Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
policaji bodo od zdaj naprej morali po IP številko preko sodišča
Če se še kdo spomni, so Matota policaji poklicali na zaslišanje zaradi pisanja na forumu (@Mato, imaš za nas kak update glede tega?). Do naslova so prišli z lepim dopisom adminu. Nekateri forumi so se takim praksam uprli, zdaj pa imamo še sodbo z Evropskega sodišča za človekove pravice. Zadeva še ni prišla v našo zakonodajo in verjetno še nekaj časa ne bo, a nič ne de, ker se lahko neposredno lahko sklicuje na sodbo.

Citat:Po stališču ESČP, da je za pridobivanje podatkov o dinamičnem IP naslovu in njegovem uporabniku potrebna sodna odredba, bodo policijske enote prejele spremembo usmeritev, odredba pa utegne podaljšati preiskave. Interpretacijo morajo upoštevati tudi sodišča, sprememba zakonodaje pa je po padcu zaradi veta in v luči skorajšnjih volitev vprašljiva.

vir
Odgovori
(22-05-2018, 00:27)romunov Napisal: Do naslova so prišli z lepim dopisom adminu. 

Tole pa ne bo držalo. ;)
Tudi jaz sem moral osebno na zaslišanje, ampak od mene niso zahtevali nobenih konkretnih podatkov, niti z dopisom niti osebno. Takrat nisem niti vedel koga preiskujejo. Za ugotovitev te dotične identitete ni treba nobenega IP-ja.
administrator / Strelec.si
Odgovori
Samo da pridemo na oblast bomo to popravili.

Mladi forum SD:

"Mladi ne želimo živeti v svetu, kjer prevladuje sovražni govor. Naslednji Vladi RS bomo predlagali sledeči ukrep: ustanovitev spletne policije, ki bo intenzivno zatirala sovražni govor, ter na podlagi IP naslova uporabnika (tudi anonimneže) primerno kaznovala. #NoHateSpeech"
lp Melly
Odgovori
Sem že nekajkrat napisal da je tožilstvo ovadbe zavrglo.
Odgovori
(22-05-2018, 06:39)Melly Napisal: Samo da pridemo na oblast bomo to popravili.

Mladi forum SD:

"Mladi ne želimo živeti v svetu, kjer prevladuje sovražni govor. Naslednji Vladi RS bomo predlagali sledeči ukrep: ustanovitev spletne policije, ki bo intenzivno zatirala sovražni govor, ter na podlagi IP naslova uporabnika (tudi anonimneže) primerno kaznovala. #NoHateSpeech"

Mladi ne želimo živeti v svetu, kjer prevladujejo rdeči kmeri.
Odgovori
lol
Odgovori
slovenska policija pri marsikaterem primeru misli da je nad vsemi, ali pa je to zgolj nesposobnost in niso sposobni slediti zakonu kar se tiče pridobivanja osebnih podatkov.
Odgovori
(22-05-2018, 06:23)admin Napisal:
(22-05-2018, 00:27)romunov Napisal: Do naslova so prišli z lepim dopisom adminu. 

Tole pa ne bo držalo. ;)
Tudi jaz sem moral osebno na zaslišanje, ampak od mene niso zahtevali nobenih konkretnih podatkov, niti z dopisom niti osebno. Takrat nisem niti vedel koga preiskujejo. Za ugotovitev te dotične identitete ni treba nobenega IP-ja.

Aha, hvala za razlago. Morda veš kako so potlej ugotovili identiteto?
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)