Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vlaga v omari z orožjem
#1
Nisem našel podobne tenme zato odpiram novo. 
Težava je sledeča. V kletnem prostoru imam primatovo ognjevarno omaro v kateri hranim orožje, v omari se mi pojavlja vlažnost tudi do 80%. Odstranit sem jo poizkusil z vrečko proti vlagi (razlika skoraj nična) potem sem poizkusil z ceresit stop od henkla  in je razlika minimalna. Sedaj me pa najprej zanima kakšna je priporočljiva vlažnost da se čimbolj zmanjša nastanek rje obenem pa da se ne izsušijo lesena kopita. Zanima me kakšni so vaši predlogi za zmajnšanje vlage.
Odgovori
#2
wd40
Odgovori
#3
Napolni nogavico/e z rižem in daj noter. Po nekaj časa potem osuši v peči na cca 60-80c
Odgovori
#4
Kilo silikagela sem zašil v pet platnenih vrečk in razporedil po omari. Rezultat je več kot sprejemljiv.
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
#5
Tudi jaz imam stvari v kleti. V omarah imam nogavice z najcenejsim macjim peskom iz Lidla, ki jih menjam 2x letno. Vsake tolko pa se vklopim razvlazevalec, ki tudi najbolj pomaga.
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#6
Ok. Glede wd-40, orožje imam namazano z namenskim oljem, ampak to ni rešitev.
Kar se tiče vrečk z rižem oz peskom in nevem čem zadeva ne učinkije, imam notri namensko 1kg vrečko z super vpojnim materialom in ni vlaga padla skoraj nič (predvidevam da zaradi tega ker zrak v omari ne kroži)
Na tujih forumih sem našel to zadevo https://m.youtube.com/watch?v=N0w1Dv_HVvo in me zanima ali ima kdo izkušnje s to zadevo. Razmišljam pa tudi o mini električnem razvlažilcu ki bi ga dal v omaro.
Odgovori
#7
Ce je bilo zelo vlazno, potem so se te vrecke hitro napolnile in jih je treba posusit. Vlazne delajo not vec skode kot koristi.
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#8
Kje in kako pa meriš vlažnost? Vlaga ti je z vpojnim materialom sigurno padla lokalno (v sefu). Seveda se ob odprtju sefa zrak iz okolice takoj zmeša s tem in imaš občutek, da ni razlike. (?)
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#9
(09-06-2018, 21:25)Barbapapa Napisal: Kje in kako pa meriš vlažnost? Vlaga ti je z vpojnim materialom sigurno padla lokalno (v sefu). Seveda se ob odprtju sefa zrak iz okolice takoj zmeša s tem in imaš občutek, da ni razlike. (?)
 
Orožje se ne hrani v kletnih prostorih ampak v bivalnih...imej vendar mal spoštovanja do njega...a bi ti lahko tam živu Not
Odgovori
#10
(09-06-2018, 21:50)jabolko Napisal:
(09-06-2018, 21:25)Barbapapa Napisal: Kje in kako pa meriš vlažnost? Vlaga ti je z vpojnim materialom sigurno padla lokalno (v sefu). Seveda se ob odprtju sefa zrak iz okolice takoj zmeša s tem in imaš občutek, da ni razlike. (?)
 
Orožje se ne hrani v kletnih prostorih ampak v bivalnih...imej vendar mal spoštovanja do njega...a bi ti lahko tam živu Not

Točno tako, vse drugo je totalna herezija!
Odgovori
#11
Ga mam v kleti - brez problema. Ponoči se za 4ure požene razvlažilec (nekih 100eur z ebaya). V prostoru je vlažnost stalno okrog 55%.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#12
Ok prva težava je da za tako veliko omaro v bivalnem prostoru nimam prostora druga težava pa je 400kg težko omaro spraviti po stopnicah v bivalni prostor. Ampak to sedaj nima veze z temo. Vlago merim z digitalnim merilcem ki ima 1m dolg kabel na katerem je senzor ki meri, senzor imam na notranji strani vrat digitalni prikazovalnil pa vgrajen v vrata odzunaj tako da lahko spremljam vlago in temperaturo brez odpiranja vrat, sem pa digitalnega preveril tudi z analognim in so odstopanja minimalna.
Odgovori
#13
Pa ti orožje rjavi ali ne ?
Odgovori
#14
Če ni dobro namazano se rada pokaže rja.
Odgovori
#15
Jaz imam v prostorih visoko vlažnost (stara hiša, skromna gradnja) in edino kar je pomagalo je razvlažilec. Vse tiste fore z vrečkami riža, silikagela in podobnih pogruntavščinv za stopnjo vlage v mojem primeru niso pomagale.
Odgovori
#16
Soba, kjer imam omaro z orožjem in strelivom, ima 2 steni v zemlji.  Ker je preveč vlažno, uporabljem že cca 7 let razvlaževalec Zibro DD108, ki vsako noč laufa 2 uri, včasih, ko so vlažni dnevi, ga nastavim tudi na 4 ure.  Pozimi, ko je bolj suh zrak in laufa centralna kurjava, ga zaženem 3x ali 4x po 2 ure tedensko.   
Ampak zdaj so v ponudbi že novi modeli:  
http://www.zibro-shop.si/si/8-razvlazeva...derway=asc     

Stranski produkt - mehko vodo, uporabljamo za likalnik in za avtomobilske brisalce.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#17
Uporabljam razvlaževalec, ki ga občasno ima na policah Hofer. V pogonu je že 3 leta, pozimi sem mislil, da je odpovedal, pa ni, le poslušnost je zavračal, ker je bila temperatura v prostoru prenizka. Ko se je temperatura dvignila, pa je začel veselo delati dalje.
Vodo pa recikliram na podoben način kot Robert.
Odgovori
#18
mam tega od Hofera v koplanici - dela v nulo. Nastavit se da željena vrednost vlage  - tak da laufa le, ko je to potrebno.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#19
Svoje sranim v ormari z par abosrbent vrečami , ki jih enkrat na leto v pečici prekuham da se spet osuši 

A  drugače je bolj kot na vlažnost računat na zaščitno prevleko tega Ezzoxa ,ta snake oil je bolj kump mazivo a odlično zaščiti pred rjo.

[Image: gun-care-4oz-front.jpg]
Odgovori
#20
O tem ezzox-u sem ze slišal veliko me pa zanima če se dobi pri nas ali je potrebno poseči po tujini? 
Kar se tiče omare sem se odločil da bom v njo vgradil mini električni razvlažilnik, ki bi mogel posrkat vlago brez težav. Vlago bom pa nadzoroval z regulatorjem na vtičnici ki vklapja in izklapja sušilnik glede na %rh. P.s. priporočljiva vlažnost je med 45% in 55%.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)