1635-02 z uporabo Tapatalk
Lepo pozdravljam,
Rihard Fekonja
rihard@outlook.com
mobil: 041/600-139
Odgovori
#32
(30-04-2018, 11:38)Rihard Fekonja Napisal: S to puško si lahko zelo konkurenčen...
Absolutno, a le v konkurenci nepredelanih "vojaških pušk" in po možnosti v položaju stoje, kjer nihče ne uporablja dodatne/nepotrebne šare, ki je lahko tudi nekajkrat dražja od osnovnega rekvizita - "pa, da vidimo korenjake"  ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#33
Seveda se da. Ni pa za olimpijado. Tole je moja tarča s 1. nivoja. Meriti sem moral v 5 na 5, pa je šlo. 6 na 12 je verjetno moja napaka in ne "flyer".


Priponke Male slike
   
Odgovori
#34
Tudi tako se da.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#35
Clap
Odgovori
#36
kapo dol!
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#37
(04-05-2018, 20:05)čebelar Napisal: Tudi tako se da.

Seveda sam ti mora bit Drago ime :)) Hand Clap
Odgovori
#38
Drago je s svojim podpisom potrdil, kar mi je tisti dan uspelo.
Odgovori
#39
No pol pa sam čestitam, sem mislu da je njegova tarča Clap
Odgovori
#40
(04-05-2018, 20:05)čebelar Napisal: Tudi tako se da.

Samo vprašam,ali si to nastrelil na tekmovanju SV z M-48 ali s svojo M-48 puško ?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)